ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا

در سراسر دنیا مکان های عجیب و غریب زیادی وجود دارند که در عین حال ترسناک نیز هستند. این مکان ها ممکن است ساخته دست بشر باشند و یا به طور طبیعی به وجود آمده باشند. در هر صورت بازدید از آن ها جسارت زیادی می طلبد.

0
49
عجیبترین و ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا
ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا
ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 15Rating: 4.0ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا و تجربه سفری متفاوت.ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا ممکن است ساخته دست بشر باشند و یا به طور طبیعی به وجود آمده باشند در هر صورت بازدید از آن ها جسارت زیادی می طلبد.

با ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا آشنا شوید.

در سراسر دنیا مکان های عجیب و غریب زیادی وجود دارند که در عین حال ترسناک نیز هستند. این مکان ها ممکن است ساخته دست بشر باشند و یا به طور طبیعی به وجود آمده باشند. در هر صورت بازدید از آن ها جسارت زیادی می طلبد. برخی گردشگران که عاشق هیجان و ماجراجویی هستند و بازدید از عجیب ترین و ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا را دوست دارند. پس در این مقاله برای عاشقان هیجان و تجربه های ترسناک این جاذبه های عجیب را معرفی می کنیم، شاید روزی دوست داشته باشید رزرو بلیط هواپیما را به مقصد یکی از آن ها داشته باشید و میزان جسارت خود را بسنجید.

مسیر پیاده روی برج CN، کانادا

عجیبترین و ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا
ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که هنگام پیاده روی در پیاده رو زمین بخورید. این زمین خوردن شاید کمی دردناک باشد اما ترسناک نیست. تصور کنید در یک پیاده رو که در طبقه 116 برج CN قرار دارد، زمین می خورید. حتی فکر کردن به آن هم بسیار هیجان انگیز است. اگر در پیاده روی برج CN کانادا زمین بخورید، بسیار شیک و مجلسی به پایین پرت می شوید. این پرش برایتان حکم مرگ را ندارد و همان طور که در تصویر می بینید، افراد لباس های مخصوص تن می کنند و با کمربند ایمنی و طناب های نگهدارنده آماده پرش هستند. با این حال رفتن به این پیاده رو دل و جرأت زیادی می خواهد. اما از طرفی هم لذت بخش است. زیرا تورنتو زیر پاهایتان قرار دارد و شما ممکن است هر لحظه آن بالا زمین بخورید و پرت شوید. آماده سازی و پوشیدن لباس برای رفتن به این پیاده رو حدود یک ساعت زمان می برد و پس از آن می توانید به مدت 20 الی 30 دقیقه روی پیاده رو با ارتفاع 360 متر بایستید.

معبد بودایی Kyaikhtiyo، صخره طلایی، میانمار

عجیبترین و ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا
ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری جهان بتکده های بودایی و معابد در میانمار بالای کوه Kyaikhtiyo روی صخره طلایی قرار دارد. تعادلی که این معبد دارد، واقعا شگفت انگیز است. بنابر افسانه های بودایی این صخره زمانی در کف دریا بوده و توسط قدرت ماورایی بودا به روی این صخره نهاده شده است. از همه جالب تر این است که بودایی ها اعتقاد دارند بودا با یک تار مویش توانسته این معبد را روی صخره محکم کند. آن ها معتقدند کسانی که به زیارت این معبد می آیند، تمام گناهانشان بخشوده شده و به سلامت و شفای کامل دست می یابند. مسیر دسترسی به این معبد چندان آسان نیست و برای رفتن به قله باید کوهنوردی کنید. اما جای شکر دارد که در آن بالا مهمانخانه، کافه و رستوران جهت استراحت وجود دارند.

جاده Yungas، بولیوی

عجیبترین و ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا
ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا

یک جاده باریک و بسیار خطرناک در بالای کوهی وجود دارد که جنگل آمازون را به لاپاز بولیوی متصل می کند. این جاده، جاده مرگ نام دارد و یکی از ترسناک ترین مکان های دنیاست. این جاده با طول حدود 61 کیلومتر یکی از کشنده ترین جاده های دنیا است که حدود 4572 متر از زمین فاصله دارد. مشاهده تصویر جاده هم ترسناک است چه برسد از آن عبور کنیم! راننده های ماشین های سنگین که با عرض 3 متر از این جاده عبور می کنند، واقعا بسیار جسور و دیوانه هستند. در حاشیه جاده نیز هیچ گاردریل و محافظی وجود ندارد. جالب است که تریلرها  و اتوبوس های زیادی به طور دو طرفه از این جاده رفت و آمد می کنند. در این مسیر هر سال 200 تا 300 نفر کشته می شوند و در طول جاده انواع صلیب و یادبودها برای کشته شدگان وجود دارند. اما با این حال جاده باز است و بسیاری از رانندگان به روی آن رانندگی می کنند.

✅ بازدید از مقاله ترسناک ترین مکان های متروکه جهان

پل Trift، سوئیس

عجیبترین و ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا
ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا

بسیاری از گردشگران برای دیدن یخچال طبیعی در تریفت از روی پل بسیار نازک و سه لایه چوب و کابل فلزی در ارتفاع 100.5 متری که تنها مسیر دسترسی به یخچال است، عبور می کنند. پل تریفت با طول 171 متر بالاترین و بلندترین پل کوه آلپ به حساب می آید. برای رفتن به پل تله کابین هایی با ظرفیت 8 نفر وجود دارند. این پل در سال 2004 به عنوان یکی از جاذبه های ترسناک و پرخطر شناخته شد اما در سال 2009 مورد بازسازی قرار گرفت تا ایمنی بالایی داشته باشد. اما باز هم کوهنوردان را به وحشت می اندازد.

آب گذر Pontcysyllte و کانال Llangollen، ویلز

آب گذر Pontcysyllte ویلز
آب گذر Pontcysyllte

در چند کیلومتری شرق لیانگولن در ویلز، طولانی ترین و بلندترین آب گذر دنیا قرار دارد که به وسایل شهربازی ها شباهت دارد. این آب گذر در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده و در سال 1805 میلادی ساخته شده است. این آب گذر با این همه قدمت همچنان برای جابجایی مسافران مورد استفاده قرار می گیرد. سالانه بیش از هزار قایق رودخانه ای و هزار قایق پدالی از ارتفاع 30 متری بالای رودخانه Dee عبور می کنند. با این که عبور از این مسیر ترسناک است، اما تماشای چشم انداز آن ارزش دارد.

استخر شیطان در آبشار ویکتوریا، زامبیا

استخر شیطان در آبشار ویکتوریا
استخر شیطان

استخر شیطان، یک استخر طبیعی بالای صخره ای است که از زمین حدود 68.5 متر فاصله دارد و در نزدیکی آبشار ویکتوریا واقع در زامبیا، قاره آفریقا قرار دارد. هنگام شنا در این چاله مرگ باید حواستان باشد که آب شما را به کدام سمت می برد وگرنه از هفتمین عجایب طبیعی دنیا به سمت پایین پرت خواهید شد. فروریختگی صخره را در این منطقه به صندلی شیطان ربط می دهند. گردشگران در زمان هایی که رودخانه آرام است و طغیان نمی کند، برای شنا به این استخر طبیعی می آیند.

سکوی تایرول، اتریش

سکوی تایرول در اتریش درواقع عرشه یخچال طبیعی است و بیشتر به سکوی مرگ شباهت دارد. این سکو در ارتفاع 3200 متری زمین قرار گرفته و برای رسیدن به آن باید حدود یک ساعت به سمت بیرون شهر و بالای کوه حرکت کرد. مانی که برف زیاد است و باد می وزد، ایستادن روی سکوی تایرول واقعا وحشتناک است. اما در روزهای گرم و آفتابی تماشای طبیعت زیبا و حتی مشاهده شهر ونیز ایتالیا از بالای سکوی تایرول لذت بخش است.

معبد XuanKong، چین

بالای کوه هونگشان در چین معبدی معلق وجود دارد که در مکانی غیر استوار و خطرناک قرار گرفته و انسان احساس می کند هر لحظه ممکن است به پایین فرو بریزد. این معبد 1500 سال است که در این مکان مستقر است و هیچ اتفاقی برایش نیفتاده است. این معبد 70 متر از بستر رودخانه و 402 کیلومتر از شهر بیجینگ فاصله دارد. معبد توسط ستون های باریک چوبی در دل صخره ها محکم شده است.

جاده Atlanterhavsveien، نروژ

این جاده ترسناک در بالای اقیانوس آرام و یمان نروژ غربی و مولده قرار دارد. جاده 8 کیلومتری در سال 1989 میلادی افتتاح شده و کارگران در طول ساخت آن 12 طوفان را تجربه کرده اند. پیچ و خم های این جاده زیاد است و هنگام رانندگی در آن احساس می کنید سوار ترن هوایی هستید. در روزها سرد زمستانی رانندگی در این جاده ترسناک و خطرناک است. اما در روزهای گرم با هوای صاف می توانید نهنگ هایی که زیر جاده در اقیانوس زندگی می کنند، تماشا کنید.

صومعه Meteora، یونان

صومعه Meteora یونان
صومعه Meteora

صومعه اورتودوکس شرقی در کوهستان پیندوس یونان دقیقا شبیه فیلم ها و کارتون های تخلیی به روی برج سنگی ساخته شده و جزو عجیب ترین مکان های دنیا است. معنای لغوی نام صومعه، “معلق در هوا” است و در ارتفاع 402 متری زمین قرار دارد. در قرن 14 میلادی راهبه های معتکف در بالای این صخره 24 صومعه برای فرار از مهاجمان ترک ساخته اند و به آن ها پناه برده اند. در طول 100 سال تنها راه دسترسی به این صومعه طناب و پله های ریسمانی بوده است. امروزه گردشگران و خریداران بلیط هواپیما با استفاده از تله کابین به بالا صعود می کنند و تنها 6 معبد به جا مانده قابل بازدید هستند.

در ادامه می توانید با عجیب ترین معماری های جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید