تحصیل و زندگی در ایتالیا

اگر به دنبال اخذ مدرک دانشگاهی در خارج از کشور با شهریه پایین در اروپا هستید، باید تحصیل در ایتالیا را در نظر بگیرید. این کشور محل  قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که تحصیلات با کیفیت بالا و شهریه پایین را ارائه می دهند.

0
29
شرایط تحصیل و زندگی در ایتالیا
تحصیل و زندگی در ایتالیا
تحصیل و زندگی در ایتالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 2Rating: 4.0تحصیل و زندگی در ایتالیا و هزینه ها و جزئیات ویزای تحصیلی ایتالیا.تحصیل و زندگی در ایتالیا اگر به دنبال اخذ مدرک دانشگاهی در خارج از کشور با شهریه پایین در اروپا هستید، باید تحصیل در ایتالیا را در نظر بگیرید.

جزئیات و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

اگر به دنبال اخذ مدرک دانشگاهی در خارج از کشور با شهریه پایین در اروپا هستید، باید تحصیل در ایتالیا را در نظر بگیرید. این کشور محل  قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که تحصیلات با کیفیت بالا و شهریه پایین را ارائه می دهند. همچنین از سفر و گشت و گذار در فرهنگ غنی و تاریخ شهرهای ایتالیا لذت خواهید برد. اگرچه هزینه های تحصیل مقرون به صرفه است ، اما هزینه های دیگری نیز برای تأمین وجود دارد، مانند: محل اقامت، غذا، حمل و نقل، کتاب و سایر هزینه ها. در این مطلب ما اطلاعات بیشتری در مورد شهریه و هزینه های زندگی ارائه خواهیم داد و امیدواریم که شما در مورد نوع بودجه مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا ایده بهتری داشته باشید. قبل از تصمیم نهایی و خرید بلیط هواپیما این مطلب را تحت عنوان تحصیل و زندگی در ایتالیا مطالعه کنید.

شهریه دانشگاه در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی: دانشگاه های دولتی در ایتالیا شهریه خود را براساس رشته و نوع درجه (لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا) تعیین می کنند. به طور متوسط ، شهریه بین 0 – 5000 EUR / سال تحصیلی است. اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید، برخی از برنامه های تحصیلی می توانند شهریه بسیار بالاتری را طلب کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی: دانشگاه های خصوصی در ایتالیا معمولاً شهریه بیشتری را در مقایسه با دانشگاه های دولتی می گیرند و بیشتر آنها برای دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA شهریه یکسانی دارد. متوسط شهریه در دانشگاه های خصوصی بین 3000 تا 35000 یورو در سال است.

✅ بازدید از مقاله تعیین وقت سفارت ایتالیا

مقرون به صرفه ترین دانشگاه های ایتالیا

 لیست دانشگاه های ایتالیا را با برخی از مقرون به صرفه ترین شهریه این دانشگاه ها هستند که با توجه به رشته تحصیلی انتخابی خود می توانید در مورد آن ها تحقیق کنید.

دانشگاه مدیترانه ای رجیو کالابریا

 دانشگاه کامرینو

 دانشگاه آزاد بوزن-بولزانو

 دانشگاه پیزا

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دارای رتبه برتر ایتالیا

 لیست متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با بالاترین رتبه

: Scuola Superiore Sant’Anna – متوسط شهریه 4000 یورو در سال

 دانشگاه بولونیا – متوسط شهریه 3000 یورو در سال

 دانشگاه پادووا – متوسط شهریه 2،600 یورو در سال

 دانشگاه پلی تکنیک میلان – متوسط شهریه 3900 یورو در سال

 دانشگاه ترنتو – متوسط شهریه 4000 یورو در سال

هزینه های زندگی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

شرایط تحصیل و زندگی در ایتالیا
تحصیل و زندگی در ایتالیا

هزینه های کلی زندگی دانشجویان بین المللی در ایتالیا بین 700 تا 1000 یورو در ماه است. این هزینه ها شامل اقامت، غذا، حمل و نقل عمومی، سفر محلی و / یا سرگرمی است. زندگی در ایتالیا یک تجربه عالی است. اما به خاطر داشته باشید که اگر رم یا میلان را انتخاب کنید، هزینه های زندگی در آنها نسبت به دیگر شهرهای ایتالیا گران تر است.

 بررسی متوسط هزینه های زندگی ماهیانه دانشجویان در این شهرهای دانشجویی در ایتالیا

: بولونیا: حدود 750 تا 1100 یورو در ماه

 فلورانس: حدود 850 تا 1300 یورو در ماه

 میلان و رم: بین 850 تا 1450 یورو در ماه

محل اقامت

شما باید برای مسکن بین 300 تا 600 یورو هزینه کنید. قیمت ها بسته به شهری که در آن زندگی می کنید و نوع محل اقامت متفاوت است. تقسیم یک آپارتمان با سایر دانشجویان راهی خوب برای کاهش هزینه های ماهانه شماست. می توانید با یک خانواده محلی زندگی کنید و ضمن آشنایی با سنت و سبک زندگی آنها، مهارت های زبان ایتالیایی خود را تمرین کنید.

به طور متوسط، بسته به نوع محل اقامت، قیمت های دانشجویان برای اجاره مسکن در اینجا آمده است

: دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند: 400 تا 700 یورو در ماه

 دانشجویان ساکن خوابگاه دانشجویی: 250 – 300 یورو در ماه

 دانشجویان مشترک یک آپارتمان اجاره ای: 250 – 500 یورو در ماه

 فراموش نکنید که برنامه های کمکی  می تواند بین 90 تا 260 یورو به هزینه های ماهانه شما اضافه کند.

هزینه های خورد و خوراک

شرایط تحصیل و زندگی در ایتالیا
تحصیل و زندگی در ایتالیا

 اگر از سوپرمارکت های محلی مواد غذایی خریداری کنید، حدود 150 تا 200 یورو در ماه هزینه خواهید کرد. Lidl ، Penny Market یا Esselunga دارای کمترین قیمت هستند.

در رستوران های ایتالیایی ، ناهار یا شام با آنتیپستو (نوعی اشتها آور یا پیش غذا) شروع می شود و غذای اصلی متشکل از انواع گوشت سرد ، غذاهای دریایی و غذاهای سبزیجات ، با قیمت بین 8 تا 15 یورو است.

در رستوران های میان رده، غذاهای ماکارونی بین 6 تا 12 یورو هستند، در حالی که غذاهای اصلی ماهی یا گوشت معمولاً بین 8 تا 16 یورو هزینه دارند.

شما باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که هر رستوران ایتالیایی هزینه نان و مخلفات شما را از شما به صورت جداگانه می گیرد. این هزینه معمولاً برای هر نفر در حدود 1 – 2.50 یورو است.

هزینه ی حمل و نقل

حمل و نقل عمومی آسان ترین و راحت ترین روش برای سفر در ایتالیا است. بلیط ماهانه اتوبوس / تراموا / مترو برای دانشجویان ، بسته به شهر ، بین 25 تا 45 یورو در ماه است.

شبکه قطار در ایتالیا سریع است و به خوبی نگهداری می شود، بنابراین بازدید از شهرهای دیگر قطعاً یک گزینه است. کرایه ها برای سفر از حدود 20 یورو شروع می شود، اما اگر زودتر بلیط رزرو کنید، می توانید تا 70٪ تخفیف بگیرید.

در ادامه می توانید با روش های مهاجرت به ایتالیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید