بهترین موقع برای رسیدن به فرودگاه چه زمانی است؟

بسیاری از ما همیشه استرس دیر رسیدن به فرودگاه و جا ماندن از پروازمان را داریم. این قضیه بعضا تا حدی جدی می‌شود که موجب تپش قلب، مختل شدن فشارخون و ... در افراد می‌شود.

0
70
موعد و زمان رسیدن به فرودگاه
زمان رسیدن به فرودگاه
بهترین موقع برای رسیدن به فرودگاه چه زمانی است؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 29Rating: 4.5زمان رسیدن به فرودگاه و بهترین موقع برای رسیدن به فرودگاه چه زمانی است.زمان رسیدن به فرودگاه باید سر موعد مقرر باشد درواقع تمام فرودگاه‌ها توصیه می‌کنند چند ساعت قبل از پرواز در آنجا حضور داشته باشید.

زمان رسیدن به فرودگاه

بسیاری از ما همیشه استرس دیر رسیدن به فرودگاه و جا ماندن از پروازمان را داریم. این قضیه بعضا تا حدی جدی می‌شود که موجب تپش قلب، مختل شدن فشارخون و … در افراد می‌شود. از طرفی دیگر پروسه امور مختلف در فرودگاه هم بسیار زمان‌بر بوده و موجب اتلاف وقت زیادی می‌شود. برای مثال فرض کنید بلیط هواپیما مشهد را تهیه کرده‌اید و تا زمان پروازتان یک ساعت باقی‌مانده است. در اینجا شما متوجه صف طولانی حراست، مشکلات پیش آمده در گیت و عبور از یک مرحله به مرحله دیگر می‌شوید و درنتیجه تا به خودتان می‌آیید می‌بینید تنها 10 یا 15 دقیقه به زمان پروازتان باقی مانده است. چنین شرایطی می‌تواند برای همه استرس‌زا باشد. خیالتان را راحت کنیم، این قضیه برای همه صادق است. اما ما در این مقاله قصد داریم راه‌های جلوگیری از استرس زمان رسیدن به فرودگاه و سر موقع به فرودگاه رسیدن را معرفی کنیم. پس با سفرستان همراه باشید.

توصیه فرودگاه‌ها چیست؟

درواقع تمام فرودگاه‌ها توصیه می‌کنند چند ساعت قبل از پرواز در آنجا حضور داشته باشید. اما ممکن است مدت‌زمانی که هر فرودگاه و یا هر کشور اعلام می‌کند نسبت به سایر فرودگاه‌ها متفاوت باشد. مثلا اگر در فرودگاه گاتویک فرانسه حضور داشته باشید، با اینکه سفر شما در کل 40 دقیقه طول خواهد کشید اما گاتویک به شما پیشنهاد می‌کند 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید. این مقدار زمان در فرودگاه‌های بیرمنگام، گلاسگو و منچستر به ترتیب 4،3 و 2 ساعت است.

با آگاهی کامل سفر کنید

موعد و زمان رسیدن به فرودگاه
زمان رسیدن به فرودگاه

اگر می‌خواهید بدون هیچ دردسری به فرودگاه برسید، باید یک روز قبل در مورد جزئیات بسیاری از قبیل شرایط آب‌وهوا، ترافیک و … اطلاعات کافی کسب کرده باشید. برای مثال اگر فردا عازم آذربایجان هستید، باید از قبل بدانید که تا فرودگاه چقدر راه دارید، آیا شرایطی چون برف و باران زمان رسیدن به فرودگاه را طولانی‌تر خواهد کرد یا نه؟ مورد بعدی این است که باید چند ساعت قبل راهی فرودگاه شوید تا بتوانید سر موقع به آنجا برسید و از پروازتان جا نمانید و …

✅ بازدید از مقاله چطور با استرس پرواز کنار بیاییم؟
✅ بازدید از مقاله اشتباهات رایج فرودگاهی
✅ بازدید از مقاله توصیه‌هایی برای سفر با کوله‌پشتی مناسب

چک کردن ساعت پرواز

موعد و زمان رسیدن به فرودگاه
زمان رسیدن به فرودگاه

با اینکه ساعت پرواز هواپیما همیشه روی بلیط نوشته می‌شود اما چک کردن مجدد آن خالی از لطف نیست و می‌تواند در شرایط خاصی کمک بسیاری به شما بکند. برای مثال فرض کنید بلیط هواپیما کیش را تهیه کرده‌اید و ساعت پرواز آن روی بلیط 16:00 قید شده است اما شما آن را به اشتباه 6:00 خوانده‌اید. اگر چند ساعت مانده به پروازتان یک بار دیگر ساعت پرواز هواپیما را به‌دقت چک کنید این کار می‌تواند هم خیالتان را راحت کند و هم از هرگونه اشتباه فاحشی که منجر به از دست دادن پروازتان می‌شود نیز جلوگیری کند.

بستن چمدان را برای دقیقه 90 نگه ندارید

موعد و زمان رسیدن به فرودگاه
زمان رسیدن به فرودگاه

با اینکه بستن چمدان کار بسیار سختی نیست، اما افراد بسیاری عادت دارند این کار را دقیقا در آخرین ساعات انجام بدهند. هرگز فراموش نکنید که دقیقه 90 زمان مناسبی برای انجام کارهای مهم نیست. برای مثال شاید وسایل یا مدارک مهمی که به آن نیاز دارید را نتوانید پیدا کنید و همین باعث تاخیرتان شود. فرض کنید بلیط هواپیما قشم را تهیه کرده‌اید و ساعت پروازتان 8 شب است و شما ساعت 7 تازه شروع به بستن چمدانتان می‌کنید. بدیهیست که اگر خوش‌شانس نباشید تا ساعت 10 شب هم قادر نخواهید بود مدارک یا وسایلتان را پیدا کنید.

کلام آخر

ما سعی کردیم در این مطلب نکات مهم و ضروری که با انجام آن به‌موقع به پروازتان می‌رسید را به‌طور مختصر و مفید به شما بگوییم تا به مشکل برنخورید. مطمئن باشید با رعایت کردن تمام موارد ذکر شده، اگر روزی قصد سفر داشته باشید، دیگر مسافرت برایتان تبدیل به یک کابوس بی‌انتها نخواهد بود و برعکس با خیال راحت به مقصدتان خواهید رسید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید