شرایط تحصیل کودکان در کانادا

یکی از فرصت‌هایی که والدین می‌توانند برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند، تحصیل فرزندانشان در مدارس کانادا است. امروزه، به دلیل سخت شدن شرایط مهاجرت بهترین کاری که مردم برای مهاجرت به کانادا می‌توانند انجام دهند، اقدام برای تحصیل فرزندانشان در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی و اقامت کانادا می‌باشد.

0
66
شرایط تحصیل کودکان در کانادا
تحصیل کودکان در کانادا
شرایط تحصیل کودکان در کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 7Rating: 4.5تحصیل کودکان در کانادا و شرایط و مدارک تحصیلی برای کودکان در کانادا.تحصیل کودکان در کانادا و تمامی شرایط و قوانین را به دقت مطالعه نمایید و سپس اقدامات لازم را برای آینده تحصیلی فرزندان و اقامت خودتان انجام دهید.

تحصیل کودکان در کانادا

یکی از فرصت‌هایی که والدین می‌توانند برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند، تحصیل فرزندانشان در مدارس کانادا است. امروزه، به دلیل سخت شدن شرایط مهاجرت بهترین کاری که مردم برای مهاجرت به کانادا می‌توانند انجام دهند، اقدام برای تحصیل فرزندانشان در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی و اقامت کانادا می‌باشد. دولت کانادا از دانش آموزانی که واجد شرایط اخذ ویزای دانش آموزی هستند، به خوبی استقبال می‌کند. در حال حاضر یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت کانادا ثبت نام فرزندان در مدارس کانادا است. البته، تنها با این روش نمی‌توان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد. بلکه، می‌توان با ویزای همراه دانش آموز وارد خاک کانادا شد و سپس اقدامات لازم را برای اخذ اقامت دائم انجام داد. اگر مایل هستید در مورد تحصیل کودکان در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیش از آن که بلیط هواپیما کانادا خریداری کنید تمامی شرایط و قوانین را به دقت مطالعه نمایید و سپس اقدامات لازم را برای آینده تحصیلی فرزندان و اقامت خودتان انجام دهید.

شرایط تحصیل کودکان در کانادا

در کانادا ایالت‌ها مسئول و عهده‌ دار تمامی امور مربوط به تحصیلات دانش آموزان هستند و هر کدام قوانین و شرایط خاص خود را دارند. در کانادا مدارس به دو دسته تقسیم می‌شوند: مدارس غیرمذهبی که تحت حمایت مالی مالیات‌های محلی و استانی هستند و مدارس مذهبی که کلیسای کاتولیک آن‌ها را تأمین می‌کند. در اکثر مدارس عمومی کانادا تحصیل به صورت رایگان است. در برخی ایالات نظیر اونتاریو، به شرطی تحصیل رایگان ارائه داده می‌شود که پدر و مادر کودک در همان ایالت زندگی و سکونت کنند. در کانادا معیار انتخاب مدرسه به شهرت مدرسه، میزان قبولی دانش آموزان مدرسه در دانشگاه‌های معتبر و سطح کیفیت آموزش و روش تدریس بستگی دارد. در هر صورت همه مایل هستند در یکی از بهترین مدارس کانادا تحصیل کرده و بدین طریق آینده شغلی خود را تضمین کنند.

مدارکی که والدین برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس کانادا بایستی همراه داشته باشند، عبارت‌اند از:

مدارک مهاجرتی، پاسپورت والدین و فرزند، گواهی تولد فرزند، سابقه پزشکی فرزند، گزارش تحصیلی از مدرسه قبلی فرزند، دو مدرکی که گواه بر این باشند که والدین در همان ایالتی که قصد ثبت نام فرزندشان را دارند، سکونت دارند و زندگی می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی کانادا
✅ بازدید از مقاله شهرهای مهم کانادا
✅ بازدید از مقاله گذراندن دوران بازنشستگی در کانادا

سال تحصیلی مدارس کانادا

در کانادا سال تحصیلی مدارس از اولین هفته سپتامبر آغاز شده و تا پایان ماه ژوئن به مدت ده ماه ادامه می‌یابد. برخی مدارس نیز در تمام طول سال دایر هستند و برخی دیگر از اواسط ماه آگوست آغاز شده و تا انتهای ماه مه ادامه دارند. مدارس ابتدایی در کانادا معمولا از ساعت هشت و نیم صبح به فعالیت مشغول شده و ساعت سه و نیم بعداز ظهر تعطیل می‌شوند. در این مدت زمان یک ساعت برای صرف وعده ناهار دانش آموزان در نظر گرفته شده است. در مقطع ابتدایی مدارس کانادا دروسی از قبیل تاریخ، علوم، ریاضی، جغرافیا، هنر، موسیقی، ورزش و مهارت‌های پایه‌ای خواندن و نوشتن به دانش آموزان تدریس می‌شوند.

مجوز تحصیلی برای کودکان در کانادا

شرایط تحصیل کودکان در کانادا
تحصیل کودکان در کانادا

والدینی که فرزندانشان زیر 18 سال بوده و قصد تحصیل در یکی از مدارس کانادا را دارند، در صورتی که از طریق ویزای اقامت موقت یا ویزای توریستی قصد سفر به کانادا داشته باشند و یا مجوز تحصیلی و کاری نداشته باشند، بایستی برای دریافت مجوز و ویزای تحصیلی اقدام نمایند. برای دانش آموزان مدارس ابتدایی مجوز تحصیلی یک ساله صادر می‌گردد که هر سال قابل تمدید است. برای مقاطع متوسطه (سال نهم تا دوازدهم تحصیلی) برای کل دوره تحصیلی (حداکثر 4 ساله) صادر می‌شود. برای دانش آموزان مهدکودک و پیش دبستانی نیازی به مجوز تحصیلی نیست. والدین دانش آموزان می‌توانند با داشتن ویزای اقامت موقت یا ویزای توریستی همراه فرزندانشان تا پایان تحصیلاتشان در کانادا زندگی کنند.

ویزای تحصیلی کودکان در کانادا

در صورتی که یکی از والدین کودکی که در حال حاضر در کانادا زندگی می‌کند، مجوز کاری یا تحصیلی در کانادا داشته باشد، کودک می‌تواند بدون مجوز تحصیلی در دوره‌های پیش دبستانی، ابتدایی و دبیرستان تحصیل نماید. اما کودکانی که خارج از کانادا زندگی می‌کنند و برای کار یا تحصیل با همراهی والدینشان به کانادا می‌آیند، بایستی مجوز تحصیلی دریافت کنند. به طور کلی، والدینی که قصد دارند همراه کودکانشان برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنند، باید به جای سابقه بازدید کننده، مجوز تحصیلی اخذ نمایند. این کار به فرآیند مهاجرتشان سرعت خواهد بخشید.

کودکانی که به همراه اعضای خانواده‌شان قبل از ورود به کانادا مجوز تحصیلی دریافت کرده‌اند، دیگر نیازی به ارائه نامه‌ای از طرف یک مؤسسه آموزشی معتبر ندارند. تنها چیزی که لازم است ترجمه مدارک تحصیلی رسمی دو سال از تحصیلات کودک به زبان انگلیسی می‌باشد. همچنین، احتمال دارد گواهی تولد و پرونده‌های ایمن سازی پس از تولد برای دریافت کجوز تحصیلی نیاز باشند.

والدینی که قصد داشته باشند ویزای همراه خود را به ویزای دانشجویی تبدیل کنند، بایستی اقدامات زیر را انجام دهند:

اخذ مدرک زبان انگلیسی، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های کانادا، تبدیل ویزای همراه به ویزای دانشجویی ( در این صورت هزینه تحصیل فرزند رایگان می‌شود)،  اخذ ویزای کار برای همسر (Open Work Permit)، اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی، اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرتی دانشجویان بین‌المللی.

برای خرید بلیط هواپیما کانادا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید