بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران

بیش‌تر نقاط کشور در طول فصل‌های بهار و پاییز در ایده‌آل‌ترین شرایط جوی هستند تا جایی که گردشگران خارجی در همین دوره به ایران سفر می‌کنند. البته حقیقت چهار فصلی بودن ایران قابل کتمان نیست و بی‌انصافی است از روی این نکته به سادگی بگذریم، حتی برخی شهرها مثل یاسوج آب‌وهوای چهار فصلی دارند و همین ویژگی به زیبایی‌های گوشه‌وکنار شهر جلوه خاصی می‌بخشد.

0
292
بهترین زمان سفر به ایران و شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به ایران
بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 21Rating: 4.5بهترین زمان سفر به ایران و سفر به شهرهای توریستی ایران.بهترین زمان سفر به ایران و در واقع بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران کشوری که دیدنی های زیادی در هر چهار فصل از سال دارد.

بهترین زمان سفر به ایران

ایران کشور زیبا و دوستداشتنی در خاورمیانه و مقصدی محبوب برای گردشگران تاریخ دوست و طبیعت دوست است. مقصدی که دیدنی های بسیار جذابی را در دل خود جای داده و از جنوب و مرکز آن گرفته تا غرب و شرق و شمال، همه و همه بستر زیبایی های چشم نواز است. بیش‌تر نقاط کشور در طول فصل‌های بهار و پاییز در ایده‌آل‌ترین شرایط جوی هستند تا جایی که گردشگران خارجی در همین دوره به ایران سفر می‌کنند. البته حقیقت چهار فصلی بودن ایران قابل کتمان نیست و بی‌انصافی است از روی این نکته به سادگی بگذریم، حتی برخی شهرها مثل یاسوج آب‌وهوای چهار فصلی دارند و همین ویژگی به زیبایی‌های گوشه‌وکنار شهر جلوه خاصی می‌بخشد. پس می‌توان گفت محدودیت زمانی برای سفرهای داخلی وجود ندارد، تنها باید مقصد مناسبی را انتخاب کنید. گرچه معیاری مثل شرایط جوی فقط یکی از موارد اصلی برای انتخاب مقصد می‌باشد ولی به نظر می‌رسد شاخص‌ترین ملاک ایرانی‌ها برای سفر به شهر محبوبشان همین مورد باشد. در این مقاله از سفرستان به سراغ پرگردشگرترین شهرهای ایران می‌رویم و بهترین زمان سفر به این شهرها را بررسی می‌کنیم تا شما عزیزان از لذت‌های بیش‌تر سفر محروم نشوید و تجربه رزرو بلیط هواپیما به تجربه‌ای دلنشین برایتان تبدیل شود و تا مدت‌ها در خاطرتان بماند.

بهترین زمان سفر به ایران – اصفهان

بهترین زمان سفر به ایران و شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به ایران

همان‌طور که می‌دانید شهر زیبایی مثل اصفهان با آب‌وهوای معتدل، زاینده رود و بناهای تاریخی‌اش سالانه گردشگران زیادی را برای اشتراک فرهنگ و تاریخش جذب می‌کند. پایتخت فرهنگ و مهد تمدن اسلامی، تابستان‌های گرم و زمستان‌های پربرف و سردی را شاهد است، برای همین آب‌وهوا تاثیر زیادی به میزان بازدید گردشگران شهر اصفهان می‌گذارد. معمولا بهترین زمان سفر به اصفهان ماه‌های بهاری و پاییزی است، زمانی که هوا به اندازه کافی خنک و دل‌چسب می‌شود و مانع بازدید از نقش‌جهان، سی‌وسه پل، چهل ستون و هشت‌بهشتش نمی‌شود. البته فصل‌های سرد و گرم برای کسانی که سفر مقرون‌به‌صرفه را ترجیح می‌دهند، بهترین فرصت حضور در اصفهان خواهد بود.

بهترین زمان سفر به ایران – شیراز

معرفی بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران

اواسط فصل بهار که طوفان سفرهای نوروزی خوابیده و هنوز خبری از گرمای کلافه‌کننده ماه‌های تابستانی نیست، آب‌وهوای مساعد بار دیگر وسوسه سفر را به تن همه گردشگران می‌اندازد. به خصوص وقتی بهار، زیبایی و عطر تازگی‌اش را به تمام شهرهای ایران می‌بخشد. جذابیت شیراز در فصل بهار به اوج خود می‌رسد و تصویری بهشتی به خود می‌گیرد، از طرفی برگزاری جشنواره‌هایی مثل جشنواره بالن‌ها، نمایشگاه فرش، عکس قدیمی و نمایش‌های مختلف در ماه اردیبهشت گردشگران داخلی و خارجی را مشتاق بازدید از این شهر می‌کنند. البته زیبایی‌های شیراز در فصل پاییز دست کمی از بهار ندارد و حتی شهر خلوت‌تر از همیشه می‌شود.

✅ بازدید از مقاله بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی اروپا

بهترین زمان سفر به ایران – تهران

معرفی بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران

بازدید از کاخ‌ها و عمارت‌های تاریخی، خیابان‌های قدیمی، برج‌ها و ساختمان‌های مدرن و طبیعت دل‌نشین تهران برای گردشگران داخلی و خارجی وسوسه‌انگیز هستند ولی شلوغی شهر و آلودگی هوا بسیاری از عزیزان را در خصوص سفر به پایتخت مردد می‌کنند. از آن‌جا که بیش‌تر پایتخت‌نشینان تعطیلات نوروزی به شهرهای دیگری سفر می‌کنند، شهر خلوت‌تر و بازدید از جاذبه‌ها راحت‌تر می‌شود. از طرفی تهران به سبب موقعیت جغرافیای‌اش شهری چهار فصل است و شمال آن به خاطر نزدیکی به دامنه‌های البرز هوای خنک‌تری دارد. گرچه شهر هوای بهاریِ دلنشینی دارد اما سفر به تهران در فصل‌های سرما به دلیل آلودگی بیش‌از حد هوا مناسب نیست. در ادامه می توانید فاصله تهران تا پایتخت‌های مهم جهان را مطالعه نمایید.

بهترین زمان سفر به ایران – تبریز و اردبیل

بهترین زمان سفر به ایران و شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به ایران

آب‌وهوای بهشتی شهرهای تبریز و اردبیل در فصل‌های تابستان مزه تعطیلات را به کام همه شیرین می‌کنند. با اینکه تابستان‌های اردبیل بسیار خنک‌تر هستند ولی جاذبه های تاریخی و موزه‌های تبریز بی‌رقیب می‌باشند. اگر تصمیم دارید اواخر خرداد به یکی از این دو شهرها سفر کنید بهتر است تبریز را انتخاب کنید و سفر به اردبیل را به ماه‌های گرم‌تر موکول کنید. سرمای سوزناک این دو شهر در فصل زمستان برای بعضی‌ها مثل کابوس می‌ماند، برای همین حتی اگر به خاطر خلوتی شهر وسوسه شدید تصمیم‌تان را عوض کنید. اما اگر عاشق برف و آدم‌برفی باشید باید بگوییم زمستان‌ چهره‌ای دیدنی به تبریز و اردبیل می‌دهد و حتی در شهر تبریز جشنواره‌ آدم‌برفی هم برگزار می‌شود.

بهترین زمان سفر به ایران – مشهد

بهترین زمان سفر به ایران و شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به ایران

برای رفتن به مشهد باید برنامه سفری مناسبی داشته باشید چون گردشگران در هر فصلی راهی این شهر مقدس می‌شوند، حتی هوای گرم و خشک تابستان هم مانع اشتیاق این عزیزان نمی‌شود. برای این سفر باید هدف سفرتان را مشخص کنید، اگر قصد تفریح در این شهر را داشته باشید بهترین زمان سفر به آن در ماه‌های بهاری است چون هوا به قدری خنک و دل‌انگیز می‌باشد که عطر گل‌های بهاری در کل شهر می‌پیچد. مشهد در ماه رمضان، محرم، میلاد و وفات امام رضا (ع) حال و هوای دیگری دارد و برای کسانی که برای زیارت حرم آمده باشند بهترین خاطره‌ها را می‌سازد.

بهترین زمان سفر به ایران – یزد

معرفی بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران

همان‌طور که می‌دانید در سال‌های اخیر با ثبت بخشی از بافت تاریخی یزد در میراث فرهنگی یونسکو شهرت این شهر به فراتر از مرزهای ایران پا گذاشت و با توجه به این‌که اولین شهر خشتی جهان محسوب می‌شود علاقه‌مندان زیادی را شیفته خود کرده است. تابستان‌های گرم و طاقت‌فرسای یزد زبانزد همه ایرانی‌ها می‌باشد برای همین اکثر گردشگران از سفر‌های تابستانی به این شهر اجتناب می‌کنند. بهترین موقعی که می‌توان از آب‌و‌هوای یزد لذت برد ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت است، البته فراموش نکنید که قیمت مراکز اقامتی یزد در تعطیلات نوروزی به حداکثر خود می‌رسد. برای کویرنوردی هم می‌توان فصل پاییز را برای سفر به این شهر انتخاب کرد.

بهترین زمان سفر به ایران – گیلان و مازندران

بهترین زمان سفر به ایران و شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به ایران

از دیرباز مقصد محبوب گردشگران ایرانی خطه سرسبز و دیدنی شمال بوده و هنوز چیزی از محبوبیت این منطقه کم نشده است. طبیعت دیدنی، ساحل، دریای خزر، جنگل‌های انبوه و غذاهای خوشمزه شمالی در طول سال از سوی مردم مورد استقبال قرار می‌گیرند. حتی گرمای طاقت‌فرسای تابستان مانع سفر گردشگران نمی‌شود و در هر فصلی از سال شاهد جمعیت شلوغی در ویلاهای شمالی هستیم. البته شمال کشور زمستان‌های سرد و سوزناکی دارد و توصیه می‌کنیم از سفر در این فصل خودداری کنید، در فصل تابستان با اینکه هوای نزدیک ساحل خنکی دل‌نوازی دارد ولی هوای شرجی‌اش کلافه‌کننده است، برای همین بهترین زمان سفر به شمال در نوروز، ماه‌های بهاری و ماه مهر می‌باشد.

بهترین زمان سفر به ایران – کیش و قشم

معرفی بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران
بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران

وقتی این سوی کشور غرق در برف و سرمای زمستان است، مناطق آزاد ایران با هوای ملایمشان تبدیل به بهشتی گشتنی می‌شوند. جزیره‌های پرگردشگری مثل کیش و قشم با تفریحات هیجان‌انگیز و طبیعت بی‌نظیرشان سال‌های سال است که جزو پرطرفدارترین مقاصد سفری ایران شده‌اند. رطوبت هوای تابستانی این جزایر و باران‌های سیل‌آسای پاییزی هیچ تجربه لذت‌بخشی را از سفر به این جزایر نصیبتان نمی‌کند، پس بهتر است فصل زمستان و نوروز را برای سفر به کیش در نظر داشته باشید و برای برخورداری از هوای خنک در فصل پاییز و زمستان، قشم را مقصد سفرتان انتخاب کنید.

در این مقاله بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران معرفی شد تا شما خوانندگان عزیز اطلاعات لازم برای این موضوع برایتان روشن شود. اگر شما هم برای این بخش پیشنهادی دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید