بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی را بشناسید

منطقه خاورمیانه که کشورمان ایران نیز در این منطقه قرار گرفته است، تقریباً یک منطقه مرموز و دست‌نخورده می‌باشد که توجه بیشتر گردشگران را به خود جلب کرده است.

0
517
معرفی بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی
بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی
بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 22Rating: 4.5بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی کدامند و چه ویژگی هایی دارند.بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی در ادامه آورده شده تا اگر روزی قصد مهاجرت به یکی از کشورهای نزدیک ایران را داشتید آشنایی نسبی درمورد آن داشته باشید.

بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی

منطقه خاورمیانه که کشورمان ایران نیز در این منطقه قرار گرفته است، تقریباً یک منطقه مرموز و دست‌نخورده می‌باشد که توجه بیشتر گردشگران را به خود جلب کرده است. اگر گردشگری باشید که به سفرهای خارجی علاقه وافری دارید، حتماً باید تابه‌حال از کشورهای نزدیک ایران که در منطقه خاورمیانه قرار گرفته‌اند دیدار کرده باشید. اما در این میان جدای از بحث گردشگری شاید تمایل داشته باشید که کلاً باروبندیل خود را برای زندگی کردن در یک کشور خارجی جمع کنید. در این مورد نیز کشورهایی که در خاورمیانه قرار گرفته‌اند می‌توانند با توجه به نزدیک بودن فرهنگ و تاریخچه خود با ایران، گزینه بسیار مناسبی برای شما باشند. در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا بهترین کشورهای خاورمیانه  برای زندگی را برای شما معرفی کنیم تا اگر در آینده قصد زندگی در یک کشور خارجی نزدیک ایران را داشتید، بتوانید با داشتن اطلاعات قبلی و مقایسه این کشورها، یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و یک زندگی جدید را در یک کشور جدید آغاز کنید. پس پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

فهرست مطالب موجود در این مقاله

اردن

معرفی بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی
بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی

اردن یکی از خونگرم‌ترین کشورها در خاورمیانه بوده و برای سفر کردن بسیار امن می‌باشد. از نگرش گردشگری جاذبه‌های زیادی در کشور اردن وجود دارند که گردشگران متعددی را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند. از بین مکان‌های مهم گردشگری اردن می‌توان به پترا (Petra)، دریای مرده (Dead Sea) و امان پایتخت این کشور اشاره کرد. پترا شهری است که در داخل کوهستان ساخته شده و با معماری شگفت‌انگیز خود بازدیدکنندگان را سحر می‌کند. دریای مرده، دریای بسیار شوری است که دارای آب شناور بوده و مدت‌زمان بسیاری است که گردشگران را به خود جذب می‌کند.

با توجه به جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ دوستانه مردم اردن، می‌توان نتیجه گرفت که خریداری بلیط هواپیما اردن، دیدار و حتی زندگی در این کشور می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

عمان

تنها در سال‌های اخیر بود که کشور عمان تصمیم به رسیدگی به صنعت گردشگری خود کرد؛ شهر عمان در سال 2012 توسط سایت Lonely Planet رتبه دوم بهترین شهر برای بازدید را به خود اختصاص داد.

خانه اپرای سلطنتی میزبان بیشتر رویدادهای فرهنگی در این کشور است. اگر شما بلیط هواپیما عمان خریداری کرده و در موسکات باشید، مسجد بزرگ مکانی است که نباید بازدید از آن را از دست بدهید. دومین فرش بزرگ جهان و دومین لوستر بزرگ جهان در این مسجد واقع شده است. از جایی که عمان یک کشور صحرایی است، جای تعجبی ندارد که صحرای این کشور نیز ارزش بازدید را داشته باشد.

شن‌های واهیبا (Wahiba) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های این کشور هستند که دارای مناظر تمام‌نشدنی زیبا و ریگ‌های روان دیدنی هستند که حتی به نظر می‌رسد خود زمان نیز در این مکان توقف کرده است. عمان همچنین دارای وادی‌های زیبای متعدد می‌باشد که زیبایی تماشایی بی‌نظیری از صحرا را به نمایش گذاشته و می‌نگارند.

قطر

معرفی بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی
بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی

کشور قطر در بین زیباترین کشورهای خاورمیانه قرار داشته و اولین کشور در این منطقه است که میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 خواهد بود.

دوحه، پایتخت قطر، گفته می‌شود که جواهر درخشان این کشور است. این شهر همچنین پایتخت تبلیغاتی کشور و بهشتی برای علاقه‌مندان به خرید نیز می‌باشد. در این شهر بازارها و مغازه‌هایی وجود دارد که شما را به میراث و فرهنگ سنتی قطری برده و بیانگر تاریخ غنی این کشور خواهند بود. در شب‌هنگام، دوحه نورانی شده و اگر در کورنیچه (Corniche)، پیاده‌روهای کنار دریا قدم بزنید، خواهید توانست انعکاس نورهای دیدنی در آب را مشاهده کرده و خود را در این فضای آرامش‌بخش غرق کنید.

با این توصیفات می‌توانید مطمئن باشید که بلیط هواپیما قطر و زندگی در این کشور کاملاً ارزشش را خواهد داشت.

قبرس

معرفی بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی
بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی

خورشید، دریا و طبیعت-قبرس کشوری است که علاقه‌مندان به طبیعت باید حتماً سری به آن زده و حتی در این کشور بی‌نظیر زندگی جدیدی را آغاز کنند. قبرس دارای سواحل زیبایی می‌باشد که شما می‌توانید در این سواحل دمی را آسوده، حمام آفتاب گرفته و یا فرصت تجربه یک ورزش آبی جدید را داشته باشید. در این کشور طبیعت حرف اول را زده و بهشتی برای علاقه‌مندان به طبیعت خواهد بود. قبرس دارای مکان‌هایی برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، تماشا و لذت بردن از طبیعت نیز می‌باشد.

سالیانه حدود 2 میلیون گردشگر از قبرس دیدار به عمل می‌آورند. فرهنگ منحصربه‌فرد، مهمان‌نوازی و مناظر خیره‌کننده این کشور شما را حیران خود کرده و حتی شاید شما را مجاب می  کند که تصمیم به زندگی در این کشور بگیرید.

مصر

معرفی بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی
بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی

دیدار از اهرام مصر، قایقرانی در رود نیل و بسیاری فعالیت‌های دیگر، کشور مصر شما را مسحور خود کرده و شاید جاذبه‌ها و فرهنگ عالی مردم آن باعث شود که تصمیم به زندگی در این کشور بگیرید. اهرام مصر در جیزه (Giza) و قاهره یافت می‌شوند. این اهرام تنها سازه‌های موجود در بین عجایب هفتگانه جهان دنیای باستان هستند. اهرام به‌عنوان مقبره‌هایی برای فرعون‌ها ساخته شده و هنگامی‌که به داخل این اهرام قدم می‌گذارید، انگار که وارد دنیای مرموز و جادویی گذشته می‌شوید.

ترکیه

کشور ترکیه برای زندگی
ترکیه

ترکیه همواره یکی از بهترین انتخاب‌ها و گزینه‌ها برای زندگی در خاورمیانه بوده است. این کشور ششمین مقصد گردشگری محبوب در جهان بوده و یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان یعنی بازار بزرگ استانبول در این کشور قرار گرفته که تاریخ ساخت آن به 1455 میلادی باز می‌گردد. این بازار دارای 64 خیابان، 4000 مغازه و 25,000 کارگر می‌باشد.

باور بر این است که انطاکیه (Antioch)، اولین کلیسای مسیحی بوده که ساخته شده و در ترکیه قرار دارد. کشور ترکیه دارای زیبایی و جاذبه‌های فراوان بوده و 13 مورد از میراث جهانی یونسکو در این کشور قرار گرفته‌اند. می‌توانید مطمئن باشید که با خریداری بلیط هواپیما ترکیه و زندگی در این کشور پشیمان نخواهید شد.

امارات متحده عربی

امارات متحده عربی برای زندگی
امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یک ناحیه نفت‌خیز و ثروتمند بوده که در قسمت شرقی شبه‌جزیره سینای و هم‌مرز با خلیج‌فارس قرار گرفته است. زمانی که مردم به امارات متحده عربی فکر می‌کنند، تنها یک مکان به ذهن آن‌ها خطور می‌کند: دبی، شهری شگفت‌انگیز که دارای آسمان‌خراش‌های بسیار مدرن بوده و محل قرار گرفتن مرتفع‌ترین ساختمان جهان و همچنین مراکز خرید بسیار لاکچری می‌باشد. این شهر، شهری بسیار ایدئال برای زندگی بوده و با خریداری بلیط هواپیما دبی خواهید توانست صفحه جدیدی در زندگی خود را بگشایید.

امارات متحده عربی همچنین دارای شهرهای دیگری نیز می‌باشد که ارزش سفر و حتی زندگی را دارند. ابو ذبی پایتخت کشور امارات متحده عربی یک مکان عالی برای تفریح و امتحان کردن ورزش‌های متعدد می‌باشد و به خاطر مسجد بزرگ شیخ ذائد شناخته شده است. اگر اهل ماجراجویی‌های خارج از خانه و ورزش‌های آبی در آب‌های زلال می‌باشید، بهتر است به جمیره سفر کنید. می‌توانید مطمئن باشید که در کشور امارات متحده عربی شهرهای زیبا کم نبوده و این کشور یک مقصد مناسب برای زندگی در خاورمیانه می‌باشد.

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که منطقه خاورمیانه دارای کشورهای ایدئال زیادی برای زندگی بوده و انتخاب یکی از این کشورها واقعاً کار دشواری به نظر می‌رسد. به‌هرحال اگر قصد زندگی در یکی از کشورهای نزدیک ایران در خاورمیانه را داشتید، بهتر است با خواندن این مطلب و انجام تحقیقات اضافی، یکی از این کشورهای عالی و بی‌نظیر را با توجه به سلیقه و علاقه خودتان انتخاب کرده و آماده باز کردن یک صفحه جدید در کتاب زندگی خود و به دست آوردن تجربه‌های جدید در یک کشور تازه و نو باشید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید