بهترین تفریحات گرجستان ؛ مقصد محبوب ایرانی‌ها

افرادی که به کشور دیدنی گرجستان سفر می‌کنند، موقعیت انجام دادن هزاران تفریح مختلف در این کشور را خواهند داشت. جمع‌بندی بهترین کارها و تفریحاتی که می‌توان در این کشور انجام داد کار بسیار دشواری است

0
52
معرفی بهترین تفریحات گرجستان
بهترین تفریحات گرجستان
بهترین تفریحات گرجستان ؛ مقصد محبوب ایرانی‌هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 31Rating: 4.5بهترین تفریحات گرجستان مقصد محبوب تماشایی و دوستداشتنی ایرانی ها.بهترین تفریحات گرجستان به‌قدری زیاد است که پس اولین سفرتان به این کشور دوباره خواهان سفر به این کشور دیدنی و تفریحات آن خواهید بود.

بهترین تفریحات گرجستان

افرادی که به کشور دیدنی گرجستان سفر می‌کنند، موقعیت انجام دادن هزاران تفریح مختلف در این کشور را خواهند داشت. جمع‌بندی بهترین کارها و تفریحاتی که می‌توان در این کشور انجام داد کار بسیار دشواری است، بااین‌حال در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا برخی از بهترین تفریحات و کارهایی که می‌توانید در طول سفر خود به کشور زیبای گرجستان انجام دهید را برای شما توضیح دهیم. اگر در طول تعطیلات و یا اوقات فراغت خود، تصمیم بگیرید که به گرجستان سفر کنید و چند هفته را در این کشور سپری کنید، مطمئن باشید که این کشور به یکی از مقاصد محبوب گردشگری برای شما تبدیل شده و تفریحات انجام‌شده در این کشور به‌قدری زیاد است که پس از مدتی دوباره خواهان سفر به این کشور دیدنی خواهید بود؛ بنابراین اگر گرجستان را به‌عنوان مقصد مسافرتی بعدی خود انتخاب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا با بهترین تفریحات گرجستان آشنا شوید.

امتحان کردن خاچاپوری (Khachapuri) در گرجستان

معرفی بهترین تفریحات گرجستان
بهترین تفریحات گرجستان

سفر به گرجستان بدون امتحان کردن این غذای لذیذ و محلی تکمیل نخواهد شد. خاچاپوری دارای اشکال و مزه‌های متعدد و گوناگون بوده؛ اما به‌طورکلی مواد اصلی تشکیل‌دهنده آن نان و مقدار زیادی پنیر می‌باشد. مشهورترین نوع خاچاپوری، آدجاران خاچاپوری (AdjaranKhachapuri) است. این نوع خاچاپوری به شکل یک قایق بوده که دارای خمیر ذوب‌شده بر روی نان می‌باشد که بر روی آن نیز یک تخم‌مرغ قرار گرفته است.

امتحان کردن غذاهای گرجستانی، یکی از بهترین تفریحاتی است که می‌توانید در طول سفر خود به گرجستان انجام دهید، پس بهتر است فرصت نوش جان کردن غذاهای لذیذ محلی گرجستان را از دست ندهید.

دیدار از صومعه گلاتی (Gelati)

معرفی بهترین تفریحات گرجستان
بهترین تفریحات گرجستان

کشور گرجستان پر است از صومعه‌ها و کلیساهای متعدد و شما قادر خواهید بود صومعه‌های بالای تپه، صومعه‌های باستانی، صومعه‌های رنگ‌شده را در هریک از شهرهای این کشور بیابید. یکی از دیدنی‌ترین این صومعه‌ها، صومعه گلاتی می‌باشد که در بیرون شهر کوتائیسی (Kutaisi) واقع شده است. نمای داخلی این صومعه به‌قدری زیبا است که شما را مات و مبهوت خود خواهد کرد.

مینی‌بوس‌ها هر روزه در صبح هنگام از کوتائیسی به سمت این صومعه حرکت می‌کنند. پس از رسیدن به این صومعه می‌توانید با پای پیاده به سمت صومعه موتسامتا (Motsameta) که یک صومعه خیره‌کننده در بالای تپه است، حرکت کنید. بدین ترتیب با یک تیر دو نشان زده و در یک روز خواهید توانست از دو صومعه‌ دیدنی گرجستان دیدار کنید.

از باغ‌ گیاه‌شناسی باتومی دیدار کنید

باغ‌ گیاه‌شناسی باتومی گرجستان
باغ‌ گیاه‌شناسی باتومی

باغ گیاه‌شناسی باتومی یکی از گوناگون‌ترین انواع گیاهان در جهان را دارا می‌باشد. خارج از ساختمان‌های عجیب‌وغریب و ساحل زیبا و خیره‌کننده باتومی، یک سرزمین عجایب دیدنی از گل‌ها و گیاهان قرار گرفته است. با دارا بودن انواع گیاهان مختلف و همچنین چشم‌اندازهای دیدنی از شهر باتومی، خواهید توانست یک روز آرامش‌بخش را در فضای سرسبز این باغ گیاه‌شناسی سپری کرده و حتی در باغ‌های این باغ گیاه‌شناسی چادر زده و با سپری کردن شب در این مکان از یک پیک‌نیک به‌یادماندنی نیز لذت ببرید.

در مسیر کلیسای کازبگی (Kazbegi) پیاده‌روی کنید

کلیسای کازبگی تفلیس
کلیسای کازبگی

کازبگی یک سفر شبانه با تفلیس فاصله داشته و از این شهر کوچک کوهستانی می‌توانید به سمت یک کلیسای کوچک در کوهستان پیاده‌روی کرده و در حین انجام دادن این پیاده‌روی از چشم‌اندازها و مناظر بی‌نظیر آن نیز لذت ببرید. آن دسته از افراد که توانایی راه رفتن ندارند، می‌توانند یک جیپ اجاره کرده و با آن به بالای کوه سفر کنند.

✅ بازدید از مقاله بهترین سوغات کشور گرجستان
✅ بازدید از مقاله بهترین سواحل گرجستان
✅ بازدید از مقاله بهترین زمان سفر به گرجستان

مسافرخانه‌های زیادی در این شهر وجود دارند، اما اگر بودجه شما کافی باشد، می‌توانید در هتل Rooms Hotel اقامت کرده و از چشم‌اندازهای دیدنی که این هتل از کوه و کلیسای موجود در آن ارائه می‌دهد، لذت ببرید. در غیر این صورت حداقل نوشیدن قهوه در کافه بی‌نظیر این هتل را از دست ندهید.

عاشق سیغناغی (Signagi) شوید

عاشق سیغناغی گرجستان
عاشق سیغناغی

این شهر زیبا با نام شهر عشاق شناخته شده و بهترین مکان برای دوستداران شراب است. سیغناغی یک شهر کوچک و دیدنی است که با باغ‌های انگور احاطه شده و بهترین مقصد برای انجام دادن تورهایی از باغ‌های انگور و تست کردن شراب محلی گرجستانی است.

ماساژی را در حمام‌های گوگردی تفلیس تجربه کنید

حمام‌های گوگردی تفلیس گرجستان
حمام‌های گوگردی تفلیس

تفلیس بر روی چشمه‌های طبیعی گوگرد ساخته شده و یک محله کامل شهر تفلیس به حمام‌های زیرزمینی گوگردی اختصاص یافته است. شما می‌توانید به این حمام‌های سنتی مراجعه کرده و پس از حمام کردن در آب‌های طبیعی گوگرددار آن، یک ماساژ سنتی به سبک گرجستانی را نیز تجربه کنید.

برخی از این حمام‌ها به‌صورت زیبایی بازسازی شده درحالی‌که برخی دیگر دارای سبک شوروی قدیم در معماری خود هستند. یک جاذبه محبوب، نمای بیرونی حمام‌های اوربلیانی (Orbelliani) است که دارای یک لوحه از سخنان آلکساندر پوشکین است.

از تاریخچه گرجستان دیدار کنید

دیدار از این مقبره زیبا که در خارج شهر تفلیس قرار گرفته است، اغلب از خاطر گردشگران رفته و آن را از دست می‌دهند. ستون‌های بزرگ این مقبره با داستان تاریخ گرجستان تراشیده شده و این مقبره بر روی تپه‌ای قرارگرفته است که مشرف‌به دریاچه تفلیس می‌باشد. شما می‌توانید توسط مترو، با پای پیاده و یا تاکسی از تفلیس به این مقبره برسید. به‌ندرت در این مکان گردشگران دیگری وجود داشته؛ بنابراین می‌توانید از حکاکی‌های بزرگ و چشم‌اندازهای دیدنی از دریاچه بدون ایجاد مزاحمت، لذت ببرید. دیدار از این مقبره هزینه‌ای در بر نخواهد داشت.

یک نمایش عروسکی گرجستانی را تماشا کنید

نمایش عروسکی گرجستانی
نمایش عروسکی

در یک ساختمان عجیب‌وغریب در محله قدیمی شهر تفلیس، یک تئاتر عروسکی وجود دارد. در طول فصل، هر شب اجراهای مختلفی در این تئاتر وجود داشته که معمولاً دارای زیرنویس انگلیسی هستند. بلیط‌های این تئاتر در ورودی آن فروخته شده و اغلب دو روز قبل از اجرا به پایان می‌رسند. برای تجربه یک عصر مفرح و منحصربه‌فرد در تفلیس، به این تئاتر رفته و یکی از نمایش‌های عروسکی اجراشده در آن را تماشا کنید.

از مقبره دوستی بین گرجستان و روسیه بازدید کنید

بازدید از مقبره دوستی بین گرجستان و روسیه
مقبره دوستی بین گرجستان و روسیه

اگر از تفلیس به سمت کازبگی سفر کنید، بدون تردید در این مقبره توقف خواهید داشت. این مقبره یک ساختمان نیم‌دایره‌ای عظیم با کاشی‌های رنگارنگ است که همچنین چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز از کوهستان و دره‌ اطراف آن ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در طول سفر خود به گرجستان از این مقبره دیدنی بازدید کرده و مدت‌زمان کوتاهی را در این مکان آرامش‌بخش با چشم‌اندازهای بی‌نظیر، سپری کنید.

به خرید کتاب در تفلیس بروید

تفلیس دارای کتاب‌فروشی‌های عالی است که کتاب‌های مجود در آن به زبان انگلیسی هستند. اگر علاقه‌مند به کتاب و کتاب‌خوانی هستید، می‌توانید مطمئن باشید که شهر تفلیس چیزهای زیادی برای ارائه دادن در چنته خود داشته و خواهد توانست شما را مشغول و سرگرم نگه دارد.

به سمت مستیا (Mestia) پرواز کرده و پیاده‌روی در این شهر را تجربه کنید

مستیا گرجستان
مستیا

کوهستان‌های شمال غربی گرجستان، دارای فرصت‌های پیاده‌روی عالی برای گردشگران است؛ اما رسیدن به این مسیرهای پیاده‌روی می‌تواند کمی دشوار باشد. خوشبختانه پروازهای متعدد به این مکان انجام شده و با پرداخت حدود 20 دلار آمریکا، خواهید توانست به مستیا سفر کرده و پیاده‌روی خود را آغاز کنید.

در یک کارخانه دوزندگی قدیمی زمان شوروی اقامت کنید

معرفی بهترین تفریحات گرجستان
بهترین تفریحات گرجستان

برای یک تجربه اقامتی منحصربه‌فرد اتاقی در Fabrika Hostel رزرو کنید. این ساختمان عظیم زمانی یک کارخانه دوزندگی بوده و به یک مسافرخانه تبدیل شده است. این مسافرخانه دارای کافه، بار و حیاطی است که با مغازه‌ها و رستوران‌های متعدد پر شده است. برای داشتن یک تجربه متفاوت بهتر است شب و روز خود را در این مسافرخانه سپری کنید.

در آخر می‌توان نتیجه گرفت که کشور گرجستان یکی از مقاصد گردشگری محبوب در ایران بوده و افرادی که بازدید از این کشور دیدنی را دوست دارند، می‌توانند در دفعات بعد که از این کشور دیدار می‌کنند، تفریحات گفته‌شده در این مطلب را انجام داده و از گذراندن وقت خود در گرجستان لذت کافی را ببرند.

برای خرید بلیط هواپیما گرجستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید