معلمان در کدام کشورها درآمد بالایی دارند؟

بی تردید یکی از حساس ترین و پراسترس ترین مشاغل دنیا، حرفه معلمی است. معلمان، در سرتاسر دنیا، با تربیت، آموزش و پرورش انسان هایی تابع قانون و اخلاق مدار، نقش پررنگ و سرنوشت سازی را در ساخت آینده ای روشن برای بشریت ایفا می کنند.

0
54
معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان
بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان
معلمان در کدام کشورها درآمد بالایی دارند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 16Rating: 4.0بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان و درآمد بالای آنها کدامند.بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان کشورهای پیشرفته ای که با آگاهی از جایگاه ارزشمند معلمان حق و حقوق این قشر دلسوز و زحمت کش را آن طور که سزاوارست می پردازند.

بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان

بی تردید یکی از حساس ترین و پراسترس ترین مشاغل دنیا، حرفه معلمی است. معلمان، در سرتاسر دنیا، با تربیت، آموزش و پرورش انسان هایی تابع قانون و اخلاق مدار، نقش پررنگ و سرنوشت سازی را در ساخت آینده ای روشن برای بشریت ایفا می کنند. از این رو، برخی از کشورهای پیشرفته با آگاهی از جایگاه و نقش ارزشمند معلمان در تعلیم و تربیت و خلق جامعه ای سالم، حق و حقوق این قشر دلسوز و زحمت کش جامعه را آن طور که سزاوار آن هاست، می پردازند. حال شاید بخواهید بدانید که چه کشورهایی بیشترین حقوق را به معلمان خود پرداخت می کنند و بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان کدامند. ما در ادامه این مطلب سفرستان، به این پرسش، پاسخ خواهیم داد. همراه ما باشید.

سوئیس

اگر تاکنون با خرید بلیط هواپیما سوئیس به این کشور سفر کرده باشید، حتما می دانید که سوئیس یکی از جذاب ترین و زیباترین کشورهای دنیا محسوب می شود. این کشور که لقب ثروتمندترین و مرفه ترین کشور دنیا را نیز یدک می کشد، از نظام آموزشی قدرتمندی نیز برخوردار است. سوئیسی ها اهمیت و ارزش آموزش را به خوبی درک می کنند و هزینه گزافی را نیز بابت آن می پردازند، زیرا به این حقیقت پی برده اند که هرچه بابت آموزش صرف کنند، بزودی و در آینده ای نزدیک، در قالب ایده هایی درآمدزا توسط افرادی کارآمد که در نظام آموزشی امروز این کشور پرورش یافته اند، به اقتصاد این کشور باز خواهد گشت. از این رو، کشور سوئیس مبلغ 110 هزار فرانک به معلمان خود می پردازد تا با ذهنی آرام و دور از دغدغه های تامین مخارج زندگی، تمام تمرکز خود را صرف تربیت افرادی لایق و مفید برای جامعه کنند.

لوکزامبورگ

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان
بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان

لوکزامبورگ نیز از جمله کشورهایی است که با اختصاص حقوقی درخور و شایسته معلمان، زحمات این قشر زحمتکش را ارج می نهد. معلمان با تجربه که در مقطع دوره متوسطه تدریس می کنند، می توانند از حقوقی برابر با 90 هزار یورو در سال برخوردار شوند. البته این مبلغ ممکن است تحت تاثیر عواملی چون مکان تدریس، مدارک دانشگاهی دبیران، سنوات و غیره افزایش یا کاهش یابد. اما حداقل حقوقی که برای حرفه معلمی در لوکزامبورگ در نظر گرفته شده، 66 هزار یورو در سال است. ناگفته نماند که درآمد برخی از معلمان تحصیل کرده و مجرب در این کشور به 116 هزار یورو در سال می رسد.

کانادا

میانگین حقوق معلمان در کشور کانادا حدود 100 هزار دلار کانادایی در سال است. البته همانند کشور لوکزامبورگ، این مبلغ ممکن است تحت تاثیر موقعیت جغرافیایی تغییر کند. برای مثال دبیرانی که در بخش نوناووت کانادا به خدمت مشغول اند، مبلغی برابر با 108 هزار دلار کانادایی سالیانه به عنوان دستمزد دریافت می کنند؛ اما حقوق دبیران ساکن در مونتریال و کیوبک حدود 83 هزار دلار در سال است.

✅ بازدید از مقاله ثروتمندترین کشورهای جهان

آلمان

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان
بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان

کشور آلمان، جایگاه چهارم را در فهرست کشورهایی که بیشترین حقوق را به معلمان می پردازند، به خود اختصاص داده است. این کشور به تمامی معلمان مجرب و تحصیل کرده، مبلغی برابر با 63 هزار یورو در سال می پردازد. حقوق پایه معلمان در این کشور از 44 هزار یورو در سال آغاز شده و تا 65 هزار دلار افزایش میابد.

هلند

بی دلیل نیست که کشور هلند، شادترین مردمان دنیا را دارد. اکثر مردم این کشور در رفاه اقتصادی کامل بسر می برند و معلمان نیز از این قاعده مستثنا نیستند و با حقوق مکفی خود، زندگی آرام و خوبی را در این کشور سپری می کنند. حقوق معلمان کانادایی از 60 هزار یورو در سال آغاز شده و در برخی جاها ممکن است به 70 هزار یورو نیز تجاوز کند.

استرالیا

معلمان مجربی که تمام وقت در آموزش و پرورش استرالیا به کار مشغول هستند، حدود 98 هزار دلار استرالیایی در سال درآمد دارند. حقوق پایه دبیران با تجربه در این کشور از 60 هزار دلار استرالیایی آغاز شده و به 100 هزار دلار نیز خواهد رسید.

ایالات متحده

ایالات متحده از جمله کشورهایی است که موقعیت مکانی نقش بسیار موثری در دریافت حقوق و مزایا دارد. با این حال، به طور میانگین می توان گفت که دبیران این کشور سالیانه حدود 60 هزار دلار درآمد دارند. این مبلغ ممکن است در برخی مکان ها مانند شهر نیویورک به 90 هزار دلار نیز برسد و در برخی جاهای دیگر مثل ایالت داکوتا، تا 40 هزار دلار کاهش یابد.

ایرلند، دانمارک و اتریش

در کشورهای ایرلند، دانمارک و اتریش، میانگین حقوق سالیانه معلمان حدود 50 هزار یورو است. در ایرلند حقوق پایه معلمان از 30 هزار یورو آغاز شده و تا 48 هزار یورو افزایش میابد. در دانمارک، معلمان در آغاز کار خود مبلغی حدود 35 – 30 هزار یورو سالانه درآمد دارند و پس از چند سال کسب تجربه می توانند حقوقی برابر با 50 هزار یورو در سال دریافت کنند. و در آخر، کشور اتریش به معلمان مجربی که تحصیلات عالیه را پشت سر گذاشته اند، مبلغ 48 هزار یورو سالانه پرداخت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید