تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر و نکاتی در مورد استفاده از آن

همه افرادی که به گردشگری علاقه دارند، همواره رؤیای این را داشته‌اند که روزی سد زبانی میان کشورهای مختلف جهان برداشته شود. این رؤیا با ظهور اپلیکیشن‌های قدرتمندی همانند گوگل ترنسلیت بر روی سیستم‌های iOS و اندروید تا حدودی به حقیقت پیوسته است؛ اما استفاده از گوگل ترنسلیت آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نمی‌باشد.

0
17
تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر های خارجی
تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر
تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر و نکاتی در مورد استفاده از آنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 26Rating: 4.5تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر و نکاتی در مورد استفاده از آن.تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر افرادی که به گردشگری علاقه دارند همواره رؤیای این را داشته‌اند که روزی سد زبانی میان کشورهای مختلف جهان برداشته شود.

تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر

همه افرادی که به گردشگری علاقه دارند، همواره رؤیای این را داشته‌اند که روزی سد زبانی میان کشورهای مختلف جهان برداشته شود. این رؤیا با ظهور اپلیکیشن‌های قدرتمندی همانند گوگل ترنسلیت بر روی سیستم‌های iOS و اندروید تا حدودی به حقیقت پیوسته است؛ اما استفاده از گوگل ترنسلیت آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نمی‌باشد.

اگر شما هنگام سفر بر روی ترجمه گوگل ترنسلیت حساب باز کرده‌اید، بدون این‌که محدودیت‌های این اپلیکیشن را بدانید، ممکن است خود را در موقعیت‌های دشوار و طاقت‌فرسایی بیابید. اگر شما قبلاً از این اپلیکیشن استفاده کرده‌اید و قصد دارید برای ترجمه در سفر روی آن حساب باز کنید، بهتر است تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید؛ زیرا که در این مطلب قصد داریم نکاتی را در مورد استفاده از گوگل ترنسلیت برای شما بیان کنیم.

پکیج‌های زبانی گوگل ترنسلیت را فراموش نکنید

تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر های خارجی
تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر

اگر شما از گوگل ترنسلیت توسط مودم WiFi و یا اینترنت همراه گوشی‌تان استفاده می‌کنید، ممکن است ندانید که چه مقدار اطلاعات زبانی بر روی گوشی همراه و یا لپ‌تاپتان ذخیره شده است؛ بنابراین تا زمانی که گوگل ترنسلیت را تنظیم نکنید تا اطلاعات ترجمه‌ای برای یک زبان مشخص را به دست آورد، این اپلیکیشن از تنظیمات پیش‌فرض خود استفاده کرده و ترجمه‌های خود را از اینترنت به دست خواهد آورد. این موضوع برای مسافری که آمادگی لازم را ندارد، می‌تواند ناراحت‌کننده باشد.

✅ بازدید از مقاله وسایل لازم برای انواع سفرها
✅ بازدید از مقاله چطور یک سفر ارزان ترتیب دهیم

نکاتی برای ترجمه: بسیاری از زبان‌ها دارای پکیج‌های اطلاعاتی آفلاین هستند که می‌توانید آن‌ها را بر روی دستگاه خود دانلود کنید. زمانی که بدانید به کدام زبان‌ها در هنگام مسافرت خود نیاز خواهید داشت، مشاهده کنید که آیا در کنار زبان موردنظر در اپلیکیشن نشانه سنجاق وجود دارد یا نه؛ اگر وجود داشته باشد می‌توانید پکیج آفلاین زبان موردنظر را بر روی گوشی همراه هوشمند خود دانلود کنید.

هر پکیج زبانی تنها چند صد مگابایت حجم خواهد داشت، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که حافظه کافی برای دانلود این پکیج‌ها در تلفن همراه خود، خواهید داشت.

اگر به اینترنت همراه متصل نباشید، گوگل ترنسلیت دارای صدا نخواهد بود

تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر های خارجی
تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر

حتی باوجود پکیج زبانی مناسب، اگر شما در هنگام مسافرت به اینترنت دسترسی نداشته باشید، شناسایی صدای گوگل ترنسلیت، راهنمای تلفظ و گزینه مربوط به خواندن ترجمه توسط این اپلیکیشن را از دست خواهید داد. اگر زبان موردنظر شما از الفبا یا کاراکترهای یکسان با زبان مادری‌تان استفاده کند، شاید بتوانید تلفظ ترجمه موردنظر را تشخیص دهید؛ اما اگر شما زبانی همانند انگلیسی را به روسی، هندی یا ژاپنی ترجمه می‌کنید، تشخیص تلفظ آن‌ها غیرممکن خواهد بود.

نکاتی در مورد ترجمه: اگر شما پس‌انداز کافی دارید، اجاره یک مودم WiFi را در طول سفر خود، در نظر بگیرید. اینترنت همراه محدود، هنگامی‌که نتوانید توسط شاخصه‌های آفلاین گوگل ترنسلیت مکالمه کنید، می‌تواند یک منبع عالی برای اپلیکیشن باشد تا بتواند با استفاده از اینترنت مکالمه را برای شما آسان‌تر کند. حتی اگر اینترنت اضافی نیز داشته باشید می‌توانید توسط این اپلیکیشن عکس‌ها و ویدئوهای خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مسئولیت مشارکت

تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر های خارجی
تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر

هنگامی‌که بلیط هواپیما خریده و به یک کشور جدید سفر کرده‌اید و قصد دارید از گوگل ترنسلیت برای ترجمه و مکالمه استفاده کنید، صحبت کردن بر روی تلفن همراه و نشان دادن ترجمه به یک فرد بومی و منتظر ماندن برای صحبت فرد بومی و سپس خواندن ترجمه، بهترین راه برای داشتن یک مکالمه ساده خواهد بود؛ اما این گزینه زمانی میسر است که فرد موردنظر نیز خواستار مکالمه و یا استفاده از تلفن همراه شما باشد؛ بنابراین موقعیت و خواسته فرد مقابل را در نظر گرفته و با صحبت با هرکسی پافشاری نکنید.

نکاتی برای ترجمه: هیچ راهی برای مجبور ساختن شخص مقابل برای استفاده از گوگل ترنسلیت وجود ندارد؛ بنابراین درحالی‌که شما پیام خود را به فرد موردنظر برای مکالمه می‌رسانید، شاید شما پاسخ آن‌ها را به‌طور کامل درک نکنید. بهتر است برای این کار از اپلیکیشن‌های دیکشنری و یا کتاب عبارات مخصوص زبان محلی محل مسافرت خود استفاده کنید تا با یک درک واضح از سخنان طرف مقابل برسید.

اگر شما می‌خواهید سؤالی بپرسید، شاید امکان این وجود داشته باشد که سؤال موردنظر را جوری بپرسید ک جواب آن بله یا خیر باشد. با این کار شما خواهید توانست با شنیدن یک یا دو کلمه ساده از زبان فرد محلی، به‌آسانی پاسخ او را درک کنید تا این‌که بخواهید یک عبارت کامل را ترجمه کنید.

ترجمه‌های ناقص

تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر های خارجی
تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر

اگر شما چیز زیادی در مورد زبان محلی که به آن مسافرت خواهید کرد، نمی‌دانید، در حقیقت برای مکالمه با یک فرد محلی تنها به گوگل ترنسلیت اتکا خواهید کرد. بیشتر اوقات گوگل ترنسلیت، ترجمه‌های صحیح و معقولانه‌‌ای را ارائه خواهد داد؛ اما خالی از لطف نخواهد بود که مکالمه خود با شخص موردنظر و ترجمه گوگل ترنسلیت را دوباره چک کنید.

نکاتی برای ترجمه: زمانی‌ که گوگل ترنسلیت چیزی را برای شما ترجمه می‌کند، شما می‌توانید بر روی نشان سه‌نقطه کلیک کرده و بر روی گزینه برگرداندن ترجمه به زبان‌اصلی کلیک کرده و مطمئن شوید که ترجمه موردنظر صحیح است. اگر ترجمه موردنظر صحیح باشد دوباره آن را چک کنید، اگر نباشد می‌توانید ایده خود را عوض کرده و عبارت دیگری را به کار برید تا ترجمه آن درست باشد.

صبور و بردبار باشید

تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر های خارجی
تأثیر گوگل ترنسلیت در سفر

سدهای زبانی می‌توانند طاقت‌فرسا باشند؛ اما اگر سعی نکنید که بر آن‌ها چیره شوید، شما یک تجربه بی‌نظیر و دوستی جهانی را از دست خواهید داد. لبخند زده و بردبار باشید. افراد محلی درک خواهند کرد که شما نهایت سعی خود را می‌کنید تا منظور خود را برسانید و از تمامی ابزاری که در اختیار دارید، برای این کار بهره می‌برید. مطمئن باشید زمانی که یک مکالمه سالم با یک فرد محلی را داشته باشید، لذت آن شما را راضی خواهد کرد و خواهید دانست که تمامی تلاشتان ارزشش را داشت.

روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که امکان مکالمه با افراد محلی هنگام مسافرت، حتی اگر چیزی از زبان موردنظر نیز ندانید وجود خواهد داشت و در این راه گوگل ترنسلیت یکی از قدرتمندترین و بهترین اپلیکیشن‌های موجود در بازار است و با استفاده و کمک گرفتن از آن خواهید توانست با فرد محلی موردنظر خود یک مکالمه سالم به زبان محلی داشته باشید. تجربه این مکالمات به زبان محلی، بر لذت شما از سفرتان خواهد افزود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید