بیست هزار فرسنگ زیر دریا

وقتی  بیش از 70 درصد سطح کره‌ی زمین را آب فراگرفته، نباید هم جای تعجب باشد اگر بگوییم برخی از شگفت‌انگیزترین دیدنی‌ها در زیر آب اقیانوس‌ها قرار گرفته، آن هم با تاریخ چند میلیاردی زمین! این دیدنی‌های زیر آب هم به شکل طبیعی ایجاد شده‌اند و هم برخی از آنها دست‌ساز بشرند.

0
60
بازدید از بیست هزار فرسنگ زیر دریا
بیست هزار فرسنگ زیر دریا
بیست هزار فرسنگ زیر دریاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 29Rating: 4.0بیست هزار فرسنگ زیر دریا و بازدید از چند سازه‌ی کم نظیر زیر آب.بیست هزار فرسنگ زیر دریا سفزر به اعماق زمین و بازدید از دیدنی‌هایی که هم به شکل طبیعی ایجاد شده‌اند و هم برخی از آنها دست‌ساز بشرند.

سفر به بیست هزار فرسنگ زیر دریا و بازدید از چند سازه‌ی کم نظیر زیر آب

وقتی  بیش از 70 درصد سطح کره‌ی زمین را آب فراگرفته، نباید هم جای تعجب باشد اگر بگوییم برخی از شگفت‌انگیزترین دیدنی‌ها در زیر آب اقیانوس‌ها قرار گرفته، آن هم با تاریخ چند میلیاردی زمین! این دیدنی‌های زیر آب هم به شکل طبیعی ایجاد شده‌اند و هم برخی از آنها دست‌ساز بشرند. اگر از گشتن روی زمین خسته شده‌اید و به دنبال یک ماجراجویی تمام عیارید، وقت آن است که بلیط هواپیمایتان را به مقصد جهان زیر آب بگیرید، البته در واقعیت باید راهی یکی از شهرهای ساحلی نزدیک آنها شوید و شک نکنید با رفتن به زیر آب این دیدنی‌ها متحیرتان خواهد کرد! در ادامه به بیست هزار فرسنگ زیر دریا خواهیم رفت و چند سازه‌ی کم نظیر زیر آب را به شما معرفی خواهیم کرد.

بنای یادبود یوناگونی (Yonaguni Monument)

بازدید از بیست هزار فرسنگ زیر دریا
بیست هزار فرسنگ زیر دریا

جزیره‌ی یونگانی در شرق تایوان واقع شده، آب‌های کنار این جزیره میزبان سازه‌ای است که دانشمندان سن را نزدیک هشت هزار سال تخمین زده‌اند. صخره‌هایی با لبه‌های صاف که مانند پله به نظر می‌رسد گرچه هنوز بحث و اختلاف نظر بر سر این وجود دارد که این بنا به شکل طبیعی ایجاد شده و یا آنکه ساخته‌ی دست بشر است! برخی می‌گویند این بقایای یک تمدن گمشده است، اما محتمل‌تر، نظر برخی داشمندان است که آن را نتیجه تغییر و تحولات زمین شناسی می‌دانند. داستان هرچه که باشد، این مکان هر ساله غواصان زیادی را جذب خود می‌کند.

موزه‌ی زیرآبی کانکون (Museo Subacuatico de Arte;Cancun)

بازدید از بیست هزار فرسنگ زیر دریا
بیست هزار فرسنگ زیر دریا

این موزه که در واقعی ترکیبی از هنر و توجه به محیط زیست است، در سال 2009 در زیر آب سواحل مکزیک ساخته‌شد. در این موزه‌ی زیر آب اکنون 500 مجسمه به اندازه‌ی طبیعی انسان از جنس بتن مقاوم در برابر خورندگی ساخته شده‌است. این مجسمه‌ها توسط هنرمند انگلیسی جیسون دی کایرس با الهام از حال و هوای مردمان واقعی ساخته‌شده و در واقع هدف از ساخت آنها کمک به حیات مرجانی  و اکوسیستم این ناحیه بوده‌است. گردشگران برای بازدید از آن یا باید به غواصی بروند و یا با قایق‌های کف شیشه‌ای از این موزه‌ی عجیب و غریب بازدید کنند؛ وجود سوراخ‌های ریز درون این مجسمه‌ها اکنون محیطی عالی را برای حیات آبزیان ایجاد کرده‌است.

✅ بازدید از مقاله عجیب‌ترین موزه‌های زیرآب

تراک لاگون؛میکرونزیا

میکرونزیا درواقع کشوری بسیار کوچک در اقیانوس آرام است که در سال 1986 به طور رسمی استقلال خود را از آمریکا اعلام کرد.

اگر به عمق این آب‌ها بروید، شاهد بخشی از تاریخ جنگ جهانی دوم خواهید بود. این آب‌ها صحنه‌ی نبرد آمریکا و ژاپن در جنگ جهانی دوم بوده‌است. اکنون غواصان می‌توانند کشتی‌ها و اشیا به جا مانده از کشته‌شدگان آن جنگ را به چشم خود ببینند. اگر دوستدار تاریخ هستد، بدون شک باید بلیط هواپیمایتان را به مقصد این ایالات کوچک تهیه کنید تا صحنه‌‌ی نبردی از جنگ جهانی دوم را پیش رویتان ببینید.

اولین پست زیرآب جهان؛ وانواتو

دوست دارید وقتی به سفر رفته‌اید از زیر آب، یک کارت پرستال یادگاری بفرستید؟ این پست زیر آب از سال 2003 کار خود را آغاز کرد، این صندوق در عمق سه متری و در فاصله‌ی 50 متری از ساحل واقع شده‌است. گردشگران می‌توانند با پوشیدن لباس غواصی به اینجا رفته و پاکت‌های خود را پست کنند. گفتنی است که این پست یکی از شلوغ‌ترین پست‌های جهان است.

پارک مجسمه‌ی گرانادا؛ گرانادا

گرانادا در جنوب اسپانیا، شهری ساحلی است. در آب‌های این شهر، پارک مجسمه‌ی گرانادا قرار دارد، مجسمه‌هایی که توسط هنرمند و مجسمه‌ساز اسپانیایی جیوسن دی کایرس ساخته شده، این پارک پیش از پارک کانکون، ساخته شده؛ این مجسمه‌های سازگار با طبیعت زیر آب، نقش موثری در حفظ اکوسیستم داشته و سبب رشد و گسترش حیات زیرآب می‌شوند، به عبارت دیگر ساخت این پارک علاوه بر یک جاذبه‌ی گردشگری، قدمی برای حفظ حیات دریایی است. این مجسمه‌های زیبا نیز با الهام از مردمان واقعی طراحی و ساخته شده‌اند. اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد اسپانیا است، دل به دریا بزنید و از این پارک زیرآبی دیدن کنید.

غواصی را برای یک بار هم که شده باید تجربه کرد؛ جایی‌که تنها چشمتان به زیبایی‌های خیره می‌ماند و جز صدای نفس‌هایتان صدایی نمی‌شنوید. اگر به یکی از این شهرها سفر کردید، از این جاذبه‌های زیبا دیدن کنید، یادتان باشد که یک دوربین مخصوص هم اجاره کنید تا از این گردش پرماجرا یادگاری داشته‌باشید.

در ادامه می توانید با هیجان‌انگیزترین سرسره‌های آبی جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید