شرایط بهداشت هتل ها در ایام کرونا

حدود ۷ ماه از زمانی که ویروس کرونا بر روی سلامت و امنیت جانی مردم کره زمین سایه انداخته می گذرد و در گذر از این دوران برخی از کسب و کارها روزهای رکود خود را پشت سر گذاشته و کم کم فعالیت های اقتصادی خود را از سر گرفته اند.

0
85
شرایط بهداشت هتل ها در کرونا
بهداشت هتل ها در کرونا
شرایط بهداشت هتل ها در ایام کروناReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 17Rating: 4.0بهداشت هتل ها در کرونا و پروتکل هایی که هتل ها باید رعایت کنند.بهداشت هتل ها در کرونا در سراسر دنیا هتل های زنجیره ای بزرگ استانداردهای پاکیزگی جدیدی را اعلام کردند تا با استفاده از قدرت تکنولوژی با این ویروس بجنگند.

بهداشت هتل ها در کرونا

حدود ۷ ماه از زمانی که ویروس کرونا بر روی سلامت و امنیت جانی مردم کره زمین سایه انداخته می گذرد و در گذر از این دوران برخی از کسب و کارها روزهای رکود خود را پشت سر گذاشته و کم کم فعالیت های اقتصادی خود را از سر گرفته اند. در روزهای اخیر هم محدودیت رزرو آنلاین هتل ها برداشته شده ولی حساسیت ها همچنان باقیست و تمامی هتل ها سعی دارند از آخرین و به روزترین راه های ممکن برای حفظ پاکیزگی و همچنین سلامت مهمانانشان استفاده کنند. به طوری که در سراسر دنیا هتل های زنجیره ای بزرگ استانداردهای پاکیزگی جدیدی را اعلام کردند تا با استفاده از قدرت تکنولوژی با این ویروس بجنگند. مثلا با استفاده از لامپ های اولتراوایلت بیماری‌زاهای احتمالی را از بین می برند یا از طریق اسپری هیدرواستاتیک میکروب زدایی می کنند. اگر قصد خرید بلیط هواپیما و سفر را در برنامه خود دارید در ادامه شرایط بهداشت هتل ها در کرونا را بخوانید تا با خیال راحت تری به سفرهای ضروری خود بروید.

برنامه ای که هتل های بزرگ در پیش گرفته اند

هتل های زنجیره ای مریت که بیش از ۷۳۰۰ اقامتگاه در سراسر دنیا دارند هیئتی تحت عنوان MGCC گردهم آورده اند تا تحت نظر کارشناسان استانداردهای نظافت و بهداشت را به کار ببرند، مثلا در این هتل ها ایستگاه های ضدعفونی کننده دست نصب شده تا میکروب ها و باکتری های دست را بدون تماس دست پاک کنند. این دستگاه ها در هتل های مجموعه Hyatt هم کار گذاشته شده اند و برای رعایت فاصله اجتماعی در بخش های عمومی هتل نیز دستورعمل هایی اجرا می شوند. هتل‌های Hilton هم استفاده از کاغذ و خودکار را کنار گذاشته اند و روی در اتاق هایی که تمیز شده اند، استیکرهایی می چسبانند که این استیکرها نشان دهنده این است که بعد از تمیزکاری کسی وارد اتاق نشده است.

خدمات بدون تماس ارائه می شود

شرایط بهداشت هتل ها در کرونا
بهداشت هتل ها در کرونا

یکی دیگر از قدم هایی که برخی از هتل ها در این راستا و برای خریداران بلیط هواپیما برداشته اند، ارائه اپلیکیشن هایی به عنوان کلید دیجیتالی اتاق هاست. با استفاده از این اپلیکیشن ها می توان بدون استفاده از هیچ وسیله مشترک و به صورت آنلاین درخواست خدماتی مثل روم سرویس داد و مرحله چک این را پشت سر گذاشت. در برخی از هتل ها پیشخدمت هایی مسئول باز کردن درب هتل ها هستند و در تمام بخش های هتل ها ضدعفونی کننده و پدهای الکلی استفاده می شوند.

✅ بازدید از مقاله تاثیر ویروس کرونا بر صنعت گردشگری

فاصله اجتماعی را مشخص می کنند

شرایط بهداشت هتل ها در کرونا
بهداشت هتل ها در کرونا

حتما دیده اید که کف زمین برخی از فروشگاه ها، اماکن عمومی و فرودگاه ها استیکرهایی چسبانده شده تا فاصله نفراتی که به صف می ایستند مشخص شود. این برچسب ها به کف هتل ها هم چسبانده شده اند، ظرفیت آسانسورها را کمتر کرده اند و فاصله مبلمان لابی و صندلی های استخرها بیش تر شده است. طبق پروتکل سازمان های بهداشتی فاصله هر شخص باید حداقل ۶ گام یعنی ۱ تا ۲ متر باشد و فاصله صندلی های رستوران ها و اتاق های جلسات کمتر از این مقدار نباشد. برخی از هتل ها هم ۵۰ درصد ظرفیتشان مهمان می پذیرند و بعد از چک اوت حدود ۴۸ ساعت اتاق را خالی نگه می دارند.

فضاهای باز بیش تری در اختیار مهمانان قرار می گیرد

احتمالا افزودن فضای باز بیش تر برای هتل های نقلی و کوچک راحت نباشد ولی هتل هایی که محوطه باز بزرگ تری دارند و خارج از بافت شهری قرار دارند می توانند با افزودن بخش هایی مثل غذاخوری در فضای آزاد موجب کاهش خطر انتقال ویروس شوند. البته اقدامات بهداشتی هتل ها زمانی ثمربخش خواهد بود که مهمانان هتل نیز در این پروسه همکاری کنند، در فضاهای باز هم باید فاصله اجتماعی (۱-۲ متر فاصله از همدیگر) رعایت شود.

دمای بدن هر فرد چک شود

همانطور که هنگام ورود به فروشگاه ها، هواپیماها و برخی رستوران ها درجه دمای بدن شخص چک می شود، از این به بعد هر کسی قصد ورود به هتل را داشته باشد، چه از کارکنان خود هتل باشد و یا از مهمانان هتل باید درجه دمای بدن او بررسی شود و در صورتی که بالای ۳۷ درجه باشد از ورود آن شخص به داخل هتل جلوگیری شود.

مهمانان و کارکنان باید برای مقابله با ویروس آموزش ببینند

شرایط بهداشت هتل ها در کرونا
بهداشت هتل ها در کرونا

کارکنان هتل ها باید آخرین پروتکل های بهداشتی را مطالعه کنند و اعلامیه های بهداشتی در نقاط مختلف هتل نصب شوند. تمامی پرسنل هتل باید از ماسک، وسایل حفاظتی و شیلدهای مخصوص استفاده کنند. مهمانان باید دست های خود را به صورت مکرر با آب و صابون بشویند یا از ایستگاه های ضدعفونی کننده دست استفاده کنند و هنگام استفاده از آسانسور و در فضای های عمومی هتل ماسک بزنند. تمام دکمه ها و سطوحی که ممکن است توسط مهمانان و کارکنان لمس شود و حتی تمامی لوازم و وسایل هتل ضدعفونی شوند.

در ادامه می توانید با شرایط بازگشایی پرواز های ایران به ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید