بلیط هوپیما برای بازدید از مسجد جامع تیس

0
159
خرید بلیط هواپیما به چابهار بندر تیس
بلیط هواپیما به چابهار بندر تیس
بلیط هوپیما برای بازدید از مسجد جامع تیسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 5Rating: 4.0بلیط هوپیما برای بازدید از مسجد جامع تیس - سفر به منطقه دیدنی چابهارخرید بلیط هواپیما به مطنقه چابهار. مسجد جامع تیس در شهر تیس از توابع چابهار. دیدنی های چابهار. جاهای دیدنی چابهار. قیمت بلیط ارزان هواپیما به چابهار

بلیط هوپیما برای بازدید از مسجد جامع تیس

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به جاذبه‌های تاریخی علاقه زیادی دارید ایران‌گردی می‌تواند گزینه‌های خوبی برای شما باشد. شما می‌توانید با صرف هزینهٔ کمتر به جاهای تاریخی بیشتری بلیط هواپیما خریده و سفر کرده تا لذت بیشتری ببرید

خوشبختانه در کشور ما از این لحاظ، جاهای زیادی هست که حتماً باید با خرید بلیط هواپیما به آنجا سفر کنید که مسجد جامع تیس یکی از آن‌ها است. در ادامه با ما همراه باشید:

دیدنی‌های خارق‌العاده بندرعباس

دیدنی های سیستان و بلوچستان

بندر تیس

خرید بلیط هواپیما به چابهار بندر تیس
بلیط هواپیما به چابهار بندر تیس

تیس یکی از بندرهای مهم ایران در طول دوره‌های تاریخی بوده است. روستای تیس را از توابع شهرستان چابهار در شرق استان سیستان و بلوچستان می‌دانند، همچنین بندر چابهار خود نیز از جهاتی دارای اهمیت است. از طرفی چابهار تنها بندری است که در کرانه‌های اقیانوس هند و دریای مکران قرار دارد. تیس در منطقه‌ای کوهپایه‌ای و هم‌چنین در ۵ کیلومتری شمال غربی بندر چابهار واقع شده است.

پیشینه شهر تیس

خرید بلیط هواپیما به چابهار بندر تیس
بلیط هواپیما به چابهار بندر تیس

علائم تاریخی و باستانی در این بندر، نشان می‌دهد که پیشینه بندر تیس به زمان هخامنشیان برمی‌گردد. این بدان معنا است که آثار تاریخی زیادی را می‌توانیم در این منطقه ببینیم. علاوه بر دوران هخامنشیان، بندر تیس در دوران صدر اسلام نیز دارای اهمیت زیادی بوده است. در متون مقدسی، مورخ قرن چهارم هجری، نیز دربارهٔ اهمیت این شهر در زمان صدر اسلام، آمده است. مسجد جامع تیس را می‌توان یک یادگاری از زمان رونق این شهر در قرن‌های نخستین صدر اسلام دانست.

اهمیت شهر تیس در زمان هخامنشیان

خرید بلیط هواپیما به چابهار و شهر تیس
مسجد جامع تیس

در زمان هخامنشیان نیز بندر تیس، بندر مهمی ازنظر تجاری در کرانه‌های دریای مکران بوده است و در آن زمان، نام آن را «تیز» تلفظ می‌کردند. در آن زمان تیس مرکز واردات انواع کالاهای بازرگانی از آسیای شرقی و هند بوده و همچنین ازآنجا به مناطق مختلف آسیای میانه و همچنین قفقاز صادر می‌شد. همچنین به خاطر آب‌وهوای گرم تیس، این روستا بناهای تاریخی زیادی در خود دارد (که البته بسیاری از شهرهای جنوب کشور نیز همین خاصیت را دارند؛ یعنی به دلیل آب هوای گرم و خشکشان آثار باستانی در آن‌ها بیشتر دوام می‌آورند). یکی از این بناها مسجد جامع تیس است.

مسجد جامع تیس یا طوبی

خرید بلیط هواپیما به چابهار و شهر تیس
مسجد جامع تیس یا طوبی

این مسجد جامع مسجد که به نام مسجد طوبی هم شناخته می‌شود، قدمتش به ۱۲۵۰ سال پیش برمی‌گردد. به عبارتی، دومین مسجد پس از آمدن دین اسلام به ایران است. معماری و تزیینات داخلی مسجد، شباهت خیلی زیادی به مساجد کشورهای هند و پاکستان دارد؛ اما مناره‌های مسجدهای ایرانی که جلوه‌ای متفاوت از هنر معماری ایرانی-اسلامی است، آن را از مساجد دیگر کشورها، متمایز می‌کند.

تفاوت این مسجد با سایر مساجد

خرید بلیط هواپیما به چابهار و شهر تیس
مسجد جامع تیس یا طوبی

همچنین این مسجد مانند دیگر مسجدهای اهل سنت، دارای یک مناره است که محلی‌های آنجا به این مسجد، مسجد تک مناره هم می‌گفتند. مناره‌های زیبای این مسجد که با رنگ‌های سبز و قرمز رنگ‌آمیزی شده‌اند و دارای شیشه‌کاری‌های منظم و نامنظم بسیار زیبای هستند جلوه بسیار بی‌نظیری به این مسجد تاریخی داده است و با طرح‌هایی که در نمای بیرونی ساختمان خود دارد می‌تواند چشم‌های بسیاری را به خود خیره کند. امروزه نیز با توجه به بالا رفتن جمعیت روستا مردم این روستا قصد دارند که این مسجد را در قسمت شرقی بندر توسعه دهند.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید