بهترین کشورها برای تحصیل رایگان

فراهم کردن شهریه دانشگاه امری است که هر محصل و والدینی به آن فکر می کنند. در بسیاری از نقاط دنیا شهریه های  دانشگاهی رو به افزایش است و بسیاری از دانشجویان را با مشکلات فراوانی مواجه می کند تا حدی که برخی دانشجویان قید تحصیل را زده و وارد بازار کار می شوند.

0
38
معرفی بهترین کشورها برای تحصیل رایگان
بهترین کشورها برای تحصیل رایگان
بهترین کشورها برای تحصیل رایگانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 6Rating: 4.0بهترین کشورها برای تحصیل رایگان چه کشورها با چه ویژگی هایی هستند.بهترین کشورها برای تحصیل رایگان معرفی شده که می توانید بدون نگرانی از شرایط وام ها و رزومه های آنچنانی به صورت رایگان در آنها تحصیل کنید.

با بهترین کشورها برای تحصیل رایگان آشنا شوید

فراهم کردن شهریه دانشگاه امری است که هر محصل و والدینی به آن فکر می کنند. در بسیاری از نقاط دنیا شهریه های  دانشگاهی رو به افزایش است و بسیاری از دانشجویان را با مشکلات فراوانی مواجه می کند تا حدی که برخی دانشجویان قید تحصیل را زده و وارد بازار کار می شوند. البته بسیاری از دانشگاه ها برای جلوگیری از ترک تحصیل ناخواسته و کمک به دانشجویان شرایطی مانند وام دانشجویی جهت رفاه حال دانشجویان ایجاد کرده اند. درصد بسیاری از دانشگاه های خارج از کشور وام های دانشجویی را تنها برای دانشجویان مقیم کشور خود اختصاص داده اند و دانشجویان بین المللی برای بهره مندی از این وام ها باید رزومه فعال و دستی پر داشته باشند. شاید تعجب کنید اگر بگوییم در برخی کشورها می توانید بدون نگرانی از شرایط وام ها و رزومه های آنچنانی به صورت رایگان تحصیل کنید! کتاب و دفتر خود را برداشته و چمدان خود را ببندید تا همراه با سفرستان سفری به بهترین کشورها برای تحصیل رایگان و یا ارزان داشته باشید.

تحصیل رایگان در آلمان

معرفی بهترین کشورها برای تحصیل رایگان
بهترین کشورها برای تحصیل رایگان

آلمان کشوری است که علاوه بر جاذبه های گردشگری به نظم و پیشرفتی که در کل کشور حاکم است شناخته می شود و به نظر می رسد تقاضای تحصیل در این کشور روز به روز در حال افزایش است. علت این افزایش تقاضا را می توان در عوامل مختلفی مانند رایگان بودن تحصیل در دوره کارشناسی دید. در آلمان هردو قشر دانشجویان مقیم آلمان و دانشجویان بین المللی می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. تنها هزینه بسیار کمی حدود 250-150 یورو( 280-170 دلار آمریکا) برای پوشش هزینه های دولت از دانشجویان گرفته می شود. در این میان دانشگاه ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب غرب آلمان مسیر خود را از سایر دانشگاه های این کشور جدا کرده و در ترم پاییز سال 2017 مجددا سیستم اخذ شهریه را از دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی راه اندازی کرد. این دانشجویان باید حدود 1.500 یورو( 1.660 دلار آمریکا) برای هرترم بپردازند که در سال چیزی حدود 3000یورو( 3.320 دلار آمریکا) می شود. البته دانشجویان دوره دکتری و پناهندگان شامل چنین قانونی نخواهند بود. هرچند ممکن است برخی دانشگاه های دیگر به این اقدام دانشگاه ایالت بادن-وورتمبرگ پیوسته و در آینده طرح اخذ شهریه از دانشجویان را اجرا کنند اما در حال حاضر تحصیل در آلمان رایگان و بسیار ارزان است.هزینه تحصیل بسیار پایین آلمان در کنار سیستم آموزشی با کیفیت، به همراه اقتصاد قوی این کشور چشم انداز بسیار جذاب و زیبایی از تحصیل در آلمان را به دانشجویان و والدین آن ها ترسیم می کند. بد نیست بدانید که بیش از 40 دانشگاه آلمان در رتبه بندی دانشگاه های جهان جزو برترین ها هستند. فراموش نکنید که اگر موفق به قبولی در دانشگاه های آلمان شدید باید هنوز هم هزینه های زندگی در این کشور را در نظر بگیرید که چیزی حدود 10.236 یورو( 11.330 دلار آمریکا) است؛ هر دانشجو در آلمان حدود 850 یورو( 940 دلار آمریکا) در ماه است. دو مقصد برتر تحصیلی در آلمان شهرهای مونیخ و برلین است که جزو ارزان ترین شهرها برای تحصیل نیز به شمار می روند.

تحصیل رایگان یا ارزان در فرانسه

معرفی بهترین کشورها برای تحصیل رایگان
بهترین کشورها برای تحصیل رایگان

نام فرانسه در میان کشورهای مقصد تحصیل کمتر به میان آمده با این حال حضور پر رنگ برندها و دنیای مد در این کشور ناخودآگاه این ذهنیت را ایجاد می کند که فرانسه کشوری لاکچری و گران است اما شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که این کشور زیبا یکی از مقاصد تحصیل رایگان و ارزان است. البته دانشجویان بین المللی در فرانسه هم هزینه می پرداختند اما هزینه تحصیل به قدری نبوده که آن را جزو هزینه های گران دانست. تا اینکه در سال 20/2019 دانشجویان بین المللی غیر اروپایی هزینه بیشتری نسبت قبل حدود 170 یورو(190 دلار آمریکا) خواهند پرداخت. توجه داشته باشید که مانند آلمان، در فرانسه نیز برنامه های تحصیلی رایگان به زبان مادری خود کشور هستند گرچه کلاس های آموزشی رایگان به زبان انگلیسی نیز در حال افزایش است. هزینه زندگی در فرانسه نیز مناسب بوده و چیزی حدود 9.600 یورو( 10.620 دلار آمریکا) است که اگر در پایتخت این کشور، پاریس، زندگی کنید طبعا باید هزینه بیشتری بپردازید.

✅ بازدید از مقاله سخت ترین کشورها برای مهاجرت

تحصیل رایگان در کشورهای اسکادیناوی

معرفی بهترین کشورها برای تحصیل رایگان
بهترین کشورها برای تحصیل رایگان

کشورهای اسکاندیناوی ( دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد به دلیل کیفیت بالای زندگی ، طبیعتی حیرت آور و سیاستی لیبرال شناخته شده اند. این کشورها همچنین از سیستم آموزشی بسیار قوی ای برخوردارند. در نروژ، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه ه برای همه جدای از سطح آموزشی یا ملیت وجود دارد. در نروژ تنها هزینه ترم را خواهید پرداخت که چیزی حدود 66-33 دلار آمریکا است. بسیاری از کلاس های آموزشی به زبان نروژی است و دانشجویان بهتر است قبل از سفر، یادگیری زبان نروژی را آغاز کنند. ناگفته نماند که کلاس های دوره کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی برگزار می شود.

چهار دانشگاه دولتی ایسلند امکان تحصیل رایگان را دارند و تنها هزینه ثبت نام از دانشجویان اخذ می شود که حدود 600 دلار آمریکا است.

دانمارک، سوئد و اخیرا فنلاند امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان مقاطع بالاتر، دانشجویان اروپایی و کشور سوئیس ایجاد کرده و دانشجویان سایر کشورها که قصد تحصیل در این سه کشور را در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند، باید شهریه دانشگاه بپردازند. هزینه تحصیل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشورهای دانمارک، سوئد، و فنلاند با یکدیگر متفاوت است. در دانمارک هزینه دانشگاه سالانه بین 17.800-6.670 دلار آمریکا، در سوئد حدود 14.870- 8.200 دلار آمریکا و در فنلاند حدود 1.700 دلار آمریکا است. گرچه هزینه های تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی بسیار پایین است اما در مقابل هزینه های زندگی بالا است هرچند با توجه به پاکیزگی خیابان ها و نشاط عمومی مردم، هزینه زندگی چندان بالا به نظر نمی رسد.

دیگر کشورهای اروپایی که می توانند جزو مقاصد تحصیلی رایگان یا ارزان برای دانشجویان باشند عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، یونان، ایتالیا و اسپانیا. اما کشورهای اروپایی تنها مقصد مناسب برای تحصیل نیستند سایر کشورهایی که برای تحصیل رایگان یا ارزان در خارج از کشور مناسبند عبارتند از: آرژانتین، هند و تایوان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید