بهترین کشورهای گرمسیر دنیا

هر کدام از ما سلیقه خاصی را برای انتخاب خرید آنلاین بلیط هواپیما و مقصد دلخواه خود را داریم. برخی از افراد مقاصد خوش آب و هوا و معتدل را برای سفر انتخاب می نمایند. این روزها با توجه به اینکه در فصل زمستان قرار داریم، بیشتر گردشگران مکان های گرم تر را برای سفر و تفریح خود بر می گزینند.

0
33
معرفی بهترین کشورهای گرمسیر دنیا
بهترین کشورهای گرمسیر دنیا
بهترین کشورهای گرمسیر دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 3Rating: 4.0بهترین کشورهای گرمسیر دنیابهترین کشورهای گرمسیر دنیا مناطق گرمسیر متنوعی در سراسر این کره خاکی قرار دارند که در فصل زمستان از شرایط مساعدی برای گردشگری و سفر کردن را دارند.

آشنایی با بهترین کشورهای گرمسیر دنیا

هر کدام از ما سلیقه خاصی را برای انتخاب خرید آنلاین بلیط هواپیما و مقصد دلخواه خود را داریم. برخی از افراد مقاصد خوش آب و هوا و معتدل را برای سفر انتخاب می نمایند. این روزها با توجه به اینکه در فصل زمستان قرار داریم، بیشتر گردشگران مکان های گرم تر را برای سفر و تفریح خود بر می گزینند. مناطق گرمسیر متنوعی در سراسر این کره خاکی قرار دارند. اصولا کشور هایی که در مناطق گرمسیر قرار دارند، در فصل زمستان از شرایط مساعدی برای گردشگری و سفر کردن را دارند. لازم به ذکر است که کشور های گرمسیر دنیا معمولا در حاشیه خط استوا واقع شده اند، چون این کشور ها تابستان فوق العاده گرم و داغ دارند از این روز زمستان بهترین فصل برای سفر به این کشورها محسوب می شود. امروز قصد داریم تا با شما به بهترین کشورهای گرمسیر دنیا سفری مجازی داشته باشیم. لطفا با ما همراه باشید.

فهرست مطالب موجود در این مقاله

مکزیک

معرفی بهترین کشورهای گرمسیر دنیا
بهترین کشورهای گرمسیر دنیا

یکی از بهترین کشورهای گرمسیر دنیا، مکزیک است که در مرکز قاره آمریکا واقع گردیده است. جالب است بدانید که بیابان های خشک و بی آب و علف مکزیک در اکثر فیلم های هالیوودی به تمام دنیا نشان داده می شود. تابستان های کشور مکزیک به اندازه ای گرم و سوزان است که دمای هوا بیشتر اوقات به بالای 50 درجه می رسد. امکانات تفریحی فراوان و مناظر طبیعی بیابان ها از دلایل مهم جذب گردشگر به این کشور محسوب می شود. بد نیست بدانید که با وجود گرمای هوا در فصل تابستان باز هم توریست های زیادی به این کشور سفر می کنند.

سودان

معرفی بهترین کشورهای گرمسیر دنیا
بهترین کشورهای گرمسیر دنیا

سودان هم یکی از بهترین کشورهای گرمسیر دنیا محسوب می شود که در قاره آفریقا قرار گرفته است. نکته جالب در مورد سودان اینکه این کشور در طول سال شاید حتی یکبار هم شاهد بارش باران نباشد. گرمای هوا به اندازه ای در کشور سودان زیاد است که هر سال بیابان ها در این کشور گسترش می یابند. خشکسالی های شدید و طولانی مدت باعث به خطر افتادن حیات وحش در سودان شده است. شایان ذکر است که در اکثر روزهای سال دمای هوای کشور سودان بالای 52 درجه می باشد.

✅ بازدید از مقاله برترین مقاصد سفر برای گریز از سرمای زمستان

لیبی

معرفی بهترین کشورهای گرمسیر دنیا
بهترین کشورهای گرمسیر دنیا

لیبی یکی از بهترین کشورهای گرمسیری دنیا برای کسانی که به سفرهای پر چالش علاقه دارند، محسوب می شود. کشور لیبی عنوان گرم ترین کشور جهان را بخود اختصاص داده است. بد نیست بدانید که به دلیل تابش شدید نور خورشید، بیشتر مردم این کشور با مشکلات پوستی مواجه هستند. اگر قصد سفر به لیبی را دارید، بهتر است بدانید که دمای هوا در برخی روزهای سال به 57 درجه سانتیگراد می رسد. پس مواظب باشید که دچار گرما زدگی نشوید.

سومالی

معرفی بهترین کشورهای گرمسیر دنیا
بهترین کشورهای گرمسیر دنیا

سومالی یکی از کشورهای است که در قلب آفریقا قرار گرفته است. هر سال گردشگران بسیار زیادی این کشور را برای سفر انتخاب می کنند. دلیل انتخاب سومالی برای سفر وضعیت نابسامان مردم این کشور است. دزدان دریایی، راهزن های میان جاده ها، درگیری های قومی، نبود آب و غذای کافی این کشور را به یکی از ناامن ترین کشور های جهان تبدیل کرده است. افسردگی های حاد و حتی خودکشی هم از رفتارهای نابهنجار رایج در سومالی هستند به همین دلیل سومالی در لیست بهترین کشورهای گرمسیر دنیا قرار نگرفته است. بهتر است اطلاع داشته باشید که دمای هوا در سومالی به ۵۰ درجه سانتیگراد هم می رسد.

عمان

یکی از بهترین کشورهای گرمسیر دنیا را عمان می توان نام برد. کشور عمان در حوزه خلیج فارس واقع شده است که در نیمی از سال دمای هوا به بالای 50 درجه سانتیگراد هم می رسد. همچنین کشور عمان به کشوری صلح طلب در میان سایر کشورهای عربی مشهور است. مسئولین کشور عمان بیشتر ثروت و درآمد خود را برای خلق رفاه و شرایط مطلوب زندگی مردم جامعه خرج می کنند.

لازم به ذکر است که در کشور عمان، بیشتر ساختمان های مسکونی و موسسات تجاری و غیر تجاری به سیستم های سرمایشی و خنک کننده بسیار پیشرفته مجهز هستند. غیر ممکن است که شما در داخل ساختمان ها گرمای هوا یا رطوبت آزاردهنده بیرون را حس نمایید.

هند

معرفی بهترین کشورهای گرمسیر دنیا
بهترین کشورهای گرمسیر دنیا

کشور هند هم یکی از بهترین کشورهای گرمسیری دنیا است که دمای هوا در بخش های جنوبی، غربی و مرکزی آن به بالای 50 درجه سانتیگراد می رسد. جالب است بدانید که برخی از نقاط کشور هند شامل: کرالا و گوآ در فصل زمستان هم فوق العاده داغ و سوزان هستند. گرمای هوا و جمعیت زیاد باعث بوجود آمدن مشکلات بهداشتی و معیشتی بسیار زیادی در کشور هند شده است.

امارات

معرفی امارات
امارات

کشور امارات با پیشرفتی که در ارئه امکانات تفریحی و رفاهی دارد جزو بهترین کشورهای گرمسیر دنیا محسوب می شود. جالب است بدانید که کشور امارات طی 100 سال گذشته توانسته تا از یک کشور بیابانی به یک کشور پیشرفته و فوق العاده لاکچری تبدیل شود. امروزه امارات بعنوان یکی از پیشرفته ترین کشورها مشهور است. بهتر است بدانید که میانگین دمای هوا در کشور امارات در فصل زمستان ۲۳ درجه و در بقیه فصل ها بالای ۴۰ درجه می باشد. همچنین امکانات خنک کننده و سرمایشی در تمام هتل ها، مراکز خرید، رستوران ها و ادارات امارات به بهترین شکل تجهیز شده است.

آب و هوای مقصدی که برای سفر انتخاب می شود برای لذت بردن از سفر یکی از مهمترین گزینه ها می باشد. اگر شما در فصل زمستان به سفر کردن علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم تا حتما به یکی از بهترین کشورهای گرمسیر دنیا سفر کنید تا لحظات جذاب و خاطره انگیزی را تجربه نمایید.

در ادامه می توانید با بهترین جزایر برای سفر در زمستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید