روش‌های تبدیل پول در ترکیه

امروزه ایرانی‌ها بیشترین آمار گردشگران ترکیه را تشکیل می‌دهند. جایی خوش آب‌وهوا و نزدیک به فرهنگ خودمان که هم غذاهای خوشمزه و متنوع دارد و هم مکان‌های زیبا برای گردشگری. اما ممکن است بسیاری با تهیه بلیط هواپیما ترکیه قصد خرید سوغاتی و یا چیزهای دیگری داشته باشند ولی روش‌های تبدیل پول در ترکیه را ندانند. موضوعی که ممکن است برای بسیاری از هم‌وطنانمان حتی نگران‌کننده هم به نظر برسد.

0
82
راهنمای تبدیل پول در ترکیه
تبدیل پول در ترکیه
روش‌های تبدیل پول در ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 11Rating: 4.5تبدیل پول در ترکیه و روش هایی که می توانید در ترکیه تبدیل ارز انجام دهید.تبدیل پول در ترکیه بهتر است قبل از هر چیز با واحد پول ترکیه آشنا شویم حتی اگر قبلا چیزی در مورد آن شنیده باشید بد نیست که دوباره اطلاعات‌تان را به‌روز کنید.

تبدیل پول در ترکیه

امروزه ایرانی‌ها بیشترین آمار گردشگران ترکیه را تشکیل می‌دهند. جایی خوش آب‌وهوا و نزدیک به فرهنگ خودمان که هم غذاهای خوشمزه و متنوع دارد و هم مکان‌های زیبا برای گردشگری. اما ممکن است بسیاری با تهیه بلیط هواپیما ترکیه قصد خرید سوغاتی و یا چیزهای دیگری داشته باشند ولی روش‌های تبدیل پول در ترکیه را ندانند. موضوعی که ممکن است برای بسیاری از هم‌وطنانمان حتی نگران‌کننده هم به نظر برسد. برای مثال فرض کنید از جلوی یک باقلوا فروشی معروف و یا رستوران نام‌آشنای نصرت رد شده‌اید و قصد دارید در آنجا غذای موردعلاقه‌تان را صرف کنید، اما هنگامی‌که نگاهی به داخل کیف پولتان می‌اندازید متوجه می‌شوید خبری از لیر یا دلار در آن نیست. اگر این مطلب را بخوانید قادر خواهید بود بدون دستپاچه شدن پول خود را به لیر تبدیل کرده و به‌راحتی از آن استفاده کنید. پس با سفرستان همراه باشید.

آشنایی با واحد پول در ترکیه

راهنمای تبدیل پول در ترکیه
تبدیل پول در ترکیه

بهتر است قبل از هر چیز با واحد پول ترکیه آشنا شویم، حتی اگر قبلا چیزی در مورد آن شنیده باشید بد نیست که دوباره اطلاعات‌تان را به‌روز کنید و با روش‌های تبدیل پول در ترکیه به‌خوبی آشنا شوید. لیر واحد پول رایج در کشور ترکیه است که با TL یا TRY نشان داده می‌شود. پس اگر در مرکز خریدی یا جایی این دو را مشاهده کردید بدانید منظور همان لیر است. پول‌های رایج در این مملکت همانند هرجای دیگری به دو شکل سکه و اسکناس هستند که استفاده از هر دو آن‌ها در ترکیه رایج است.

جاهای مناسب برای تبدیل پول در ترکیه

راهنمای تبدیل پول در ترکیه
تبدیل پول در ترکیه

بدون شک اولین گزینه‌ای که به ذهن همه‌مان می‌رسد، صرافی‌ها هستند. اما باید بگویم که این آخرین گزینه نیست و به‌جز آن، جاهای دیگری نیز برای تبدیل پول وجود دارند. شما حتی می‌توانید در فروشگاه‌ها، طلافروشی‌ها، فرودگاه و … هم این کار را انجام بدهید. اما نکته مهم این است که امکان دارد با نداشتن اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه، کمی ضرر کنید. پس در وهله اول یادتان باشد قبل از تبدیل پول در ترکیه حتما از چند جا قیمت بگیرید و سپس در یک جای مطمئن که رقم معقولانه‌ای ارائه می‌کند پول‌تان را تبدیل کنید.

آیا پولمان فقط باید لیر باشد؟

راهنمای تبدیل پول در ترکیه
تبدیل پول در ترکیه

قطعا اگر در هر کشوری واحد پول همان‌جا را داشته باشیم کارمان بسیار راحت‌تر خواهد بود. در ترکیه نیز اگر تمام پول‌تان لیر باشد کار خرج کردن و خرید برای‌تان بسیار آسان‌تر می‌شود. اما واقعیت این است که تنها راه تبدیل پول در ترکیه فقط لیر نیست. چراکه مراکز بزرگ، رستوران‌های معروف و … با دلار و یورو (که ارزش بالاتری دارند) هم کار می‌کنند و آن‌ها را قبول دارند. پس اگر احیانا همراه خود دلار و یورو داشتید نیازی نیست نگران باشید، چراکه قادر خواهید بود به‌راحتی آن‌ها را خرج کنید.

✅ بازدید از مقاله نحوه خرید سیم کارت در ترکیه
✅ بازدید از مقاله سفر بدون دغدغه با استانبول کارت

امن‌ترین روش برای تبدیل پول

راهنمای تبدیل پول در ترکیه
تبدیل پول در ترکیه

همان‌طور که در بالا نیز ذکر کردیم، روش‌های متعددی برای این کار وجود دارد. شما بدون هیچ محدودیتی می‌توانید در هرکجا که امکان آن باشد پول خود را به لیر تبدیل کنید. اما سوال مهم این است که آیا همه این روش‌ها معتبر و امن هستند؟ بدون شک خیر. چراکه نمی‌توان به هرکسی اعتماد کرد. پس بهترین و امن‌ترین روش تبدیل پول در ترکیه چیست؟ قطعا پاسخ این سوال صرافی است. یادتان باشد ترک‌ها به صرافی دوویز (Döviz) می‌گویند. پس هرکجا که این کلمه را دیدید می‌توانید همان‌جا پولتان را تبدیل کنید.

آیا محاسبات‌تان آن‌چنان قوی نیست؟

راهنمای تبدیل پول در ترکیه
تبدیل پول در ترکیه

با اینکه گفتیم هیچ محدودیتی در خرج کردن دلار و یا یورو وجود ندارد و لازم نیست که تحت هر شرایطی تمام پول‌تان را به لیر تبدیل کنید، اما اگر محاسباتتان زیاد قوی نیست حتما از لیر استفاده کنید. دلیل هم این است که ممکن است در برخی جاها در محاسبه پول و تبدیل آن کاملا اشتباه کنید و این کار به ضررتان تمام شود. از طرف دیگر شاید بعضی سودجوها نیز وجود داشته باشند و رقم بالایی به دلار و یورو بگویند و شما نیز بدون محاسبه کردن دقیق آن را پرداخت کنید، درصورتی‌که با داشتن لیر در کنارتان، این اتفاق هرگز نمی‌افتد.

تبدیل پول در بانک‌های ترکیه

یکی دیگر از روش‌های تبدیل پول در ترکیه که بسیار مطمئن و امن هستند، بانک‌ها هستند. این مراکز همه‌روزه، به‌جز روزهای شنبه و یکشنبه بازند و ساعات کاری آن‌ها نیز از 8 صبح تا 12 ظهر و همچنین از 1 ظهر تا 5 بعدازظهر است. شما می‌توانید در این محدوده به بانک‌ها مراجعه کرده و پول رایج خود را به‌راحتی در آنجا تبدیل کنید. اما باید در نظر داشته باشید که بانک‌ها برای انجام این کار از شما کارمزد دریافت خواهند کرد و پیشنهاد می‌کنیم این گزینه را در اولویت اول‌تان قرار ندهید.

استفاده از دستگاه ای‌تی‌ام (ATM) یا عابر بانک

راهنمای تبدیل پول در ترکیه
تبدیل پول در ترکیه

همان‌طور که تا اینجا خوانده‌اید، روش‌های تبدیل پول در ترکیه متنوع و متعدد است. اما یکی دیگر از این روش‌ها استفاده از دستگاه عابر بانک یا همان ای‌تی‌ام است. ولی شاید این سوال برایتان پیش بیاید که از چه کارتی می‌توان استفاده کرد و آیا کارت‌های ایرانی نیز در آنجا اعتبار دارند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شاید فعلا امکان این کار وجود نداشته باشد اما خبرهایی هم به گوش می‌رسد که بانک‌های دو کشور ترکیه و ایران در آینده قصد ایجاد چنین کاری را برای هر دو طرف دارند.

اگر شما هم قصد تهیه بلیط هواپیما ترکیه و سفر به این کشور خوش آب‌وهوا و زیبا را دارید، با خواندن این مطلب دیگر نگران روش‌های تبدیل پول در ترکیه نباشید. ما سعی کردیم روش‌های رایج و متعدد و همچنین امن‌ترین و مطمئن‌ترین آن‌ها را برای‌تان معرفی کنیم. دست‌آخر این شما هستید که باید راه درست و متناسب با شرایط فعلی‌تان را انتخاب کنید. فراموش نکنید که هرگز به کسانی که آن‌ها را نمی‌شناسید و به شما پیشنهاد تبدیل پول آسان و یا ارزان را می‌دهند اعتماد نکنید و فقط از طریق روش‌هایی که گفته شد اقدام کنید.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید