بهترین شهرهای چین برای زندگی را بشناسید

چین گرچه مقصدی محبوب برای سفر به شمار می رود اما از کشورهای محبوب مهاجران برای زندگی نیز هست. این کشور با طبیعتی زیبا، جامعه‌ای با نشاط و فرهنگی غنی کشوری ایده‌آل برای زندگی کردن به شمار می‌رود.

0
158
معرفی بهترین شهرهای چین برای زندگی
بهترین شهرهای چین برای زندگی
بهترین شهرهای چین برای زندگی را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 1Rating: 4.5بهترین شهرهای چین برای زندگی و تجربه اقامتی بی نظیر در کشور چین.بهترین شهرهای چین برای زندگی مواردی هستند که علاوه بر محبوبیت گردشگری از جمله شهرهای محبوب مهاجران برای زندگی و اقامت نیز هستند.

بهترین شهرهای چین برای زندگی

کشور پهناور و پرجمعیت چین از جمله مناطقی است که جذابیت های زیادی را برای گردشگران به همراه دارد. از جشنواره ها و کارناوال های دیدنی گرفته تا جاذبه های تاریخی، همه و همه بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به سوی خود می کشاند. اما باید گفت کشور چین گرچه مقصدی محبوب برای سفر به شمار می رود اما از کشورهای محبوب مهاجران برای زندگی و خرید بلیط هواپیما نیز هست. این کشور با طبیعتی زیبا، جامعه‌ای با نشاط و فرهنگی غنی کشوری ایده‌آل برای زندگی کردن به شمار می‌رود. بیشتر مهاجران این کشور در شهرهای مرکزی مانند پایتخت اقامت دارند که این موضوع احتمالا به دلیل تمرکز بیشتر امکانات تفریحی و وجود شرکت‌های تجاری در شهرهای مرکزی است. البته دیگر شهرهای این کشور امکاناتی کم از پایتخت نداشته و طرفداران خاص خود را دارند. پس در ادامه با سفرستان همراه باشید تا با بهترین شهرهای چین برای زندگی آشنا شوید.

آمادگی برای مهاجرت

معرفی بهترین شهرهای چین برای زندگی
بهترین شهرهای چین برای زندگی

بیش از 1.4 بیلیون نفر در چین زندگی می‌کنند و شما نیز می‌توانید یکی از این افراد باشید. اما آیا آمادگی لازم برای مهاجرت را دارید؟ بخش بزرگی از مهاجرت دل کندن از دوستان، خانواده و هر آن چیزی است که در شهر و کشور خود به آن وابسته هستید. پس از پست سر گذاشتن این مرحله باید در مورد کشور مورد نظر خود اطلاعاتی به دست آورید. به عنوان مثال می‌خواهید بلیط هواپیما چین خریده و به چین مهاجرت کنید. پیشنهاد می‌کنیم به زبان انگلیسی متکی نبوده و زبان مردم این سرزمین را یاد بگیرید تا بتوانید به راحتی با مردم ارتباط برقرار کنید. پیشنهاد بعدی ما  این است که در مورد تاریخ این کشور اطلاعاتی بدست آورید. تاریخ و گذشته هر کشور نه تنها برای مردم آن کشور اهمیت دارد بلکه شما را با طرز رفتار، آداب و رسوم، و فرهنگ آن کشور آشنا کرده و کمک بسیاری در نوع رفتار و طرز برخوردتان خواهد داشت. و در نهایت یادگیری قوانین این کشور است. یادگیری قوانین و سنت‌های چینی ازبایدهای سفرتان باید باشد زیرا در این صورت می‌توانید از بی احترامی نسبت به مردم چین و یا زیر پا گذاشتن قوانین مهم این کشور دوری کنید.

✅ بازدید از مقاله آداب ‌و رسوم مردم چین

چنگدو(Chengdu)

معرفی بهترین شهرهای چین برای زندگی
بهترین شهرهای چین برای زندگی

چنگدو با 14.7 میلیون نفر جمعیت مرکز استان سیچوآن است. این شهر طبیعت حیرت انگیزی دارد و این امکان را می‌دهد تا علاوه بر زندگی در شهری مدرن، از طبیعتی زیبا بهره ببرید. چنگدو به عنوان مرکز استان یکی از مقاصد اولیه گردشگری برای صنایع دستی فرهنگی منطقه به شمار می‌رود. اقتصاد چنگدو نیز موقعیت خوبی دارد و اخیرا توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. از آنجا که چنگدو قطب گردشگری منطقه است محیطی مدرن، توریست پذیر و آرام داشته و از سیستم حمل و نقل عمومی خوبی هم برخوردار است.

هانگژو

معرفی بهترین شهرهای چین برای زندگی
بهترین شهرهای چین برای زندگی

هانگژو شهری 10 میلیون نفری در استان ژجیانگ است. در هانگژو زندگی شهری و طبیعت در تعادل و هماهنگی کامل با یکدیگر هستند. این شهر جاذبه‌های فراوانی دارد که برخی از آن‌ها مانند دریاچه غربی، در فهرست آثار یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. هانگژو در اقتصاد جهانی نیز تاثیر چشم گیری داشته و جالب است بدانید دفتر اصلی بسیاری از شرکت‌ها و برندهای مطرح چین، مانند علی بابا در این شهر هستند. این شهر مدرن از سیستم حمل و نقل عمومی و امکانات تفریحی خوبی برخوردار است.

شنژن

معرفی بهترین شهرهای چین برای زندگی
بهترین شهرهای چین برای زندگی

شنژن شهری با 12.4 میلیون نفر جمعیت در استان گوانگ دونگ است. شنژن اولین منطقه خاص اقتصادی ژاپن است و به لطف پیشرفت‌هایی که در 30 سال اخیر داشته امروزه به خانه بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین شرکت‌های دنیا مانند هواوی و تنسنت تبدیل شده است. به دلیل همین پیشرفت‌ها و رشد فناوری در این شهر می‌توان به جرا تگفت که شنژن مدرن‌ترین شهر چین است. ناگفته نماند که مردن این شهر به زبان انگلیسی آشنا بوده و مردمی مهمان نواز و توریست پذیر هستند.

پکن

معرفی بهترین شهرهای چین برای زندگی
بهترین شهرهای چین برای زندگی

پکن با 22.5 میلیون نفر جمعیت دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای است. این شهر مجموعه‌ای کامل از هرآن چیزی است که چین را تشکیل می‌دهد. اگر می‌خواهید روح زندگی در چین را حس کنید پیشنهاد می‌کنیم بلیط هواپیما پکن خریده و در این شهر زندگی کنید. پکن گذشته از اینکه پایتخت سیاسی چین است، پایتخت فرهنگی این کشور نیز به شمار می‌رود. این شهر در میان مردم چین از توجه و اهمیت بالایی برخودار است به گونه‌ای که برای ادامه تحصیل، تجارت، سیاست و تقریبا هر کاری به این شهر می‌آیند. با وجود این شلوغی ، پکن امکانات رفاهی و آسایش فراوانی دارد که زندگی را برای شما بسیار راحت می‌کند.

تیانجین

معرفی بهترین شهرهای چین برای اقامت دائم
بهترین شهرهای چین برای اقامت دائم

تیانجین شهری ساحلی با 15.5 میلیون نفر جمعیت است که در آن زندگی مدرن و فرهنگ سنتی چین به خوبی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این شهر بندری یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان است که به دلیل نزدیکی به پکن جزو اولویت‌های افراد برای زندگی است. تیانجین به دلیل اجرای نوعی کمدی چینی مشهور است البته تاریخ و فرهنگ این شهر در نوع خود بسیار جذاب است.

کونمینگ

معرفی بهترین شهرهای چین برای اقامت دائم
بهترین شهرهای چین برای اقامت دائم

کونمینگ شهری 3.5 میلیون نفری در استان یون‌نان است. شاید کونمینگ به نظر شهری کوچک باشد اما فریب جمعیت کم آن را نخورید! این شهر به عنوان پایتخت استان بسیار وسیع است اما به دلیل دوری ازمرکز، زرق و برق شهرهای مرکزی را ندارد در عوض آب و هوایی بی نظیر دارد که باعث شده کونمینگ را به عنوان شهر همیشه بهار بشناسند. این شهر همانند بسیاری از شهرهای چینی از سیستم حمل و تقل عمومی و امکانات تفریحی و رفاهی خوبی برخوردار است.

شانگهای

معرفی بهترین شهرهای چین برای اقامت دائم
بهترین شهرهای چین برای اقامت دائم

شانگهای با جمعیت 24.5 میلیون نفری عنوان پرجمعیت‌ترین شهر دنیا را به دوش می‌کشد. اگر هنوز آمادگی زندگی به سبک چینی‌ها را ندارید، شانگهای شهر ایده‌آل شما خواهد بود. این شهر را اروپای چینی می‌نامند و زندگی در این شهر در مدرن‌ترین حالت خود است. امکانات رفاهی، خدمات و سیستم حمل و نقل عمومی شانگهای بسیار به روز بوده و از تکنولوژی بالایی برخوردار است. دانشگاه‌های معتبر جهان، شرکت‌های تجاری و فناوری بزرگ همگی در شانگهای هستند در نتیجه فرصت شغلی خوبی نیز در این شهر خواهید داشت. بیشتر مردم شانگهای به زبان انگلیسی آشنا هستند که ارتباط شما را با مردم شهر بسیار راحت کرده است.

گوانجو

معرفی بهترین شهرهای چین برای اقامت دائم
بهترین شهرهای چین برای اقامت دائم

گوانجو یا گوانگ‌ژو شهری است که به لطف برگزاری بازی‌های آسیایی در کل جهان شناخته شده است. گوانجو 19.8 میلیون نفر جمعیت دارد و فرهنگ آن با سایر شهرهای چین کمی متفاوت است. یکی از تفاوت‌های این شهر با سایر شهرهای چین در زبان آن‌ها است. گوانجویی‌ها ترجیح می‌دهند به زبان کانتونی حرف بزنند هرچند که بیشترشان به هردو زبان چینی و کانتونی مسلط هستند.

چین شهری بزرگ با تنوعی بسیار در فرهنگ، خوراک، آداب و رسوم و شرایط زندگی است. سبک زندگی شهرهای بزرگ در چین با سایر شهرها و روستاها کمی متفاوت است و همین امر است که تنوع زیبایی را به چین بخشیده است. این کشور به دلیل وجود شرکت‌های تجاری و استفاده بالا از تکنولوژی در امور روزمره و نیز حفظ آداب و رسوم و سنت‌های خود جزو یکی از بهترین کشورها برای زندگی کردن است و شهرهای نام برده شده بهترین شهرهای آن برای زندگی است. اگر به دنبال اقامتی آسان و کشوری در حال پیشرفت هستید کشور چین می تواند در گزینه های پیش روی شما قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید