معرفی بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان

ازآنجایی‌که هزینه تحصیل در نقاط مختلف دنیا روز به روز در حال افزایش است، ممکن است با خود بیندیشید که اخذ مدرک معتبر دانشگاهی در کشورهای اروپایی بدون گرفتن بورسیه و داشتن مبلغی هنگفت در حساب بانکی خود امری محال است. اما واقعیت امر این است که هزینه آموزش در برخی از کشورهای اروپایی بسیار اندک و تقریباً رایگان است و شما با داشتن بودجه‌ای کم نیز می‌توانید بلیط هواپیما کشور منتخب خود را خریداری کرده و در دانشگاهی معتبر به تحصیل بپردازید.

0
70
بهترین کشورهای اروپایی برای بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان
تحصیل رایگان در اروپا
معرفی بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 6Rating: 3.5معرفی بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان - خرید بلیط هواپیما از سفرستانازآنجایی‌که هزینه تحصیل در نقاط مختلف دنیا روز به روز در حال افزایش است، ممکن است با خود بیندیشید که اخذ مدرک معتبر دانشگاهی در کشورهای اروپایی بدون گرفتن بورسیه و داشتن مبلغی هنگفت در حساب بانکی خود امری محال است. خرید بلیط هواپیما

تحصیل رایگان در اروپا

ازآنجایی‌که هزینه تحصیل در نقاط مختلف دنیا روز به روز در حال افزایش است، ممکن است با خود بیندیشید که اخذ مدرک معتبر دانشگاهی در کشورهای اروپایی بدون گرفتن بورسیه و داشتن مبلغی هنگفت در حساب بانکی خود امری محال است. اما واقعیت امر این است که هزینه آموزش در برخی از کشورهای اروپایی بسیار اندک و تقریباً رایگان است و شما با داشتن بودجه‌ای کم نیز می‌توانید بلیط هواپیما کشور منتخب خود را خریداری کرده و در دانشگاهی معتبر به تحصیل بپردازید. در ادامه شما با گلچینی از کشورهایی اروپایی که آموزش را رایگان و یا با دریافت مبلغی اندک به شما ارائه می‌دهند، آشنا خواهید شد.

آلمان

بهترین کشورهای اروپایی برای بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان
تحصیل رایگان در اروپا

ازآنجایی‌که در اکثر دانشگاه‌های آلمان هیچ شهریه‌ای از دانشجویان آلمانی و غیر آلمانی در مقطع کارشناسی دریافت نمی‌شود، تقاضا برای تحصیل در این کشور روزبه‌روز در حال افزایش است. البته باید گفت که تمام دانشجویان مستلزم هستند که سالانه مبلغی در حدود 250 یورو بابت هزینه اداره دانشگاه به مدیریت بپردازند. هزینه کم تحصیل، اقتصاد قدرتمند و سیستم آموزشی کارآمد و ممتاز کشور آلمان سبب شده است که هرساله دانشجویان بسیاری از نقاط مختلف دنیا همراه با خانواده‌های خود بلیط هواپیما آلمان را برای تحصیل و زندگی در این کشور خریداری کنند.

گفتنی است که دانشگاه‌های آلمان از اعتبار علمی بالایی نیز برخوردارند و بیش از 40 دانشگاه این کشور در رتبه‌های بالای رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های دنیا (QS World University Ranking) قرار دارند. در این رتبه‌بندی دانشگاه فنی مونیخ که بی‌شک از برجسته‌ترین مؤسسات فناوری آلمان است، بالاترین رتبه را در میان دانشگاه‌های این کشور به خود اختصاص داده است.

اگر موفق به تهیه بلیط هواپیما آلمان و یافتن دانشگاهی مناسب برای ادامه تحصیل در این کشور شدید، باید بدانید که هزینه سکونت در کشورهای اروپایی نظیر آلمان کم نیست و برای دریافت ویزای این کشور باید ابتدا ثابت کنید که قادرید هرسال مبلغی برابر 9 هزار یورو برای مخارج زندگی خود بپردازید. باوجوداینکه شهرهایی چون مونیخ و برلین جز کم‌هزینه‌ترین شهرهای دنیا بشمار می‌روند، اما برای گذران زندگی آسوده در این شهرها شما باید سالانه حدود ده هزار یورو درآمد داشته باشید.

فرانسه

بهترین کشورهای اروپایی برای بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان
تحصیل رایگان در اروپا

شاید کشور فرانسه از نظر اعتبار علمی و آموزش رایگان از شهرت کشور آلمان برخوردار نباشد، اما تحصیل برای دانشجویان خارجی در این کشور تقریباً رایگان است. گرچه دانشگاه‌های دولتی این کشور نیز مبلغ اندکی را سالانه برای اداره و مدیریت دانشگاه از شما طلب می‌کنند (در حدود 250 دلار در سال)، اما این مبلغ در مقایسه با شهریه هنگفت دانشگاه‌های دیگر نقاط دنیا قابل‌چشم‌پوشی است. گفتنی است که هزینه‌های اضافی مانند برنامه‌های تخصصی رشته‌های پزشکی و مهندسی ممکن است اندکی به این مبلغ بیفزاید ولی مجموع این مبالغ به‌قدری کم است که می‌توان تحصیل در این دانشگاه‌ها را رایگان دانست.

✅ بازدید از مقاله تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین
✅ بازدید از مقاله دانشگاه های بلاروس و تحصیل در این کشور
✅ بازدید از مقاله ویزای دانشجویی روادیدی برای تحصیل در خارج از کشور

بهترین کشورهای اروپایی برای بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان
تحصیل رایگان در اروپا

جالب است بدانید که با خرید بلیط هواپیما فرانسه و تحصیل در این کشور می‌توانید از بسیاری از برنامه‌های آموزشی رایگان بهره‌مند شوید. البته ازآنجایی‌که اکثر برنامه‌های کمک‌آموزشی به زبان فرانسه برگزار می‌شوند، بهتر است پیش از تهیه بلیط هواپیما فرانسه در کلاس‌های آموزش زبان فرانسه شرکت کنید.

اگر نگران هزینه زندگی در کشور فرانسه هستید، بهتر است بدانید که هزینه زندگی در این کشور مانند کشور آلمان نسبتاً کم است و خریداران بلیط هواپیما فرانسه با بودجه‌ای در حدود دوازده هزار دلار در سال قادر خواهند بود از پس تمام مخارج اصلی زندگی خود برآیند. اگر شهر پاریس را برای زندگی برگزینید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتری برای اجاره خانه و غیره شوید، اما دانشگاه‌های این شهر از نظر اعتبار علمی در رتبه‌های بالایی جای دارند و در صورت برخورداری از توان مالی خوب بهتر است در دانشگاه‌های این شهر به تحصیل بپردازید.

تحصیل در کشورهای نوردیک

بهترین کشورهای اروپایی برای بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان
تحصیل رایگان در اروپا

دانشجویان کشورهای نوردیک نه‌تنها از طبیعت شگفت‌انگیز، سیاست آزاداندیش و سطح زندگی بسیار مطلوب این کشورها بهره‌مند هستند بلکه می‌توانند با پرداخت کمترین هزینه در کشورهایی با کارآمدترین سیستم‌های آموزشی و معتبرترین دانشگاه‌های اروپا به تحصیل بپردازند. در کشور نروژ – که یکی از کشورهای نوردیک بشمار می‌رود – تحصیل برای تمام دانشجویان فارغ از هر ملیتی رایگان است و شما تنها با پرداخت هزینه اندکی در حدود 60 دلار در هر ترم قادر خواهید بود از تمام امکانات باکیفیت آموزشی دانشگاه‌های این کشور بهره ببرید. گفتنی است که بسیاری از برنامه‌های آموزشی به زبان نروژی تدریس می‌شوند و شما پیش از خرید بلیط هواپیما نروژ و شرکت در این برنامه‌ها باید ثابت کنید که به این زبان تسلط دارید.

بهترین کشورهای اروپایی برای بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رایگان
تحصیل رایگان در اروپا

در کشور ایسلند نیازی نیست شما هیچ هزینه‌ای برای شهریه دانشگاه بپردازید و تنها با پرداخت هزینه ورودی دانشگاه که در حدود 400 یورو است، می‌توانید از تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور بهره‌مند شوید. متأسفانه شرایط در کشورهایی سوئد، فنلاند و دانمارک برای مردم ما متفاوت است و تنها دانشجویانی که کشورشان عضو اتحادیه اروپا است، قادرند از تحصیل رایگان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشورها برخوردار باشند. البته خبر خوب برای خریداران بلیط هواپیما این کشورها این است که نه تنها تحصیل در مقطع دکترا در سوئد، فنلاند و دانمارک رایگان است، بلکه کمک‌هزینه تحصیلی نیز به شما پرداخت خواهد شد.

تحصیل رایگان در سایر کشورهای اروپایی

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، یونان، ایتالیا و اسپانیا از دیگر کشورهای اروپایی هستند که هیچ‌گاه کیفیت را فدای هزینه نمی‌کنند و خریداران بلیط هواپیما این کشورها می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای اندک از امکانات بی‌شمار آموزشی آن‌ها بهره‌مند شوند و در دانشگاه‌های معتبر و مشهور آن‌ها به تحصیل بپردازند. در آخر از شما تقاضا داریم که اگر تجربه تحصیل در کشورهای ذکرشده را دارید، نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از تجارب شما بهره‌مند گردند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید