ترک کردن شغل به قصد مسافرت چقدر معقول و امکان‌پذیر است؟

هیچ کس از رویای سفر به مقاصد مورد علاقه‌اش سیر نمی‌شود، همه ما درباره فرصتی برای مرخصی و یا حتی ترک شغلمان خیال‌هایی در سر داریم تا وقتمان را صرف گشت و گذار و سفر در نقاط مختلف دنیا بکنیم. این رویا برای بیش‌تر ما وهم و خیالی بیش نیست. با اینکه شروع سفر با ترک شغل و سمتی که هیچ خشنودی و رضایتی برایمان ارزانی نکرده می‌تواند به ماجراجویی بزرگی ختم شود و شانس دیدن و کشف دنیای اطراف را به دنبال بیاورد و حتی به سمت شغل مناسبی هدایت کند ولی همچنان ریسک بزرگی به نظر می‌رسد.

0
51
ترک شغل به قصد سفر چقدر معقول است
ترک شغل به قصد سفر
ترک کردن شغل به قصد مسافرت چقدر معقول و امکان‌پذیر است؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 25Rating: 4.0ترک شغل به قصد مسافرت چقدر معقول و امکان‌پذیر است؟ترک شغل به قصد سفر هیچ کس از رویای سفر به مقاصد مورد علاقه‌اش سیر نمی‌شود همه ما درباره فرصتی برای مرخصی و یا حتی ترک شغلمان خیال‌هایی در سر داریم.

ترک شغل به قصد سفر

هیچ کس از رویای سفر به مقاصد مورد علاقه‌اش سیر نمی‌شود، همه ما درباره فرصتی برای مرخصی و یا حتی ترک شغلمان خیال‌هایی در سر داریم تا وقتمان را صرف گشت و گذار و سفر در نقاط مختلف دنیا بکنیم. این رویا برای بیش‌تر ما وهم و خیالی بیش نیست. با اینکه شروع سفر با ترک شغل و سمتی که هیچ خشنودی و رضایتی برایمان ارزانی نکرده می‌تواند به ماجراجویی بزرگی ختم شود و شانس دیدن و کشف دنیای اطراف را به دنبال بیاورد و حتی به سمت شغل مناسبی هدایت کند ولی همچنان ریسک بزرگی به نظر می‌رسد. برای اینکه بلیط هواپیمای مقصد مورد نظرتان را با استعفا از شغل کنونی خود و به قصد سفری بدون محدودیت زمانی رزرو کنید باید نکاتی را در نظر بگیرید. بی‌گدار به آب نزنید و تصمیم درست را بعد از خواندن این مطلب و مشورت با دیگران بگیرید و اگر انتخابتان معقولانه بود بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید.

آیا صرفا شغل دیگری را می‌خواهید؟

قبل اینکه محل کارتان را به قصد سفر رها کنید با دقت همه جوانب را در نظر بگیرید، چون نمی‌توان صرفا به خاطر وسوسه‌انگیز بودن سفر چنین تصمیمی را گرفت. اصلا شاید برای سفر آماده نباشید و فقط دلتان بخواهد شغلتان را عوض کنید و به دنبال علاقه‌تان بروید که در این صورت باید به فکر یافتن شغل مناسب باشید و سفر را بهانه ترک شغلتان قرار ندهید. این تصمیم هر چقدر هم رویایی باشد پیامدهای بزرگی را به دنبال دارد و ممکن است هم منبع درآمدتان را از دست دهید و هم سفر جالبی را تجربه نکنید.

آیا می‌توانید به جای ترک شغل به مسافرت طولانی‌تری‌ بروید؟

ترک شغل به قصد سفر چقدر معقول است
ترک شغل به قصد سفر

درباره مدت زمان سفرتان به خوبی فکر کنید، سفر چند روزه می‌تواند خوشحالتان ‌کند؟ مایلید به جای چند ماه یا سال فقط چند هفته سفر کنید؟ این‌طوری به نفعتان است چون برای این‌کار لزومی به ترک شغل ندارید، به جای استعفا از مرخصی‌های استحقاقی خود استفاده کنید. تعداد روزهای مرخصی استحقاقی خود را از شرکت و اداره خود پرس و جو کنید، اگر سابقه چند ساله در شرکت داشته باشید احتمالا 9 روز از مجموع روزهای مرخصی سال قبل را می‌توانید به صورت ذخیره نگه دارید و از این فرصت برای تحقق رویایتان استفاده کرده و بلیط هواپیمای مقصد مورد نظرتان را رزرو کنید.

✅ بازدید از مقاله چطور یک سفر ارزان ترتیب دهیم
✅ بازدید از مقاله اشتباهاتی که اغلب گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی مرتکب می‌شوند
✅ بازدید از مقاله بهترین کشورها برای سفر خانم های مجرد کدامند؟

آیا از پس هزینه مسافرت طولانی مدت برمی‌آیید؟

ترک شغل به قصد سفر چقدر معقول است
ترک شغل به قصد سفر

وقتی تصمیمتان را گرفتید و به جای مرخصی میل بیش‌تری برای ترک شغل داشتید یا به واسطه مهیا نشدن شرایط مرخصی تصمیم به استعفا گرفتید، برآورد هزینه‌های سفرتان اولین نکته‌ای است که باید درباره‌اش اطمینان حاصل کنید. مسلما تصمیمتان آنی نخواهد بود پس اگر برای ماه‌ها یا سال‌های آینده چنین هدفی را در نظر گرفته‌اید به فکر پس‌انداز باشید و درباره هزینه سفر با دقت حساب و کتاب کنید، حتی اگر لازم باشد به سراغ مشاغل جانبی با درآمدهای بیش‌تر بروید و تا قبل از خرید بلیط هواپیمای مقصدتان به پس‌انداز مشغول شوید. بهتر است پس‌اندازتان کمی بیش‌تر از مبلغ مورد نیازتان باشد.

فکر مسئولیت‌هایتان را کرده‌اید؟

قبل از استعفا به مسئولیت‌هایی که عهده‌دارشان هستید فکر کنید، آیا تامین معاش زندگی کسی را بر عهده دارید؟ خانه‌تان متعلق به خودتان است یا مستاجر هستید؟ حیوان خانگی دارید؟ فراموش نکنید که حیوانات روحیه حساس و آسیب‌پذیری دارند و بهترین جا برای آن‌ها پیش کسانی است که دوستشان داشته باشند. آیا اسباب و اثاثیه زیادی دارید؟ می‌توانید تمام مسئولیت‌هایتان را به کسی واگذار کنید؟ اگر از پس حل این مسائل هم برآمدید وقتش رسیده که رویای خود را عملی کنید و قدم در ماجراجویی بزرگی بگذارید، چمدان خود را ببندید و بلیط هواپیمایتان را رزرو کنید و سفرتان را استارت بزنید.

راهی برای کسب درآمد در سفر دارید؟

ترک شغل به قصد سفر چقدر معقول است
ترک شغل به قصد سفر

در صورتی که پس‌اندازتان به اندازه کافی باشد، مشکلی در طول سفر نخواهید داشت مگر اینکه برای سرگرمی و یا کسب درآمد به فکر یافتن شغل پاره وقتی باشید. قبل از خرید بلیط هواپیما درباره راه‌های کسب درآمد در سفر تحقیق کنید و تمامی گزینه‌های مناسب را یادداشت کنید. شاید تدریس، گارسونی و انتخاب شغل‌های دیگری متناسب با روحیه و مهارتتان بهتر باشد. در هر صورت داشتن شغل پاره وقت در سفرهای طولانی پشتوانه خوبی برای رفع نگرانی‌های مالیتان خواهد بود و از طرفی با کسب تجربه‌ خود را بهتر با محیط وفق می‌دهید.

برنامه‌تان را با کارفرما یا مافوقتان در میان گذاشته‌اید؟

ترک شغل به قصد سفر چقدر معقول است
ترک شغل به قصد سفر

مسلما وقتی تکلیفتان مشخص شد و خواستید شغلتان را به قصد سفر ترک کنید، همان هفته اقدام به این کار نمی‌کنید. چنین تصمیمی با توجه به مقصد بلیط هواپیما و مدت زمان سفرتان باید چند ماه قبل و حتی یک سال قبل گرفته شود. به محض اینکه تصمیمتان را گرفتید با کارفرما یا مافوقتان صحبت کنید و او را در جریان استعفای خود قرار دهید، صادقانه و به طور صریح برنامه‌تان را با او در میان بگذارید و به او فرصت دهید تا کارمند دیگری را برای جایگزینی پیدا کند. در مرحله آخر نامه استعفای رسمی خود را برای او بفرستید و آماده زندگی جدیدی باشید.

هنوز کافی نیست

ترک شغل به قصد سفر چقدر معقول است
ترک شغل به قصد سفر

چنین رویایی فقط به پشتوانه مالی نیاز ندارد، برخی تصور می‌کنند اگر از نظر مالی تامین باشند می‌توانند به گردشگری تمام وقت تبدیل شوند، در حالی که چنین سفرهایی به روحیه و میزان آمادگی افراد بستگی دارد. برای شمایی که اولین بار در زندگی خود چنین تصمیمی گرفته باشید، همه چیز طبق روال برنامه‌ریزی شده پیش نمی‌رود. چون هیچ‌کس قادر نیست تمامی جوانب را در نظر بگیرد، برای همین بهتر است قبل و بعد از تصمیمتان با کسانی که چنین تجربه‌ای را داشته‌اند مشورت کنید و نکاتی را که اشاره می‌کنند در نظر بگیرد تا رویای خرید بلیط هواپیما برای سفر بی‌پایانتان تبدیل به کابوسی وحشتناک نشود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید