بهترین فصل سفر به هر قاره

هر مقصدی بهترین فصل سفر مختص خود را دارد. آب‌وهوای بد، طوفان‌، گرمای طاقت فرسا و سرمای شدید می‌تواند سفر هر فردی را خراب کند. اگر علاقه زیادی به جهانگردی و دیدار از اقصی نقاط جهان دارید بهتر است قبل از اقدام به سفر به هر مقصد در هر قاره‌ای از بهترین فصل سفر به هر قاره آگاه باشید تا بتوانید در مقصد مورد علاقه خود تعطیلات آخر هفته فراموش نشدنی و عالی را تجربه کنید.

0
31
معرفی بهترین فصل سفر به هر قاره
بهترین فصل سفر به هر قاره
بهترین فصل سفر به هر قارهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 7Rating: 4.0بهترین فصل سفر به هر قاره که باید بدانید.بهترین فصل سفر به هر قاره معرفی شده تا بتوانید در مقصد مورد علاقه خود تعطیلات آخر هفته فراموش نشدنی و عالی را تجربه کنید.

آشنایی با بهترین فصل سفر به هر قاره

هر مقصدی بهترین فصل سفر مختص خود را دارد. آب‌وهوای بد، طوفان‌، گرمای طاقت فرسا و سرمای شدید می‌تواند سفر هر فردی را خراب کند. اگر علاقه زیادی به جهانگردی و دیدار از اقصی نقاط جهان دارید بهتر است قبل از اقدام به سفر به هر مقصد در هر قاره‌ای از بهترین فصل سفر به هر قاره آگاه باشید تا بتوانید در مقصد مورد علاقه خود تعطیلات آخر هفته فراموش نشدنی و عالی را تجربه کنید. اگر از بهترین فصل خرید بلیط هواپیما به کشورهای هر قاره خبر ندارید، دیگر جای نگرانی نیست، زیرا در همین راستا و در قالب همین مطلب تصمیم گرفتیم تا بهترین فصل سفر به هر قاره را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید با آگاهی قبلی از این موضوع، بد شدن وضعیت آب‌وهوایی سفر شما را خراب نکند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر مطلب ما را همراهی کنید.

بهترین فصل سفر به اروپای شمالی

معرفی بهترین فصل سفر به هر قاره
بهترین فصل سفر به هر قاره

از ماه اکتبر تا مارس بهترین زمان سفر برای مشاهده شفق قطبی است؛ زیرا که در این زمان شفق قطبی در برخی از کشورهای اروپای شمالی قابل مشاهده خواهد بود. فاصله زمانی بین ماه‌های ژوئن و اوت نیز یکی دیگر از بهترین زمان‌ها برای سفر به اروپای شمالی می‌باشد. این فاصله زمانی به ویژه برای انجام فعالیت‌ها و سرگرمی‌های تابستانی و همچنین سفرهای دریایی در دریاهای اروپای شمالی مناسب خواهد بود.

بهترین فصل سفر به اروپا و روسیه

معرفی بهترین فصل سفر به هر قاره
بهترین فصل سفر به هر قاره

از ماه آوریل تا ژوئن این قسمت از کره زمین دارای آب‌وهوای خوش‌آیند بهاری بوده و از ماه سپتامبر تا اکتبر دارای آب‌وهوای خنک و پاییز رنگارنگی خواهد بود. در فاصله بین ماه‌های می و سپتامبر بهترین زمان برای گشت‌وگذار و کوه‌نوردی در رشته کوه‌های آلپ می‌باشد. با این حال برای دوستداران فعالیت‌ها و ورزش‌های زمستانی همچون اسکی بهترین زمان سفر دسامبر تا مارس است. برای علاقه‌مندان خرید و بازارهای کریسمسی نیز بهترین زمان سفر اواخر نوامبر و اوایل دسامبر خواهد بود.

✅ بازدید از مقاله بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی اروپا

بهترین فصل سفر به آسیای مرکزی و قفقاز

بازه زمانی مابین ماه‌های آوریل تا ژوئن و همچنین سپتامبر تا اکتبر آب‌وهوای این قسمت از کره زمین به جز قرقیزستان و تاجیکستان، نه زیاد گرم بوده و نه زیاد سرد است. با این حال بهترین زمان برای گشت و گذار و کوه‌نوردی و همچنین دیدار از قرقیزستان و تاجیکستان نیز بازه زمانی بین ماه‌های ژوئن تا سپتامبر خواهد بود.

بهترین فصل سفر به آسیای شرقی

اگر بین ماه‌های مارس و می به این قسمت از زمین سفر کنید با بهاری خوش‌آیند و شکوفه‌های بهاری روبرو خواهید شد. فاصله زمانی بین سپتامبر و اکتبر نیز دارای پاییزهای خنک و رنگارنگی است. بازه زمانی بین ماه‌های اکتبر و مارس در آسیای شرقی بهترین زمان برای بازدید از تایوان، هنگ‌کنگ و ماکائو خواهد بود. بین ماه‌های ژوئن و سپتامبر نیز تنها بازه زمانی می‌باشد که مغولستان به اندازه کافی گرم بوده و برای بازدید مناسب است. ماه‌های دسامبر و فوریه نیز بهترین زمان برای اسکی کردن و یا دیدار از Hokkaido و Harbin خواهد بود.

بهترین فصل سفر به آسیای جنوب‌ شرقی

معرفی بهترین فصل سفر به هر قاره
بهترین فصل سفر به هر قاره

برای آگاهی از بهترین زمان سفر به آسیای جنوب شرقی بهتر است این قسمت از کره زمین را به دو ناحیه تقسیم بندی کرد. کشورهای ناحیه 1 عبارت‌اند از: تایلند، کامبوج، میانمار، لائوس، ویتنام و فیلیپین. کشورهای ناحیه 2 نیز عبارت‌اند از: سنگاپور، برونئی، مالزی، اندونزی و تیمور شرقی.

بازه زمانی بین ماه‌های نوامبر و فوریه دارای آب‌وهوای سرد و خشک در ناحیه یک و همچنین مالزی غربی و اندونزی شرقی خواهد بود. فاصله زمانی بین ماه‌های ژوئن و سپتامبر نیز فصل خشک در ناحیه 2 می‌باشد؛ البته ساحل غربی مالزی و اندونزی شرقی استثنا هستند.

بهترین فصل سفر به اقیانوسیه

بهترین فصل سفر به اقیانوسیه
فصل سفر به اقیانوسیه

در بازه زمانی بین ماه‌های سپتامبر و مارس کشور نیوزلند دارای تابستان خشک بوده و در بازه زمانی بین ماه‌های مارس تا آوریل و سپتامبر تا نوامبر، کشور استرالیا دارای آب‌وهوای معتدلی خواهد بود. فاصله زمانی بین ماه‌های می تا اوت نیز زمان مناسبی برای سفر به اقیانوسیه می‌باشد؛ البته باید برخی از قسمت‌های استرالیای شمالی و غربی را مستثنا دانست؛ زیرا که در این زمان آب‌وهوا خنک‌تر از حد معمول بوده و یا جریان‌های اقیانوسی ملایم‌تر است.

فاصله زمانی در بین ماه‌های ژوئن و سپتامبر دارای روزهای آفتابی و خشک در پاپائو، گینه نو و جزایر اقیانوسیه جنوبی می‌باشد؛ اما اگر می‌خواهید کوچ خرچنگ‌های قرمز در جزایر کریسمس را مشاهده کنید، بهترین زمان برای این کار فاصله زمانی بین ماه‌های اکتبر و دسامبر می‌باشد.

بهترین فصل سفر به آسیای جنوبی

بهترین فصل سفر به آسیای جنوبی
سفر به آسیای جنوبی

این قسمت از کره زمین بین ماه‌های دسامبر تا فوریه دارای آب‌وهوای خشک و خنک بوده و بهترین زمان برای گشت‌وگذار در بیشتر مناطق خواهد بود. بازه زمانی فوریه تا مارس و ژوئن تا اوت نیز دارای فصل خشک می‌باشد؛ البته قسمت‌های شمالی و شرقی سری‌لانکا مستثنا هستند. بازه زمانی بین ماه‌های مارس تا آوریل و اکتبر و نوامبر نیز بهترین زمان برای کوه‌نوردی در رشته‌کوه‌های هیمالیا می‌باشد.

بهترین زمان برای دیدار از تبت، پاکستان شمالی و هند شمالی نیز فاصله زمانی بین ماه‌های می تا اکتبر می‌باشد؛ اگرچه بین ماه‌های جولای تا سپتامبر نیز ممکن است برخی از قسمت‌های شمالی هند، کمی بارانی شود.

بهترین فصل سفر به خاورمیانه و آفریقای شمالی

بهترین فصل سفر به خاورمیانه و آفریقای شمالی
سفر به خاورمیانه و آفریقای شمالی

برای بهتر درک کردن بهترین زمان سفر به این قسمت از کره زمین بهتر است، این منطقه را به 3 ناحیه مختلف تقسیم کنیم. کشورهای ناحیه 1 عبارت‌اند از: ایران، ترکیه، قبرس، لبنان، اسرائیل، اردن، عراق، سوریه، مراکش، الجزیره، تونس و فلسطین. کشورهای ناحیه 2 عبارت‌اند از: مصر، لیبی، عربستان صعودی، بحرین، کویت، قطر، امارات متحده عربی، عمان و یمن. کشورهای ناحیه 3 عبارت‌اند از: مالی، سودان، چاد، موریتانی، جیبوتی، نیجر و سومالی.

در فاصله زمانی بین ماه‌های نوامبر و فوریه آب‌وهوا به اندازه معمول گرم نبوده و بهترین زمان سفر به ناحیه 2 و دیدار از کویر می‌باشد. بازه زمانی بین ماه‌های دسامبر و ژانویه نیز بهترین زمان دیدار از ناحیه 3 می‌باشد؛ البته باید دانست که به خاطر طوفان‌های شن احتمالی در این ناحیه، فرصت بازدید بسیار کم خواهد بود. بهترین زمان دیدار از ناحیه 1 نیز بازه زمانی بین ماه‌های مارس تا می و اکتبر تا نوامبر می‌باشد؛ البته زمستان در برخی نواحی همچون قسمت‌های شمالی ایران و قسمت‌های شرقی ترکیه، آب‌وهوا ممکن است بسیار سرد باشد.

بهترین فصل سفر به آفریقای جنوبی و شرقی

ماه‌های ژوئن تا سپتامبر دارای زمستان خشک بوده و این به این معنی است که خواهید توانست حیات‌وحش بیشتر و سواحل بدون بارانی را مشاهده کنید. بازه زمانی بین ماه‌های مارس تا می و اکتبر تا نوامبر نیز زمان مناسبی برای سفر می‌باشد؛ اما اگر می‌خواهید شامپانزه‌ها را مشاهده کنید، بهتر است در زمان‌های بارانی‌تر به این منطقه سفر کنید. بهترین زمان برای تماشای وال‌ها در آفریقای جنوبی ماه‌های ژوئن تا نوامبر خواهد بود.

بازه زمانی اکتبر تا دسامبر و مارس تا آوریل نیز به علت بارش کم باران، بهترین زمان دیدار از لسوتو و مسیر باغی آفریقای جنوبی می‌باشد. بهترین زمان سفر و دیدار از آبشار ویکتوریا در بهترین فرم آن ماه‌های مارس تا می خواهد بود. بازه زمانی بین ماه‌های نوامبر و مارس نیز فصل بارانی را ارائه خواهد داد که در این فصل جنگل‌ها و مناظر سرسبز آفریقایی را به طور انبوه می‌توانید مشاهده کرده و همچنین شاهد کوچ پرندگان باشید.

بهترین زمان دیدار از اتیوپی نیز فاصله زمانی بین ماه‌های اکتبر تا می می‌باشد که جاذبه‌های فرهنگی نسبت به حیات‌وحش اولویت دارند.

بهترین فصل سفر به آفریقای غربی

بهترین فصل سفر به آفریقای غربی
سفر به آفریقای غربی

ماه‌های نوامبر تا فوریه بهترین زمان سفر به این منطقه می‌باشد، زیرا آب‌وهوای خشک جاده‌های گلی کمتری را ارائه داده و برخی دیگر از بخش‌های این منطقه با دارا بودن آب‌وهوای خنک‌تر، برای شما خاطرات خوشی را پدید خواهد آورد.

بهترین فصل سفر به آمریکای شمالی

ماه‌های می تا اکتبر بهترین زمان برای انجام فعالیت‌های مربوط به پارک‌های ملی بوده و بهترین زمان برای دریانوردی و انجام فعالیت‌های دیگر در آلاسکا، ماه‌های ژوئن تا اوت خواهد بود. بازه زمانی بین ماه‌های می تا ژوئن و سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان دیدار از شهرها و گشت‌وگذار خارج از پارک‌های ملی است؛ زیرا که در بهار و پاییز آب‌وهوا نه زیاد سرد بوده و نه زیاد گرم خواهد بود.

ماه‌های نوامبر تا ژانویه نیز بهترین زمان برای موج‌سواری و دیدار از هاوایی می‌باشد. اگر تماشای وال در هاوایی یک جاذبه به شمار بیاید، بهترین زمان برای این کار نوامبر تا می خواهد بود.

بهترین فصل سفر به آمریکای مرکزی و کارائیب

بهترین فصل سفر به آمریکای مرکزی و کارائیب
سفر به آمریکای مرکزی و کارائیب

ماه‌های دسامبر تا آوریل به علت کم بودن بارش باران و طوفان، بهترین زمان و فصل سفر به این نقطه از کره زمین است.

بهترین فصل سفر به کشورهای آندی

در ماه‌های ژوئن تا سپتامبر آب‌وهوا در بیشتر نواحی خشک و خنک می‌باشد. ماه‌های دسامبر و مارس بهترین زمان برای دیدار از کلمبیا و ونزوئلا است که آب‌وهوا بیشتر قابل مقایسه بال آمریکای مرکزی است. در ماه‌های جولای تا اوت آب‌وهوا در ونزوئلا بارانی بوده اما بهترین زمان برای دیدار از آبشارهای این منطقه است. در ماه‌های دسامبر تا می نیز شاید آب‌وهوا در جزایر گالاپاگوس بارانی باشد اما آب‌های این ناحیه گرم تر و آرام‌تر خواهد بود و بهترین زمان برای مشاهده حیات وحش دریایی می‌باشد.

بهترین فصل سفر به برزیل و گینه

در ماه‌های جولای تا اکتبر بیشتر مکان‌های این ناحیه بارانی خواهد بود و در ماه‌های ژانویه تا ژوئن بهترین زمان سفر به شهرهای ساحلی شمال شرقی برزیل است.

بهترین فصل سفر به مخروط جنوبی آمریکای جنوبی

بازه زمانی بین ماه‌های نوامبر تا مارس دارای تابستان‌های خشک و با آب‌وهوای خوش‌آیند بوده و بهترین زمان سفر به این منطقه می‌باشد.

بهترین فصل سفر به جنوبگان یا قطب جنوب

بهترین فصل سفر به قطب جنوب
فصل سفر به قطب جنوب

ماه‌های دسامبر تا فوریه تنها زمانی است که این قاره یخ زده قابل دسترس می‌باشد.

کره زمین دارای مکان‌های بی‌شماری است که ارزش بازدید دارند و تمامی جهانگردان و گردشگران علاقه‌مند به جهانگردی باید با آگاهی از بهترین فصل سفر به هر قاره، از بیشتر مناطق کره زمین دیدار به عمل آورند تا خاطرات به یادماندنی بی‌شمار را در اقصی نقاط کره زمین تجربه کنند. پس اگر قصد سفر به یک مقصد ناشناخته را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با خواندن این مطلب از بهترین زمان سفر به آن آگاهی پیدا کنید. در ادامه همی می توانید با بهترین زمان سفر به شهرهای توریستی ایران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید