بهترین مکان‌های دنیا برای مشاهده شفق قطبی

پدیده نورهای شمالی یا شفق قطبی آنقدر زیباست که هیچ علامت سؤال و جای تعجبی برای محبوب بودنش باقی نگذاشته است. افراد با سلایق مختلف از عکاس‌ها گرفته تا گردشگران معمولی، مشتاق تماشای نمایش آسمانی از این پدیده و رقص رنگ‌های زیبا هستند اما مانند خیلی از پدیده‌های زیبای طبیعی، رؤیت نورهای شمالی هم سختی‌های خود را دارد و اینجاست که تجربه گردشگران و گفته متخصصان به کمک می‌آید.

0
62
خرید بلیط هواپیما به مناطق قطبی
بلیط هواپیما به مناطق قطبی
بهترین مکان‌های دنیا برای مشاهده شفق قطبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 25Rating: 3.5بهترین مکان‌های دنیا برای مشاهده شفق قطبی - خرید بلیط هواپیما از سفرستانپدیده نورهای شمالی یا شفق قطبی آنقدر زیباست که هیچ علامت سؤال و جای تعجبی برای محبوب بودنش باقی نگذاشته است. افراد با سلایق مختلف از عکاس‌ها گرفته تا گردشگران معمولی، مشتاق تماشای نمایش آسمانی از این پدیده و رقص رنگ‌های زیبا هستند اما مانند خیلی از پدیده‌های زیبای طبیعی، رؤیت نورهای شمالی هم سختی‌های خود را دارد و اینجاست که تجربه گردشگران و گفته متخصصان به کمک می‌آید.

مشاهده شفق قطبی

پدیده نورهای شمالی یا شفق قطبی آنقدر زیباست که هیچ علامت سؤال و جای تعجبی برای محبوب بودنش باقی نگذاشته است. افراد با سلایق مختلف از عکاس‌ها گرفته تا گردشگران معمولی، مشتاق تماشای نمایش آسمانی از این پدیده و رقص رنگ‌های زیبا هستند اما مانند خیلی از پدیده‌های زیبای طبیعی، رؤیت نورهای شمالی هم سختی‌های خود را دارد و اینجاست که تجربه گردشگران و گفته متخصصان به کمک می‌آید. شما هم برای اینکه در ردیف‌های اول نمایش موفق به تماشای این پدیده شگفت‌انگیز باشید، باید مقصد مناسبی را برای بلیط هواپیمای خود انتخاب کنید. طبق گزارش‌های ثبت شده در سال 2018 و 2019 این شفق‌ها از جانب حفره‌های هاله خورشید به‌ وجود می‌آیند و پیش‌بینی درباره مکان و زمان مناسب برای تماشای این پدیده راحت‌تر از سال‌های پیش می‌باشد. پس خود را آماده خرید بلیط هواپیما کنید و به یکی از مکان‌های زیر بروید تا شاهد رقص شفق‌های قطبی باشید.

بلیط هواپیما سوئد

1آبیسکو، سوئد

از اولین قلمروهای شناخته شده برای نورهای شمالی می‌توان به کشور سوئد اشاره کرد که یکی از بهترین مقصدها برای دیدن این نورهاست. این کشور با فراهم آوردن تسهیلاتی نظیر هتل‌ها، سکوهای تماشا و تورهای راهنما، توانسته این تجربه را برای خریداران بلیط هواپیما سوئد راحت‌تر کند. علاقه‌‌مندان، راهی دهکده کوچکی به نام “Abisko” می‌شوند که در وسط کوه “Skanderna” واقع شده و بر اساس موقعیت جغرافیایی‌اش، آسمان صاف‌تری دارد، در نتیجه تماشای کوچک‌ترین نورهای شمالی از آنجا امکان‌پذیرتر است. در این دهکده ایستگاهی به نام “Aurora” وجود دارد که گردشگران را سوار تله‌کابین‌های روباز می‌کند و آن‌ها را به سکوی تماشایی که بالای کوه است، می‌برد.

نحوه دسترسی: بخش شمالی سوئد دورافتاده و پرت است اما سفر هوایی، دسترسی به آن را راحت‌تر می‌کند، برای همین باید هنگام خرید بلیط هواپیما استکهلم، پروازی به مقصد “Kiruna” رزرو کنید.

بلیط هواپیما نروژ

2ترومسو، نروژ

“Tromso” دومین شهر بزرگ نروژ است و وقتی صحبت از شفق‌های قطبی باشد، حتماً نامی از این شهر آورده می‌شود. در این شهر کافه‌ها و رستوران‌های زیادی وجود دارد که در صورت نامساعد بودن شرایط جوی، زمینه را برای تماشای این پدیده فراهم می‌کنند. این شهر که با کوه‌ها، جزایر و صخره‌های بلند احاطه شده چشم‌اندازهای زیبایی دارد که در فواصل بین ماه‌های سپتامبر و آوریل می‌توان در کنار آن‌ها از نورهای شمالی دید بسیار واضحی داشت. کسانی هم که بلیط هواپیما نروژ را برای روزهای پاییزی رزرو کرده‌اند، احتمالاً بازتاب این نورها را بر روی آب‌های نیمه یخ‌زده خواهند دید. ناگفته نماند که خرید بلیط هواپیما نروژ در ماه‌های ژانویه و فوریه این فرصت را به گردشگران می‌دهد که در فستیوال نورهای شمالی شرکت کنند.

نحوه دسترسی: در صورتی که بلیط هواپیما اسلو خریده باشید، می‌توانید مستقیماً از اسلو به ترومسو پرواز کنید. هتلی به نام “Clarion Collection Aurora” در این شهر وجود دارد که علاوه بر سه شب اقامت در آن، می‌توانید شبی را در اتاقک‌های شیشه‌ای سپری کنید و نورهای شمالی را ببینید.

بلیط هواپیما ایسلند

3ریکجاویک، ایسلند

پایتخت بسیار محبوب ایسلند یکی از ارزان‌ترین جاهایی است که می‌توان به تماشای نورهای شمالی نشست. البته در صورتی که گردشگران موفق به دیدن این پدیده نشوند از عجایب دیگری بازدید می‌کنند که در نوع خود کم نظیر هستند. از آنجایی که زمستان‌های برفی ایسلند مانند زمستان‌های فنلاند، سوئد و یا نروژ نیست، باید در پی آسمان‌های تاریک‌تر، از شهر خارج شوید و حتماً از تورهای بی‌شماری که در این خصوص خدمات‌رسانی می‌کنند، کمک بگیرید. این تورها گشت‌هایی را با قایق یا جیپ ترتیب می‌دهند و تجربه‌ای جادویی را از تماشای شکوه رنگ‌های شفق قطبی نصیبتان می‌کنند.

نحوه دسترسی: با تهیه بلیط هواپیما ریکجاویک و رفتن به مسافرخانه‌ای به نام “The Northern Light” که در حد فاصل بین فرودگاه و شهر قرار گرفته، می‌توانید از روی صندلی رستورانش تصاویر خیره‌کننده‌ای از نورهای شمالی را ببینید.

بلیط هواپیما اسکاتلند

4خط ساحلی مورای، اسکاتلند

شاید سفر به جزیره‌های دورافتاده برایتان سخت باشد و بخواهید این تجربه را در مکان‌هایی داشته باشید که دسترسی به آن‌ها راحت‌تر باشد، در این صورت باید اسکاتلند را مقصد بلیط هواپیمایی خود انتخاب کنید. خط ساحلی “Moray” که در امتداد کرانه شرقی اینورس “Inverness” کشیده شده، بهترین مکانِ اسکاتلند برای دیدن این نورهاست، شهر کوچک “Narin” نیز که مشرف به این خط ساحلی است، شرایط آب و هوایی ایده‌آلی برای نظاره کردن شفق‌های قطبی دارد. گردشگران می‌توانند سفر خود را با اقامت در هتلی به نام “Invernairne” شروع کنند و جایی که افقش به رنگ سیاه مرکب می‌باشد، منتظر شفق‌های قطبی باشند.

نحوه دسترسی: می‌توان با پروازهای توقف‌دار از لندن، بیرمنگهام ، بلفاست به شهر اینورس آمد، فاصله اینورس تا شهر نارین 15 دقیقه با ماشین است.

بلیط هواپیما کانادا

5یوکن، کانادا

در بعضی مناطق مثل کشور کانادا، فرصت‌های زیادی برای تماشای این پدیده وجود دارد و نورهای شمالی تقریباً از تمام نقاط کشور می‌گذرند اما استان یوکن “Yukon” که وسعتش بزرگ‌تر از مجموع کشورهای بلژیک، دانمارک، آلمان و هلند است، شرایط کاملاً مساعدی برای تماشای این نورها دارد. فصل پاییز زمان مناسبی برای رزرو بلیط هواپیما کانادا است تا از سرمای سخت زمستان هم در امان ماند. سال گذشته اقامتگاه «نورهای شمالی» در دره یوکن، از 3 اتاقک شیشه‌ای پرده‌برداری کرد که پنجره‌هایش دید کاملی از آسمان را ارائه می‌کنند و می‌توان در آنجا منتظر عبور نورهای شمالی بود.

نحوه دسترسی: شهر “Whitehorse” 20 دقیقه با این هتل فاصله دارد که به راحتی می‌توان بلیط هواپیمای این شهر را رزرو کرد.

بلیط هواپیما آلاسکا

6فیربنکس، آلاسکا

تلاش‌های بی‌ثمری که برای دیدن شفق‌های قطبی انجام شده در منطقه فیربنکس “Fairbanks” آلاسکا به خط پایان می‌رسد. این منطقه جاییست که آسمان در فاصله بین ماه‌های آگوست و آوریل تبدیل به پرده نمایشی برای شفق‌های قطبی می‌شود، در واقع اگر توان ماندن در هوای سرد را داشته باشید و سه روز در این منطقه دوام بیاورید به احتمال 90 درصد موفق به دیدن نورهای شمالی خواهید بود. وقتی بلیط هواپیما آلاسکا خریدید و به منطقه فیربنکس رسیدید، سوار ماشین‌هایی شوید که به سمت اقامتگاه “Chena Hot Springs” می‌روند، این مسیر یک ساعته، شما را به جایی می‌برد که شرایط برای تماشای نورهای شمالی خیلی بهتر بوده و حتی هنگام خواب، پرسنل، شما را برای تماشای این نورها بیدار می‌کنند.

نحوه دسترسی: پروازهای توقف‌داری به منطقه فیربنکس وجود دارد که سفر را راحت‌تر و بی‌دردسرتر می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما مناطق قطبی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید