بهترین فستیوال های آسیا در زمستان

همیشه وقتی صحبت از جشن ها و فستیوال ها می شود، همه ناخودآگاه به کشورهای اروپایی فکر می کنیم و اولین چیزی که در ذهنمان تداعی می شود، جشن کریسمس اروپایی هاست.

0
21
معرفی بهترین فستیوال های آسیا در زمستان
بهترین فستیوال های آسیا در زمستان
بهترین فستیوال های آسیا در زمستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 7Rating: 4.0بهترین فستیوال های آسیا در زمستان و تجربه سفری زمستانی و بیادماندنی.بهترین فستیوال های آسیا در زمستان بسیار مهیج و سرگرم کننده هستند و هزاران گردشگران از سراسر دنیا برای شرکت در فستیوال های آسیا برنامه ریزی می کنند.

آشنایی با بهترین فستیوال های آسیا در زمستان

همیشه وقتی صحبت از جشن ها و فستیوال ها می شود، همه ناخودآگاه به کشورهای اروپایی فکر می کنیم و اولین چیزی که در ذهنمان تداعی می شود، جشن کریسمس اروپایی هاست. در حالی که در قاره آسیا نیز جشن ها و فستیوال های متعددی به خصوص در فصل زمستان برگزار می شوند که بسیار مهیج و سرگرم کننده هستند و هزاران گردشگران از سراسر دنیا برای شرکت در فستیوال های آسیا بلیط هواپیما خارجی رزرو می کنند. حضور در چنین جشنواره هایی در کنار لذت و هیجان، باعث آشنایی شما فرهنگ مردم و سرزمین آن منطقه می شود. اگر می خواهید در یکی از بهترین فستیوال های آسیا در زمستان شرکت کرده و مسافرتی متفاوت تجربه کنید، با کشورهای برگزار کننده و زمان برگزاری آن ها آشنا شوید.

جشن سال نو چینی ها

معرفی بهترین فستیوال های آسیا در زمستان
بهترین فستیوال های آسیا در زمستان

یکی از دوست داشتنی ترین و بهترین فستیوال های آسیا در زمستان جشن سال نو چینی ها است. این جشن سال نو در چین Lunar نامیده می شود و در اکثر کشورهایی که تعداد چینی ها در آن ها زیاد است، به مدت دو هفته برگزار می گردد. هر سال تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا برای تماشای مراسم جذاب و باشکوه این فستیوال و تزئینات و برنامه های مهیج چینی ها بلیط هواپیما چین خریداری می کنند. جشن سال نو چینی ها جزو سنت ها و عقاید قدیمی چینی ها محسوب می شود و همه ساله به صورت باشکوه برگزار شده و جشن گرفته می شود. چینی ها معتقدند خوش شانسی و خوش اقبالی در سال جدید برایشان به ارمغان خواهد آمد. مردم چین در فستیوال سال نو خانه هایشان را تمیز می کنند، لباس نو می خرند، غم ها و ناراحتی ها را به دست فراموشی می سپارند و برای شروع یک سال پر از انرژی مثبت و خوشبختی آماده می شوند. جشن سال نو چینی ها دو هفته طول می کشد و زمان برگزاری آن در کشورهای مختلف که ساکنان چینی دارد، متغیر است. اما معمولا در ماه ژانویه یا فوریه برگزار می گردد.

جشن سال نو ژاپن

معرفی بهترین فستیوال های آسیا در زمستان
بهترین فستیوال های آسیا در زمستان

یکی دیگر از جذاب ترین فستیوال های کشورهای آسیایی که در زمستان برگزار می شود، سال نو در ژاپن است. جشن سال نو ژاپنی ها به Shogatsu معروف است و هر سال از 31 دسامبر تا 2 ژانویه برگزار می گردد. جشن سال نو ژاپن نیز مانند جشن سال نو چینی ها مراسم و سنت های خاص خود را دارد که هرکدام در نوع خودشان منحصر به فرد و بی نظیر هستند.

✅ بازدید از مقاله بهترین جشنواره های پاییزی در آسیا

مراسم تایپوسام در کوآلالامپور، مالزی

معرفی بهترین فستیوال های آسیا در زمستان
بهترین فستیوال های آسیا در زمستان

در کوالالامپور مالزی، پیروان آیین هندو در ماه ژانویه یا فوریه مراسم تایپوسام (Thaipusam) برگزار می کنند. این مراسم مخصوص لرد مورگان، خدای جنگ است و هندوهایی که در این مراسم شرکت می کنند، به طور عجیب و حیرت انگیزی بدنشان را با انواع قلاب و زنجیر می بُرند و میله های آهنی از خود آویزان می کنند و یا یک میله ای را با دهانشان نگه می دارند. مراسم تایپوسام یک جشن مذهبی است و در مالزی، هند و هر کشوری که پیروان آیین هندو در آن زندگی می کنند از جمله کشورهای جنوب شرق آسیا، برگزار می شود و زمان برگزاری آن در کشورهای مختلف بین ماه های ژانویه و فوریه است.

فستیوال سِت سابان، ژاپن

فستیوال سِت سابان ژاپن
فستیوال سِت سابان

یکی از عجیب ترین فستیوال های آسیا دقیقا در آخرین روز زمستان در ژاپن برگزار می گردد. فسیتوال ست سابان (Setsubun)، که به معنای تقسیم فصلی است و برای بهار به کار برده می شود، یک روز قبل از بهار جشن گرفته می شود. همه ساله در ژاپن در دوم یا سوم ژانویه مراسم خاصی جهت پاکسازی بدی ها و نحسی های سال قبل و جلوگیری از بیماری ها و بد یمنی های سال جدید مراسم عجیب و غریب برپا می شوند. مردم در طول این فستیوال به معابد می روند و از انواع هدایا، نبات و سویاهایی که از معابد به سمت مردم پرت می شوند، مقداری جمع آوری می کنند. هر کسی در اطراف خانه خود یک ماسک خصوص آویزان می کند و به قدری سویا و بادام زمینی پرتاب می کند تا هیچ ارواحی نزدیک خانه شان نیاید. نمایش ها و مراسم عجیب و جالب نیز در طول فستیوال ست سابان برگزار می شوند و برخی از مردم خود را به شکل شیطان درآورده و به جذاب تر شدن مراسم کمک می کنند.

جشن سال نو در ویتنام

معرفی جشن سال نو در ویتنام
جشن سال نو ویتنام

همانور که می بینید، تنها سال نو میلادی اروپایی ها پر از جذابیت و شگفتی نیست. سال های نو کشورهای آسیایی نیز در نوع خود خاص و جذاب هستند. یکی از بزرگ ترین جشن های ویتنام، جشن سال نو است که تِت (Tet) نامیده می شود. زمان برگزاری فستیوال تت نیز همچون فستیوال لونار و سایر جشن های سال نو در ماه های ژانویه یا فوریه است. جشن سال نو در ویتنا بسیار جذاب و مهیج است و برنامه های شاد و مفرح زیادی در طول آن برگزار می شوند. سفر به ویتنام در این زمان از سال برایتان خاطره انگیز و متفاوت خواهد بود.

فستیوال خرید زمستانه، دبی

معرفی فستیوال خرید زمستانه دبی
فستیوال خرید زمستانه دبی

می دانید که در دبی مراکز خرید لوکس، شیک و وسیع بسیار زیاد هستند. با آمدن فصل زمستان یک فستیوال خرید زمستانه در دبی برگزار می شود که در طول آن فروشگاه ها حراج های فوق العاده در نظر می گیرند و تمام چیزهایی که بخرید شامل تخفیف های ویژه می شوند. در طول این فستیوال اجراها و نمایش های متنوع و فراوان نیز در سراسر شهر ارائه می شوند و همه جای شهر چراغانی و نورانی می گردد که بسیار تماشایی و هیجان انگیز است. فستیوال خرید زمستانه دبی معمولا از 26 دسامبر آغاز شده و تا 2 فوریه ادامه می یابد.  پس خرید بلیط هواپیما دبی را در این فصل از دست ندهید.

فستیوال خرید استانبول

معرفی فستیوال خرید استانبول
فستیوال خرید استانبول

یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان به خصوص در میان ایرانیان، شهر استانبول ترکیه است. اکثر گردشگران در هر زمانی از سال که به استانبول سفر کنند، علاوه بر تفریح و گشت و گذار، بیشتر به منظور خرید استانبول را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می کنند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید که عاشق خرید هستید، حتما در زمان برگزاری فستیوال خرید استانبول بلیط هواپیما ترکیه بخرید. در این فستیوال می توانید اجناس زیادی را با 50 الی 70 درصد تخفیف خرید کنید و این واقعا فوق العاده است. همچنین، چون زمان برگزاری این فستیوال نزدیک جشن کریسمس است، خیابان های شهر و مراکز خرید حال و هوای کریسمس دارند و تزئیناتشان برای جشن کریسمش بسیار زیبا و جذاب است.

جشن کریسمس در کشورهای آسیایی

معرفی جشن کریسمس در کشورهای آسیایی
جشن کریسمس در کشورهای آسیایی

جشن کریسمس به دلیل شور و هیجان و تزئینات جذابی که دارد، مرزها در هم شکسته و امروزه در اکثر کشورهای دنیا برگزار می گردد. در برخی کشورهای آسیایی نیز جشن کریسمس به همان باشکوهی کشورهای اروپایی جشن گرفته می شود و تمام شهرها چراغانی و درخت ها مزین می شوند. جشن کریسمس در 25 دسامبر برگزار می شود و شرکت در این جشن در برخی کشورهای آسیایی چون مالزی، سنگاپور، فیلیپین و هند امکان پذیر است و قطعا تجربه متفاوتی برایتان خواهد شد.

در ادامه می توانید با بهترین مقاصد سفر در آسیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید