بهترین بازارهای کریسمس در اروپا

اگرچه برخی از بازارهای کریسمس در اروپا به اندازه گالیله قدمت دارند، اما درخشش خود را از دست نداده اند. برعکس، از اواسط ماه نوامبر تا اواخر دسامبر، هزاران غرفه در بازار که هنرهای فصلی، صنایع دستی، غذا و نوشیدنی ارائه می دهند در روستاها، شهرها و کلانشهرهای تزئین شده از جشن از شهر سویل تا تالین برگذار می شوند.

0
22
معرفی بهترین بازارهای کریسمس در اروپا
بهترین بازارهای کریسمس در اروپا
بهترین بازارهای کریسمس در اروپاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 10Rating: 4.0بهترین بازارهای کریسمس در اروپا و خاطراتی خوش در ماه ژانویه.بهترین بازارهای کریسمس در اروپا از اواسط ماه نوامبر تا اواخر دسامبر، هزاران غرفه در بازار که هنرهای فصلی، صنایع دستی، غذا و نوشیدنی ارائه می دهند.

آشنایی با بهترین بازارهای کریسمس در اروپا

اگرچه برخی از بازارهای کریسمس در اروپا به اندازه گالیله قدمت دارند، اما درخشش خود را از دست نداده اند.  برعکس، از اواسط ماه نوامبر تا اواخر دسامبر، هزاران غرفه در بازار که هنرهای فصلی، صنایع دستی، غذا و نوشیدنی ارائه می دهند در روستاها، شهرها و کلانشهرهای تزئین شده از جشن از شهر سویل تا تالین برگذار می شوند. اگر سورتمه پرواز جادویی ندارید، بعد از خواندن این متن و انتخاب مقصد خود، بلیط هواپیما ارزان را با بهترین قیمت برای یک کریسمس رویایی در اروپا رزرو کنید. چرا که در ادامه قصد داریم بهترین بازارهای کریسمس در اروپا را معرفی کنیم.

بازار کریسمس آخن، آلمان

در مثلثی بین آلمان، هلند و بلژیک، شهر افسانه ای قرون وسطایی آخن با ناز و نعمت از مرکز تاجگذاری کشور به مقصد گردشگران فرهنگی  تبدیل شده است.
هر ساله در آستانه کریسمس، ده ها فروشنده خیابانی یک دهکده فروشگاهی از کلبه های چوبی آلونکی ایجاد می کنند که در سه دسته بین ساختمان شهرداری و کلیسای جامع مشهور آخن قرار می گیرند. آماده باشید که تعطیلات کریسمس خود را بین گچ بری های کریسمس، دست ساخته های سرامیکی رنگارنگ، لیکورهای عالی، شراب معطر شده و غذاهای لذیذ محلی، بگذرانید.

بازار کریسمس برلین، آلمان

معرفی بهترین بازارهای کریسمس در اروپا
بهترین بازارهای کریسمس در اروپا

پایتخت آلمان به رغم تاریخ غم انگیز آن، به یکی از شهرهای مهم اروپا برای مهمانی، هنر معاصر و خرید و استارتاپ های پر رونق تبدیل شده است.
در میان بیش از 80 بازار محلی کریسمس، Berliner Weihnachtszauber am Gendarmenmarkt محبوب ترین است. در قالب صدها چادر سفید با تزیینات ستاره فروشندگان کوچک کریسمس قرار دارند. کلیسای جامع فرانسه، کلیسای جامع آلمان و برلینر کنزرتهاوس صحنه هایی را برای نمایش تدارک می بینند. در میان هنرها و صنایع دستی جذاب فصلی، گروه هایی از آکروبات ها، گروه های کر، هنرمندان آتش بازی و فرشتگان با پاهای بلند چوبی، جمعیت زیادی را در صحنه بازار کریسمس و در میدان سرگرم می کنند.

✅ بازدید از مقاله هیجان کریسمس در شهرهای مختلف

بازار کریسمس بولزانو، ایتالیا

معرفی بهترین بازارهای کریسمس در اروپا
بهترین بازارهای کریسمس در اروپا

در کوهپایه دولومیت های ناهموار، پایتخت تیرول جنوبی جذابیت های کوه های آلپ اتریش را با یک فضای آرام و پر از آرامش ایتالیایی مخلوط می کند.  جدا از پس زمینه زیبا و نفس گیر کوهستان، مرکز شهر قرون وسطایی بولزانو و غذاهای آن بازدیدکنندگان را هر سال به این مکان می کشاند.
بین بازیهای دوره رنسانس بولزانو، خانه های باروک شهر و کلیساهای گوتیک، هنگام گشت و گذار در 80 دکه و غرفه جذاب، صحنه های نمایش روزهای کریسمس و کارگاه های صنایع دستی سنتی، خود را گم خواهید کرد. می توانید خاگینه های سیب ترد  و شراب معطر بخورید و در کنار آن از از نمایش های عروسکی قدیمی لذت ببرید ، یا بعد از ظهرهای شنبه و یکشنبه به یک کنسرت  گوش دهید. غذاهای آلپ و اشترودل در بسیاری از میخانه های شهر در انتظار شما هستند.

نمایشگاه کریسمس بوداپست و جشنواره زمستانی، مجارستان

معرفی بهترین بازارهای کریسمس در اروپا
بهترین بازارهای کریسمس در اروپا

پایتخت مجارستان که با افتخار از میراث ملی خود محافظت می کند، مدتهاست که به یک مرکز بر مخاطب در اروپای غربی با کافه های دنج و فروشگاه های جذاب تبدیل شده است.
دهکده پاپ آپ در مرکز میدان Vörösmarty اگرچه تنها بازار کریسمس بوداپست نیست، به لطف مناظر خارق العاده اش شهرت بین المللی کسب کرده است. در بازار خانه های قرن نوزدهم و کافه بزرگ Gerbeaud ، دکه های بازار چوبی سنتی مجارستان از مسافران و مهمانان استقبال می کنند. هر ساله هیئت داوران حرفه ای فروشندگان محلی را با بهترین کیفیت محصولات مجاز به عرضه کالاهای خود در بازار کریسمس انتخاب می کنند. هنگام گوش دادن به ترکیبی از آهنگ های کریسمس، بلوز، جاز و موسیقی، می توانید از kürtős kalács کیک دودکش و halászlé  سوپ ماهی،  لذت ببرید یا از دکه های  گلدوزی مجارستانی و مشروبات الکلی خانگی دیدن کنید.

بازار کریسمس کلمار، فرانسه

معرفی بهترین بازارهای کریسمس در اروپا
بهترین بازارهای کریسمس در اروپا

این شهر آلزایی که با جذابیت قرون وسطایی خود بین استراسبورگ و بازل قرار گرفته است، به لطف خانه های چوبی و کلیسای جامع باشکوه گوتیک، چیزی بیش از یک نقطه کوچک روی نقشه است. اهالی شهر، فروشندگان و دفتر گردشگری برای زیباترین و خلاقانه ترین تزئینات رقابت می کنند. اگر نورپردازی های دقیق و معماری بین Places Des Dominicains ، Place de la Cathedrale و Place de l’Ancienne Douane شما را تحت تاثیر قرار ندهند، مطمئناً سازه های شیشه ای دست ساز، وسایل بافتنی ظریف، جواهرات، شراب داغ و نان شیرینی زنجبیلی توجه شما خریداران عزیز بلیط هواپیما را جلب خواهند کرد.

در ادامه می توانید با کشورهایی با جشن متفاوت کریسمس آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید