همه‌چیز درباره بیمه مسافرتی

0
201
خرید بلیط هواپیما همراه بیمه مسافرتی
بلیط هواپیما همراه بیمه مسافرتی
همه‌چیز درباره بیمه مسافرتیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 9Rating: 4.0همه‌چیز درباره بیمه مسافرتی - خرید بلیط هواپیما با خیالی راحت و آسودهراهنمای خرید بیمه مسافرتی. بیمه مسافرتی خارج از کشور. بیمه مسافرتی شینگن. خرید بلیط هواپیما با خیال راحت همراه با بیمه مسافرتی.

همه‌چیز درباره بیمه مسافرتی

در این مقاله می‌خواهیم شمارا با مفهوم بیمه مسافرتی آشنا کنیم و اطلاعات کافی دراین‌باره را در اختیار شما قرار می‌دهیم. پس با ما در این مقاله نیز همراه باشید.

بیمه سفر چیست؟

خرید بلیط هواپیما همراه بیمه مسافرتی
بیمه سفر چیست؟

بیمه سفر، بیمه‌ای است که در قبال مواردی نظیر هزینه‌های پزشکی، لغو سفر و خساراتی نظیر سوانح هوایی، گم‌شدن اسباب سفر و دیگر خسارات واردشده در حین سفر هم در سفرهای خارجی و هم در سفرهای داخلی ارائه می‌شود. این بیمه بهتر است از همان زمان رزرو سفر موردنظر، تهیه شود. البته توجه داشته باشید که بیمه سفر و جزئیات آن نسبت به مقصد سفر متفاوت است. مثلاً از جایی که هزینه پزشکی در کشوری مانند آمریکا بسیار گران است، بیمه‌نامه سفر به این کشور مخارج پزشکی بالاتری دارد. بیمه سفر در تمام ساعات شبانه‌روز و در تمامی روزهای هفته خدمات مفیدی نظیر خدمات حفاظتی و اضطراری ارائه می‌دهد.

✅ برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ارز مسافرتی از مقاله نحوه دریافت ارز مسافرتی بازدید کنید

اهمیت بیمه سفر

خرید بلیط هواپیما همراه بیمه مسافرتی
اهمیت بیمه سفر

وقتی شما قصد خرید بلیط هواپیما و سفر می‌کنید ممکن است در این سفر اتفاقات مختلفی بروز بدهد، نظیر سوانح یا آسیب‌هایی که احتمال دارد و در حین سفر به خارج از کشور برای شما بیفتد. یا مجبور شوید در آنجا به پزشک و بیمارستان مراجعه کنید و با هزینه‌های سنگین آنجا روبه‌رو شوید. در این صورت اگر بیمه سفر خارجی داشته باشید هزینه درمان یا بستری شدن شمارا بیمه تا سقف 50000 یورو پرداخت می‌کند و حتی اگر نیاز باشد شما به‌صورت رایگان به کشور بازمی‌گرداند. پس برای داشتن اطمینان خاطر حین سفر بهتر است به دنبال بیمه مناسب باشیم تا در طول سفر هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشید و نهایت لذت را از لحظات سفر خود ببرید. ممکن است در ابتدا هزینه‌ای که باید برای بیمه بکنید کمی برایتان سخت باشد اما مطمئن باشید که ارزش هزینه کردن را دارد.

خرید بلیط هواپیما همراه بیمه مسافرتی
اهمیت بیمه سفر

شرکت‌های مختلف بیمه ایران نظیر بیمه ملت، بیمه پارسیان، بیمه سامان، بیمه کارآفرین، بیمه کوثر، بیمه ما، بیمه پاسارگاد، بیمه نوین، بیمه دی، بیمه رازی این بیمه‌نامه‌ها را عرضه می‌کنند و با شرکت‌های مختلف خارجی همکاری دارند و شما به هرکدام از آنها که خواستید می‌توانید مراجعه کنید.

خرید بلیط هواپیما همراه بیمه مسافرتی
اهمیت بیمه سفر

طبق آمار بیشترین حوادثی که به‌وسیله بیمه مسافرتی تحت پوشش قرار می‌گیرد سوانح پزشکی و لغو یا وقفه در سفر است. دیگر عوامل معمول نیز از این قبیل است:

 1. تأخیر به هر دلیل در پروازی که شما با آن قرار بود سفر کنید.
 2. لغو سفرتان به هر دلیل
 3. آسیب دیدن چمدان‌ها و اسباب سفرتان به هر دلیل
 4. هواپیماربایی
 5. مشکلات دندانی و مراجعه به دندانپزشکی
 6. تعویق در تحویل بار
 7. هزینه مراسم کفن‌ودفن مسافری که به هر دلیل در سفر فوت‌شده و یا بازگرداندن متوفی به کشور
 8. مرگ، بیماری و بارداری
 9. ممنوعیت دولتی سفر
 10. ابلاغ مقامات رسمی

همه این‌ها بخشی از مزایای بیمه سفر خارجی است.

موارد اختیاری پوشش بیمه‌ای نیز از این قبیل است:

 1. بیماری‌های از پیش موجود
 2. سفر به کشورهای خطرناک که مثلاً جنگ در آنها زیاد است
 3. ورزش‌های پر ریسک مثل غواصی

موارد استثنا در پوشش بیمه‌ای از این قبیل است:

 1. بیماری‌های ناشی از مصرف زیاد الکل و مواد مخدر
 2. جنگ و ترور
 3. جراحی
خرید بلیط هواپیما همراه بیمه مسافرتی
بیمه‌های مسافرتی

هرساله افراد زیادی به دلایل مختلف نظیر سفر کاری، سفر سیاحتی و یا برای درس و دانشگاه به خارج از کشور سفر می‌کنند و هنگام بروز حادثه یا بیماری، هزینه‌های بسیاری به خاطر درمان و حوادث که معمولاً چندین برابر کل هزینهٔ مسافرت است باید پرداخت کنند. هزینهٔ ناچیز بیمه مسافرتی در مقابل هزینه‌های چندمیلیونی یک مسافرت، لزوم خرید بیمه مسافرتی را بیش‌ازپیش پررنگ‌تر می‌کند. زمانی که شما در سفر با مشکلاتی نظیر نیاز به کمک‌های درمانی، گم کردن بار خود، مصدوم شدن، دچار حادثه شدن، نیاز به مساعدت حقوقی، گم کردن مدارک خود، فوت یکی از بستگان مواجه می‌شوید و باید فوراً برگردید و … بیمه مسافرتی به شما کمک می‌کند و خسارات وارده را جبران می‌کند. لطفاً توجه داشته باشید مسافرانی که قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن دارند می‌بایست بیمه مسافرتی شینگن تهیه کنند.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
pilife.ir
bimehmosafer.com
yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید