با چه ترفندهایی در هوای سرد بدن خود را گرم نگه داریم؟

بدون توجه به اینکه در چه فصلی از سال بلیط هواپیما می‌‌خرید و به مسافرت می‌‌روید، اگر جزو افرادی باشید که طرفدار چادر زدن و اقامت در کمپ‌ها هستند، به احتمال زیاد شما ساعاتی از شب یا روز را باید با سرمای هوا سر کنید. در چنین مکانی دیگر نمی‌توانید چای گرم در دست بگیرید، پتویی بر شانه بیاندازید و از کنار بخاری گرمی به تماشای سرمای آن طرف پنجره بایستید. در اینجا باید با ترفندهای خاصی جلوی سرد شدن بدن‌تان را بگیرید و خودتان را گرم نگه دارید. اما چگونه؟

0
88
ترفندهای گرم ماندن بدن در هوای سرد
گرم ماندن بدن در هوای سرد
با چه ترفندهایی در هوای سرد بدن خود را گرم نگه داریم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 20Rating: 4.0با چه ترفندهایی در هوای سرد بدن خود را گرم نگه داریم؟ - خرید بلیط هواپیمابدون توجه به اینکه در چه فصلی از سال بلیط هواپیما می‌‌خرید و به مسافرت می‌‌روید، اگر جزو افرادی باشید که طرفدار چادر زدن و اقامت در کمپ‌ها هستند، به احتمال زیاد شما ساعاتی از شب یا روز را باید با سرمای هوا سر کنید. در چنین مکانی دیگر نمی‌توانید چای گرم در دست بگیرید،

ترفندهای گرم ماندن بدن در هوای سرد

بدون توجه به اینکه در چه فصلی از سال بلیط هواپیما می‌‌خرید و به مسافرت می‌‌روید، اگر جزو افرادی باشید که طرفدار چادر زدن و اقامت در کمپ‌ها هستند، به احتمال زیاد شما ساعاتی از شب یا روز را باید با سرمای هوا سر کنید. در چنین مکانی دیگر نمی‌توانید چای گرم در دست بگیرید، پتویی بر شانه بیاندازید و از کنار بخاری گرمی به تماشای سرمای آن طرف پنجره بایستید. در اینجا باید با ترفندهای خاصی جلوی سرد شدن بدن‌تان را بگیرید و خودتان را گرم نگه دارید. اما چگونه؟ این سوالی است که ما قصد داریم در این مطلب به آن پاسخ دهیم. پس همزمان با خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد مد نظرتان، مطالعه این مطلب را هم در دستور کار خود قرار دهید، تا با داشتن اطلاعات کامل‌تر، لذت بیشتری از خرید بلیط هواپیما و کمپ زدن در دل کوه‌ها و دشت‌های سرد ببرید.

بدن خود را بشناسید

بدن خود را خوب بشناسید
شناخت خود

کلیدی‌ترین و مهم‌ترین نکته‌ای که قبل از خرید بلیط هواپیما و اقدام به کمپ زدن باید بکنید این است که بدن خود را بشناسید. فاکتورهای مختلفی مثل جنسیت، تناسب اندام، تجربه، حجم چربی بدن و غیره همگی در تعیین وضعیت بدنی شما نقش مهمی دارند. از طرفی دیگر، برخی‌ها دوست دارند در جای سرد بخوابند و برخی‌ها هم جای گرم را ترجیح می‌‌دهند. بدین‌ترتیب، با شناخت بدن‌تان، اولا شما تشخیص می‌‌دهید که اصلا اهل چنین مسافرتی هستید یا نه. ثانیا، با مشخص شدن وضعیت بدنی‌تان می‌‌توانید بار سفر را با دقت بیشتری ببندید.

بدانید، بسنجید، بروید

شرایط آب و هوایی را بسنجید
شرایط آب و هوایی

از شرایط آب‌وهوایی مقصدی که می‌‌خواهید بلیط هواپیما آن را بخرید اطلاعات کاملی به دست آورید و همه چیز را در مورد آن بدانید. سپس شرایط را کاملا بسنجید و اگر عقل‌تان به انجام چنین مسافرتی رای مثبت داد، به مسافرت بروید. در واقع، باید به این نکته اشاره کنیم که هر ترفندی هم که شما بلد باشید، اگر آب‌وهوا واقعا سرد باشد دیگر نمی‌توانید خود را گرم کنید. بنابراین، کسب اطلاعات دقیق و جزئیاتی از شرایط آب‌وهوایی مقصد مد نظر در روزهای آتی می‌‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر سلامت سفر شما داشته باشد.

محل خوابتان را گرم کنید

محل خوابتان را گرم کنید
محل خوابتان

حتما شنیده‌اید که می‌گویند در سرما نباید خوابید. چراکه با کاهش فشار خون هنگام خواب، بدن به سرعت سرد می‌شود و اگر هوا هم سرد باشد امکان مرگ برای فرد به وجود می‌‌آید. بنابراین باید هنگام خرید بلیط هواپیما سفر به نقاط سرد، کیسه خوابی بسیار مناسب تهیه کنید و آن را همراه داشته باشید. کیسه خواب شما باید تمام بدن‌تان را به بهترین شکل بپوشاند. ضمنا، توصیه می‌‌شود که قبل از خواب، چند بار بالا و پایین بپرید یا چند حرکت بشین برپا انجام دهید تا بدن‌تان کاملا گرم شود.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که در صورت امکان، با استفاده از پتوها، لباس‌های و سایر وسایل مختلف، خودتان چند لایه خارجی به کیسه خواب اضافه کنید تا گرمای داخل آن بیشتر از قبل حفظ شود. پوشیدن لباس کافی هم مسلما جزو بدیهیات چنین سفری خواهد بود. البته شما وقتی می‌‌توانید لباس بیشتر در چنین سفری بپوشید که هنگام خرید بلیط هواپیما و بستن بار سفر، به خوبی از فضاهای چمدان خود برای برداشتن لباس اضافی استفاده کرده باشید.

حرفه‌ای غذا بخورید

غذای حرفه ای بخورید
غذای حرفه ای

بدن شما برای گرم نگه داشتن خود به سوخت نیاز دارد و همانطور که می‌‌دانید، بهترین سوخت بدن غذاست. بنابراین شما باید دقیقا قبل از خواب غذایی گرم بخورید. جالب است بدانید که در اینجا غذای شما هر چه چرب‌تر باشد بهتر بوده و کمک بسیار زیادی به گرم ماندن بدن‌تان خواهد کرد. چراکه غذای چرب دیرهضم بوده و برای مدت طولانی می‌‌تواند در بدن باقی بماند و به گرمای بدن کمک کند. پس هنگام خرید بلیط هواپیما و بستن چمدان، روغن زیتون، پنیر پرچرب و این قبیل خوردنی‌ها فراموش نشود.

جلوگیری از رطوبت چادر و کیسه خواب

از رطوبت چادر و کیسه خواب خود جلوگیری کنید
جلوگیری از رطوبت چادر و کیسه خواب

تا جایی که امکان دارد شما نباید اجازه دهید فضای داخلی چادر و کیسه خواب‌تان مرطوب شود. بنابراین مثلا وقتی می‌‌خواهید بخوابید، زیپ کیسه خواب را تا روی لب‌های خود بکشید و بینی‌تان را بیرون از کیسه خواب باقی بگذارید تا حتی نفس کشیدن‌تان هم باعث ایجاد رطوبت نشود. فراموش نکنید که رطوبت باعث از بین رفتن سریع عایق چادر و کیسه خواب می‌‌شود. بنابراین، حتما باید در مسافرتی که با خرید بلیط هواپیما و سفر به نقطه‌ای سردسیر همراه می‌‌شود، نسبت به مرطوب شدن فضای داخل چادر و کیسه خواب هشیار باشید.

چند نکته مهم دیگر

خرید بلیط هواپیما به مناطق توریستی
بلیط هواپیما به مناطق توریستی

از ترفندهای دیگری که برای جلوگیری از سرمازدگی هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر به نقاط سردسیر می‌‌توان عنوان کرد، نخوابیدن با مثانه پر یکی از مهم‌ترین‌هاست. چراکه پر بودن مثانه باعث می‌‌شود که شما به سرعت احساس سرمازدگی داشته باشید. همچنین عایق‌بندی کردن بطری‌های آب، محافظت کردن از لوازم الکترونیکی در برابر سرما و پاک کردن یخ و برف روی چادر قبل از ذوب شدن آنها هم جزو دیگر توصیه‌های حیاتی می‌توانند باشند. ضمنا، در صورت همراهی با چند نفر دیگر، بهتر است شب نوبتی شیفت بایستید و اوضاع را تحت کنترل خود قرار دهید.

خرید بلیط هواپیما به مناطق توریستی
بلیط هواپیما به مناطق توریستی

خرید بلیط هواپیما و سفر به مکانی پوشیده از برف و یخ جذابیت‌های بسیار زیادی داشته و می‌‌تواند تجربیات هیجان‌انگیزی در اختیار هر کسی قرار دهد. در عین حال، رعایت نکردن برخی اصول در چنین سفری پشیمانی فراوانی به بار می‌‌آورد. پس بهتر است با احتیاط پیش بروید و ترفندهای هر چه بیشتری برای زنده ماندن در آب‌وهوای بسیار سرد فرا بگیرید. البته مطالعه مطالبی از این دست و یادگیری ترفندهای مختلف برای همه الزامی به نظر می‌‌رسد. چراکه در هر مسافرتی که با عبور از دل سرما و یخبندان همراه شود، خطر سرمازدگی شدید وجود دارد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید