بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری

بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری شهرهایی هستند که صفاتی چون زیبایی، اصالت، قدمت و تمدن را به گونه ای در تار و پودشان تنیده اند که به سختی می توان هویت مستقل و متمایزشان را در زیر پرچم سه رنگ ایتالیا جای داد.

0
71
معرفی بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری
بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری
بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگریReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 20Rating: 4.0بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری و تجربه سفری جذاب و بیادماندنی.بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری شهرهایی هستند که صفاتی چون زیبایی، اصالت، قدمت و تمدن را به گونه ای در تار و پودشان تنیده اند.

با بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری آشنا شوید.

بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری شهرهایی هستند که صفاتی چون زیبایی، اصالت، قدمت و تمدن را به گونه ای در تار و پودشان تنیده اند که به سختی می توان هویت مستقل و متمایزشان را در زیر پرچم سه رنگ ایتالیا جای داد. چنانچه قصد داشته باشید با رزرو بلیط هواپیما ایتالیا به این کشور سفر کنید، پرسشی بزرگ در ذهن شما نقش خواهد بست: از چه شهرهایی در مدت زمان محدود اقامت در ایتالیا باید بازدید کرد؟ در کشوری که شهرهای آن دیرزمانی است در تورنمنت زیبایی ها، رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر آغاز کرده اند، انتخاب شهری برای اقامت کاری بس دشوار است. با این‌حال برخی از شهرهای این کشور همواره جایگاه ممتازی را در فهرست بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری به خود اختصاص داده اند؛ شهرهایی که معجونی از زیبایی های طبیعی، آثار باستانی چندهزار ساله، هوایی مطبوع، فرهنگی غنی، غذایی لذیذ و دیگر مولفه های اصلی گردشگری شهری را یکجا به خریداران بلیط هواپیما ایتالیا عرضه می دارند. پرسیدید نام آن ها چیست؟ در این مطلب همراه سفرستان باشید تا با بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری آشنا شوید.

شهر رم

پایتخت ایتالیا هیچ نیازی به معرفی ندارد؛ چراکه نام و آوازه آن حتی از شهرت کشور ایتالیا نیز فراتر رفته است! این شهر که با قدمتی بیش از سه هزار سال، بخش بزرگی از تاریخ جهان را بردوش می کشد، ملغمه ای از دیدنی‌ترین اماکن گردشگری ایتالیا را برای خریداران بلیط هواپیما رم در خود جای داده است: از کلیساهای کاتولیکی که با نقش و نگارهایی باشکوه و تندیس هایی تماشایی آذین شده اند گرفته تا کاخ های شگفت انگیزی که زیباترین جامه تنیده شده معماری رنسانس را به تن کرده اند، نمایشگاهی از برجسته‌ترین آثار معماری ادوار تاریخی مختلف در رم دایر است. در هر گوشه و کنار این شهر، مکانی باستانی برای تماشای تاریخ جهان وجود دارد؛ تاریخی که سهم رم از آن چندبرابر دیگر شهرهای دنیا بوده است.

  • برخی از برترین امکان دیدنی رم: فواره تروی، فروم رم، تماشاخانه کولوسئوم، میدان و پله های اسپانیایی، باغ های ویلای بورگزه، کلیسای سیستین، پالاسیوم، جاده آپیا، باسیلیکای سن پیتر، گالری بورگز، موزه های واتیکان، باسیلیکا سن جان لاتران، فروم تراژان، موزه های کاپیتولین، قلعه سنت آنجلو، ساختمان پانتئون و حمام های کاراکالا.

شهر میلان

معرفی بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری
بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری

اگر رم پایتخت ایتالیا باشد، میلان پایتخت مُد دنیاست. شهر دیدنی میلان جزء پیشگامان صنعت مد و طراحی لباس در دنیا بشمار می رود که با طرح های خلاقانه و جذاب برندهای محبوب و مشهور خود در سال های اخیر توانسته صنعت مد را دگرگون سازد. بنابراین اگر قصد دارید از این شهر دیدن کنید، خود را برای گشت و گذار در مراکز خرید لوکس و پرزرق و برقی که انواع و اقسام اجناس برندهای گران قیمت و باکیفیت دنیا را در خود جای داده اند، آماده کنید. جالب است بدانید که ساختمان برخی از مراکز خرید این شهر تماشایی، جزء بناهای تاریخی میلان به حساب می آیند: گالری ویتوریو امانوئل که به مرکز مد کشور ایتالیا شهرت دارد، از سازه های بسیار زیبا و باشکوهی است که به قرن نوزدهم میلادی تعلق دارد و از چنان جلوه باشکوهی برخوردار است که اگر در آن قدم بگذارید، به جای خرید، محو تماشای زیبایی های بی حد و حصر آن خواهید شد و خرید را از یاد خواهید برد. البته باید گفت که دیدنی های شهر میلان صرفا به مراکز خرید آن محدود نمی‌شوند، بلکه این شهر جذاب و خوش آب و هوا از بناهای تاریخی فراوان، مناظر طبیعی بسیار، موزه های دیدنی بی شمار و انبوهی از رستوران های شیک و دلبازی تشکیل شده که باکیفیت ترین و لذیذترین غذاها و نوشیدنی های محلی کشور ایتالیا را به گردشگران عرضه می دارند.

  • برخی از برترین امکان دیدنی میلان: کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه، کلیسای جامع میلان، کلیسای آمبروز مقدس، محله ناویلی، کاخ اسفورتسسکو، گورستان مونیومنتال، تالار آلا اسکالا، پارک سمپیون، موزه پلدی پتزولی، ویرانه های رومی سن لورنزو، گالری هنر مدرن، عمارت پیاتزا دی مرکانتی و موزه هنر پیناکوتکا دی برا.

شهر فلورانس

معرفی بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری
بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری

مگر می‌شود فهرستی از بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری را تهیه کرد و فلورانس، زادگاه رنسانس، شهری که به موزه هنر و معماری ایتالیا شهرت دارد، را در آن جای نداد؟ فلورانس جایی برای تفریح نیست، مکانی برای مطالعه تاریخ معماری دنیاست. این شهر تماشایی که خود چون ویترینی بزرگ به نمایش زیباترین و باشکوه‌ترین آثار باستانی ایتالیا پرداخته، برخی از مشهورترین و دیدنی‌ترین موزه های ناب دنیا را در خود جای داده است. گفتنی است که در این شهر افتخار آشنایی با ساندرو بوتیچلی، از برجسته ترین نقاشان دوره رنسانس نصیب شما خواهد شد و لئوناردو داوینچی محبوب را آن‌طور که باید، از طریق آثار ارزشمندی که در جای جای این شهر به یادگار گذاشته است، خواهید شناخت.

  • برخی از برترین اماکن دیدنی فلورانس: پل مونته وچیو، کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره، قلعه کهن پالازو وچینو، موزه سن مارکو، میدان پیزا دلا سینیوریا، پارک بوبولی، پل پونته وکیو، کلیسای سانتا کروسه، کاخ مدیچی و رود آرنو.

✅ بازدید از مقاله تعیین وقت سفارت ایتالیا

شهر ونیز

براستی که ونیز در جهان بی‌مانند است: شهری رویایی با سنگفرش هایی از آب و اتوبوس هایی در هیئت قایق های چوبی که فضای آن با موسیقی گوش نواز و طنین انداز ساکنان خوش آوازش، ملوانانی که نوای بارکارول سر می‌دهند، آکنده شده است. این مکان، منزلگاهی است رمانتیک و معلق روی آب که به جای کوچه و خیابان از کانال های قایق‌رویی تشکیل شده که شما را با خود به تماشای سازه های تاریخی این شهر، ساختمان هایی که چون گیاهانی دریایی از دل دوران بیزانس روئیده اند، خواهد برد. وجود کلیساهای باستانی متعدد، موزه های تاریخی فراوان و کاخ هایی پرزرق و برق و تماشایی بی شمار در این شهر سبب شده که علاوه بر زیبایی، مولفه اصالت نیز به ویژگی های مثبت فراوان آن افزوده و به شهری بی رقیب در دنیا مبدل شود.

  • برخی از برترین امکان دیدنی ونیز: میدان و کلیسای سن مارکو، گراند کانال، پل افسوس ها، کاخ سانتا سوفیا، مجموعه پگی گوگنهایم، گذر مورانو، کلیسای سانا ماریا دلا سالوت، پل ریالتو و جزیره و کلیسای سن جورجو ماجوره.

شهر نپال

معرفی بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری
بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری

اگر کانال های قایق‌رو را شاخصه اصلی ونیز و معماری ناب رنسانسی را وجه تمایز فلورانس با سایر شهرهای ایتالیا بدانیم، نپال را باید از حس سرزندگی و نشاطی که در آن جاری است، بشناسیم. نپال مکانی است شاد، پر سر و صدا و سرشار از انرژی و حیات؛ جایی است که خیابان های باریک و رنگارنگ آن شما را به سیاحتی تاریخی، سفری لبریز از شور و هیجان به دل کلیساهای زر اندود، دژهای باستانی پررمز و راز و کاخ های پرزرق و برق سلطنتی می‌برند و تاریخ شکوهمند و پرافتخار این شهر را پیش چشمان شما نمایان می سازند. طبیعت کوهستانی نپال با آن مناظر رویایی و حیرت انگیزش چنان جذاب و تماشایی جلوه می کند که خود به تنهایی می تواند دلیلی برای بازدید از این شهر شگفتی‌ها باشد.

  • برخی از برترین اماکن دیدنی نپال: گنبد بودهاناث، موزه پاتان، کاخ نارایانهی، کاخ رانیقات، میدان کوزه گران، پارک صلح لومبینی، پارک ملی چیتوان، کاخ گورخا دوربار، دریاچه فوا و تله کابین ماناکامانا

شهر ورونا

اگر به ادبیات نمایشی علاقه داشته باشید، حتما نام این شهر به گوش شما خورده است: ورونا، محل وقوع یکی از جذاب‌ترین و زیباترین نمایشنامه های رمانتیک دنیا، داستان عشق نافرجام رومئو به ژولیت است. بی دلیل نیست که شکسپیر بزرگ، خالق شاهکار رومئو و ژولیت، ورونا را برای صحنه وقوع داستان جذاب خود برگزیده است: فضای مالیخولیا و غم‌افزای این شهر شگفت انگیز برای خلق داستانی با درونمایه رمانتیک-تراژیک جان می دهد. ورونا که سومین شهر بزرگ ایتالیا محسوب می شود، نه تنها از آثار باستانی دیدنی، کلیساهای رنسانی تماشایی، مناظر بسیار زیبای طبیعی و کافی شاپ های دنج و خلوتی که در اماکن تاریخی برپا شده اند، تشکیل شده است، بلکه به دلیل میزبانی از برجسته ترین و بزرگترین رویدادهای موسیقی و تئاتر دنیا، جشنواره اپرای اروپا، به شهری پرطرفدار و محبوب برای گردشگری مبدل گردیده است.

  • برخی از برترین اماکن دیدنی ورونا: منزلگاه ژولیت، قلعه وکیو ورونا، میدان پیاتزا دل اربه، آمفی تئاتر رومی، مقبره خانوادگی اسکالیجر، میدان پیاتزا دی سینیوری، کلیسای جامع ورونا، باغ و کاخ جوستی، کلیسای سنت آناستازیا و کلیسای سن زنو.

شهر سیه‌نا

معرفی بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری
بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری

شاید تصور کنید که فلورانس در زمینه فرهنگ و هنر در ایتالیا یکه تازی می کند، اما این حقیقت ندارد، فلورانس رقیب سرسختی دارد که به اعتقاد بسیاری از گردشگران، این شهر را از منظر زیبایی های بصری و عناصر زیبایی شناسی معماری رومانسکی در این رقابت پشت سر گذاشته است: سیه‌نا‌، گوهر درخشانی واقع در قلب توسکانی که تاریخی به وسعت دیرینگی کهن‌ترین شهرهای دنیا و فرهنگی به غنای تمدن متمدن‌ترین شهرهای اروپا دارد. برای تماشای زیبایی های بی کران سیه‌نا، هیچ جایی بهتر از برج باستانی و مرتفع 102 متری توره دل مانگیا در شهر سیه‌نا وجود ندارد. نمای 360 ای سراسرنمای این برج، امکان ثبت تصاویر بی نظیر و رویایی را از این شهر فراهم می کند و یادگاری ارزشمند و خاطره انگیز را در صفحه اینستاگرام شما از خود برجای می گذارد.

  • برخی از برترین امکان دیدنی سیه‌نا: موزه تاریخ طبیعی سیه‌نا، موزه شکنجه، کلیسای سیه‌نا، تعمیدگاه سن جووانی، برج مانگیا، موزه پیناکتا ناسیوناله، موزه اپرا، کلیسای سن فرانسسکو و کتابخانه پیکولومینی.

شهر تورین

قطب فرهنگی کشور زیبایی ها (ایتالیا را کشور زیبایی ها: Bel Pease می نامند) و یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی اروپا در شمال ایتالیا در انتظار شماست: تورین، شهری است به زیبایی میلان اما نه به وسعت آن. -البته نباید اجازه دهید که مساحت اندک آن شما را فریب دهد، این شهر چکیده تمامی زیبایی های ایتالیاست! وسعت نه چندان زیاد تورین این امکان را برای گردشگران فراهم ساخته که در مدت زمانی اندک نیز قادر باشند به گشت و گذار در آن بپردازند و از کلیه جاذبه های گردشگری این شهر تنها در طی دو روز بازدید کنند. سازه های خوش تراش این شهر دیدنی که با طرح ها و قالب ها هندسی قاعده‌مند خود از نمایی دور نیز جلوه‌گری می کنند، به سبک و سیاقی باشکوه و شاهانه و به گونه ای که زیباترین بناهای پاریس را به چالش بکشند، توسط مشهورترین طراحان و معماران حکومت فئودالی خاندان ساوآ ساخته شده اند. خیابان ها و میدان های سرپوشیده، کاخ های سلطنتی، بناهای تاریخی رومی، مناظر رویایی و کافی شاپ ها و رستوران های اصیل و خوش منظره همگی دست به دست هم داده اند تا شهری تماشایی و باشکوه در شمال غربی ایتالیا خلق شود و در فهرست بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری قرار گیرد.

  • برخی از برترین امکان دیدنی تورین: موزه ملی سینمای تورین، کلیسای جامع سن جیوانی باتیستا، کاخ سلطنتی تورین، دروازه پالاتین، کاخ مادام، کاخ کارینانو، موزه ملی اتومبیل تورین، موزه مصری و روستای قرون وسطی و پارک ولنتینو.

شهر جنوآ

معرفی بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری
بهترین شهرهای ایتالیا برای گردشگری

شهر بندری و خوش منظره جنوآ به لطف موقعیت مکانی مناسب خود و قرارگیری در کرانه شمالی دریای مدیترانه، مدت ها یکی از ابر قدرت های تجاری و مراکز اقتصادی دنیا به بشمار می آمد، اما متاسفانه جنگ جهانی دوم، همان‌گونه که شهرهای بسیاری را ویران کرد، آثار مخرب جبران ناپذیری را در شهر جنوآ از خود برجای نهاد و با فلج ساختن اقتصاد پررونق آن، زخم های بهبودناپذیری را بر پیکر این شهر به یادگار گذاشت. امروزه جنوآ با تکیه بر صنعت گردشگری توانسته مجددا روی پای خود بایستد و به سمت شکوفایی اقتصادی حرکت کند. از افتخارات فراوان جنوآ همین بس که نخستین بانک و همچنین باشگاه فوتبال ایتالیا در این شهر تماشایی تاسیس شده و تاکنون میزبان انواع و اقسام مختلف رویدادهای ورزشی و هنری بوده است. در آخر باید گفت که جنوآ از لحاظ وفور مناظر طبیعی و اماکن تاریخی هیچ کم و کسری از دیگر شهرهای ایتالیا ندارد و همواره جایگاه ویژه ای را در برنامه سفر بسیاری از گردشگرانی که برای تماشای زیبایی های بی حد و حصر کشور دیدنی ایتالیا، گام در این کشور می گذارند، به خود اختصاص داده است.

  • برخی از برترین امکان دیدنی جنوآ: بندر پورتو آنتیکو، میدان دی فراری، کشتی نپتون، کره زیستی، طاق باستانی آرکو دلا ویتوریا، فانوس دریایی جنوآ، خیابان دیدنی گریبالدی، میدان کروتو، آکواریوم جنوآ و خیابان 20 سپتامبر.

در ادامه می توانید با راهنمای سفر ایتالیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید