راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگن

اگر اهل سفر به کشورهای خارجی باشید، حتماً با گذرنامه شینگن آشنایی دارید. شینگن ویزایی است که شما با داشتن آن می‌توانید به 26 کشور دنیا (کشورهای عضو پیمان شینگن) سفر کنید.

0
41
راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگن
بیمه مسافرتی شینگن
راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 7Rating: 4.5بیمه مسافرتی شینگن چیست و نحوه خرید آن به چه صورت انجام می پذیرد.بیمه مسافرتی شینگن از طریق اینترنت و به‌صورت آنلاین با فرم مخصوص بیمه مسافرتی شینگن تقاضا می شود و پس از تعیین مدت‌زمان اقامت و کشور مقصد صادر می شود.

بیمه مسافرتی شینگن

اگر اهل سفر به کشورهای خارجی باشید، حتماً با گذرنامه شینگن آشنایی دارید. شینگن ویزایی است که شما با داشتن آن می‌توانید به 26 کشور دنیا (کشورهای عضو پیمان شینگن) سفر کنید. اما برای اخذ گذرنامه شینگن، شما باید مدارک مختلفی را بسته به نوع ویزای شینگنی که قصد دریافت آن را دارید (توریستی، تجاری و تحصیلی)، به مأمور سفارت کشور مقصد خود ارائه دهید. یکی از مهم‌ترین ‌مدارکی را که شما باید برای دریافت ویزای شینگن به همراه داشته باشید، بیمه مسافرتی شینگن است.

حال شاید از خود بپرسید که چرا این بیمه یکی از ملزومات دریافت گذرنامه شینگن بشمار می‌رود؟ پاسخ ساده است؛ هزینه خدمات درمانی در کشورهای اروپایی بسیار گزاف بوده و ممکن است گردشگر پس از خرید بلیط هواپیما و سفر به کشور موردنظر خود، حتی قادر نباشد از پس هزینه ویزیتی ساده در کشور مقصد برآید. بنابراین، به‌منظور حفظ سلامتی و جان گردشگران هم که شده، اخذ بیمه مسافرتی شینگن که بخش زیادی از هزینه‌های درمانی گردشگران را پوشش می‌دهد- به پیش‌نیاز دریافت ویزای شینگن مبدل شده است. اما بیمه مسافرتی شینگن را چطور و از چه شرکتی باید خریداری کرد؟ در ادامه این مطلب ما نه‌تنها به این پرسش‌ها پاسخ خواهیم داد، بلکه نکات بسیار مفیدی را در مورد بیمه مسافرتی شینگن برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد.

بیمه مسافرتی شینگن را از کجا باید خریداری کرد؟

راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگن
بیمه مسافرتی شینگن

شما به‌راحتی می‌توانید از طریق اینترنت و به‌صورت آنلاین، فرم مخصوص بیمه مسافرتی شینگن را پر کرده و پس از تعیین مدت‌زمان اقامت و کشور مقصد خود، می‌توانید بیمه مسافرتی شینگن را خریداری کنید. اگر پیش از خرید نیاز به مشورت دارید، می‌توانید از پیشنهادات و راهنمایی‌های کارشناسان آنلاین سایت‌های فروش بیمه شینگن استفاده کرده و خریدی امن را تجربه کنید. نکته بسیار مهمی که باید بدان توجه کنید این است که حتماً پیش از خرید بیمه مسافرتی، اطمینان حاصل کنید که شرکت ارائه‌دهنده بیمه شما مورد تائید سفارت کشور مقصدتان نیز باشد.

کدام شرکت‌های ایرانی مورد تائید بیمه مسافرتی کشورهای شینگن هستند؟

برخی از شرکت‌های بیمه داخلی با همکاری شرکت‌های خارجی توانسته‌اند کشورهای منطقه شینگن را کاملا پوشش داده و خدمات بسیار قابل قبولی را دور از مرزهای کشور به هم‌وطنان عزیزمان ارائه دهند. برخی از شرکت‌های موردقبول کشورهای شینگن عبارت‌اند از: بیمه سامان، بیمه ملت، بیمه البرز، بیمه آسماری، بیمه رازی، بیمه آسیا، بیمه پارسیان، بیمه پاسارگاد، بیمه کارآفرین، بیمه ما و بیمه ایران. گفتنی است که برای پوشش هزینه‌های درمانی و خسارات ناشی از مفقودی چمدان و مدارک، حداقل مبلغی که بیمه‌های مذکور باید به پوشش خسارات شما اختصاص دهند، 30 هزار یورو است. بنابراین به خاطر داشته باشید که اگر بیمه مسافرتی شما کمتر از این مبلغ را پوشش دهند، در دریافت ویزای مسافرتی به مشکل بر خواهید خورد.

✅ بازدید از مقاله قوانین بیمه مسافرتی
✅ بازدید از مقاله همه‌چیز درباره بیمه مسافرتی

چه عواملی بر هزینه بیمه مسافرتی شینگن مؤثر است؟

حتماً می‌دانید که هزینه بیمه‌های مسافرتی با یکدیگر متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال سن مسافر ممکن است در هزینه بیمه مسافرتی تأثیرگذار باشد، زیرا بیمه مسافرتی 4 رده سنی مختلف را تعیین کرده و طبیعتاً هزینه بیمه مسافرتی جوانان با سالمندان متفاوت خواهد بود. مدت سفر نیز از دیگر عوامل مؤثر در هزینه بیمه مسافرتی است. مسلماً هر چه زمان سفر شما طولانی‌تر شود، هزینه بیمه شما گران‌تر خواهد بود. و در آخر شرکت بیمه مسافرتی منتخب شما و میزان پوششی که برگزیدید (30 هزار یورو و 50 هزار یورو) از دیگر عواملی هستند که می‌توانند هزینه بیمه مسافرتی شما را تحت تأثیر خود قرار دهند.

چطور برای دریافت خسارت اقدام کنیم؟

راهنمای خرید بیمه مسافرتی شینگن
بیمه مسافرتی شینگن

اگر در طول اقامت خود در خارج از کشور، یکی از حوادثی که بیمه مسافرتی شما پوشش می‌دهد، برای شما رخ دهد، شما باید حداکثر ظرف مدت یک هفته با شماره شرکت کمک ‌رسانی که روی بیمه‌نامه شما ذکرشده، تماس حاصل کرده و اطلاعات بیمه‌گذار (نام، نوع خسارت و شماره بیمه‌نامه) را به او ارائه دهید تا شما را راهنمایی کند.

برای دریافت خسارت باید چه مدارکی ارائه دهیم؟

شما برای دریافت خسارت خود باید حتماً اصل بیمه‌نامه مسافرتی خود را در دست داشته باشید. همچنین باید از تمامی صفحات پاسپورت خود کپی تهیه‌کرده و همراه با پاسپورت خود به دفتر نمایندگی بیمه مسافرتی تحویل دهید. اگر قصد دارید خسارت هزینه‌های درمانی خود را از بیمه دریافت کنید، حتماً باید اصل نسخه پزشک همراه با تمامی رسیدهای پرداختی مراکز درمانی را با خود به همراه داشته و به کارمند شرکت بیمه مسافرتی ارائه دهید. و اگر می‌خواهید هزینه خسارات ناشی از تأخیر در پرواز و رسیدن چمدان‌ها را دریافت کنید، حتماً باید برگه تائیدیه شرکت هواپیمایی را در اختیار داشته باشید.

لیست بیمه‌های کمک‌رسان بیمه‌های مسافرتی

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، شرکت‌های بیمه داخلی با یاری شرکت‌های بیمه کمک‌رسان خارج از کشور، به هم‌وطنان عزیزمان در سراسر دنیا خدمات ارائه می‌کنند. برخی از شرکت‌های خارجی فعال در کشورمان عبارت‌اند از:

شرکت رایز شوتز: این شرکت در آلمان مستقر بوده و با بیمه مسافرتی ملت همکاری می‌کند. هم‌وطنان عزیز می‌توانند به‌راحتی و به‌صورت آنلاین هزینه خسارت خود را از طریق هات‌لاین دریافت نمایند.

شرکت رمد: این شرکت در ترکیه فعالیت می‌کند و با بیمه مسافرتی ملت همکاری دارد.

شرکت میدایست: از معدود شرکت‌های کمک رسانی است که از اپراتور فارسی برخوردار بوده و در صورت بروز مشکلی می‌توانید از راهنمایی‌های اپراتورهای فارسی‌زبان آن بهره‌مند گردید.

شرکت اواسان: این شرکت در سوئیس فعالیت و با بیمه مسافرتی آسیا همکاری می‌کند. شرکت اواسان تمامی قاره اروپا را پوشش داده و در صورت بروز حوادث در کشورهای اروپایی، افراد تحت پوشش بیمه مسافرتی این شرکت به‌راحتی می‌توانند هزینه خسارات خود را در اسرع وقت دریافت کنند.

بیمه افرو اجیا: این شرکت در بحرین فعالیت می‌کند و علاوه بر بحرین و کانادا، تمامی کشورهای اروپایی را تحت پوشش خود دارد. این بیمه با بیمه مسافرتی کارآفرین همکاری داشته و خدمات بسیار قابل قبولی را به افراد تحت پوشش خود ارائه می‌دهد.

شرکت یاری‌رسان اس او اس ایران: این شرکت را می‌توان تنها شرکت یاری‌رسانی که در کشورمان فعالیت می‌کند، دانست. افراد تحت پوشش این بیمه در صورت بروز حوادث در سفر می‌توانند به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن خسارات ناشی از حوادث تحت پوشش بیمه خود را هنگام بازگشت به کشورمان دریافت کنند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید