بهترین کویرهای ایران

با آغاز فصول سرد سال، کمتر کسی برای خرید بلیط هواپیما و سفر برنامه ریزی می کند. بیشتر افراد بر این باور هستند که جاذبه های طبیعی به دلیل سرسبزی و آب و هوای مناسب فصل های بهار و تابستان بسیار دیدنی تر و وقت گذرانی در طبیعت در این فصول بسیار جذاب تر است.

0
28
معرفی بهترین کویرهای ایران
بهترین کویرهای ایران
بهترین کویرهای ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 20Rating: 4.0بهترین کویرهای ایران از شگفت انگیزترین جاذبه ها در فصل های سرد سال.بهترین کویرهای ایران در ادامه معرفی شده کویرها با آب و هوای مناسب در فصل های سرد و آرامش و زیبایی منحصر بفرد خود یکی از بهترین گزینه های سفر هستند.

بهترین کویرهای ایران را بشناسید

با آغاز فصول سرد سال، کمتر کسی برای خرید بلیط هواپیما و سفر برنامه ریزی می کند. بیشتر افراد بر این باور هستند که جاذبه های طبیعی به دلیل سرسبزی و آب و هوای مناسب فصل های بهار و تابستان بسیار دیدنی تر و وقت گذرانی در طبیعت در این فصول بسیار جذاب تر است. ولی این تصور فقط تا حدی قابل قبول و درست است. امروز قصد داریم تا یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری در فصل های سرد سال را برای شما معرفی نماییم. کویرها، بله کویر ها یکی از جذاب ترین جاذبه ها برای سفرهای پاییزی محسوب می شوند. کویرها با آب و هوای مناسب در فصل های سرد و آرامش و زیبایی منحصر بفرد خود یکی از بهترین گزینه های سفر هستند. پس با ما همراه باشید تا بهترین کویرهای ایران را به شما معرفی نماییم.

کویر خور و بیابانک

معرفی بهترین کویرهای ایران
بهترین کویرهای ایران

اگر دوست دارید که چند روزی را با خود خلوتی داشته باشید، پیشنهاد ما برای شما کویر خور و بیابانک یکی از بهترین کویرهای ایران است. کویر خور و بیابانک در فاصله 399 کیلومتری اصفهان واقع شده است. بهتر است بدانید که خور در زبان محلی به معنی خورشید است. در فرهنگ کهن ایران به روز یازدهم هر ماه شمسی خور، که نمادی از یک فرشته نگهبان است، گفته می شود. در برخی قسمت های کویر خور، زمین به شکل 6 ضلعی است و شما با دیدن این منظره یاد کندوهای عسل خواهید افتاد.

در کویر خور و بیابانک یکی از بزرگترین دریاچه های نمک وجود دارد که می توان جزو یکی از بزرکترین دریاچه های فصلی نمک در جهان نام برد. تپه های شنی زیبایی که در اثر وزش باد در کویر خور بوجود آمده اند، چشم انداز فوق العاده زیبایی را خلق کرده اند. می توان ساعت ها به تماشای این زیبایی ها نشست و لذت برد.

✅ بازدید از مقاله کویر جندق اصفهان

کویر مصر

معرفی بهترین کویرهای ایران
بهترین کویرهای ایران

حتما با شنیدن نام کویر مصر تصور می کنید که این کویر در کشور مصر قرار دارد. ولی بهتر است بدانید که کویر مصر یکی از بهترین کویرهای ایران است که در استان اصفهان و در نزدیکی روستایی بنام مصر واقع گردیده است. کویر مصر به بهشت منجمان شهرت دارد. تابش نور آفتاب به تپه های ماسه ای شنی کویر مصر زیبایی فوق العاده جذابی را بخشیده است.

بلیط هواپیما اصفهان و تماشای ستارگان و آسمان کویر در تاریکی شب آرامشی وصف ناپذیر را به روح آدمی هدیه می دهد. کویر زیبای مصر به اندازه ای وسیع است که با گردش در این کویر امکان ندارد یک منظره را دوبار ببینید. وجود فرورفتگی هایی سات که چال سلکنون نامیده شده اند، از جاذبه های خاص کویر مصر هستند. لازم به ذکر است که کویر مصر از پوشش گیاهی و جانوری غنی‌ برخوردار است.

کویر مرنجاب

معرفی کویر مرنجاب
کویر مرنجاب

کویر مرنجاب با زیبایی های خاص خود یکی از مشهورترین و بهترین کویرهای ایران است. کویر مرنجاب در شهرستان آران بیدگل، استان اصفهان قرار دارد. اگر دوست دارید که سفری یک روزه به کویر داشته باشید، بهتر است بدانید که کویر مرنجاب فقط 4 ساعت با تهران فاصله دارد. کوتاه بودن مسیر تا پایتخت یکی از مزایای کویر مرنجاب محسوب می شود.

جالب است بدانید که کاروانسراهایی در کویر مرنجاب وجود دارند که قدمت آنها به دوران شاه عباس صفوی مربوط است. در گذشته کویر مرنجاب برای ارتباط مسیر گرمسار به کاشان و اصفهان بسیار مهم و جالب توجه بوده است. همچنین به دلیل قرار گرفتن کویر مرنجاب در کنار پارک ملی کویر، رمل های پیاده روی در بیابان دارد که شما می توانید پیاده روی بر روی زمین های شنی و نرم را تجربه نمایید.

کویر حلوان

معرفی کویر حلوان
کویر حلوان

یکی دیگر از بهترین کویرهای ایران که در استان خراسان جنوبی و روستای طبس واقع شده است، کویر حلوان است. برای دسترسی راحت و آسان به کویر حلوان طبس می توانید از جاده خور استفاده نمایید. بخش عظیمی از کویر حلوان از ریگزارها تشکیل شده است. همچنین در قسمت های شرقی و شمالی کویر حلوان طبس باتلاق های نمکی و رسی وجود دارند.

جالب است بدانید که کویر در بخش شمالی خود به ارتفاعات عاشقان وصل شده است که اتصال کوه و ماسه تصویری فوق العاده جذاب را خلق کرده است. در جنوب شرقی اتصال کوه و ریگزار ها، دره ها و گذرگاه های زیبایی بوجود آمده است. بهتر است بدانید که به دلیل وجود برخی معادن در نزدیکی کویر حلوان جاده های خاکی مناسبی برای عبور وجود دارند.

کویر ریگ زرین

زیباترین کویر ایران در استان یزد، کویر ریگ زرین است که در شمال شهرستان بافق واقع شده است. ریگ زرین که بیشتر با نام مغستان شناخته می شود، یکی از معروف ترین و بهترین کویرهای ایران برای کویر نوردان است. کویر ریگ زرین یزد توسط ارتفاعات خاصی به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده است.

قدم زدن روی شن های گرم و نرم کویر ریگ زرین واقعا تجربه ای منحصر بفرد و جالب است. همچنین نشستن روی شن ها و تماشای غروب آفتاب در کویر منظره ای فوق العاده جذاب و خاظره انگیزی خلق می کند. ارتفاعات حاجی آباد زرین در بخش شمال کویر واقع شده است. این ارتفاعات پوشیده از انواع گنبدهای نمکی هستند. کویر ریگ زرین یکی از مقاصد خاص برای کویر گردی می باشد.

کشور پهناور ما ایران جاذبه های طبیعی بسیار زیادی از جمله: کوه ها، دشت ها، آبشار و کویرها را در دل خود جای داده است. این جاذبه ها فقط به فصل های گرم سال محدود نمی شوند. کویرها یکی از بهترین گزینه ها برای طبیعت گردی در فصول سرد سال هستند. تماشای آسمان پر ستاره و صاف کویر هنگام شب واقعا لذت بخش است.

در ادامه می توانید با معرفی وسایل کویرنوردی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید