10 ترند برتر گردشگری در سال 2018

0
253
خرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی
خرید بلیط هواپیما
10 ترند برتر گردشگری در سال 2018Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 27Rating: 4.510 ترند برتر گردشگری در سال 2018 - بلیط هواپیما به بهترین انتخاب‌های مردمخرید بلیط هواپیما به ترندهای برتر 2018. بهترین مقاصد سفر. انتخاب های برتر مردم در سال 2018 در سفر. قیمت بلیط ارزان هواپیما به مقاصد توریستی

10 ترند برتر گردشگری در سال 2018

با آمدن سال جدید میلادی، گردشگران هم به دنبال مقاصد جدیدی برای سفر بوده و بار دیگر حساسیت‌شان برای کسب اطلاعاتی در مورد خرید بلیط هواپیما و سفر به نقاط مختلف جهان افزایش یافته است. ازاین‌رو، در مطلب زیر سعی کرده‌ایم که با بررسی خبرهای مختلف و دیدگاه‌های کارشناسی شده، نگاهی کلی به صنعت گردشگری در سال 2018 بیندازیم و از زیروبم ترندهای (ترند=بیشتر سرچ‌شده) جذاب این صنعت مثل سفرهای ماجراجویانه، سفرهای فصلی و یا سفرهایی برای آشنایی با آداب‌ورسوم ملت‌ها آگاه شویم.

با ما باشید تا تصمیماتی خوب و انتخاب‌هایی آسان برای خرید بلیط هواپیما در سال 2018 پیش‌روی شما قرار بگیرند.

فوق‌العاده‌ترین کوه‌نوردی‌های آفریقایی

سفر به خاورمیانه

1سفر به خاورمیانه یعنی سفر به دل تاریخ

گردشگری با سرعت اعجاب‌آوری در خاورمیانه رشد می‌کند و خیال آرام گرفتن هم ندارد. طبق بررسی‌های اخیر سازمان جهانی گردشگری، خاورمیانه سریع‌ترین رشد در صنعت گردشگری جهان را در اختیار دارد که دراین‌بین اراضی فلسطینی با رشدی 57.8 درصدی در جذب گردشگر، شگفت‌انگیز بوده‌اند.

خرید بلیط هواپیما به خاورمیانه
بلیط هواپیما به خاورمیانه

شرکت‌های هتل داری و آژانس‌های مسافرتی هم به‌دقت این پیشرفت را تحت نظر گرفته و بخش عظیمی از سرمایه‌گذاری خود برای ساخت هتل و فروش بلیط هواپیما را به این منطقه اختصاص داده‌اند. به‌طوری‌که شرکت هیلتون ورلدواید (Hilton Worldwide) برنامه جامعی برای ساخت 7 عدد هتل در مصر به 1 هتل در بیت لحم تنظیم کرده است.

بلیط هواپیما به اروپا

2پیش به‌سوی مقاصد جدید در اروپا

با پر شدن ظرفیت هتل‌ها و حتی دیگر نقاط در کشورهای مشهوری مثل ایتالیا و کرواسی، علاقه‌مندان به گشت‌وگذار در قاره سبز، تمایل بیشتری برای خرید بلیط هواپیما را به نقاط کمتر دیده‌شده و آرام این قاره دارند. به‌عنوان‌مثال، میزان سفر به بلاروس و مولداوی رشد فراوانی در سال‌های اخیر داشته که دراین‌بین، لغو ویزاها و افزایش مسیرهای پروازی نقش کلیدی ایفا می‌کنند.

بلیط هواپیما به کانادا

3تورهای خانوادگی مدرن می‌شوند

در تحقیقات جدید اداره آمار کانادا مشخص شد که 19.2 درصد از خانواده‌های کانادایی تک‌سرپرست هستند. همچنین، اخیراً اداره آمار ملی انگلستان هم جمعیت خانواده‌های تک‌سرپرست این کشور را 2 میلیون نفر اعلام کرد. این بدین معناست که سفرهای خانوادگی هم دیگر الزاماً نباید مثل گذشته با حضور همسر انجام شوند و آژانس‌های مسافرتی هنگام فروش بلیط هواپیما برای تورهای خانوادگی، نباید مبلغ بیشتری برای عدم حضور همسر دریافت کنند.

سفر ماجراجویانه

4تمایل سفرهای ماجرایی به سمت تجربیات جدید

مطالعات اخیر انجمن تجارتی سفرهای ماجرایی (ATTA) نشان داد که تعریف سفر ماجرایی در حال تغییر است. در تعاریف جدید، فعالیت‌های ریسکی و آن‌هایی که باعث ترشح آدرنالین فراوان می‌شوند، 45 درصد کمتر از تجربه یک فرهنگ جدید موردتوجه قرارگرفته‌اند.

خرید بلیط هواپیما برای سفرهای ماجراجویانه
بلیط هواپیما برای سفرهای ماجراجویانه

طبق آمار ارائه‌شده توسط شرکت مسافرتی اینترپید (Intrepid Travel) خرید بلیط هواپیما به‌قصد حضور در “تورهای ماجرایی طعم غذاها” که شامل شرکت در کلاس‌های آشپزی و تماشای فروشگاه‌ها می‌شود، رشدی 20 درصدی داشته است. بر همین اساس، شرکت Urban Adventures اقدام به راه‌اندازی تورهای “فروشگاه‌گردی” در سال 2018 خواهد کرد.

سفر زمستانی

5زمستان، محبوب‌تر از همیشه

79 درصد از آمریکائی‌ها دوست دارند که مسافرتی خارج از کشور در فصل زمستان تجربه کنند و 53 درصد از آنها اصلاً علاقه‌ای به گرم شدن هوا ندارند. این آماری است که در تازه‌ترین مطالعات به‌دست‌آمده و نشانگر افزایش علاقه گردشگران به خرید بلیط هواپیما در زمستان است.

خرید بلیط هواپیما برای سفرهای زمستانی
بلیط هواپیما برای سفرهای زمستانی

دیگر بر کسی پوشیده نیست که فستیوال‌های زمستانی در سرتاسر جهان، میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کنند. چنانچه بیش از یک‌میلیون نفر در سال فقط به سراغ فستیوال زمستانی Harbin Ice در چین می‌روند. ضمن اینکه تعداد هتل‌ها هم در نزدیکی قطب‌ها و در مناطق سردسیر روزبه‌روز در حال بالا رفتن است.

کشتی تفریحی کوچک

6جایگزین‌هایی برای کشتی‌های تفریحی بزرگ

افزایش فشارها از جانب سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) سبب کاهش میزان سفرها با کشتی‌های تفریحی بزرگ‌شده است؛ اما رشد 4.5 درصدی تعداد علاقه‌مندان به سفر با کشتی نسبت به سال قبل شرکت‌های مختلف را بر آن داشته که اقدام به حل مشکلات در این زمینه کنند. برای مثال شرکت مسافرتی Peregrine Adventures سعی در راه‌اندازی 20 تور گردشی با کشتی‌های تفریحی کوچک در سال 2018 دارد. این کشتی‌ها از سوخت‌های پاک استفاده کرده و دسترسی به شهرهای کوچک را امکان‌پذیر خواهند کرد.

بلیط هواپیما به کانادا

7سفر به کانادا رکورد می‌شکند

به‌تازگی، روزنامه نیویورک‌تایمز فهرستی از مقاصد پرطرفدار برای سفر منتشر کرد که در آن نام کشور کانادا در صدر قرارگرفته بود. داده‌های اخیر کمیسیون Destination Canada هم نشان می‌دهند که رکورد 14 ساله میزان ورود گردشگران به این کشور با مسافرت 20 میلیون گردشگر به این کشور در سال 2016 شکسته شد. رسانه دیجیتال Skift نیز اعلام کرده که کانادا رشد چشم‌گیری در بازارهای جدید داشته و به‌عنوان‌مثال، صاحب رشد 24 درصدی در جذب گردشگران چینی شده است.

سلامتی

8سفرهای سلامت‌بخش، پرطرفدارتر از همیشه

خرید بلیط هواپیما و سفر به‌قصد افزایش سلامت جسم و روح رونق بسیار زیادی یافته و آژانس‌های مسافرتی هم با در نظر گرفتن این موضوع، پیشنهادات جدیدی را آماده ارائه به مشتریان خود کرده‌اند.

سفر به قصد سلامتی
سفر ورزشی

با در نظر گرفتن افزایش علاقه مردم به سلامتی در همه ابعاد زندگی، وقوع چنین اتفاقاتی در صنعت گردشگری هم چندان دور از ذهن نبود. برای مثال، امروزه بیش از 50 درصد از آمریکائی هر هفته به‌اندازه کافی ورزش می‌کنند. برای هماهنگی با این رشد و پیشرفت، آژانس‌های مسافرتی بسیاری ازجمله شرکت مسافرتی اینترپید (Intrepid Travel) اقدام به راه‌اندازی تورهای دوچرخه‌سواری کرده‌اند و برنامه‌های دیگری را در سال 2018 آغاز خواهند کرد.

بلیط هواپیما برای مقاصد نو ظهور

9مقاصد نوظهور توجهات را به خود جلب می‌کنند

دیده شدن مقصدهای مسافرتی ناشناس در رسانه‌های جمعی سبب شده که گردشگران علاقه فراوانی از خود برای خرید بلیط هواپیما و یا سایر وسایل نقلیه به نقاط دوردست نشان دهند. شهرهای مختلف در کشورهایی مثل اتیوپی، جیبوتی، برونئی، بوتان و پاراگوئه تنها چند نمونه از این مقصدها به شمار می‌روند. فستیوال‌های شناخته‌نشده این کشورها و همچنین برنامه‌های شرکت‌های هتل‌داری مشهور برای ساخت هتل در کشوری مثل قزاقستان، مؤلفه‌های بسیار مهمی در بالا رفتن محبوبیت این دست کشورها خواهند داشت.

مسافرت انفرادی

10مسافرت انفرادی همیشه در صدر است

ژانویه امسال شاهد بیشترین میزان جستجوی عباراتی مثل “مسافرت انفرادی” و “تنها سفر رفتن” در گوگل بود. با در نظر گرفتن این موضوع، آژانس‌های گردشگری بزرگ در حال تدارک شرایطی برای آسان‌سازی سفر انفرادی هستند. چراکه میزان خرید بلیط هواپیما و سفر به‌صورت انفرادی در 5 سال گذشته رشدی 40 درصدی داشته است.

بلیط هواپیما برای یک سفر انفرادی
مسافرت انفرادی

به نظر می‌رسد که ساخت کابین‌های انفرادی در هواپیماها، فراهم آوردن بساط تورهای تنهاگردی و دیگر تسهیلات برای راحت‌تر کردن مسافرت‌های انفرادی در سال 2018 بسیار بیشتر از سال‌های قبل موردتوجه قرار بگیرد.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
intrepidtravel.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید