چند راهکار برای بهبود الگوی خواب

اگر بگوییم که خواب کافی از اهمیت بیشتری نسبت به تغذیه و ورزش برای سلامتی و تندرستی برخوردار است، حرف بیراهی نگفته‌ایم. محققان با انجام تحقیقات مختلف، بارها و بارها از اهمیت داشتن خواب کافی سخن گفته و سعی در آگاه کردن مردم داشته‌اند. با این حال، گاهی شرایطی مثل خرید بلیط هواپیما و سفر به سایر کشورها، مشغله فکری، پریشانی و چندین عامل مختلف دیگر باعث از بین رفتن الگوی خواب فرد و در نتیجه ضعیف‌تر شدن جسم و روح او می‌شوند.

0
59
روش های بهبود الگوی خواب
بهبود الگوی خواب
چند راهکار برای بهبود الگوی خوابReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 18Rating: 3.5چند راهکار برای بهبود الگوی خواب - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستاناگر بگوییم که خواب کافی از اهمیت بیشتری نسبت به تغذیه و ورزش برای سلامتی و تندرستی برخوردار است، حرف بیراهی نگفته‌ایم. محققان با انجام تحقیقات مختلف، بارها و بارها از اهمیت داشتن خواب کافی سخن گفته و سعی در آگاه کردن مردم داشته‌اند. با این حال، گاهی شرایطی مثل خرید بلیط هواپیما و سفر به سایر کشورها،

بهبود الگوی خواب

اگر بگوییم که خواب کافی از اهمیت بیشتری نسبت به تغذیه و ورزش برای سلامتی و تندرستی برخوردار است، حرف بیراهی نگفته‌ایم. محققان با انجام تحقیقات مختلف، بارها و بارها از اهمیت داشتن خواب کافی سخن گفته و سعی در آگاه کردن مردم داشته‌اند. با این حال، گاهی شرایطی مثل خرید بلیط هواپیما و سفر به سایر کشورها، مشغله فکری، پریشانی و چندین عامل مختلف دیگر باعث از بین رفتن الگوی خواب فرد و در نتیجه ضعیف‌تر شدن جسم و روح او می‌شوند. بنابراین، ما مطلبی برای شما تهیه و تدارک دیده‌ایم که ارائه‌دهنده نکاتی مفید در مورد بهبود شرایط خواب است. پیشنهاد ما به شما مطالعه دقیق نکات ارائه‌شده در ادامه این مطلب و تلاش برای رعایت آن‌هاست. چراکه به جرات می‌توان گفت موفقیت در تمامی ابعاد زندگی رابطه مستقیمی با الگوی خواب منظم دارد. لازم به ذکر است که در این مطلب، به تأثیر خرید بلیط هواپیما و سفر بر بهبود شرایط خواب هم به اندازه کافی پرداخته شده است.

انجام فعالیت بدنی مناسب

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

اولین عاملی که برای داشتن خواب مناسب باید مدنظر قرار دهید، بحث مربوط به فعالیت بدنی است. امروزه با وجود شغل‌هایی که زیاد به جنب‌وجوش بدنی نیاز ندارند، اغلب افراد در ساعاتی پایانی روز خستگی چندانی برای خواب در وجود خود حس نمی‌کنند. در واقع، برای اینکه شما بتوانید خواب عمیق و مناسبی داشته باشید، باید در طول روز به اندازه کافی خسته شوید. پس اگر شغلی دارید که در آن نیاز چندانی به حرکت نیست، حتماً باید به سراغ ورزش و دیگر فعالیت‌های بدنی بروید.

✅ بازدید از مقاله خواب راحت در صندلی‌های هواپیما
✅ بازدید از مقاله 10 راه برای اینکه در هواپیما خواب راحتی داشته باشید
✅ بازدید از مقاله رازهایی برای شاد بودن در زندگی

دقت در داشتن تغذیه سالم

روش های بهبود الگوی خواب
بهبود الگوی خواب

هنگام خواب شما باید نه احساس گرسنگی داشته باشید و نه احساس دل درد به خاطر پرخوری. پس باید قبل از خواب از خوردن غذاهای سنگین به شدت پرهیز کنید و با نوش جان کردن غذای سبک خواب آسانی برای خود رقم بزنید. مصرف نیکوتین و کافئین هم قبل از خواب اصلاً خوب نیست. چراکه این مواد باعث ایجاد هوشیاری کاذب در مغز شده و از خواب راحت جلوگیری می‌کنند. فراموش نکنید که پرخوری باعث خواهد شد که شب‌ها کابوس ببینید.

حفظ الگوی خواب مناسب

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

به نظر می‌رسد که 8 ساعت خواب شبانه برای یک فرد سالم و بالغ کاملاً مناسب باشد. بنابراین هیچ لزومی نیست که در تعطیلات آخر هفته بیشتر از این مقدار در تخت خواب بمانید و به خواب فرو بروید. خواب اضافه در روزهای آخر هفته و بر هم زدن الگوی خواب باعث مختل شدن چرخه خواب در مغز شده و این مسئله می‌تواند در باقی روزهای هفته برای شما آزاردهنده باشد. بنابراین باید ثبات خاصی در الگوی خواب خود داشته باشید تا دچار مشکلی نشوید.

کنترل کردن نگرانی‌ها

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

همه مردم گهگاه دچار بی‌خوابی شبانه می‌شوند اما اگر چنین اتفاقی برای مدت طولانی بیفتد اصلاً نمی‌تواند عادی باشد. از دلایل اصلی بی‌خوابی‌های مداوم استرس، نگرانی، اضطراب و انواع مشغله‌های فکری دیگر را می‌توان نام برد. از این رو لازم است که فرد برای کنترل اوضاع دست به کار شود و با مراجعه به یک مشاور یا روانشناس ماهر به آرامش فکری لازم دست یابد. اگر شما هم‌چنین مشکلی دارید، حتماً اقدامات لازم را برای حل آن انجام دهید.

فراهم کردن شرایط مناسب در اتاق

روش های بهبود الگوی خواب
بهبود الگوی خواب

اتاق‌خواب شما باید از جنبه‌های مختلفی مناسب استراحت و آرامش باشد. اولا باید روشنایی اتاق خواب هنگام استراحت به پایین‌ترین سطح ممکن برسد تا سیگنال‌های خواب از جانب گیرنده‌های نور در چشم شما به مغز ارسال شود. تنظیم دمای اتاق خواب، آرام کردن محیط و  رنگ‌آمیزی مناسب اتاق خواب هم عوامل دیگری هستند که در داشتن خواب راحت می‌توانند کمک حال شما باشند. شما حتی می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما و رزرو اتاق در هتل هم به چنین مواردی توجه ویژه داشته باشید.

چند نکته کلی دیگر

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

برای کاستن اختلالات خواب باید به نکات مختلفی توجه داشت. غیر از آنچه که در بالا ذکر شد، به‌منظور داشتن خواب کافی در شب شما باید خواب روزانه خود را کاهش دهید، تخت خواب مناسب برای خود انتخاب کنید و از آن فقط برای خوابیدن بهره بگیرید، بالشت مناسب داشته باشید، در طول روز زیاد به صفحه گوشی یا لپ‌تاپ نگاه نکنید و موقع خواب کاملاً آن را کنار بگذارید. در نهایت اگر بعد از رفتن به تخت خواب تا 20 دقیقه نتوانستید بخوابید، به سراغ موزیک آرام یا مطالعه کتاب بروید.

تأثیر سفر بر بهبود خواب

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در کنار تمامی عوامل و نکاتی که پیش از این به آن‌ها اشاره شد، عاملی همچون خرید بلیط هواپیما و مسافرت هم می‌تواند به بهبود وضعیت خواب شما کمک ویژه‌ای داشته باشد. اگر کمی دقیق‌تر به مزایای خرید بلیط هواپیما و سفر بیندیشیم خواهیم دید که این کار در وهله نخست باعث از بین رفتن تشویش و نگرانی‌های ذهنی مسافر شده و در نتیجه با بازگرداندن آرامش به او، سبب راحت‌تر شدن خواب و استراحتش می‌شود. از طرفی دیگر، خوابیدن در اتاق و فضایی متفاوت‌تر از فضای اتاق خواب، باعث می‌شود ذهن شما مجدداً خود را بازیابی کند و الگوی خواب شما منظم‌تر شود. ناگفته نماند که به عقیده بسیاری از مسافران با خرید بلیط هواپیما و سفر به کشور دیگر و تجربه جت لگ، خودآگاهی ذهن افزایش می‌یابد و بدین‌ترتیب با بالا رفتن قدرت کنترل ذهن، چرخه خواب فرد به شکل کاملاً ایده‌آلی سر و شکل می‌یابد.

روش های بهبود الگوی خواب
بهبود الگوی خواب

از مزایای دیگری که با خرید بلیط هواپیما و سفر می‌توان به دست آورد، انجام فعالیت‌های بدنی کافی و همچنین دوری چندروزه از لوازم الکترونیک را می‌توان برشمرد. چنانچه در بالا مشاهده کردید، رعایت این نکات هم تأثیر شگرفی بر اصلاح الگوی خواب و داشتن خواب آسوده دارند. بنابراین هیچ کس نمی‌تواند از تأثیر مثبت خرید بلیط هواپیما و مسافرت بر بهبود شرایط خواب و استراحت فرد غافل شود و این مسئله را انکار کند. از این رو، می‌توان این مزیت را هم به مزایای پرشمار مسافرت اضافه کرد و با اشتیاق بیشتری بلیط هواپیما خرید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید