انتخاب بهترین زمان پرواز با هواپیما

برای آغاز یک سفر روش های زیادی وجود دارد که می توان به سفر با ماشین شخصی، سفر با اتوبوس یا قطار، یا سفر با هواپیما اشاره نمود. ولی از نظر طولانی بودن مسیر یا سر وقت رسیدن برای قراری مهم بیشتر از همه گزینه سفر هوایی انتخاب می شود. در واقع برای برخی از سفرها تنها گزینه پیش رو رزرو بلیط هواپیما است.

0
16
انتخاب بهترین زمان پرواز با هواپیما
بهترین زمان پرواز با هواپیما
انتخاب بهترین زمان پرواز با هواپیماReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 17Rating: 4.0بهترین زمان پرواز با هواپیما و راهنمای انتخاب بهترین ساعت بلیط هواپیما.بهترین زمان پرواز با هواپیما بستگی به فاکتورهای بسیار مهمی بستگی دارد و دقت در انتخاب بهترین ساعت پرواز باعت صرفه جویی در هزینه زمان و دردرسرهای دیگر میشود.

انتخاب بهترین زمان پرواز

برای آغاز یک سفر روش های زیادی وجود دارد که می توان به سفر با ماشین شخصی، سفر با اتوبوس یا قطار، یا سفر با هواپیما اشاره نمود. ولی از نظر طولانی بودن مسیر یا سر وقت رسیدن برای قراری مهم بیشتر از همه گزینه سفر هوایی انتخاب می شود. در واقع برای برخی از سفرها تنها گزینه پیش رو رزرو بلیط هواپیما است. زمانی که پروازهای هوایی را برای مسافرت انتخاب می کنید بعضی از دردسرهای مرتبط با آن از جمله صف های طولانی برای بررسی های امنیت و شلوغی سالن ها و بدخلقی های مسافران دیگر اجتناب ناپذیر است. این دردسرها و مشکلات در بعضی از ساعت های روز بیشتر است. با این حال در مورد سفر با هواپیما و زمان مناسب برای تهیه بلیط هواپیما، نیازها و شرایط تمام افراد همانند یکدیگر نیست و زمان مناسب برای بسیاری افراد مختلف، متفاوت است. اما شاید بطور کلی بتوان شرایطی را برای انتخاب بهترین زمان پرواز در نظر گرفت. دقت در انتخاب بهترین زمان پرواز در دراز مدت باعت صرفه جویی در هزینه ها و زمان و کمتر شدن دردسرهای حین سفر می‌شود. پس اگر می خواهید در فواصل زمانی مناسبی پرواز کنید مواردی وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید.

هزینه

ممکن است متوجه شوید قیمت بلیط پروازهایی که شما مایل به سفر در آن زمان ها هستید، گرانترین گزینه هستند. شما باید برای یک پرواز اوایل بعد از ظهر هزینه بیشتری نسبت به بلیط پرواز در ساعت 6 بعد از ظهر بپردازید. پروازهای اواخر شب نیز ارزان تر از پروازهای میانه روز هستند. اگر هیچ یک از این زمان ها برای شما مناسب نیستند، به دنبال پروازهای زمان ظهر باشید. سفرهای زمان ناهار ممکن است از گزینه های قبلی کم هزینه تر باشد، و همچنین بدون مواجه شدن با ترافیک صبح و شلوغی فرودگاه باشد.

سروقت رسیدن

انتخاب بهترین زمان پرواز با هواپیما
بهترین زمان پرواز با هواپیما

وقتی که یک قرار کاری مهم دارید یا مسیر سفر شما چند پروازی است بهترین زمان برای شما اول صبح است. براساس یک تحقیق پروازهایی که برای زمان صبح برنامه ریزی می شوند احتمال سروقت بودن آنها بیشتر از پروازهایی است که برای زمان های دیرتر روز برنامه ریزی می شوند. به طور کلی اگر می خواهید سر وقت به قرار مهم خود برسی بهتر است پروازی را انتخاب کنید که ساعت هفت صبح حرکت می کند. به علاوه در صورت کنسل شدن یا دیر کردن پرواز به علت مشکلات آب و هوایی شما بقیه روز را وقت دارید تا بتوانید سر وقت خود را به قرار مهم خود برسانید.

جت لگ

سفر کردن بین مناطق مختلف زمانی می تواند برنامه بدن و خواب شما را برای چندین روز به هم بریزد. اگر از سمت غرب به شرق پرواز میکنید در صورت امکان زمان شب را برای پرواز خود انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر یک پرواز پنج ساعته داشته باشید که از سه منطقه زمانی عبور می کند یک بلیط هواپیما برای شب شما را در ساعت 8 صبح به مقصدتان می رساند. با یک چرت کوچک قبل از پرواز و خواب شبانه برای شروع کردن روز خود در مقصد آماده و سرحال خواهید بود. ولی اگر همان مسیر را به سمت شرق به غرب در حال سفر هستید بلیط خود را برای عصر تهیه کنید تا ساعت فرود شما در مقصد حدود 7 بعد از ظهر باشد تا بتوانید در مقصد برای رفتن به رخت خواب و خواب شبانه آماده باشید. با رعایت این موارد می توانید از خستگی و به هم خوردن ساعت خواب جلوگیری کنید.

✅ بازدید از مقاله از بین بردن ترس پرواز

بهترین زمان پرواز برای سفر با کودکان

انتخاب بهترین زمان پرواز با هواپیما
بهترین زمان پرواز با هواپیما

اگر کودک کمتر از پنج سال دارید، یک سفر هوایی مخصوصا اگر بیشتر از چند ساعت طول بکشد می تواند به یک شکنجه برای همه تبدیل شود. اگر می خواهید که کودک شما در طول سفر ساکت بماند و هم خودش و هم شما و اطرافیان اذیت نشوند بهتر است بلیط هواپیما را برای زمانی خریداری کنید که می دانید کودک شما در طول روز در این ساعت ها می خوابد. برای بیشتر خانواده ها این بدین معنی است که بلیط خود را برای بعد از ظهر تهیه کنند. اگر شیشه شیر یا نوشیدنی مورد علاقه و پتوی کودک را همراه داشته باشید می توانید مطمئن باشید که بیشتر پرواز را خواب خواهد بود. ولی اگر قرار است پرواز شما بیشتر از پنج ساعت طول بکشد سعی کنید برای آخر شب بلیط تهیه کنید که در طول مدت پرواز در خواب شبانه باشد، همچنین هواپیما صندلی های خالی بیشتری داشته باشد و خلوت تر باشد.

بهترین زمان پرواز برای اجتناب از چاله های هوایی

بر طبق تجربه خدمه پرواز در برخی از ساعات شبانه روز احتمال روبرو شدن با چاله های هوایی کمتر است. درواقع می توان گفت یکی از رازهایی که خدمه پرواز برای مسافران فاش نمی کنند این است که در هنگام پروازهای صبح، هوا دست اندازهای کمتری داشته و بنابراین احتمال برخورد با چاله های هوایی نیز بسیار کمتر است. البته پروازهای صبحگاهی یک مزیت دیگر هم دارد چراکه احتمال برخورد با رعد و برق هم کمتر است چون این پدیده معمولا در هنگام عصر رخ می دهد. پس اگر از این پدیده ترس زیادی دارید باید بدانید با اینکه چاله های هوایی در هر ساعتی از شبانه روز ظاهر می شوند اما احتمال اینکه در هنگام صبح رخ دهند بسیار کمتر است.

در ادامه هم می توانید با امن‌ترین صندلی هواپیما آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید