تجربه سفر مریخ روی زمین

بسیاری از ما در دوران کودکی خود رؤیای فضانورد شدن را در سر می‌پروراندیم و برخی از ما پس از بزرگ شدن، هنوز از چنین رؤیایی دست نکشیده‌ایم.

0
69
تجربه سفر مریخ روی زمین
تجربه سفر مریخ
تجربه سفر مریخ روی زمینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 1Rating: 4.0تجربه سفر مریخ روی زمین و انجام سفری بیادماندنی و عجیب.تجربه سفر مریخ روی زمین در عجیب‌ترین و اسرارآمیزترین نقاط کره زمین که بیشترین شباهت را با فضای مریخ دارند می تواند بسیار دلچسب باشد.

چگونه تجربه سفر مریخ روی زمین را کسب کنیم؟

بسیاری از ما در دوران کودکی خود رؤیای فضانورد شدن را در سر می‌پروراندیم و برخی از ما پس از بزرگ شدن، هنوز از چنین رؤیایی دست نکشیده‌ایم. بی‌تردید سیاحت و اکتشاف سیارات و تجربه معلق بودن و بی‌وزنی در فضا، از رؤیاهایی است که علیرغم تلاش‌های بی‌وقفه شرکت‌هایی مثل Space-x و  Virgin Galactic-که در زمینه سفرهای تجاری فضایی فعالیت می‌کنند- هنوز ناممکن و دست‌نیافتنی باقی مانده است؛ اما شاید ندانید که در همین کره آبی خودمان نیز اماکنی وجود دارند که فضای کره مریخ را برای شما تداعی می‌کنند. شما عزیزان می‌توانید به‌جای رؤیاپردازی درباره سفری 34 میلیون مایلی به سیاره سرخ، با خرید بلیط هواپیما ارزان به این مناطق عجیب و اسرارآمیز سفرکرده و تجربه‌ای مشابه با سفر به مریخ را کسب کنید. در این مطلب نیز با ما همراه باشید تا با چند مورد از عجیب‌ترین و اسرارآمیزترین نقاط کره زمین، که بیشترین شباهت را با فضای مریخ دارند، آشنا شوید و تجربه سفر مریخ روی زمین را تجربه کنید.

بیابان وادی رم یا دره ماه – اردن

تجربه سفر مریخ روی زمین
تجربه سفر مریخ

همه ما می‌دانیم که تمامی فیلم‌های فضایی در نقاطی از سطح زمین که بیشترین شباهت را به سطح سیارات دارند، فیلم‌برداری می‌شوند. بیابان وادی رم نیز که از فضایی بیگانه و اسرارآمیز برخوردار است، تاکنون موردتوجه بسیاری از سازندگان فیلم‌های هالیوودی قرار گرفته است. جالب است بدانید که برخی از صحنه‌های فیلم مشهور “مریخی” در این مکان به ثبت رسیده است. گفتنی است که هرساله بسیاری از گردشگران درست در زمان کامل شدن قرص ماه، به شهر عقبه اردن رفته و مسیری حدود 60 کیلومتر را به سمت شرق طی می‌کنند تا این بیابان حیرت‌انگیز را از نزدیک تماشا کنند. علاوه بر تماشای فضایی رؤیایی و ثبت تصاویری شگفت‌انگیز، گردشگران می‌توانند در روز به فعالیت‌هایی نظیر شترسواری و جیپ سواری در این بیابان پرداخته و شب‌ها نیز با چادر زدن در این بیابان، از منظره آسمان بی‌نظیر و تماشایی آن لذت ببرند.

جزیره دوون – کانادا

اگر می‌خواهید فضای ایزوله و دور‌افتاده مریخ را برای خود شبیه‌سازی کنید، هیچ مکانی خلوت‌تر و دنج‌تر از جزیره دوون را در کره زمین نخواهید یافت. این جزیره که در غرب خلیج بافین و در کشور کانادا واقع شده است، با مساحتی برابر با 55 هزار کیلومترمربع، یکی از بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر قطبی کانادا و بزرگ‌ترین جزیره خالی از سکنه دنیا محسوب می‌شود. جالب است بدانید که 39 میلیون سال قبل، شی‌ء فضایی‌ بسیار بزرگی از آسمان به این جزیره فرود آمد و گودالی به‌اندازه 23 کیلومترمربع حفر کرد. به گفته بسیاری از زمین‌شناسان، این گودال از نظر ویژگی‌های زمین‌شناسی به گودال‌های موجود در سیاره مریخ شباهت بسیاری دارد و ازاین‌رو بسیاری از آزمایش‌ها و تحقیقاتی که به‌منظور بارور ساختن خاک مریخ و حفظ حیات جانوری در سیاره سرخ صورت می‌گیرند، در این جزیره انجام می‌شوند.

✅ بازدید از مقاله نگاهی به سیاره مریخ
✅ بازدید از مقاله شاهکار معماری شهر لندن، خانه‌ای معلق در هوا

آتش‌فشان مائونا کیا – هاوایی

بی‌شک وقتی نام هاوایی به میان می‌آید، در ذهن تمامی ما سواحل رؤیایی و جنگل‌های انبوه و سرسبز نقش می‌بندد؛ اما باید خاطرنشان کرد که جزایر هاوایی از گداخته‌های سرد شده آتش‌فشان‌ها تشکیل شده‌اند و برخی از این آتش‌فشان‌ها، هنوز فعال هستند. مناظر اطراف برخی از جزایر این منطقه -که به سرزمین‌های گدازه‌ای شهرت دارند- بسیار عجیب و نادر هستند؛ آن‌قدر عجیب که گویی به این دنیا تعلق ندارند. برای مثال محیط و سطح اطراف آتش‌فشان مائونا کیا آن‌قدر جالب و خارق‌العاده است که ناسا مریخ‌نوردهای خود را در آن نقطه آزمایش می‌کند. هر‌ساله گردشگران بسیاری به این منطقه سفرکرده و به قله کوه آتش‌فشانی مائونا کیا صعود می‌کنند تا از طریق رصدخانه ناسا، آسمان حیرت‌انگیز شب را نظاره کنند.

منطقه دالول – اتیوپی

تجربه سفر مریخ روی زمین
تجربه سفر مریخ

اگر به پدیده‌های نادر زمین‌شناسی علاقه دارید، منطقه دالول اتیوپی شما را شگفت‌زده خواهد کرد. مناظر رنگارنگ و غیرزمینی این منطقه به هیچ کجای زمین شباهتی ندارند و هر گردشگری را حیرت‌زده می‌کنند. گفتنی است که وجود سازندهای نمکی، چشمه‌های آب گرم اسیدی و آبفشان‌های گازی باعث شده‌اند که این مکان به یکی از عجیب‌ترین و نادرترین پدیده‌های زمین‌شناسی مبدل ساخته است. نکته جالب دیگر در مورد منطقه دالول این است که این مکان با دمایی حدود 114 درجه فارنهایت در تابستان، یکی از گرم‌ترین نقطه زمین بشمار می‌رود.

جزایر قناری – کرانه شمالی آفریقا

تجربه سفر مریخ روی زمین
تجربه سفر مریخ

جزایر قناری از دیگر مناطق زمین است که تجربه سفر مریخ روی زمین را فراهم می کند و شباهت بسیار آن به سیاره مریخ بر همگان ثابت شده است. این مجمع‌الجزایر که در کرانه شمالی آفریقا واقع شده است، مشتمل از جزایر آتش‌فشانی متعددی بوده که از محیطی مشابه به سیاره مریخ تشکیل شده‌اند. در حقیقت این نقطه از زمین چنان به سیاره مریخ شباهت دارد که گروه‌های تحقیقاتی فضانوردی، تجهیزات خود را در این مکان برای سفر اکتشافی آینده خود در کره مریخ آزمایش می‌کنند. اگر پس از سفر به این جزایر، در پی یافتن شبیه‌ترین نقطه به سیاره مریخ سردرگم شدید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که فضاپیمای خود را در پارک ملی تیده واقع در جزیره تنریف به زمین بنشانید! سازندهای عجیب‌وغریب و زمین‌های بی‌آب‌وعلف این منطقه، تشخیص این امر را که شما در زمین هستید یا در سیاره مریخ، بسیار دشوار می‌کند.

جنوبگان – قطب جنوب

تجربه سفر مریخ روی زمین
تجربه سفر مریخ

شاید اگر کسی به شما بگوید که جنوبگان به سیاره مریخ شباهت دارد، تعجب کنید و با خود بگویید که اصلاً جنوبگان بیابان ندارد! ولی حقیقت چیز دیگری است. باورش سخت است اما بزرگ‌ترین و خشک‌ترین بیابان کره زمین در بخش جنوبی این قطب واقع شده است. دره‌های خشک این نقطه از زمین از معدود مناطقی است که با برف پوشیده نشده است؛ در حقیقت آن‌قدر سرد و خشک است که حتی برف نیز قادر به تحمل این منطقه نیست! شرایط عجیب این منطقه باعث شده است که دانشمندان و زمین‌شناسان بسیاری این نقطه از زمین را موردمطالعه قرار داده و شباهت بسیار آن با کره مریخ را اذعان کنند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید