بهترین مقاصد برای مسافران تنها

بسیاری از افراد معتقدند بهترین راه برای دیدن جهان، تنها سفر کردن است. وقتی تنها سفر می‌کنید دنیا را به دور از عقاید، تعصبات و نظرات همراهانتان و از دریچه‌ی ذهن و دید خودتان تجربه می‌کنید.

0
27
معرفی بهترین مقاصد برای مسافران تنها
بهترین مقاصد برای مسافران تنها
بهترین مقاصد برای مسافران تنهاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 29Rating: 4.0بهترین مقاصد برای مسافران تنها را بهتر و بیشتر بشناسید.بهترین مقاصد برای مسافران تنها وقتی تنها سفر می‌کنید دنیا را به دور از عقاید، تعصبات و نظرات همراهانتان و از دریچه‌ی ذهن و دید خودتان تجربه می‌کنید.

آشنایی با بهترین مقاصد برای مسافران تنها

بسیاری از افراد معتقدند بهترین راه برای دیدن جهان، تنها سفر کردن است. وقتی تنها سفر می‌کنید دنیا را به دور از عقاید، تعصبات و نظرات همراهانتان و از دریچه‌ی ذهن و دید خودتان تجربه می‌کنید. وقتی با کسی به سفر می‌روید، ناخودآگاه حواستان بیشتر به او اختصاص می‌یابد و همین امر شما را از دیدن دیگر مسافران و بومیان آن سرزمین پرت می‌کند؛ به عبارت دیگر تنها سفر کردن، نوعی سفر اکتشافی به درون خود نیز هست.

اینگونه تمام وقتتان به شخص خودتان اختصاص دارد، می‌توانید تمام روز را در یک کافه سپری کرده و یا در یک موزه قدم بزنید. می‌توانید در کنار دریا و در ساحل استراحت کنید و از یک راهنما برای بازدید از آثار بازمانده از بناهای تاریخی کمک بگیرید. می‌توانید با توجه به سلیقه‌ی هنریتان به کنسرتی کلاسیک در اروپا بروید و یا همراه با گروهی غریبه اما هم سلیقه به هیمالیا صعود کنید.

همه‌چیز به انتخاب شماست، تنها سفر کردن، بهترین فرصت برای تجربه‌های تازه است از کمپ کردن در آمریکای مرکزی گرفته تا دوچرخه سواری در جنوب آسیا تا سفری فرهنگی- هنری به یکی از شهرهای اروپایی. از سوی دیگر این روزها تسهیلات اقامتی برای افرادی که به صورت انفرادی سفر می‌کنند نیز بیش از پیش تامین شده‌ که اقتصادی‌تر نیز گشته‌است.

این‌ها مزایای تنها سفرکردن است اما برای بسیاری به ویژه آنان که برای اولین بار می‌خواهند تنها سفر کنند، دو نگرانی عمده وجود دارد؛ نگرانی اول امنیت است، در هنگام تنها سفر کردن بهتر است مقاصدی انتخاب شود که از امنیت بیشتری برخوردارند، آمار می‌تواند این مقاصد را به شما معرفی کند.

نکته‌ی دیگر این است که کشوری که به آن سفر می‌کنیم، مقصد سرزنده‌ای است یا خیر؛ در کشورهایی که سرزنده‌تر و شادترند، شما با رویی بازتر پذیرایی می‌شوید و راحت‌تر می‌توانید با افراد محلی ارتباط برقرار کنید. این امر در سفرهای انفرادی بسیار اهمیت دارد.

اگر قصد دارید که این بار برای سفرتان تنها یک بلیط هواپیما بخرید و به دنبال مقصدی مناسبید، در ادامه بهترین مقاصد برای مسافران تنها که هم از نظر امنیت در آمار رتبه‌ی بالایی را کسب کرده‌اند و هم به لحاظ سرزندگی در صدر فهرست‌های آماری قرار دارند به شما معرفی می‌شود. به عبارت دیگر با بررسی مشترک فهرست‌های مربوط به این دو حوزه، مقاصدی که از هر دونظر مناسبند، معرفی خواهد شد.

نیوزلند

معرفی بهترین مقاصد برای مسافران تنها
بهترین مقاصد برای مسافران تنها

در نیوزلند که لوکیشن فیلم‌های ارباب حلقه‌ها نیز بوده‌است، شما می‎توانید بر روی یخچال‌های طبیعی، جنگل‌های بارانی و قله‌های آلپ جنوبی ماجراجویی کنید. تجربه‌های هیجان‌انگیزی چون بانجی جامپینگ، جت اسکی، و پیاده‌روی و دویدن در مسیر میلفورد(Milford Track) همه و همه در این کشور امکان پذیر است. اینجا شما با یکی از مهربان‌ترین مردم جهان با رفتاری دوستانه ملاقات خواهید کرد.

✅ بازدید از مقاله بهترین مقاصد برای سفر در 20 سالگی

کاستاریکا

شادترین کشور دنیا، جایی‌که بسیاری معتقدند زادگاه سفرهای ماجراجویانه نیز بوده‌است. این مقصد آمریکای مرکزی برای دهه‌ها آمریکاییان را به موج سواری در اقیانوس و رفتینگ (قایق سواری در رودخانه‌ی وحشی) دعوت کرده‌است. اگر راحتی برای شما مهم است می‌ توانید یکی از تورهای یک روزه را برای سفر به جنگل‌های ابر را رزرو کنید. اگر به دنبال تعطیلاتی پرنشاط و آرام هستید، برای خرید بلیط هواپیما به سوی این مقصد رویایی تردید نکنید. کاستاریکا یکی از بهترین مقاصد برای مسافران تنها به شمار می رود.

ویتنام

معرفی بهترین مقاصد برای مسافران تنها
بهترین مقاصد برای مسافران تنها

شاید دور از ذهن بیاید اما باید بگوییم ویتنام دومین کشور شاد جهان است. خیابان‌های شهرهای بزرگ ویتنام سرشار از رنگ و زندگی و البته امنیت است، از بازار بن تان (Bem Thanh) در شهر هو شی مین (Ho chi Minh) گرفته تا بازار بزرگ دنگ ژوان (Dong Xuan) در شهر هانوی (Hanoi)

طبیعت ویتنام نیز زیبایی‌های فروانی دارد، از جنگل و کوهستان گرفته تا دریاچه‌‌ی هوان کیم(Hoan Kiem)، اگر هم می‌خواهید با سبک زندگی ساحل نشینان آسیای جنوب شرقی آشنا شوید می‌توانید  بلیط هواپیمایتان را به مقصد جزیره‌ی فو کوک(Phu Quoc) تهیه کنید.

شیلی

از جنوب آسیا به جنوب آمریکا برویم؛ شیلی مردمی مهربان و مهمان‌نواز دارد؛ این کشور با کویر و کوه و خط ساحلی بی‌انتها، بهشت ماجراجویان است. شما می‌توانید به صحرای آتاکاما بروید و یا مسیر خود را به سوی جزیره‌ی شیوئه کج کنید. به طبیعت زیبای پاتاگونیا سرک بکشید و یا چند روزی را در سانتیاگو، پایتخت شیلی بگذرانید.

در شیلی ممکن است خود را در جمع خانواده‌ای بومی و در مهمانی باربیکیوی آنها بیابید، بدل شدن به عضوی از یک خانواده‌ی شیلیایی گویای رفتار دوستانه و مهمان‌نوازی بی حد و حصر آنهاست.

اندونزی

معرفی بهترین مقاصد برای مسافران تنها
بهترین مقاصد برای مسافران تنها

احساس خستگی می‌کنید؟ دلتان یک استراحت اساسی می‌خواهد؟ وقت آن است که یک بلیط هواپیما به مقصد اندونزی بگیرید؛ معابد و آثار تاریخی را ببینید، بر روی سواحل زیبا و در کنار آب‌های درخشان یوگا کنید و به اسپا و ماساژ بروید و غذاهای خوشمزه و ارزان بخورید. اندونزی برای ماجراجویان و آنهایی که می‌خواهند با یک کوله پشتی سفر کنند نیز مقصدی رویایی است. بالی یکی از محبوب‌ترین مقاصد در میان کسانی است که تنها سفر می‌کنند، اما اگر به دنبال مکانی هستید که خلوت‌تر باشد، یک بلیط هواپیما به مقصد لامبوک بگیرید، جایی‌که شما را به گذشته‌های دور اندونزی می‌برد.

لائوس

لائوس مقصدی مشترک در میان مسافران منفرد است. این کشور نیز همچون ویتنام قربانی جنگ بوده اما اکنون بدل به بهشتی زیبا گشته‌است. لائوس بر خلاف ویتنام سعی کرده تا با مدیریتی مناسب، بخش بیشتری از گذشته و فرهنگ قدیم خود را حفظ کند. این کشور همچنین گام‌های موثری در حفظ محیط زیستش برداشته است. قایق سواری در رودخانه‌ی مِکُنگ(Mekong) از محبوب‌ترین فعالیت‌هایی است که مسافران در طبیعت زیبای این کشور انجام می‌دهند.

پاناما

پاناما نیز کشوری شاد و امن در آمریکای مرکزی است که با طبیعت بی‌نظیرش گردشگران و ماجراجویان بسیاری را به خود جلب کرده‌است. موج سواری در آب‌های کارائیب، زیپ لاین در جنگل‌های بارانی و  قایق سواری در رودخانه‌های وحشی این منطقه، تجربه‌های شگفت‌انگیز و تکرارنشدنی است که این کشور آمریکای مرکزی امکان انجام آنها را برای شما فراهم می‌کند. اگر بلیط هواپیمای خود را به مقصد پاناما می‌گیرد، بازدید از کانال پاناما و منظره‌ی زیبای عبور کشتی‌ها از این منطقه و گشت در شهر قدیمی را از دست ندهید. مطئمن باشید در این شهر شاد، لحظات خوشی را سپری خواهید کرد.

با خواندن و شنیدن خاطرات افرادی که تنها سفر کرده‌اند، در می‌یابیم که این تجربه می‌تواند آثار مثبت بسیاری به همراه داشته باشد که از جمله‌ی آن تقویت اعتماد به نفس و ایجاد روحیه‌ی مثبت و تفکر و اندیشه‌ی بیشتر در باب آن چیزهایی است که می‌بینیم. بهتر است نگرانی‌ها را کنار بگذاریم و برای یک بار تنها رزرو بلیط هواپیما داشته باشیم و خود را به دست سفر بسپاریم.

در ادامه می توانید با بهترین کشورها برای سفر خانم های مجرد آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید