فستیوال های آسیایی نشان دهنده فرهنگ و روح آسیایی

همه ساله فستیوال های مختلفی در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود اما فستیوال هایی که در کشورهای آسیایی برگزار می شود رنگ و بوی دیگری دارند.

0
19
بهترین فستیوال های آسیایی
فستیوال های آسیایی
فستیوال های آسیایی نشان دهنده فرهنگ و روح آسیاییReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 29Rating: 4.0فستیوال های آسیایی نشان دهنده فرهنگ و روح آسیایی.فستیوال های آسیایی کدامشان نشان دهنده فرهنگ و روح آسیایی هستند و شما را با روح و ذات آسیایی ها یکی خواهد کرد با ما همراه شوید.

معرفی بهترین فستیوال های آسیایی

همه ساله فستیوال های مختلفی در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود اما فستیوال هایی که در کشورهای آسیایی برگزار می شود رنگ و بوی دیگری دارند. این فستیوال ها ریشه در باورها، فرهنگ و تاریخ ملت ها دارند و تنها با شرکت در این فستیوال ها و تماشای آن ها می توان از گذشته و حال مردم کشورهای آسیایی آگاه شد. گذشته از این، فستیوال های آسیایی به تنهایی جاذبه گردشگری هم برای خریداران بلیط هواپیما ارزان و عاشقان سفر به شمار می روند. اما از بین این همه فستیوال و جشنواره کدام فستیوال های آسیایی نشان دهنده فرهنگ و روح آسیایی هستند و شما را با روح و ذات آسیایی ها یکی خواهد کرد؟

جشنواره فانوس تایوان

بهترین فستیوال های آسیایی
فستیوال های آسیایی

فستیوال فانوس تایوان فستیوالی 14 روزه است که از هشتم فوریه در سرتاسر تایوان برگزار می شود. در طی این فستیوال تایوانی ها با روشن کردن فانوس و رها کردن آن به هوا، آسمان شب را روشن کرده و رویایی ترین و رمانتیک ترین تصویر ممکن را به وجود می آورند. فانوس ها در گذشته با کمی مواد سوختی روشن می شدند اما فانوس های امروزی از کمی تکنولوژی بهره می برند. اما سنتی یا مدرن بودن فانوس ها مهم نیست؛ چون فانوس ها نمادی از ترکیب فرهنگ سنتی و امروزی تایوان هستند. این رویداد یکی از محبوبترین ها در جهان برای خریداران بلیط هواپیما محسوب می شود.

مکان برگزاری جشنواره: سرتاسر تایوان

زمان برگزاری جشنواره: فوریه هرسال

فستیوال پی تاخون یا جشنواره ارواح، تایلند

بهترین فستیوال های آسیایی
فستیوال های آسیایی

این فستیوال یکی از عجیب ترین فستیوال های دنیا است که روح رفتگان و ارواح تایلندی را جشن می گیرد و یکی از جاذبه های گردشگری این کشور است. این فستیوال یکی از رنگارگ ترین فستیوال های برگزار شده است و به همین دلیل هم یکی از محبوب ترین فستیوال های تایلند است. مردم تایلند در این روز لباس ها و ماسک هایی شاد پوشیده و تلاش می کنند تا شبیه ارواح شده و این نکته را یادآوری کنند که مرگ مردم را از یکدیگر جدا نمی کند. بعلاوه در کنار این فستیوال، رقص و آوازهای محلی هم اجرا می شود و فستیوال ارواح را به فستیوالی فرهنگی سنتی تبدیل می کند تا ماجراجویان بلیط هواپیما خریده و به بازدید از این جاذبه گردشگری  عجیب غریب بشتابند.

مکان برگزاری فستیوال: تایلند، منطقه دان سای

زمان برگزاری فستیوال: ژوئن

✅ بازدید از مقاله شادترین فستیوال های جهان

فستیوال برف و یخ، چین

فستیوال برف و یخ چین
فستیوال برف و یخ

به زانو در آوردن پادشاه یخی همه ساله در دل چین اتفاق می افتد. جایی که هنرمندان با برف و یخ مجسمه های بی نظیری خلق کرده و تفریحات برفی مانند اسکی روی یخ، گلف یخی، شنا، ماهیگیری، سورتمه سواری و تیراندازی با کمان زمستانه در این فستیوال برگزار و اجرا می شود. جالب است بدانید در این فستیوال حدود 2000 مجسمه ساخته و نمایش داده می شوند.

محل برگزاری فستیوال: هاربین چین

زمان برگزاری فستیوال: دسامبر

فستیوال کَندی اِسالا پراهرا، سریلانکا

فستیوال کَندی اِسالا پراهرا سریلانکا
فستیوال کَندی اِسالا پراهرا

فستیوال کندی اسلالا پراهرا که با نام فستیوال پری دندان هم شناخته می شود یادآور تعالیم بودا به مریدان و شاگردانش است. اجراهای خیابانی، آکروبات ها، مارش فیل ها و نواختن موسیقی بخشی از پروسه فستیوال و اجرای خیابانی کندی اسالا است. این فستیوال یکی از محبوب ترین فستیوال ها است که پیام دین و آیی بودا را به گوش همگان می رساند. گرچه بخش اعظم شرکت کنندگان این فستیوال مردم محلی هستند، اما گردشگران علاقه مند و کنجکاو نیز با خرید بلیط هواپیما و سفر به سریلانکا در این فستیوال شرکت می کنند.

محل برگزاری فستیوال: سریلانکا

زمان برگزاری فستیوال: ژوئن

فستیوال هولی، هند

فستیوال هولی هند
فستیوال هولی

فستیوالی پر از رنگ و شور و نشاط. شناخته شده ترین فستیوال آسیایی و به احتمال زیاد پر طرفدارترین آن ها فستیوال هولی هند است. فستیوالی شاد که در آن پیروزی خیر بر شر جشن گرفته می شود و علاوه بر اینا نوعی جشن شکر گذاری هم به شمار می رود. در شب برگزاری فستیوال آتش بازی ها شروع شده و مردم آتش بزرگی به امید نابودی شر روشن می کنند که به آن هولیکا می گویند. آتش بازی هولیکا با مراسم آیینی و دینی همراه است. روز بعد از این آتش بازی ها، مردم به خیابان ها آمده و با پرتاب رنگ و آب به سمت یکدیگر اوقات شادی را بوجود می آورند.

محل برگزاری فستیوال: سرتاسر هند

زمان برگزاری فستیوال: مارس

نوروز، ایران

جشن نوروز ایران
جشن نوروز

نوروز یا جشن سال نو، جشنی سنتی با قدمت هفت هزار ساله است که میان آسیایی ها و افراد خارجی محبوبیت خاصی دارد. در جشن نوروز انتظار آتش بازی، رفتن به طبیعت و پیک نیک و صد البته غذاها و خوراکی های مختلف را داشته باشید. بد نیست بدانید که نوروز علاوه بر ایران در چند کشور همسایه هم برگزار می شود.

مکان برگزاری فستیوال نوروز: سرتاسر ایران

زمان برگزاری فستیوال: مارس

در ادامه می توانید با بهترین جشنواره های پاییزی در آسیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید