بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی اروپا

شرایط شغلی برخی گردشگران مانع انتخاب زمان دل‌بخواهی برای سفرشان می‌شود اما برخی سبک زندگی و شغلی منعطفی دارند. به این صورت که می‌توانند هر زمانی که دلشان بخواهد بلیط هواپیمای مقصد مورد نظرشان را رزرو کنند. خوش‌بختانه اروپا تمام 365 روز سال را با آغوشی باز از گردشگرانش میزبانی می‌کند، بنابراین عزیزانی که فرصت‌های محدود‌تری برای سفر دارند خیالشان از این بابت راحت باشد.

0
175
بهترین زمان سفر به اروپا و بهترین فصول
بهترین زمان سفر به اروپا
بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی اروپاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 13Rating: 5.0بهترین زمان سفر به اروپا شهرهای توریستی اروپا و فصل های خوش آب و هوا برای سفر.بهترین زمان سفر به اروپا به شهرهای توریستی اروپا بر اساس معیارهای مختلفی مشخص می‌شود که از نظر گردشگران اهداف سفر شرایط آب‌وهوایی و هزینه سفر متفاوت است.

بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی اروپا چه فصل هاییست؟

اروپا مقصد جذاب و دوستداشتنی گردشگران از سراسر دنیاست که با برخورداری از جاذبه های زیاد در هر فصلی از سال پر از گردشکر است. در واقع در هر فصلی از سال زیبایی هایی وجود دارد که می تواند گردشگران را عاشق و شیفته خود نماید. در این میان شرایط شغلی برخی گردشگران مانع انتخاب زمان دل‌بخواهی برای سفرشان می‌شود اما برخی سبک زندگی و شغلی منعطفی دارند. به این صورت که می‌توانند هر زمانی که دلشان بخواهد بلیط هواپیما مقصد مورد نظرشان را رزرو کنند. خوش‌بختانه اروپا تمام 365 روز سال را با آغوشی باز از گردشگرانش میزبانی می‌کند، بنابراین عزیزانی که فرصت‌های محدود‌تری برای سفر دارند خیالشان از این بابت راحت باشد. اروپا در هر فصلی به نوعی دلبری می‌کند و چهره فریبنده‌ای به خود می‌گیرد، به بیان ساده در هر فصل با جوی متفاوت، تجربه‌های متنوعی را به گردشگران ارائه می‌کند. البته بهترین زمان رزرو بلیط هواپیما و سفر به شهرهای اروپایی بر اساس معیارهای مختلفی مشخص می‌شود که از نظر گردشگران اهداف سفر، شرایط آب‌وهوایی و هزینه سفر مهم‌ترین موارد هستند. در مطلب امروز بهترین زمان سفر به اروپا را بر اساس همین معیارها دسته‌بندی کرده‌ایم که هر گردشگری باید قبل از سفر باید از آن‌ها اطلاع داشته باشد.

بهترین زمان سفر به اروپا – طبقه‌بندی فصلی

در صنعت گردشگری یک سال به 3 فصل طبقه‌بندی می‌شود: های سیزن یا پیک سیزن، لو سیزن یا آف سیزن و شولدر سیزن. های سیزنِ اروپا فصل تابستان است، زمانی که هوا آفتابی و روزها طولانی بوده و نایت‌لایف‌ها جان تازه‌ای به شهرهای اروپایی می‌دهند اما هزینه سفر در “های سیزن” به بیش‌ترین میزان خود می‌رسد و از طرفی زمانِ اوج بازدید گردشگران و شلوغی شهرها است. از ماه آوریل تا اواسط ژوئن و ماه‌ سپتامبر تا اکتبر به عنوان “شولدر سیزن” شناخته شده‌اند، مزیت این فصل جمعیت کم‌تر گردشگران و هزینه نسبتا کم سفر می‌باشد البته خنکی هوای بهاری و پاییزی را نباید فراموش کنید و اما “آف سیزن” که عموما از ماه نوامبر تا مارس را دربرمی‌گیرد با هزینه‌های کم‌تر و هوای سردتر طرفداران خاص خودش را دارد.

بهترین زمان سفر به اروپا برای ساحل‌گردی

بهترین زمان سفر اروپا برای ساحل‌گردی
بهترین زمان سفر اروپا

از اواخر ژوئن تا پایان سپتامبر بهترین موقع برای حمام آفتاب و شنا در سواحل شهرهای اروپایی است و برای همین اوج سفرهای تابستانی به اروپا در همین بازه اتفاق می‌افتند. قبل از این بازه یعنی اواخر ماه می تا اوایل ژوئن هوای اروپا هنوز کمی سوز دارد. از نظر گردشگران، اواخر تابستان به خصوص از نیمه دوم سپتامبر تا پایان ماه با خلوت شدن شهرها و بازگشایی مدارس زمان ایده‌آلی برای لذت بردن از سواحل اروپایی است و از طرفی در چنین موقعی از سال هنوز هوای اروپا بهشتی بوده و آب‌های گرمش مانع شنا و تفریحات آبی نمی‌شوند. پس اگر هدفتان بازدید از سواحل اروپا باشد باید در این بازه زمانی بلیط هواپیما مادرید، بارسلونا، پاریس، رم و یا دیگر شهرهای معروف اروپایی را بخرید.

بهترین زمان سفر به اروپا – دوره خوش آب‌وهوا

بهترین فصول سفر به اروپا
سفر به اروپا

بهترین موقع برای لذت از آب‌وهوای دلنشین اروپا دوره کوتاهی را شامل می‌شود، در بیش‌تر نقاط مخصوصا کشورهای شمالی مثل ایسلند، سوئد و نروژ با فرا رسیدن ماه‌های آگوست و جولای بهترین آب‌وهوای سال را شاهد می‌شویم، به طوری که دما بین 20 تا 22 درجه می‌ماند. در اکثر شهرهای اروپای قاره‌ای از نیمه دوم می تا اواسط سپتامبر معمولا هوا در خوشایندترین حالت ممکنش می‌باشد ولی در ماه جولای و آگوست شاهد بالاترین دمای سال هستیم. در صورتی که بلیط هواپیمای کشورهای شرقی اروپا را خریده باشید از گرمای طاقت‌فرسایش غافلگیر نشوید چون تابستان‌های شرجی از مشخصات کشورهای مدیترانه‌ای است. بنابراین اگر دوست دارید از آب‌وهوای اروپا لذت ببرید بلیط هواپیمای خود را برای بازه زمانی آوریل، می یا اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر رزرو کنید.

بهترین زمان سفر به اروپا برای اسکی

بهترین وقت سفر اروپا برای اسکی
اسکی در اروپا

اکثر پیست‌های اسکی اروپا از اواخر نوامبر تا اواسط آپریل میزبان گردشگران و مهمانانشان هستند و معمولا کسانی که در ابتدای این بازه زمانی بلیط هواپیما نروژ، ایسلند یا دیگر کشورها را رزرو کنند با بهترین شرایط برای اسکی‌بازی روبرو خواهند شد. البته ماه ژانویه با شرایط ایده‌آل، جمعیت کم و قیمت‌های مناسب اقامتگاه‌ها از بهترین زمان‌ها برای اسکی و در نتیجه خرید بلیط هواپیما اسلو یا دیگر شهرهای اروپایی می‌باشد، تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که تعطیلاتی مثل کریسمس و سال نو را به منظور تفریح با اسکی در نظر نگیرید، در این بازه همه چیز برعکس شرایط ایده‌آل خواهد بود.

بهترین زمان سفر به اروپا برای کوله‌گردی

بهترین زمان سفر به اروپا و بهترین فصول
بهترین زمان سفر به اروپا

بیش‌تر کوله‌گردها یا همان بک‌پکرها از ماه می تا سپتامبر راهی اروپا می‌شوند و تعدادشان در ماه‌های جولای و آگوست به اوج خود می‌رسد. شرایط آب‌وهوایی مساعد به بک‌پکرها این امکان را می‌دهد که برای تجدید انرژی در رودخانه‌ها و دریاها آب‌تنی کنند، البته همین که نیازی نیست لباس‌های گرم زمستانی را در کوله‌شان جا دهند یکی از اصلی‌ترین دلایل انتخاب این بازه زمانی است. شرایط ایده‌آل، بک‌پکرهای زیادی را در این دوره به اروپا می‌کشاند و در نتیجه قیمت هاستل‌ها به بالاترین میزانشان می‌رسند اما کسانی که هوای خنک‌تر و جمعیت کم‌تر را ترجیح دهند باید اواخر سپتامبر سفرشان را شروع کنند.

بهترین زمان سفر به اروپا برای بازدید بناهای تاریخی

بهترین زمان سفر به اروپا و بهترین فصول
بهترین زمان سفر به اروپا

قاره سبز به غیر از طبیعت خیره‌کننده‌اش جاذبه‌هایی دارد که مثل آهنربا گردشگران را از هر سوی جهان به طرف خود می‌کشاند، اروپا پر از قصرهای مجلل، خرابه‌های باستانی، بناهای تاریخی و ساختمان‌های مدرنی است که بیش‌ترشان در لیست بازدید هر گردشگری آورده شده‌اند. به بیان دیگر اگر انتظار دارید موقع بازدید جاذبه‌های معروفی مثل برج ایفل، آمفی‌تئاتر رم یا قلعه آکروپولیس فضای بیش‌تری در اختیار داشته باشید و بدون تنه زدن به دیگران از حضور در آن‌جا لذت ببرید بلیط هواپیما پاریس یا یونان را برای ماه‌هایی به غیر از جولای یا آگوست رزرو کنید. بهترین زمان برای دیدن بناهای تاریخی اروپا یا درست قبل از های سیزن یا بعد از این دوره می‌باشد یعنی ماه‌های می و ژوئن و یا نیمه دوم سپتامبر تا هم جمعیت کم‌تر باشد و هم آب‌وهوای خوب لذت سفر را دوچندان کند.

در ادامه می توانید با بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید