راهنمای ترمینال های فرودگاه مهرآباد

مطمئنا برایتان پیش آمده که بلیط هواپیما به یکی از مقاصد داخلی را خریده اید و در زمان حضور در فرودگاه مهرآباد سردرگم مانده اید که پروازتان از کدام یک از ترمینال ها قرار است انجام شود. اگر با ترمینال‌های پروازهای فرودگاه مهرآباد آشنایی نداشته باشید و ندانید که برای رسیدن به پرواز به کدام ترمینال مراجعه کنید، ممکن است از پرواز جا بمانید.

0
62
ترمینال های فرودگاه مهرآباد تهران
فرودگاه مهرآباد
راهنمای ترمینال های فرودگاه مهرآبادReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 27Rating: 4.0ترمینال های فرودگاه مهرآباد و راهنمای کامل بخش ها و جزئیات آنها.ترمینال های فرودگاه مهرآباد اگر با ترمینال های مهرآباد آشنایی نداشته باشید و ندانید که برای رسیدن به پرواز به کدام ترمینال مراجعه کنید از پرواز جا میمانید.

راهنمای جزئیات ترمینال های فرودگاه مهرآباد تهران

مطمئنا برایتان پیش آمده که بلیط هواپیما به یکی از مقاصد داخلی را خریده اید و در زمان حضور در فرودگاه مهرآباد سردرگم مانده اید که پروازتان از کدام یک از ترمینال ها قرار است انجام شود. اگر با ترمینال‌های پروازهای فرودگاه مهرآباد آشنایی نداشته باشید و ندانید که برای رسیدن به پرواز به کدام ترمینال مراجعه کنید، ممکن است از پرواز جا بمانید. به همین دلیل قبل از آن که برای پرواز در فرودگاه مهرآباد حاضر شوید، ابتدا با ترمینال های فرودگاه مهرآباد آشنا شوید.

در فرودگاه مهرآباد به طور کلی 4 ترمینال وجود دارد. پروازهای داخلی به ترمینال‌های یک، دو و شش وارد و از ترمینال‌های یک، دو و چهار خارج می شوند. اما ورود و خروج شما به این ترمینال ها علاوه بر مبداء و مقصدتان، به ایرلاینی که با آن قرار است پرواز کنید، بستگی دارد. در ادامه راهنمای ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد در اختیارتان قرار داده شده است.

ترمینال 1 فرودگاه مهرآباد

تمام پروازهای خروجی شرکت های هواپیمایی کیش ایر، زاگرس و وارش از ترمینال شماره 1 فرودگاه مهرآباد انجام می شوند. در ترمینال شماره 1 امکاناتی نظیر سالن عمومی، نمازخانه، کافی شاپ، رستوران و غرفه کتاب برای مسافران فراهم گشته اند.

ترمینال 2 فرودگاه‌مهرآباد

معرفی ترمینال 2 فرودگاه‌مهرآباد
ترمینال 2 فرودگاه‌مهرآباد

تمام پروازهای ورودی شرکت های هواپیمایی کیش ایر، زاگرس، وارش و پروازهای ورودی و خروجی ایرلاین های آتا، قشم ایر، معراج، کارون، ایران ایر و ایران ایر تور از ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد انجام می شوند. در ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد امکاناتی نظیر سالن ترانزیت، سالن عمومی، رستوران، کافی شاپ، ساندویچی، نمازخانه و غرفه کتاب برای مسافران وجود دارند.

✅ بازدید از مقاله بخش های مختلف فرودگاه

ترمینال 4 فرودگاه‌مهرآباد

معرفی ترمینال 4 فرودگاه‌مهرآباد
ترمینال 4 فرودگاه‌مهرآباد

تمام پروازهای خروجی ایرلاین های آسمان، ماهان، تابان، کاسپین، اترک، ساها، پویا و سپهران از ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد انجام می شوند و امکاناتی نظیر سالن ترانزیت، رستوران، کافی شاپ، ساندویچی و جایگاه ویژه مسافران پروازهای تاخیری در ترمینال 4 برای مسافران در نظر گرفته شده اند.

ترمینال 6 فرودگاه مهرآباد

راهنمای ترمینال های فرودگاه مهرآباد
ترمینال های فرودگاه مهرآباد

تمام پروازهای ورودی شرکت های هواپیمایی آسمان، ماهان، تابان، کاسپین، اترک، پویا، سپهران و ساها از ترمینال 6 فرودگاه مهرآباد انجام می شوند و در این ترمینال نیز برای مسافران امکاناتی ز قبیل جایگاه پذیرایی از مسافران پروازهای تاخیری، بوفه نوشیدنی های سرد و گرم فراهم شده اند.

ایرلاین های داخلی و شماره ترمینال فرودگاهی آن ها در فرودگاه مهرآباد

  • هواپیمایی کیش ایر، هواپیمایی زاگرس، هواپیمایی وارش

پرواز ورودی: ترمینال 2/ پرواز خروجی: ترمینال 1

  • هواپیمایی آتا، هواپیمایی قشم ایر، هواپیمایی معراج، هواپیمایی کارون، هواپیمایی ایران ایر، هواپیمایی ایران ایرتور

پرواز ورودی: ترمینال 2/ پرواز خروجی: ترمینال 2

  • هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی تابان، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی اترک، هواپیمایی پویا، هواپیمایی ساها، هواپیمایی سپهران

پرواز ورودی: ترمینال 6/ پرواز خروجی: ترمینال 4

دسترسی به ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد

می توانید در زمان مراجعه به فرودگاه مهرآباد و یا در برگشت از آن به سمت خانه یا هتل از متروی فرودگاه مهرآباد استفاده کنید. مترو تهران یک مسیر ویژه برای فرودگاه مهرآباد دارد و دارای دو ایستگاه است. در صورت خارج شدن از هر کدام از ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد می توانید به سمت مترو فرودگاه مهرآباد حرکت کنید. مسیر ویژه مترو که برای فرودگاه مهرآباد است، از خط 4 متروی تهران (ارم سبز- شهید کلاهدوز) در ایستگاه “بیمه” منشعب می گردد. پس برای رفتن به فرودگاه مهرآباد از طریق مترو، باید در ایستگاه بیمه پیاده شده و سپس خط عوض کنید. قطار ویژه فرودگاه مهرآباد در دو مسیر توقف می کند که مسیر اولی ترمینال‌های 1 و 2 است و ایستگاه دوم ترمینال‌های 4 و 6 می باشد. یکی از نکات جالب درباره متروی مسیر فرودگاه مهرآباد این است که قطار این مسیر با قطارهای ایستگا های دیگر مترو فرق دارد و برای راحتی مسافران دارای طبقه های ویژه ای است که چمدان مسافر می تواند در آن ها تعبیه شود.

آیا تاکنون برایتان پیش آمده که پس از رزرو بلیط هواپیما به دلیل نداشتن اطلاعات و شناخت کافی درباره ترمینال‌های پرواز فرودگاه مهرآباد قبل از پرواز دچار سردرگمی شده و حتی پروازتان را از دست داده باشید؟ در آن لحظه چه کار کردید و چه حسی داشتید؟ اگر تجربیاتی از این قبیل دارید، با ما و دوستان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید