تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی

0
31
شرایط تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی
تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی
تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 8Rating: 4.0تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی با چه شرایطی امکانپذیر است.تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی کشورهای زیادی هستند که طبق برخی شرایط اقدام به پذیرش دانشجو های خارجی می کنند که بین آن ها کانادا محبوب تر است

تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی

 تحصیل در خارج از کشور قطعاً از جمله رویاها و آرزوهاییست که هر دانشجویی در سر می پروراند این آرزو فقط به خاطر خرید بلیط هواپیما و یا خارج از کشور رفتن نیست بلکه به امید دستیابی به اساتید برتر دنیا استفاده از علم و تکنولوژی روز دنیا و در نتیجه زندگی بهتر است. کشورهای زیادی هستند که طبق برخی شرایط اقدام به پذیرش دانشجو های خارجی می کنند که بین آن ها کانادا بین دانشجویان محبوب تر است. اما چگونه می توان دانشجوی دانشگاهی در کانادا شد؟ تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی امکان دارد؟ در ادامه با سفرستان همراه باشید.

 چرا باید کانادا را برای تحصیل انتخاب کرد؟

تقریباً از هر کسی که در مورد تحصیل در خارج از کشور بپرسید به شما خواهند گفت که در کانادا تحصیل کنید اما چرا؟ اصلی ترین دلیل این افراد این است که تعداد ایرانی ها در کانادا بیشتر است و فرد دانشجو احساس غربت نخواهد کرد. گرچه غریب نبودن حس خوبیست ولی مهمترین عامل برای دانشجویان کیفیت آموزش و معتبر بودن مدرک دانشگاهی است. اگر به دنبال دلیلی هستید که چرا باید تحصیل در دانشگاه های کانادا را در نظر بگیرید باید بگوییم که سیستم آموزشی این کشور در سطح نسبتا بالایی است و مدارک تحصیلی کانادا در بسیاری از کشورها مورد تایید و قبول است. از طرف دیگر هزینه های تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورها پایین است و فرد دانشجو نه تنها از آموزشی در سطح جهانی برخوردار خواهد شد بلکه هزینه چندان سنگینی برای استفاده از این آموزش پرداخت نخواهد کرد. بسیاری از دانشجویانی که در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل می کنند به دنبال این هستند که شغل مناسبی هم پیدا کنند تا همزمان با تحصیل امکان کار و تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود را داشته باشند. با اینکه بسیاری از کشورها اجازه کار و تحصیل همزمان را به دانشجویان خود نمی دهند کانادا این امکان را برای دانشجویان خود  ایجاد کرده است. دلیل دیگری که تحصیل در کانادا بسیار محبوب است امکان مهاجرت به این کشور است. دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند معمولاً پس از اتمام تحصیلات مجبور به بازگشت هستند این در حالی است که کانادا شرایط و قوانینی را ایجاد کرده تا دانشجویان پس از دوره تحصیل بتوانند در این کشور زندگی و به طور کامل مهاجرت کنند.

✅ بازدید از مقاله تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل بدون مجوز تحصیلی

شرایط تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی
تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی

هر فردی که قصد تحصیل در کانادا را داشته باشد باید مجوز تحصیلی بگیرد. فرقی نمی کند که مقطع و رشته تحصیلی تان چیست اساساً بدون مجوز تحصیلی امکان تحصیل در کانادا ویژه به مدت طولانی نخواهد بود اما با این حال گاهی می‌تواند بدون مجوز تحصیلی هم در کانادا تحصیل کرد:

برنامه های تحصیلی کوتاه مدت

گاها برخی از دانشگاه ها دوره های کوتاه مدت شش ماهه  یا کمتر در رشته های مختلف برگزار می کنند. دانشجویان و افرادی که در این دوره ها ثبت نام می کنند می توانند بدون داشتن مجوز تحصیلی در طول برگزاری دوره ها در کانادا اقامت داشته و تحصیل کنند البته این در صورتی است که مطابق زمان تعیین شده برنامه تحصیلی را در مدت شش ماه یا کمتر به پایان برسانند در صورتی که این برنامه های کوتاه مدت بیش از مدت زمان تعیین شده طول بکشد باید برای اخذ مجوز تحصیلی اقدام کنید.

 تحصیل کودکان در کانادا

کودکان نیز بدون مجوز تحصیلی می توانند در دوره های مختلف آموزشی از پیش دبستانی تا دبیرستان ثبت نام کنند این در صورتی است که کودک زیر سن قانونی و ساکن کانادا باشد اگر با ویزای گردشگری کانادا سفر کرده اید، نمی توانید کودک  زیر سن قانونی را در دوره های آموزشی مدارس کانادا ثبت نام کنید

تحصیل بدون مدرک زبان

شما می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان هم ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید ولی این نکته را باید در یاد داشته باشید که بدون مدرک زبان تنها می توانید در کالج ها و مدارس کانادا تحصیل کنید و برای تحصیل در دانشگاه های کانادا حتماً باید مدرک زبان آیلتس داشته باشید.

در ادامه می توانید با مشاغل مورد نیاز کانادا برای مهاجرت آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید