ترسناک ترین ترن هوایی دنیا

طرفداران ترن‌های هوایی از هر ثانیه این تفریح لذت می‌برند اما لحظه سقوط ترن همیشه با کمی ترس و دلهره همراه است.

0
78
معرفی ترسناک ترین ترن هوایی دنیا
ترسناک ترین ترن هوایی دنیا
ترسناک ترین ترن هوایی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 12Rating: 4.0ترسناک ترین ترن هوایی دنیا و معرفی چند مورد از ترن های هوایی ترسناک.ترسناک ترین ترن هوایی دنیا در مرتفع‌ترین نقطه خود یعنی 43 متر قرار دارد و عمیق‌ترین نقطه سقوط آن نیز 43 متر با زاویه 121 درجه است.

معرفی ترسناک ترین ترن هوایی دنیا

طرفداران ترن‌های هوایی از هر ثانیه این تفریح لذت می‌برند اما لحظه سقوط ترن همیشه با کمی ترس و دلهره همراه است. پیشرفت در تکنولوژی، طراحی و مهندسی این امکان را برای پار‌ک‌های تفریحی فراهم کرده تا ترن‌هایی مرتفع‌تر، تندتر و پر پیچ و خم‌تری را ارائه دهند. این تپه‌های بزرگ آهنی هر روز بیشتر از قبل ترسناک‌تر و دلهره‌آورتر می‌شوند. شاید این ترن‌ها به نظر بسیاری خطرناک و ترسناک باشند اما خب هدف‌شان هم همین دلهره و ترس ناگهانی و زودگذر است! برای بسیاری آن لحظه سقوط ترن دلهره آورترین لحظه است. البته در این لحظه محیط اطراف ترن نیز تاثیر بسیاری دارند. به عنوان مثال اگر اطراف ترن دریاچه و یا درختان بلند قامت باشد، حس ترس بیشتری در ترن ایجاد خواهد شد. اگر تجربه ترن سواری بسیاری داشته و به دنبال هیجان بیشتری هستید پس از رزرو بلیط هواپیما با ما همراه شوید تا نگاهی به ترسناک ترین ترن‌ هوایی دنیا بیاندازیم.

تاکابیشا

معرفی ترسناک ترین ترن هوایی دنیا
ترسناک ترین ترن هوایی دنیا

موقعیت: ژاپن، فوجیوشیدا، پارک کیو هایلند فوجی

تاکابیشا در سال 2011 افتتاح شد. مرتفع‌ترین نقطه این ترن هوایی 43 متر و عمیق‌ترین نقطه سقوط آن نیز 43 متر با زاویه 121 درجه است. بالاترین سرعت تاکابیشا 100 کیلومتر بر ساعت است و کل مسیر 1004 متر طول دارد. نکته جالب در مورد تاکابیشا سقوط‌های آن است که برخلاف دیگر ترن‌ها درست در میانه مسیر ایجاد شده است. این سقوط حس پرتاب شدن از صندلی را به شما خواهد داد اما با این حال ارزش سوار شدن را دارد. امتیاز دیگر این ترن هوایی چشم‌انداز زیبایی است که در روزهای آفتابی از کوه فوجی دارد.

میلنیوم فورس

معرفی ترسناک ترین ترن هوایی دنیا
ترسناک ترین ترن هوایی دنیا

موقعیت: اوهایو، سانداسکی، پارک چدار پوینت

ترن هوایی میلنیوم فورس در سال 2000 در اوهایو افتتاح شد. مرتفع‌ترین نقطه این ترن 95 متر و طولانی‌ترین سقوط آن 91 متر با زاویه 80 درجه و سرعت آن 93 مایل بر ساعت است. کل مسیر این ترن هوایی 2.010 متر است. در کنار این پستی‌ها و بلندی‌ها منظره‌ای که از دریاچه اری دیده می‌شود، دلهره ترن را به هیجانی لذت بخش تبدیل می‌کند. برخی از افرادی که سوار این ترن شده‌اند ادا دارند که می‌شود از پس دریاچه اری کانادا را دید.

✅ بازدید از مقاله هیجان انگیزترین شهربازی ها
✅ بازدید از مقاله بلندترین ترن هوایی جهان

شیکارا (SheiKra)

معرفی ترسناک ترین ترن هوایی دنیا
ترسناک ترین ترن هوایی دنیا

موقعیت: فلوریدا، تاپا، تم پارک بوش گاردن

شیکارا در سال 2005 در فلوریدا افتتاح شد. بلندترین نقطه این ترن هوایی ارتفاع 61 متری ست و طول سقوط آن 46 متر با زاویه 90 درجه است. سرعت شیکارا 113 کیلومتر بر ساعت است و طول کل مسیر آن 972 متر است. شیکارا توسط بولیگر و مابیلارد طراحی شده و عامل دلهره آوری را به خوبی ایجاد می‌کند. بعد از اینکه از تپه بالا رفتید، ترن به صورت بسیار آهسته‌‌ای سرعت خود را کم کرده و برای چند ثانیه توقف می‌کند. این توقف چند ثانیه‌ای باعث می‌شود تا ترن سواران نگاهی به زیر پایشان بیادازند و هیجان خود را با جیغ و دادهای دیوانه‌وار ابراز کنند. در همین لحظه که به صدای این فریادها گوش می‌دهید و از منظره اطراف لذت می‌برید، ترن ناگهان حرکت رو به پایین خود را آغاز ‌می‌کند.

وایلدفایر

معرفی ترسناک ترین ترن هوایی دنیا
ترسناک ترین ترن هوایی دنیا

موقعیت: سوئد، کلمردن، پارک حیوانات کلمردن

این ترن هوایی در سال 2016 افتتاح شد و ترنی نسبتا جدید است. نقطه اوج این ترن 57 متر ارتفاع دارد و عمیق‌ترین نقطه آن 49 متر است. سرعت این ترن 115 کیلومتر بر ساعت است و طول کل مسیر 1.265 متر است. وایلدفایر در ارتفاع خود منظره بسیار زیبایی دارد و مدت زمان توفقش در این ارتفاع آنقدری است که اجازه تماشا و لذت بردن از این منظره را به ترن سواران دهد. پیچ و خم‌های مسیر وایلدفایر به گونه‌ای است که بخشی از مسیر از زیر یکی از مسیرها عبور کرده و مو بر تن سیخ می‌کند.

یوکان استرایکر (Yukon Striker)

معرفی ترسناک ترین ترن هوایی دنیا
ترسناک ترین ترن هوایی دنیا

موقعیت: انتاریو، شهرک وان، پارک موضوعی واندرلند کانادا

یوکان استرایکر در سال 2019 افتتاح شد و ترن هوایی جدیدی است. نقطه اوج این ترن در ارتفاع 68 متری است و طول سقوط آن 75 متر است که در زاویه 90 درجه داخل تونلی زیر آب می‌شود. این تون زیر آب وجه تمایز یوکان استرایکر از دیگر ترن‌های هوایی است. سرعت این ترن 129 کیلومتر بر ساعت و طول کل مسیر 1.105 متر است. این شیرجه داخل آب زاویه جدیدی از هیجان را به ترن سواران هدیه می‌دهد. جالب است بدانید زیر آّب ترن دیگری قرار دارد که دور تون پیچیده است و با نام وورتکس شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید