چرا باید در زمستان به ترکیه رفت؟

گردشگران به خوبی می دانند که هیچ چیز بهتر از سفر در دوره های آف سیزن نیست؛ زمانی که مقصد محبوبتان را در فصل های کم‌گردشگر ببینید تازه به معنای واقعی کلمه زیبایی آن را درک می کنید. از این گذشته، سفر در چنین ایامی بیش تر از آنچه که تصور می کنید به صرفه و خرید بلیط هواپیما ارزان است.

0
25
کشور ترکیه در زمستان
ترکیه در زمستان
چرا باید در زمستان به ترکیه رفت؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 9Rating: 4.0ترکیه در زمستان چرا باید در زمستان به ترکیه رفت.ترکیه در زمستان بسیار زیباست با اینکه این کشور به عنوان یکی از مقصدهای تابستانی شناخته شده ولی در زمستان آرامش خاصی بر شهرهایش حاکم می شود.

ترکیه در زمستان

عکس اصلی

گردشگران به خوبی می دانند که هیچ چیز بهتر از سفر در دوره های آف سیزن نیست؛ زمانی که مقصد محبوبتان را در فصل های کم‌گردشگر ببینید تازه به معنای واقعی کلمه زیبایی آن را درک می کنید. از این گذشته، سفر در چنین ایامی بیش تر از آنچه که تصور می کنید به صرفه و خرید بلیط هواپیما ارزان است. کشور ترکیه برای ایرانی ها حکم بهشت کوچکی از اروپا را دارد؛ چون برای خرید مناسب بوده، بخش اروپایی آن کاملا مدرن و لاکچری پسند است، از جاذبه های تاریخی و فرهنگی چیزی کم ندارد و کرانه های ساحلی زیبایش جان می دهد برای آبتنی و ساحل گردی. اگر تمامِ دنیا می خواهند تابستانشان را در ترکیه بگذرانند شما برعکس در ماه های زمستان بلیط هواپیما ترکیه را تهیه کنید تا زیبایی های حقیقی این کشور را به چشم ببینید. چرایی اینکه ترکیه در زمستان ارزش سفر دارد را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

ترکیه در زمستان

از اواسط ماه دسامبر زمستانِ ترکیه شروع می شود و در اواسط مارس جایش را به طراوت بهار می دهد. بخش های مختلف ترکیه سهم یکسانی از ترکیه ندارند؛ یک طرف باد و باران، یک طرف معتدل یا برفی. دمای هوا هم معمولا بین منفی 13 درجه تا 24 درجه سانتی گراد است. با اینکه این کشور به عنوان یکی از مقصدهای تابستانی شناخته شده ولی در زمستان آرامش خاصی بر شهرهایش حاکم می شود و همین آرامش می تواند جنبه دیگری از فرهنگ مردم محلی را نمایان کند. ضمنا دیگر دسترسی به مکان های عمومی به یک دغدغه تبدیل نمی شود و می توان غرق در فرهنگ بومی شهرهایش شد.

قیمت های ارزان تر

پرتردد بودن پروازهای ایران – ترکیه به غیر از گرانی بلیط هواپیما ترکیه و تورهایش منفعتی برای گردشگران ندارد. از طرفی در ماه های پرگردشگر دغدغهِ پیدا کردن هتل آن هم متناسب با بودجه، دردسر کوچکی نیست. البته این قضیه برای تمام مقصدهای دنیا صدق می کند و فصل «های سیزن» باعث گرانی هتل ها، رستوران ها و تفریحات مقاصد می شود. برای اطمینان همین حالا قیمت بلیط هواپیما ترکیه، تورها و هتل ها را با فصل تابستان مقایسه کنید، می بینید که در این ماه های زمستانی هزینه سفر برایتان ارزان تر تمام می شود.

جمعیت کمتر

کشور ترکیه در زمستان
ترکیه در زمستان

مگر نه اینکه برای رهایی از شلوغی و تنش راهی سفر می شویم؟ برای مثال تهران را در روزهای عید نوروز تصور کنید: جاده های خلوت تر، ترافیک های روان تر و آرامش بیش تر. مردم دوست دارند عازم سفر شوند تا زیبایی های دنیا را در نبود جمعیت زیاد و در سکوت و خلوت تماشا کنند. دقیقا در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه نیز حال و هوای ترکیه به این شکل خواهد بود، یعنی هیچ نیازی به انتظار در صف های طولانی بلیط جاذبه ها، سیستم حمل و نقل و رستوران ها نیست و این یعنی چهره کاملا متفاوتی از شهرهایش را شاهد خواهید بود.

✅ بازدید از مقاله تفریحات زمستانی استانبول

مناظر نفس گیر

گاهی تصور می شود زیبایی ترکیه تنها در ساختمان های مدرن و تاریخی اش خلاصه می شود ولی مگر می توان طبیعت بکر یا جزئیات زیبای این کشور را از قلم انداخت. صخره های سنگی، روستاهای شیک، خیابان های چشم نواز در فصل زمستان و هنگامی که زیر پوشش سفید برف پنهان می گردند، تبدیل به منظره های سحرآمیزی می شوند که دل ها را به تسخیر در می آورند. در چنین روزهایی مکان های باستانی مثل کلیساهای سنگی کاپادوکیا در سکوت و زیبایی غرق می شوند و در حین دنج بودنشان می توان تصاویری جادویی از آن ها ثبت کرد.

حمام های ترکی

کشور ترکیه در زمستان
ترکیه در زمستان

یکی از ماجراجویی های زمستانی ترکیه که می تواند در روزهای سرد و برفی به تجربه ای فراموش نشدنی بدیل شود، استفاده از یکی از حمام های ترکی معروفش است. دراز کشیدن در یکی از حمام های تاریخی پر از بخار نه تنها خستگی را رفع می کند بلکه باعث تمدد اعصاب می شود. حمام های ترکی هیچ زمان دیگری به غیر از ماه های زمستانی این همه محبوبیت پیدا نمی کنند. گفتنی است که در میان بهترین حمام های ترکی، حمام اسرارآمیز و تاریخی کیلیچ علی پاشا که قدمتش به قرن 16 برمی گردد یکی از معروف ترین هاست.

مرور بهتر تاریخ

کشور ترکیه در زمستان
ترکیه در زمستان

اماکن و بناهای تاریخی ترکیه به خاطر معماری های متفاوتشان همیشه در چشم بوده اند و برای همین در بقیه ماه های سال به قدری شلوغ می شوند که نمی توان یک دل سیر تماشایشان کرد. در عوض فصل زمستان که می رسد، گشت و گذار در بناهای تازیخیِ فوق العاده زیبای یونانی و عثمانی راحت تر می شود یا حتی می توان راهی تپه های تراورتن آنتالیا شد تا در میان ویرانه های شهر باستانی ترمسوس و جنگل های کاج اطرافش پرسه زد؛ جایی که در آن سکوت و خلوت می تواند خوف انگیز باشد.

ماجراجویی های متفاوت تر

بهترین تفریح زمستانی یعنی اسکی انتخاب اکثر گردشگرانی است که سفر بدون هیجان را نمی پسندند. وجود بهترین و مجهزترین پیست های اسکی آن هم فقط در قلب اروپا باور غلطی است؛ خود ترکیه در ماه های زمستانی بهترین امکانات را برای تفریحات برفی و اسکی مهیا می کند. پیست اسکی های شگفت آوری مثل اولو داغ، ایزمیت و پالاندوکن در سطح جهانی معروفند و حتی دست کمی از پیست های اسکی سوئیس ندارند. این پیست های اسکی در واقع مجموعه ای برای اقامت و تفریحات گردشگران آماده کرده اند و در یک کلام کل سفر و تعطیلات شما را پاسخگو خواهند بود. در ادامه می توانید با نکات مهم در سفرهای زمستانی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید