ترانزیت فرودگاهی چیست؟

رزرو بلیط هواپیما و برنامه ریزی برای مسافرت یکی از بهترین و هیجان انگیزترین فعالیت هایی است که همه مردم به انجام آن علاقه دارند. انتخاب مقصد سفر، محل اقامت، مدت زمان اقامت همگی از مهمترین کارهایی است که قبل از سفر انجام شود.

0
8
آیا ترانزیت فرودگاهی چیست
ترانزیت فرودگاهی چیست
ترانزیت فرودگاهی چیست؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 1Rating: 4.0ترانزیت فرودگاهی چیست و به چه شرایطی اطلاق می شود.ترانزیت فرودگاهی چیست اگر زیاد اهل سفر هستید بهتر است بدانید که در برخی پرواز ها مخصوصا سفر بین دو کشور، هواپیما باید زمان زیادی را در آسمان باشد.

آیا می دانید ترانزیت فرودگاهی چیست؟

رزرو بلیط هواپیما و برنامه ریزی برای مسافرت یکی از بهترین و هیجان انگیزترین فعالیت هایی است که همه مردم به انجام آن علاقه دارند. انتخاب مقصد سفر، محل اقامت، مدت زمان اقامت همگی از مهمترین کارهایی است که قبل از سفر انجام شود. همچنین شور و اشتیاق سفر رفتن و خرید بلیط هواپیما همیشه برای بیشتر افراد جالب و شیرین است. جالب است بدانید که طول مقصد انتخاب شده برای مسافرت اهمیت دارد. اگر شما از جمله افرادی هستید که هواپیما را برای مسافرت انتخاب می نمایید و معمولا مسیرهایی طولانی را برای سفر طی می کنید و این طولانی بودن مسیر شرایط را برای شما خسته کننده و سخت می کند؛ بهتر است که شما را با ترانزیت فرودگاهی آشنا نماییم. در این مطالب ما شما خریداران محترم بلیط هواپیما را با معنی ترانزیت فرودگاهی و کارهایی که این زمان می توانید انجام دهید بیشتر آشنا خواهیم کرد.

ترانزیت فرودگاهی به چه معنا است؟

اگر از جمله کسانی هستید که زیاد اهل سفر هستید بهتر است بدانید که در برخی پرواز ها مخصوصا سفر بین دو کشور، هواپیما باید زمان زیادی را در آسمان باشد. یا ممکن است مسافران برای رسیدن به مقصد مورد نظر در بین راه مجبور به توقف و عوض کردن هواپیما باشند.

طولانی بودن مسیر توقف باعث می شود که مسافران نیاز به استراحت داشته باشند. همچنین کار های مربوط به پرواز بعدی، مانند گرفتن کارت پرواز و یا در برخی از موارد جابجایی بار، در سالن ترانزیت هواپیما انجام می شود. این زمان که در سالن ترانزیت سپری می شود را در اصطلاح ترانزیت فرودگاهی می ‌گویند.

هنگام ترانزیت چه کارهایی باید انجام داد؟

آیا ترانزیت فرودگاهی چیست
ترانزیت فرودگاهی چیست

همانطور که از توضیحات بالا مشخص شد ترانزیت فرودگاهی در واقع به معنی محل و محوطه فرودگاه است. توقف بین دو پرواز از 30 دقیقه تا 23ساعت و 59 دقیقه متغییر است. بهتر است بدانید که در این حالت، شماره پرواز که در بلیط پرواز شما درج شده است هم تغییر می کند. لازم به ذکر است که اگر زمان ترانزیت کوتاه و کم باشد باید هرچه سریع ‌تر کار های پرواز بعدی و به ویژه دریافت کارت پرواز انجام دهید.

اگر مدت زمان شما بین ترانزیت فرودگاهی کم است حتما به این موارد توجه نمایید

هنگام خرید بلیط هواپیما در انتخاب صندلی دقت کنید و صندلی را که کمترین فاصله با درب خروجی را دارد، انتخاب نمایید تا زودتر از بقیه مسافرین از هواپیما خارج شوید. شایان ذکر است که شما برای مقصد بعدی مجدداً باید کارت پرواز دریافت کنید، پس برای انجام این کار سرعت و دقت خاصی داشته باشید و گیت خروجی کنترل گذرنامه را درست انتخاب کنید. توجه نمایید که شما زمان زیادی ندارید، بنابراین تا جایی که امکان دارد از گشتن درفروشگاه های فرودگاه اجتناب کنید، چون با سرگرم خرید شدن احتمال از دست دادن پرواز وجود دارد.

✅ بازدید از مقاله بخش های مختلف فرودگاه

اگر زمان ترانزیت بین پرواز ها طولانی باشد

در مسیر پروازهایی که ترانزیت بین مسیر ها بیشتر از ۸ ساعت است؛ ایرلاین وظیفه دارد هتل و یا محل استراحتی را برای مسافر آماده کند. در ترازیت فرودگاهی کمتر از 8 ساعت شما می توانید از غذاها و رستوران های ترانزیت فرودگاهی استفاده نمایید. یا از گشت و گذار در فروشگاه های فرودگاه لذت ببرید. مواظب باشید که جذابیت این فروشگاه ها باعث از دست دادن پروازتان نشود.

نکات مهم در ترانزیت فرودگاهی

درباره قانون ویزای ترانزیت در فرودگاه ترانزیت تحقیق کنید. برخی کشور ها برای ایرانیان در حالتی که مدت زمان توقف بیشتر از 4 ساعت باشد، تهیه ویزای ترانزیت الزامی می دانند. این ویزا باید پیش از سفر و از طریق سفارت آن کشور تهیه شود. دقت کنید که در نقطه ترانزیت، فرودگاه تغییر نکند. این موضوع در مورد کشور هایی که ایرانیان بدون ویزا اجازه ورود به آن ندارند خیلی مهم می باشد. در اینصورت به شما اجازه خروج از فرودگاه داده نخواهد شد و در نتیجه مجبور به بازگشت و پرداخت جریمه می‌ شوید.

در ادامه می توانید با ویزای فرودگاهی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید