آشنایی با دانشگاه های بلاروس و تحصیل در این کشور

اگر می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های معتبر اروپایی تحصیل کنید که هم مورد تائید وزارت علوم و بهداشت باشد و هم شهریه و هزینه‌های زندگی در آنجا نسبتاً معقولانه باشد. از طرفی نیز بتوانید از پس تمامی جوانب آن بربیایید، تحصیل در بلاروس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. زندگی در کشوری اروپایی و کشوری صلح‌طلب که ارتباط خوبی با سایر دولت‌ها دارد و آرزوی همه مردم است. در واقع بلاروس در اروپای شرقی واقع شده و یکی از ارزان‌ترین و امن‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است که آزمونی برای ورود به دانشگاه برگزار نمی‌کند و نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد.

0
70
خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس
آشنایی با دانشگاه های بلاروس و تحصیل در این کشورReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 19Rating: 4.0آشنایی با دانشگاه های بلاروس و تحصیل در این کشور - بلیط هواپیما بلاروساگر می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های معتبر اروپایی تحصیل کنید که هم مورد تائید وزارت علوم و بهداشت باشد و هم شهریه و هزینه‌های زندگی در آنجا نسبتاً معقولانه باشد. از طرفی نیز بتوانید از پس تمامی جوانب آن بربیایید، تحصیل در بلاروس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بلیط هواپیما بلاروس

دانشگاه‌های بلاروس

اگر می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های معتبر اروپایی تحصیل کنید که هم مورد تائید وزارت علوم و بهداشت باشد و هم شهریه و هزینه‌های زندگی در آنجا نسبتاً معقولانه باشد. از طرفی نیز بتوانید از پس تمامی جوانب آن بربیایید، تحصیل در بلاروس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. زندگی در کشوری اروپایی و کشوری صلح‌طلب که ارتباط خوبی با سایر دولت‌ها دارد و آرزوی همه مردم است. در واقع بلاروس در اروپای شرقی واقع شده و یکی از ارزان‌ترین و امن‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است که آزمونی برای ورود به دانشگاه برگزار نمی‌کند و نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. با ما همراه باشید تا دانشگاه‌های معروف بلاروس را بشناسید، شاید شما هم جزو کسانی باشید که بلیط هواپیما بلاروس را برای سفری تحصیلی رزرو می‌کنند.

رتبه‌بندی‌ها

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

بلاروس با داشتن 48 دانشگاه که اکثر آن‌ها در پایتختش، مینسک، واقع شده‌اند، هر ساله میزبان 6 هزار دانشجوی خارجی است. دانشجویان کشورمان هم بیش‌تر برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان‌پزشکی بلیط هواپیما بلاروس می‌خرند و راهی این کشور می‌شوند، چون همان‌طور که می‌دانید هزینه تحصیل در کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و … بسیار زیاد است ولی تحصیل در بلاروس، از این نظر، مقرون به‌صرفه‌تر است. EECA این دانشگاه‌ها را رتبه‌بندی کرده و علاوه بر دانشگاه‌های عمومی، تعدادی دانشکده‌های خصوصی و یا فنی را هم نام برده است.

دانشگاه دولتی بلاروس

خرید بلیط هواپیما بلاروس
تحصیل در بلاروس

جالب است بدانید که نشریه سالانه QS هم، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را اعلام می‌کند و در سال 2018 دانشگاه دولتی بلاروس “Belarusian State University” با 20 رتبه ترقی جایگاه 334 را به خود اختصاص داد و در رتبه‌بندی EECA هم رتبه 21 را کسب کرد تا دانشجویان بیش‌تری را مشتاق خرید بلیط هواپیما بلاروس و تحصیل در این کشور بکند. این دانشگاه در سال 1921 در پایتخت بلاروس ساخته شد و با ظرفیتی حدود 30 هزار دانشجو، بزرگ‌ترین دانشگاه کشور لقب گرفت. از این 30 هزار دانشجو، 2 هزار نفر دانشجوی پذیرشی خارجی هستند. یکی از 6 شاخصی که برای رتبه‌بندی جهانی استفاده می‌شود، تعداد کادر علمی دانشگاه است و دانشگاه بلاروس با داشتن 3 هزار مدرس به راحتی بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. بعلاوه این دانشگاه با بیش از 400 دانشگاه و موسسه علمی جهان همکاری دارد.

دانشگاه فنی مهندسی ملی بلاروس

خرید بلیط هواپیما بلاروس
دانشگاه های بلاروس

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که در مینسک واقع شده و با قدمتی 100 ساله در رأس دانشگاه‌های فنی کشور قرار گرفته، دانشگاه “Belarusian National Technical university” بلاروس است که از نظر EECA جایگاه 79 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه که در سال 1920 ساخته شده با 17 دانشکده، فرصت تحصیل در 89 رشته تحصیلی مختلف و 121 رشته تخصصی را فراهم کرده است. بیش از 35 هزار دانشجوی خارجی و داخلی در این دانشگاه مشغول کسب علم هستند، این دانشگاه با بیش از 64 موسسه علمی فنی و تحقیقاتی جهان همکاری و مشارکت دارد و این برای کسانی که بلیط هواپیما بلاروس می‌خرند و این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، زمینه اشتغال در پست‌های دولتی و خصوصی را فراهم می‌کند.

دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

قرارگیری دانشگاه‌های برتر بلاروس در پایتخت این کشور نوید زندگی سراسر لذتی را در زیباترین شهر بلاروس یعنی مینسک می‌دهد و برای همین دانشجویان زیادی از سراسر دنیا مشتاق تحصیل در این کشور هستند. اگر دانشگاه دولتی “Informatics and Radioelectronics” را انتخاب کرده‌اید بد نیست بدانید که این دانشگاه در لیست رتبه‌بندی EECA در جایگاه 118 قرار گرفته و این رتبه را به علت استخدام قابل‌توجهی از دانشجویان کسب کرده است. این دانشگاه در سال 1964 ساخته شده و دانشجویانی از رشته‌های علم کامپیوتر، رادیوالکترونیک و ارتباطات در آنجا مشغول تحصیل هستند. کلاس‌های این دانشگاه هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی برگزار می‌شود که شهریه هرکدام متفاوت است. در صورتی که قصد تحصیل در یکی از این علوم فنی را دارید، خرید بلیط هواپیما بلاروس و اقامت در مینسک را برنامه‌ریزی کنید.

دانشگاه دولتی یانکا کوپالا

خرید بلیط هواپیما بلاروس
دانشگاه در بلاروس

در سال 1940 دانشگاهی که نامش را از شاعر معروف بلاروسی “Yanka Kupala” گرفته بود، در گرودنو “Grodno” افتتاح شد و طی 80 سال،‌ با 15 دانشکده و 71 دپارتمان، خود را به رتبه 191 لیست EECA رساند. در این دانشگاه بیش از 18 هزار دانشجو مشغول کسب دانش هستند که اکثر آن‌ها در حال تکمیل دوره لیسانس خود هستند. بیش‌تر کلاس‌های این دانشگاه به زبان روسی برگزار می‌شود اما تدریس ریاضیات، تکنولوژی اطلاعات، گردشگری و مهمان‌نوازی، حقوق بین‌المللی و اقتصاد به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و آموزش را برای دانشجویان خارجی راحت‌تر می‌کند. البته اگر بلیط هواپیما بلاروس را برای تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی آن رزرو کرده‌اید با ما همراه باشید تا این دانشگاه‌ها را هم بشناسید.

دانشگاه‌های پزشکی

خرید بلیط هواپیما بلاروس
بلیط هواپیما بلاروس

در بین ایرانیان خرید بلیط هواپیما بلاروس و تحصیل در رشته پزشکی آنجا، متقاضیان بیش‌تری دارد چون بدون نگرانی درباره مدرک زبان و بدون کنکور وارد دانشگاهی می‌شوند که مشابه دانشگاه‌های معروف اروپایی است و هزینه کم‌تری را می‌طلبد. اما عدم نیاز به ارائه مدرک زبان به این معنی نیست که تنها با تسلط به زبان روسی می‌توانید در هر رشته‌ای تحصیل کنید، خصوصاً برای رشته‌های پزشکی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید چون همان‌طور که گفتیم برخی کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. دانشگاه علوم پزشکی دولتی بلاروس “Belarusian State Medical University”، دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک”Vitebsk State Medical University” و دانشگاه علوم پزشکی گرودنو “Grodno State Medical University” جزو سه دانشگاه برتر علوم پزشکی بلاروس هستند.

برای خرید بلیط هواپیما بلاروس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
topuniversities.com
estahbanaty.com
4icu.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید