بهترین ورزشگاه های دنیا را بشناسید

بی‌تردید ورزش فوتبال یکی از پرطرفدارترین و شاید به تنهایی پرطرفدارترین ورزش جهان باشد. مسابقات فوتبال سالیانه در ورزشگاه های سرتاسر دنیا برگزار می‌شوند که این ورزشگاه‌ها، هر کدام شکل و شمایل خاص خود را دارند.

0
1083
معرفی بهترین ورزشگاه های دنیا
بهترین ورزشگاه های دنیا
بهترین ورزشگاه های دنیا را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 18Rating: 4.5بهترین ورزشگاه های دنیا در کجا قرار داشته و چه ویژگی هایی دارند.بهترین ورزشگاه های دنیا هر کدام شکل و شمایل خاص خود را دارند برخی از آن‌ها ساده بوده و برخی نیز آن‌قدر با ابهت و زیبا هستند که همه را به وجد می آورند.

بهترین ورزشگاه های دنیا

در همه جای دنیا فوتبال از آن دسته ورزش هاییست که طرفداران بیشماری دارد و عده بسیار زیادی را به ورزشگاه ها می کشاند. بی‌تردید می توان گفت ورزش فوتبال یکی از پرطرفدارترین و شاید به تنهایی پرطرفدارترین ورزش جهان باشد. مسابقات فوتبال سالیانه در ورزشگاه های سرتاسر دنیا برگزار می‌شوند که این ورزشگاه‌ها، هر کدام شکل و شمایل خاص خود را دارند. برخی از آن‌ها ساده بوده و برخی نیز آن‌قدر با ابهت و زیبا طراحی شده‌اند که شگفتی هر کسی را بر انگیخته و آن‌ها را سر جای خود میخکوب خواهند کرد. بسیاری از هم‌وطنان ایرانی ما نیز هم در ایران و هم در سرتاسر جهان طرفدار ورزش فوتبال بوده و گاهی اوقات برای تماشای بازی‌های حساس تیم‌های موردعلاقه خود، در ورزشگاه های بی‌نقص به تماشای بازی تیم محبوب خود می‌پردازند. اگر طرفدار ورزش فوتبال باشید، حتماً تابه‌حال این موضوع نظر شما را به خود جلب کرده است که بهترین ورزشگاه های دنیا کدام‌یک هستند؟!! شاید بخواهید با رزرو بلیط هواپیما به یکی از این ورزشگاه ها سر بزنید. اما قبل از آن آشنایی کوتاهی در موردشان داشته باشید. پس با سفرستان همراه شوید.

استادیوم ومبلی، بریتانیا (Wembley, United Kingdom)

معرفی بهترین ورزشگاه های دنیا
بهترین ورزشگاه های دنیا

استادیوم ومبلی، بی‌تردید با ابهت‌ترین و پرخاطره‌ترین استادیوم در جهان فوتبال است. ظرفیت این استادیوم 90,000 نفر می‌باشد. این ورزشگاه در سال 2007 از نو تأسیس شده و ومبلی جدید بر روی مکانی که ومبلی قدیمی در سال 1923 ساخته شده بود، ساخته شده است. این استادیوم به خاطر داشتن الکتریکی‌ترین فضا در جهان فوتبال شناخته‌شده بوده و طراحی جدید آن تمامی ویژگی‌های استادیوم اصلی را در بر گرفته و بر خوبی و خاص بودن آن افزوده است.

برج‌های دوقلوی مشهور شاید دیگر وجود نداشته باشند، اما بجای آن‌ها طاق ومبلی قرار گرفته است. برخی از با اعتبارترین رویدادهای فوتبالی اروپایی و بین‌المللی در این استادیوم برگزار شده و می‌توانید مطمئن باشید که این استادیوم ارزش بازدید را خواهد داشت.

✅ بازدید از مقاله 10 ورزشگاه فوتبال برتر جهان
✅ بازدید از مقاله با خارق‌العاده‌ترین استادیوم‌های جهان آشنا شوید

ورزشگاه آریانز آرنا (The Allianz Arena, Germany)

معرفی بهترین ورزشگاه های دنیا
بهترین ورزشگاه های دنیا

 ورزشگاه زیبای آلیانز آرنا، خانه هر دو تیم مونیخی، یعنی بایرن مونیخ و مونیخ 1860، می‌باشد. این ورزشگاه تنها ورزشگاه اروپایی می‌باشد که توانایی تغییر رنگ را داشته تا بتواند نشان دهد کدام‌یک از تیم‌های مونیخی در حال بازی کردن هستند- قرمز برای بایرن و آبی برای مونیخ 1860.

این استادیوم به دلیل داشتن فاصله کم جایگاه تماشاگران با زمین بازی، توجه بسیاری را به خود جلب کرد- چیزی که در ورزشگاه قبلی یعنی استادیوم Olympiastadion مشکلی را ایجاد کرد، زیرا در این ورزشگاه یک میدان دو، زمین بازی فوتبال را احاطه کرده بود که باعث ایجاد یک فضای غیر هیجانی و ضعیف در جایگاه‌های تماشاچیان می‌شد.

ورزشگاه جدید آلیانز آرنا بی‌تردید به‌عنوان یکی از بهترین ورزشگاه های دنیا نامی را برای خود دست‌وپا خواهد کرد.

ورزشگاه اولد ترافورد، بریتانیا (Old Trafford, United Kingdom)

معرفی بهترین ورزشگاه های دنیا
بهترین ورزشگاه های دنیا

ورزشگاه اولد ترافورد خانه تیم منچستر یونایتد بوده و این تیم جوری می‌باشد که یا باید از آن‌ها متنفر بود و یا اینکه عاشق این تیم شد؛ اما جدا از نظر و عقیده شما نسبت به این تیم، نمی‌توان این حقیقت را کنار گذاشت که سینمای رؤیاها (Theatre of Dreams)، حقیقتاً یک سازه شگفت‌انگیز می‌باشد.

این ورزشگاه که در سال 1910 افتتاح گردیده است، خانه شیاطین سرخ بوده و ظرفیت 75,000 نفری را دارا می‌باشد. این ظرفیت پس از بازسازی آن در سال 2006 به دست آمد و امروزه بزرگ‌ترین استادیوم ورزشی انگلستان است.

سرمربی قبلی تیم منچستریونایتد یعنی سر آلکس فرگوسن در سال‌های اخیر پست خود را ترک کرده و این تیم به یک دوره جدید وارد شده است. البته یک چیز حتمی است: طرفداران این تیم از سرتاسر دنیا به حمایت از این تیم ادامه داده و به اولد ترافورد هجوم خواهند آورد تا جادوی فوتبال را تماشا کرده و بازی یکی از موفق‌ترین باشگاه‌های دنیا را نظاره کنند.

استادیوم نیو کمپ، اسپانیا (Camp Nou , Spain)

معرفی بهترین ورزشگاه های دنیا
بهترین ورزشگاه های دنیا

نیو کمپ بزرگ‌ترین استادیوم فوتبالی اروپا با ظرفیت 98,757 نفری بوده و خانه یکی از عالی‌ترین تیم‌های باشگاهی جهان می‌باشد. شعار باشگاه بارسلونا یعنی “mes que un club” به معنی بیش از یک باشگاه در جهان فوتبال سمبلیک بوده و استادیوم آن‌ها بخش بزرگی از چیزهایی است که تیم بارسلونا بر پایه آن ساخته شده است.

در طول فینال جام جهانی 1982 ظرفیت باشگاه به 120,000 نفر رسید اما به خاطر تغییرات ایجاب شده در شیوه نشستن تماشاگران، امروزه ظرفیت آن کاهش یافته است.

استادیوم آزتکا (Azteca, Mexico)

استادیوم آزتکا مکزیکوسیتی
استادیوم آزتکا

استادیوم آزتکای مکزیکوسیتی به خاطر ظرفیت زیاد خود (104,000) و فضای الکتریک خود هنگام پر شدن، شناخته‌شده است؛ با این حال نام این استادیوم به خاطر میزبانی دو فینال جام جهانی در خاطر جهانیان خواهد ماند.

این ورزشگاه، همان استادیوم مشهوری است که دیگو ماراندو گل معروف “دست خدا” را به ثمر رساند.

شاید این ورزشگاه برای طرفداران انگلستان خاطره خوشی بر جای نگذاشته باشد اما در اینکه این ورزشگاه، یعنی سومین ورزشگاه بزرگ جهان، یکی از بهترین‌های جهان می‌باشد، شکی نیست.

استادیوم سانتیاگو برنابئو (Santiago Bernabeu, Spain)

استادیوم سانتیاگو برنابئو مادرید
استادیوم سانتیاگو برنابئو

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو خانه یکی از موفق‌ترین تیم‌های اروپا با نه عنوان اروپایی، می‌باشد. مکان تیم رئال مادرید در رده‌های بالایی جهان فوتبال امن بوده و ورزشگاهی بهتر از سانتیاگو برنابئو وجود ندارد که درخور همچنین تیم پرآوازه‌ای باشد.

سانتیاگو برنابئو اصالتاً در سال 1947 افتتاح شده و به خاطر درخور بودن جاه‌طلبی کهکشانی‌ها، دو بار در سال‌های 1982 و 2001 تحت بازسازی قرار گرفته است. این استادیوم خانه برخی از بزرگ‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ فوتبال بوده و از بین این فوتبالیست‌ها می‌توان فرنک پوسکاس (Ferenc Puskas)، زیندین زیدان، رونالدو و کریستیانو رونالدو را نام برد.

اگرچه این ورزشگاه همیشه زیر سایه ظرفیت نیو کمپ قرار گرفته است؛ اما این ورزشگاه هنگامی که صحبت از رویدادهای مهم فوتبالی می‌شود گزینه اول بوده و به خاطر اعتبار خود به این شیوه به کار خود ادامه خواهد داد.

استادیوم آنفیلد (Anfield Road, United Kingdom)

استادیوم آنفیلد لیورپول
استادیوم آنفیلد

اگرچه ورزشگاه آنفیلد با ظرفیت 45,276 نفری، از نظر گنجایش استادیوم بزرگی به حساب نمی‌آید، فضای افسانه‌ای آنفیلد که در سرتاسر جهان شناخته‌شده است، خانه تیم لیورپول را به یکی از بهترین استادیوم‌های جهان تبدیل کرده است.

خانه تیم لیورپول که تا به حال برنده 5 عنوان اروپایی شده است، همیشه برای اعضای هر تیم میهمانی یک شگفتی به حساب آمده می‌آید و دلیل آن رخنه کردن ترس در دل بازیکنان حریف مقابل بوده است. از شعار مشهور “This is Anfield” (اینجا آنفیلد است) که در تونل‌های این ورزشگاه آویزان شده تا شعار هواداران متعصب “شما هیچ‌وقت تنهایی قدم بر نخواهید داشت”، همه‌ِ این‌ها آنفیلد را به قتلگاه تیم‌های حریف تبدیل کرده است و به همین دلیل است که آنفیلد هم بین بازیکنان و هم بین طرفداران محبوب است.

استادیوم سن سیرو (San Siro, Italy)

استادیوم سن سیرو میلان
استادیوم سن سیرو

استادیوم چند منظوره سن سیرو خانه دو تیم باشگاهی مشهور و پرطرفدار و همچنین رقیب آ.ث میلان و اینتر میلان می‌باشد. به هر حال این ورزشگاه مشهورترین زمین بازی فوتبال در ایتالیا می‌باشد.

استادیوم سن سیرو که شاهد بازی بازیکنان مشهور دنیا بوده و همچنین بازی‌های مهم اروپایی و همچنین جهانی در آن برگزار شده است، یکی از شناخته‌شده‌ترین و قابل‌احترام‌ترین استادیوم‌ها در جهان می‌باشد. این ورزشگاه قادر به جای دادن 80,018 هوادار را در خود داشته و با توجه به طراحی منحصربه‌فرد آن، هر هوادار بدون توجه به اینکه در کجای استادیوم بنشیند، حداکثر دید را به زمین فوتبال خواهد داشت.

در این مقاله سعی شد تمامی ورزشگاه های معروف دنیا معرفی شود و شما با ویژگی ها و امکانات آنها آشنا شوید. شاید شما جزو طرفداران پرو پاقرص فوتبال باشید پس در ادامه اگر پیشنهادی در مورد ورزشگاه های معروف دنیا دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید