یالوا شهری در شمال غرب ترکیه

کیه کشوریست که در طی سال‌ها میزبان بسیاری از ایرانیان بوده است. از جمله شهرهای جالب ترکیه یالوا است که می‌توان با خرید بلیط هواپیما ترکیه سفری به آن داشت. یالوا شهری در شمال غرب ترکیه و در جنوب شرق منطقه مرمر است که مرکز استانی به همان نام( یالوا) است. این شهر درجنوب استانبول و نزدیک خلیج ازمیت قرار دارد. یالوا توانسته درزمینهٔ گردشگری و اسپا برای خود اسم و رسمی به پا کند. نام یالوا احتمالاً به صورت یالیوا بوده که "یالی" به معنای "خانه‌ ساحلی" و "اوا" به معنای دشت و جلگه است.

0
924
خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه
یالوا شهری در شمال غرب ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 30Rating: 3.5یالوا شهری در شمال غرب ترکیه - خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی از سفرستانترکیه کشوریست که در طی سال‌ها میزبان بسیاری از ایرانیان بوده است. از جمله شهرهای جالب ترکیه یالوا است که می‌توان با خرید بلیط هواپیما ترکیه سفری به آن داشت. یالوا شهری در شمال غرب ترکیه و در جنوب شرق منطقه مرمر است که مرکز استانی به همان نام( یالوا) است.

شهر یالوا در شمال غرب ترکیه

ترکیه کشوریست که در طی سال‌ها میزبان بسیاری از ایرانیان بوده است. از جمله شهرهای جالب ترکیه یالوا است که می‌توان با خرید بلیط هواپیما ترکیه سفری به آن داشت. یالوا شهری در شمال غرب ترکیه و در جنوب شرق منطقه مرمر است که مرکز استانی به همان نام( یالوا) است. این شهر درجنوب استانبول و نزدیک خلیج ازمیت قرار دارد. یالوا توانسته درزمینهٔ گردشگری و اسپا برای خود اسم و رسمی به پا کند. نام یالوا احتمالاً به صورت یالیوا بوده که “یالی” به معنای “خانه‌ ساحلی” و “اوا” به معنای دشت و جلگه است.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر استانبول
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آنتالیا
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر آنتالیا

تاریخچه شهر

خرید بلیط هواپیما یالوا ترکیه
بلیط هواپیما یالوا ترکیه

امپراتوری‌های اطراف شهر تأثیری در تاریخ این شهر نیز گذاشته‌اند. در حدود 700 سال قبل از میلاد، دوران تاریک حملات گوناگون به این شهر وجود دارد. سپس رگه‌هایی از بیتینی دیده می‌شود. سپس بیزانس در این سرزمین حضور پیدا کرده و تأثیر خود را می‌گذارد. پس از سلطنت بیزانس در شهر، دوران امپراتوری عثمانی‌ها آغاز می‌شود.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

یالوا و آتاتورک

خرید بلیط هواپیما یالوا ترکیه
بلیط هواپیما یالوا ترکیه

مردم یالوا به اینکه میزبان آتاتورک( بنیان‌گذار جمهوری ترکیه) بوده‌اند بسیار مفتخرند. یاوا منطقه محبوب آتاتورک بوده و وی تابستان‌های بسیاری را در یالوا سپری می‌کرد. بعلاوه دوستان و همکاران بسیار صمیمی و نزدیک وی نیز در این منطقه به او ملحق می‌شدند. علاقه بیش از حد او به گذراندن اوقات در یالوا باعث شد تا دستور ساخت خانه‌ای را در این منطقه بدهد. پس از مرگش، این خانه به مالکیت مجلس ملی درآمد و امروزه موزه‌ای است که مسافران ترکیه با خرید بلیط هواپیما ترکیه از آن بازدید می‌کنند.

مسیرهای دستیابی

خرید بلیط هواپیما یالوا ترکیه
بلیط هواپیما یالوا ترکیه

اگر به دنبال بلیط هواپیما ترکیه به فرودگاه یالوا باشید احتمالاً آن را نخواهید یافت؛ زیرا یالوا فرودگاهی ندارد و نزدیک‌ترین فرودگاه‌ها به آن فرودگاه بین‌المللی سابیحا گوکچِن استانبول( با 50 کیلومتر فاصله) و فرودگاه آتاتورک استانبول( با 105 کیلومتر فاصله) هستند. اما یالوا تنها از طریق بلیط هواپیما ترکیه و راه‌های هوایی قابل دسترس نیست. برای رسیدن به این شهر می‌توانید از کشتی‌ها و قایق‌هایی که از سمت استانبول می‌آیند استفاده کنید. بعلاوه کشتی‌های تندرویی از یِنی کاپی(Yenikapı) نیز به این شهر می‌آیند که اگر این کشتی‌ها استفاده کنید، سفری 70 دقیقه‌ای را خواهید داشت. بلیط این کشتی‌ها 14 لیره(لیره ترکیه) برای هر نفر است. اگر تمایلی به سفر دریایی ندارید و دریا زده می‌شوید می‌توانید از ماشین‌هایی که از استانبول به سمت این شهر حرکت می‌کنند استفاده کنید. خط اتوبوسی که از استانبول به دیگر شهرها رفته و تقریباً بیشتر شهرها را به یکدیگر متصل می‌کند، گزینه دیگری برای رسیدن به این شهر هستند.

منطقه گرم یالوا

خرید بلیط هواپیما یالوا ترکیه
بلیط هواپیما یالوا ترکیه

منطقه گرم یالوا حدود 12 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. این منطقه دلیل اصلی بسیاری از مسافران برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و سفر به این منطقه است. سفر بسیاری از مسافران به این منطقه باعث شد تا چهار هتل در این مکان احداث شود. این چهار هتل به آب‌های گرم دسترسی دارند. به گفته دانشمندان، این آب‌های گرم توانایی درمان و کاهش علایم بیماری‌هایی مانند: ناراحتی‌های پوستی، ارتوپدی، بیماری‌های روانی، و اختلالات عملکردی. محبوبیت چنین چشمه‌های آب گرمی متعلق به زمان حال نیست، بلکه از دیرباز در سرتاسر ترکیه سربازان امپراتوری‌های مختلف پس از جنگ به این آب گرم‌ها می‌آمدند تا دردها و خستگی جنگ را از تن به در کنند. یکی از این چشمه‌ها، چشمه آب گرم پاموک قلعه است که امروزه نیز قابل استفاده می‌باشد.

پیاده‌روی، کوه‌پیمایی، دوچرخه‌سواری و پیک‌نیک در یالوا

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما ترکیه گذرشان به یالوا افتاده به طرفدار همیشگی این شهر تبدیل شده‌اند. امکان ندارد کسی به یالوا سفر کرده باشد و هنگام تعریف از آن سخنی از طبیعت حیرت‌آور یالوا به میان نیاورد. آبشارهای Sudesen از جمله جاذبه‌های برتر طبیعی می‌باشد. اما مسیرهای رویایی پیاده‌روی و کوه‌پیمایی آن علاوه بر عکس‌های زیبا، بر روحیه شما نیز تأثیر خواهد گذاشت. حتی اگر علاقه به انجام هیچ کاری نداشته باشید، این مسیر رویایی شما را برای حداقل چند دقیقه پیاده‌روی سر شوق خواهد آورد. در منطقه Delmece انواع بسیاری از درخت‌ها همانند کاج، بلوط، و شاه بلوط را خواهید دید که چشم‌اندازی 400 هکتاری را در بر گرفته‌اند. منطقه Erikli Plateau که در نزدیکی روستای Tesvikiye قرار دارد، محل بسیار محبوبی برای پیک‌نیک می‌باشد. اما افرادی که عشق عکاسی هستند علاوه بر این روستا منطقه حسن بابا را نیز دوست خواهند داشت، منطقه‌ای زیستگاه  حفاظت شده آهوی کوهی است. اگر پیاده‌روی یا پیک‌نیک را دوست ندارید باز دیدن آهو و گوزن ارزش خرید بلیط هواپیما ترکیه را دارد.

جاذبه‌ها

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

یالوا شاید جاذبه توریستی کمی داشته باشد اما هرکدام از این جاذبه‌ها ارزش وقت گذاشتن و خرید بلیط هواپیما ترکیه را دارند. جاذبه‌های شهر شامل آب‌های گرم مختف آن، مراکز اسپا، Karaca Arboretum را نام برد. از جمله دیگر جاذبه‌های آن می‌توان کوشک را نام برد. عمارتی که به سبک عثمانی- ترکیه‌ای ساخته شده که توسط آتاتورک در مدت اقامت تابستانی وی در این شهر، استفاده می‌شد. اگر با خرید بلیط هواپیما ترکیه گذرتان به یالوا بیافتد، احتمالاً نام خانه رونده یا walking house نیز به گوشتان خواهد خورد. در زمان آتاتورک درخت بسیار زیبایی مقابل عمارت و بسیار نزدیک به آن رشد کرده بود. در این‌گونه موارد اولین نظریه قطع درخت می‌باشد. اما آتاتورک دستور داد تا به جای قطع درخت، عمارت را جابه‌جا کنند. به همین دلیل عمارت را walking house نیز می‌نامند.

خرید

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

بازارها همیشه بهترین مکان برای کشف چگونگی زیست مردم محلی هر شهر است. شما نیز اگر با خرید بلیط هواپیما ترکیه می‌خواهید بهترین تولیدات و حال و هوای ترکیه را حس کنید، کافی است سری به بازار یالوا بزنید. بازار یالوا درست در مقابل ترمینال کشتی‌ها در ساحل قرار دارد. البته بازار تنها در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و شنبه باز است. پس روزهای فرد را به گشت‌وگذار بپردازید و روزهای زوج را به خرید اختصاص دهید. در بازار یالوا هر چیزی را خواهید یافت از میوه‌ها و سبزیجات تازه تا پوشاک و لوازم خانگی. پس معطل نکنید و با خرید بلیط هواپیما ترکیه علاوه بر گشت‌وگذار، با خریدی خوب، سفری تکرار نشدنی از یالوا تجربه کنید.

یالوا شاید مانند آنتالیا و یا هر شهر دیگر ترکیه چندان شناخته شده نباشد اما کافی است تا با یک‌بار خرید بلیط هواپیما ترکیه سفری به این شهر داشته باشید تا برای همیشه به مسافر پر‌و‌پا قرص و دائمی آن تبدیل شوید. این شهر هر آنچه که نیاز داشته باشید از آب گرم تا جاذبه توریستی وبازار را در اختیار شما قرار داده تا سفری تکرارناپذیر برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
travelmath.com
turkishtravelblog.com
wikitravel.org
tourismguideofturkey.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید