بهترین کتابخانه های آمریکا را بشناسید

اگر علاقه‌مند به مطالعه و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا باشید، حتماً کتابخانه‌ها و مطالعه در آن‌ها را دوست خواهید داشت.

0
55
معرفی بهترین کتابخانه های آمریکا
بهترین کتابخانه های آمریکا
بهترین کتابخانه های آمریکا را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 8Rating: 4.0بهترین کتابخانه های آمریکا را با ویژگی ها و امکانات کامل آنها بشناسید.بهترین کتابخانه های آمریکا برای علاقه‌مندان به مطالعه معرفی شده تا در صورت سفر به آمریکا در بهترین کتابخانه های این کشور به مطالعه بپردازید.

بهترین کتابخانه های آمریکا

اگر علاقه‌مند به مطالعه و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا باشید، حتماً کتابخانه‌ها و مطالعه در آن‌ها را دوست خواهید داشت. کتابخانه های دانشگاه، کتابخانه های عمومی و کتابخانه های خصوصی، هر چه بوده و هر کجا که قرار گرفته باشند، علاقه‌مندان به مطالعه این کتابخانه‌ها را دوست خواهند داشت. همان‌طور که می‌دانیم، یک کتابخانه، ساختمانی آرام است که تن‌ها کتاب و رفرنس‌های مختلف در آن قرار گرفته‌اند و معمولاً زمان نوشته شدن این کتاب‌ها به دوران قبل از ظهور اینترنت باز می‌گردد. شاید ما امروزه به کتابخانه های قدیمی زیاد وابسته نباشیم اما بااین‌حال، حتی در دوران دیجیتال نیز خواهیم توانست کتابخانه هایی را بیابیم که هم ازنظر معماری خیره‌کننده بوده و هم مجموعه‌ کتاب‌های آن‌ها جالب‌توجه است. علاقه‌مندان به مطالعه، گذراندن یک روز کامل در این کتابخانه‌ها و مطالعه در فضایی آرام و الهام‌بخش را دوست خواهند داشت. در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا برخی از بهترین کتابخانه های آمریکا را برای علاقه‌مندان به مطالعه معرفی کرده و شرح دهیم تا اگر روزی بلیط هواپیما آمریکا تهیه کرده و به این کشور سفر کردند، در بهترین کتابخانه های این کشور به مطالعه بپردازند. پس اگر به کتاب و کتاب‌خوانی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

کتابخانه کنگره، واشنگتن

معرفی بهترین کتابخانه های آمریکا
بهترین کتابخانه های آمریکا

کتابخانه کنگره در واشنگتن هم کتابخانه ملی کشور آمریکا بوده و هم قدیمی‌ترین سازمان فرهنگی فدرال در این کشور می‌باشد. اگرچه این کتابخانه تنها از سه ساختمان تشکیل یافته است اما بااین‌حال بزرگ‌ترین کتابخانه جهان از نظر فضای قفسه کتاب‌ها و مقدار جلد کتاب قرار گرفته در این کتابخانه می‌باشد. درحالی‌که بازدید از این کتابخانه به‌عنوان یک جاذبه گردشگری برای عموم آزاد می‌باشد، به‌عنوان سازمان تحقیقاتی کنگره آمریکا، تنها اعضای کنگره، قاضی‌های دیوان عالی و دیگر مأمورین بخصوص دولتی می‌توانند از این کتابخانه، کتاب امانت بگیرند.

این کتابخانه به طور رسمی با نام “کتابخانه آخرین ملجأ” در آمریکا شناخته شده و وظیفه دارد تا در صورت در دسترس نبودن برخی کتاب‌ها و اثرها، آن‌ها را در اختیار دیگر کتابخانه های ملی قرار دهد. این کتابخانه عظیم دارای بیش از 32 میلیون جلد کتاب، 61 میلیون دست‌نوشته، پیش‌نویسی از اظهارنامه استقلال آمریکا، یکی از چهار جلد انجیل گوتنبرگ در جهان، بیش از 1 میلیون روزنامه در سه قرن اخیر، بیش از 5 میلیون نقشه‌، 6 میلیون قطعه موسیقی و بیش از 14 میلیون عکس و پرینت، می‌باشد.

کتابخانه دانشگاه یِعل

(Yale University Beinecke Rare Book and Manuscript Library)، New Haven، Connecticut

معرفی بهترین کتابخانه های آمریکا
بهترین کتابخانه های آمریکا

این کتابخانه بزرگ‌ترین ساختمان در جهان است که با هدف نگهداری از کتاب‌ها و دست‌نوشته‌های کمیاب، فعالیت می‌کند. این عامل باعث می‌شود که این کتابخانه، یکی از بهترین کتابخانه های جهان به شمار آید. از بین مجموعه کتاب‌های ویژه این کتابخانه می‌توان به آثار نویسندگانی همچون Rudyard Kipling، D. H. Lawrence، Sinclair Lewis و Joseph Conrad، اشاره کرد.

منطقه قفسه‌های مرکزی این کتابخانه دارای دیوارهای شیشه‌های و نورپردازی لطیف برای محافظت از کتاب‌ها از نور مستقیم است. این کتابخانه به‌عنوان یک جاذبه گردشگری برای عموم باز بوده و سرای نمایشگاه آن بسیاری از آثار کمیاب را به نمایش می‌گذارد. یکی از همین آثار کمیاب، یکی از 48 کپی انجیل گوتنبرگ می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم آمریکا
✅ بازدید از مقاله متنوع‌ترین کشور جهان آمریکا

کتابخانه عمومی بوستون، بوستون، ماساچوست

معرفی بهترین کتابخانه های آمریکا
بهترین کتابخانه های آمریکا

کتابخانه عمومی بوستون که در سال 1848 تأسیس گشته است، اولین کتابخانه عمومی در آمریکا بوده و با مجموعه آثاری از 22 میلیون اثر مختلف، همچنین دومین کتابخانه بزرگ آمریکا نیز می‌باشد. کتابخانه مرکزی از دو ساختمان تشکیل یافته است: ساختمان جانسون و ساختمان مک‌کیم (McKim). این ساختمان‌های مجموعه‌های تحقیقاتی کتابخانه را دارا می‌باشند.

ساختمان مک‌کیم که در سال 1895 ساخته شده است شامل دیوار نماهای زیبای بسیاری است. یکی از این دیوار نماهای دیدنی، اثر مشهور ادوارد اَبی (Edward Abbey) می‌باشد که افسانه جام مقدس را به تصویر کشیده است. اتاق اصلی این ساختمان یعنی تالار Bates نیز دارای یک سقف تابوت دیدنی می‌باشد.

بیش از 1.7 میلیون اثر کمیاب در مجموعه تحقیقاتی مک‌کیم قرار دارند. از بین برخی از این اثرها می‌توان به دست‌نوشته‌های قرون‌وسطی، آثار اولیه شکسپیر، رکوردهای کلونیایی بوستون و مجموعه مهمی از دنیل دفو (Daniel Defoe) اشاره کرد. این مجموعه همچنین شامل کتابخانه های شخصیت‌های قابل‌توجه در تاریخ آمریکا همانند John Adams، William Lloyd Garrison و Nathaniel Bowditch می‌باشد.

کتابخانه پارلمان، اوتاوا، کانادا

معرفی بهترین کتابخانه های آمریکا
بهترین کتابخانه های آمریکا

کتابخانه پارلمان آمریکا از اهمیت ویژه‌ای در کشور کانادا برخوردار بوده و عکس آن در اسکناس‌های ده دلاری کانادا به چاپ رسیده است. طراحی این کتابخانه از تالار مطالعه موزه بریتانیا الهام گرفته شده و شامل دیوارهایی است که توسط 16 پایه معلق، سقف محافظت‌شده و دیدنی در تالار مطالعه و پنل‌های کاجی سفید با جزئیات حکاکی شده زیبایی از گل‌ها، ماسک‌ها و جانوران افسانه‌ای، حمایت می‌شود.

مجموعه این کتابخانه بیش از 600،000 اثر مختلف را شامل می‌شود که توسط 300 کتابدار اداره می‌شوند. درحالی‌که دسترسی به کتابخانه محدود به اعضای پارلمان کانادا می‌باشد، تورهایی از این کتابخانه اغلب برای عموم مردم نیز برگزار می‌شود.

کتابخانه عمومی نیویورک، نیویورک

معرفی بهترین کتابخانه های آمریکا
بهترین کتابخانه های آمریکا

کتابخانه عمومی نیویورک به خاطر وسعت و پهنای خود، شگفت‌انگیز است. این کتابخانه به‌عنوان سومین کتابخانه بزرگ در آمریکای شمالی شناخته شده و دارای بیش از 50 میلیون اثر در مجموعه خود است. کتابخانه عمومی نیویورک از 87 کتابخانه مختلف تشکیل شده است که در خدمت 3.5 میلیون نفر قرار می‌گیرد.

تالار مطالعه رز به‌عنوان نقطه مرکزی کتابخانه عمل می‌کند و طراحی آن به گونه‌ای است که دارای پنجره‌های طاق دار در دیوارهای 52 فوتی خود بوده و همچنین لوسترها و سقف نقاشی شده زیبایی را در بر گرفته است. این کتابخانه اولین انجیل گوتنبرگ در آمریکا را دریافت کرده و همچنین دارای مجموعه‌ای بی‌نظیر می‌باشد که بر روی ادبیات آمریکایی و آثار چاپ‌شده تأکید می‌کنند. این کتابخانه همچنین در آثار سینمایی همچون The Day After Tomorrow و Ghostbusters حضور داشته است.

کتابخانه کتاب‌های کمیاب توماس فیشر (Thomas Fisher)، تورنتو، کانادا

معرفی بهترین کتابخانه های آمریکا
بهترین کتابخانه های آمریکا

کتابخانه توماس فیشر که مربوط به دانشگاه تورنتو کانادا است، بیشترین تعداد کتاب‌های کمیاب را در کشور کانادا در برگرفته است. این مجموعه آثار منحصربه‌فردی همچون اصول نیوتون (1687)، First Folio شکسپیر، تاریخچه نورمبرگ (1493) و یک لوح نوشته‌شده با خط میخی که مربوط به سال 1789 قبل از میلاد مسیح است را شامل می‌شود. به‌طورکلی این کتابخانه بیش از 25،000 اثر را دارا می‌باشد که تمرکز اصلی آن‌ها در جنبش‌های کارگری جهانی است؛ اگرچه بخشی از آن بر روی کانادا و تاریخ آن تأکید دارد.

کتابخانه های قاره آمریکای شمالی برخی از بهترین کتابخانه های جهان را شامل بوده و دیدار از این کتابخانه‌ها برای دوستداران مطالعه، اهل قلم و همچنین دانش‌آموزان و دانشجویان، اوقاتی به یاد ماندنی را پدید خواهد آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید