چگونه می‌توان یک پرواز طولانی را تحمل کرد؟

خرید بلیط هواپیما و انجام سفر به کشورهای مختلف همیشه با جذابیت‌های متنوعی همراه می‌شود. اما حتی با پیشرفت‌هایی که امروزه در صنعت هوانوردی به وجود آمده، هنوز فاصله بین برخی شهرها واقعا زیاد است. به طوری که مثلا برای سفر به شهری در یک قاره دیگر، گاهی مسافران حتی به انجام پرواز خارجی در حد ۱۶ یا ۱۷ ساعت مجبور می‌شوند. کاری فوق‌العاده سخت و طاقت‌فرسا که باعث می‌شود مسافران همیشه این سوال به ذهنشان خطور کند که چگونه می‌توان یک پرواز طولانی را تحمل کرد؟

0
14
راه های تحمل پرواز طولانی
تحمل پرواز طولانی
چگونه می‌توان یک پرواز طولانی را تحمل کرد؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 9Rating: 4.5چگونه و با چه راهکارهایی می‌توان یک پرواز طولانی را تحمل کرد.تحمل پرواز طولانی بسیار ساده است همه مسافرانی که چندین بار تجربه پرواز خارجی و سفر هوایی داشته‌اند به خوبی از تاثیر صندلی بر روی کیفیت پرواز آگاهند.

راه های تحمل یک پرواز طولانی

خرید بلیط هواپیما و انجام سفر به کشورهای مختلف همیشه با جذابیت‌های متنوعی همراه می‌شود. اما حتی با پیشرفت‌هایی که امروزه در صنعت هوانوردی به وجود آمده، هنوز فاصله بین برخی شهرها واقعا زیاد است. به طوری که مثلا برای سفر به شهری در یک قاره دیگر، گاهی مسافران حتی به انجام پرواز خارجی در حد ۱۶ یا ۱۷ ساعت مجبور می‌شوند. کاری فوق‌العاده سخت و طاقت‌فرسا که باعث می‌شود مسافران همیشه این سوال به ذهنشان خطور کند که چگونه می‌توان یک پرواز طولانی را تحمل کرد؟ ما مطلب زیر را بر اساس تجربیات چندین ساله مسافران و گردشگران مختلف از خرید بلیط هواپیما خارجی و سفر به نقاط دوردست جمع‌آوری کرده و تدارک دیده‌ایم تا راهگشای این موضوع باشیم و به همین سوال مهم پاسخ دهیم. پس توصیه می‌کنیم که حتما قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی و انجام پرواز خارجی طولانی مدت، مطلب زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

لباس مناسب، شرط اصلی کار

اگر از ما بخواهید که فقط یک نکته کلیدی برای راحتی‌تان در هر لحظه از پرواز بیان کنیم، مطمئنا به شما خواهیم گفت که لباس مناسب بپوشید. لباس‌های چسبان و کلفت در یک پرواز طولانی عذاب‌آور هستند. پیشنهاد ما این است که شما چند لایه لباس‌ نازک بپوشید. بدین‌ترتیب اگر در طول پرواز خارجی احساس گرما داشتید می‌توانید لایه‌های لباس خود را کم کنید و اگر احساس سرما کردید می‌توانید بر تعداد آنها اضافه کنید؛ بی‌آنکه احساس خستگی داشته باشید. ضمنا، در صورت امکان از النگوها، ساعت، گردنبد و سایر زیورآلات سنگین هم اجتناب کنید. پوشیدن کفش راحتی هم فراموش نشود.

✅ بازدید از مقاله هنگام سفر چه داروهایی باید به همراه داشته باشیم؟
✅ بازدید از مقاله نکات ضروری که در مورد فرود اضطراری باید رعایت شود
✅ بازدید از مقاله نکاتی برای مقابله با حالت تهوع در پرواز

انتخاب صندلی مناسب

راه های تحمل پرواز طولانی
تحمل پرواز طولانی

همه مسافرانی که چندین بار تجربه خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی داشته‌اند، به خوبی از تاثیر صندلی بر روی کیفیت پرواز آگاهند. صندلی شما باید جای مخصوص برای دراز کردن پا داشته باشد تا کاملا احساس راحتی کنید. بهتر است این صندلی به دور از پنجره‌ها قرار گیرد تا صدای بچه‌های کوچکی که نزدیک پنجره‌ها می‌نشینند شما را اذیت نکند. ضمنا، اگر می‌خواهید در طول پرواز از جای خود بلند شوید، بهتر است نزدیک راهرو هواپیما بنشینید. انتخاب صندلی به فاصله ۵ ردیف از در خروجی هم به لحاظ امنیتی همیشه توصیه می‌شود.

خود را آماده خواب کنید

راه های تحمل پرواز طولانی
تحمل پرواز طولانی

مسلما خودتان هم خوب می­دانید که هیچ چیز بهتر از یک خواب شیرین نمی‌تواند زمان را جلو ببرد. تصور کنید که شما قرار است پروازی ۱۲ ساعته داشته باشید. پس چه خوب که حداقل نصف یا حتی بیشتر آن را با خواب سپری کنید. آوردن چشم‌بند و بالش‌های مسافرتی مناسب می‌تواند شما را برای داشتن خوابی راحت هنگام خرید بلیط هواپیما برای سفر طولانی بسیار کمک کند. ضمنا، بد نیست قبل از پرواز کمی بی‌خواب بمانید تا خوابتان در طول سفر هوایی عمیق‌تر باشد.

هیدراته بمانید

راه های تحمل پرواز طولانی
تحمل پرواز طولانی

نقش آب در شادابی انسان‌ها انکارناپذیر است. اما فضای خشک هواپیماها باعث می‌شود که مسافران همیشه در معرض از دست دادن آب بدن خود قرار بگیرند. بنابراین، گاها سردردهای بسیار شدیدی به خاطر کمبود آب بدن برای مسافران پیش می‌آید. از این رو همیشه پیشنهاد می‌شود که هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی به مقصدهای بسیار دور، به جای خوردن چای یا قهوه، آب بنوشید. حتی بهتر است در طول پرواز، بطری آب معدنی به دست خود بگیرید و دائما آن را میل کنید تا از این لحاظ مشکلی نداشته باشید.

سرگرمی‌هایتان را از یاد نبرید

راه های تحمل پرواز طولانی
تحمل پرواز طولانی

گوشی، تبلت و لپ تاپ شما بهترین وسیله برای سرگرمی در طول سفر می‌توانند باشند. شما می‌توانید همزمان با خرید بلیط هواپیما، چندین آهنگ، کتاب الکترونیکی، بازی‌های کامپیوتری و فیلم بر روی دستگاه خود ذخیره کنید و در طول سفر از آنها برای سرگرمی خود استفاده کنید. مسلما استفاده از این وسیله‌ها و سرگرمی با آنها می‌تواند پرواز طولانی شما را به یک دوره تفریحی به یاد ماندنی تبدیل کند.

در طول پرواز راه بروید

راه های تحمل پرواز طولانی
تحمل پرواز طولانی

محققان می‌گویند آسیب نشستن در یک نقطه به مدت طولانی حتی بیشتر از کشیدن سیگار است. اما مساله ما در اینجا صرفا آسیب‌هایی نیستند که در طولانی مدت دیده می‌شوند بلکه نشستن بر روی صندلی هواپیما به مدت طولانی باعث تورم رگ‌های پا و سخت شدن راه رفتن نیز خواهد شد. بنابراین، اگر در طول پرواز امکانش برایتان فراهم بود، گهگاه از صندلی خود برخیزید و چند قدم راه بروید. اگر هم نتوانستید حداقل برخی ورزش‌های کششی را در صندلی خود انجام دهید و از خون‌مردگی در پاهایتان پیشگیری کنید.

تبدیل تهدید به فرصت

راه های تحمل پرواز طولانی
تحمل پرواز طولانی

چه چیزی می‌تواند بهتر از این باشد که همه دغدغه‌های ذهنی خود را کنار بگذارید و با فرار از هر نوع استرس، پروازی آسوده و خاطره‌انگیز تجربه کنید. در اینجا، قرار نیست کسی به شما زنگ بزند؛ خدمه در حال آماده ارائه بهترین سرویس‌های برایتان هستند و انواع تفریحات و سرگرمی‌ها در مقابل چشمانتان

قرار گرفته است. اگر با این دیدگاه به سراغ خرید بلیط هواپیما بروید، مطمئنا سفرتان بسیار راحت‌تر خواهد بود. چراکه پیش‌زمینه ذهنی شما در هر مورد نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. پس به جای ترس از چنین پروازی، آن را به فرصتی برای آرامش خود تبدیل کنید.

چند توصیه دیگر برای تحمل پرواز طولانی

راه های تحمل پرواز طولانی
تحمل پرواز طولانی

برای اینکه شما هنگام خرید بلیط هواپیما به مقصدی دور و انجام پرواز خارجی طولانی راحت باشید، باید نکات مختلفی غیر از آنچه که در بالا ذکر شد، مد نظر قرار دهید. شما حتما باید چمدان و کیف دستی خود را تا جای ممکن سبک و کاربردی ببندید. برای این کار می‌توانید از راهنمایی‌های ارائه‌شده استفاده کنید. خوردن غذای خانگی، همراه داشتن داروهای مورد نیاز، آشنایی با راه‌های وفق یافتن با جت لگ، استفاده از هدفون و گوش‌گیر و داشتن یک یا چند همراه در طول سفر نیز باعث آسوده‌تر شدن پرواز طولانی شما خواهند شد.

به نظر می‌رسد که اگر روند مسافرت همیشه در دست خودمان باشد، هیچ یک از ما علاقه‌ای به خرید بلیط هواپیما خارجی و انجام پرواز طولانی مدت نداشته باشیم. اما گاهی شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که ما برای تسریع در رسیدن به مقصد نهایی خود به چنین پروازهایی روی می‌آوریم. همانطور که ملاحظه فرمودید، با چند راهکار کاربردی و مهم می‌توان سختی چنین پروازی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد. بنابراین، مسلما مطالعه این مطلب و به خاطر سپردن اطلاعات ارائه­شده در آن، همواره برای شما مفید واقع خواهد شد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید