راهکارهای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

در اکثر دانشگاه های کانادا برای ورود مستقیم به دوره ها نمره زبان 6.5 آکادمیک آیلتس یا معادل آن در آزمون های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT نیاز است. به همین سبب بسیاری از دانشجویانی که می خواهند در کانادا ادامه تحصیل بدهند، از داشتن مدرک زبان یا طی کردن مراحل آن واهمه دارند.

0
23
راهکارهای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
راهکارهای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 20Rating: 4.0تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان با چه شرایط و در چه مقاطعی امکانپذیر است.تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان روش هایی هم وجود دارند که می توانید بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان پایین تر از نمره مورد نظر به صورت مشروط پذیرفته شوید.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

در اکثر دانشگاه های کانادا برای ورود مستقیم به دوره ها نمره زبان 6.5 آکادمیک آیلتس یا معادل آن در آزمون های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT نیاز است. به همین سبب بسیاری از دانشجویانی که می خواهند در کانادا ادامه تحصیل بدهند، از داشتن مدرک زبان یا طی کردن مراحل آن واهمه دارند. باید بگوییم که برای تحصیل در کانادا روش هایی هم وجود دارند که می توانید بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان پایین تر از نمره مورد نظر به صورت مشروط پذیرفته شوید. منظور از مشروط این است که دانشجو در دوره آکادمیک کالج یا دانشگاه پذیرفته می شود اما برای ورود به دوره های دانشگاه بایستی سطح یا نمره زبان مورد نظر دانشگاه را داشته باشد. بسیاری از کالج ها یا دانشگاه ها دوره های زبان را به صورت پیش نیاز در همان مرکز ارائه می دهند و برخی نیز با موسسات زبان همکارشان هماهنگی و فعالیت می کنند. در این صورت، دانشجو می تواند با ارائه کارنامه از موسسه زبانی که دانشگاه معرفی کرده وارد دوره آکادمیک شود. کالج ها و دانشگاه هایی که پذیرش مشروط برای دانشجو صادر می کنند، پس از تکمیل شدن دوره پیش نیاز و پایان دوره زبان برای ورود دانشجو به دوره آکادمیک کارنامه آیلتس یا تافل درخواست نمی کنند. اگر شما هم مشتاق خرید بلیط هواپیما کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هستید در ادامه با سفرستان همراه باشید.

تحصیل مدارس کانادا بدون مدرک زبان

راهکارهای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

جهت اخذ پذیرش از مدارس کانادا معمولا ارائه مدرک زبان لازم نیست. البته، در مدارس کانادا از دانش آموزان تست تعیین سطح زبان گرفته می شود و معمولا پیش از ثبت نام این تست برگزار می گردد. در صورتی که زبان انگلیسی یا فرانسوی شما در حد خوب و کافی نباشد، دوره های پیش نیاز زبان برای شما در نظر گرفته می شوند.

✅ بازدید از مقاله راهنمای مهاجرت به کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان

مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان

برای ورود به مقطع کارشناسی مدرک زبان مورد نیاز بسته به دانشگاه مورد نظر شما فرق می کند. در برخی از دانشگاه های برتر کانادا برای ورود دانشجو یک نمره زبان حداقلی قطعی تعیین کرده اند. اما برخی دانشگاه های دیگر نیز در مقطع کارشناسی دانشجویان را بدون نیاز به مدرک زبان، با پذیرش نامه مشروط قبول می کنند. در این صورت دانشجو باید پیش از آن که وارد دوره آکادمیک شود، در دوره زبان دانشگاه شرکت نماید.

مقطع کارشناسی ارشد (دوره محور) بدون مدرک زبان

در دوره کارشناسی ارشد اکثر دانشگاه های کانادا پذیرش دانشجو با پذیرش نامه مشروط قبول نمی کنند. اما خوشبختانه، در سال های اخیر برخی از دانشگاه های دولتی و خصوصی از این قبیل پذیرش هایی را صادر می کنند و این خبر بسیار خوبی برای مخاطبین است. هرچند، نکات بسیار مهم فراوانی در این زمینه وجود دارند که دانشجویان باید بدان مطلع باشند تا در ادامه مسیر تحصیلی خود دچار مشکل نشوند.

مقطع دکتری بدون مدرک زبان

دانشجویان باستی برای پذیرفته شدن در مقطع دکتری دانشگاه های کانادا حداقل مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را داشته باشند. دانشجویان دکتری بدون داشتن مدرک زبان مورد نیاز دانشگاهشان امکان اخذ پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه های کانادا را نخواهند داشت.

مقطع ارشد (تز محور) بدون مدرک زبان

حداقل مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه برای دریافت پذیرش ها تز محور نیاز است. در صورتی که دانشجو حداقل مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه کانادا را نداشته باشد، نمی تواند از دانشگاه مورد نظرش پذیرش دریافت کند.

تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان

نمره آیلتس 6 یا 6.5 برای ورود به اکثر کالج های کانادا نیاز است. در صورتی که دانشجو موفق به اخذ چنین نمره ای نباشد، کالج کانادا به او پذیرش مشروط ارائه خواهد داد. دوره پیش نیاز زبان معمولا توسط کالج ها ارائه می گردند. اما برخی از آن ها نیز با موسسات زبان قرارداد همکاری دارند و دانشجویان را جهت شرکت در دوره های زبان به این موسسات معرفی می کنند. مدرک معتبر موسسات معرفی شده از طرف کالج های کانادا مورد پذیرش هستند.

ویزای دانشجویی کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

راهکارهای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

ارائه ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان باتوجه به کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن دارید، متفاوت است. برخی از سفارت های کانادا، مانند سفارت کانادا در هندوستان جهت صدور ویزا الزام قطعی به مدرک زبان دارد. در حالی که در بسیاری از کشورهای دیگر چنین الزام و اجباری وجود ندارد. در هر صورت داشتن مدرک زبان معتبر نشان از قطعیت تصمیم و برنامه شما برای تحصیل در کانادا است و تاثیر مثبتی در تصمیم گیری ماموران و آفیسرها دارد. گرچه، همان طور که توضیح داده شد نداشتن مدرک زبان معتبر دال بر عکس این موضوع نیست و دانشجو می تواند بدون مدرک زبان نیز برای تحصیل درکانادا اقدام نماید. اما وقتی برای اخذ ویزای تحصیلی مدرک زبان ارائه نمی دهید، بایستی این موضوع در استادی پلان و نامه پذیرش تان به وضوح و شفافیت عنوان گردد و مسیر تحصیلی تان جهت ورود به دوره اصلی به طور کامل روشن شود. اگر وکیل داشته باشید، ایشان این موضوع را حتما در نامه دفاعیه خود به طور واضح عنوان خواهد کرد.

در ادامه می توانید با روش های تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید