ایده هایی برای گذراندن تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی

این روزها که کرونا تمام جنبه های زندگی را تحت شعاع خود قرار داده، راهی شدن و یا نشدن برای سفر هر کدام به معضلی تبدیل شده است و حساسیت هایی که در حال حاضر برای بیرون آمدن از خانه به وجود آمده، چالش های بزرگی برای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی و حتی شخصی به وجود آورده اند.

0
33
گذراندن تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی
تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی
ایده هایی برای گذراندن تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 5Rating: 4.0تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی و ایده هایی جالب برای گذراندن آن.تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی این روزها که کرونا تمام جنبه های زندگی را تحت شعاع خود قرار داده، راهی شدن یا نشدن برای سفر هر کدام به معضلی تبدیل شده است

تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی

این روزها که کرونا تمام جنبه های زندگی را تحت شعاع خود قرار داده، راهی شدن و یا نشدن برای سفر هر کدام به معضلی تبدیل شده است و حساسیت هایی که در حال حاضر برای بیرون آمدن از خانه به وجود آمده، چالش های بزرگی برای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی و حتی شخصی به وجود آورده اند. از طرفی در خانه ماندن، آن هم به مدت طولانی باعث شده خستگی و یاس به فضای پرآرامش خانه راه پیدا کند. بنابراین شاید تنها راه حذف این استرس و تنش شرکت در فعالیت‌های هیجان انگیز بیرون از خانه باشد. یعنی با تمام این ها می توان با عمل به پروتکل های بهداشتی، وقفه ای در ملال قرنطینه ایجاد کرد و حس ناب زندگی را از طبیعت و مکان های خلوت تر به دست آورد و با تجدید انرژی به روزهای در خانه ماندن برگشت. حالا که بیش تر کسب و کارها فعالیت خود را از سر گرفته اند، صنعت گردشگری نیز با ایده های خلاقانه‌تری مردم را به تفریح فرا می خواند تا با رعایت کامل فاصله اجتماعی از کلافگی‌ این روزها رها شوند. ما در ادامه برای شما علاقمندان به سفر و خرید بلیط هواپیما ایده هایی برای گذراندن تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی معرفی کرده ایم تا در این روزهای خسته کننده امیدوار به شور و هیجانی دوباره شوید.

دور جاذبه های معروف را خط بکشید

در چنین روزهایی عاقلانه ترین کار این است که از جاذبه های معروفی که احتمالا بیش تر اهالی شهر به آن پناه می برند، دوری کنید. مثلا اگر از اهالی تبریز باشید به جای ائل گلی به پارک‌ها و تفرجگاه های دیگری بروید چون ناشناخته ترین مکان ها و جاذبه ها دروازه ای به سمت دنیای امن تر باز کرده اند.

ورزش های سولو مناسب روزهای کرونایی هستند

گذراندن تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی
تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی

فعالیت‌ های ورزشی شما را از افسردگی و اضطراب این روزها دور می کنند، بخصوص ورزش هایی که بیرون از سالن های بسته باشگاه ها و در فضای آزاد و در دل طبیعت باشند. برخلاف بیش تر ورزش ها، گلف از آن ورزش هایی است که می توان تنهایی و در خلوت انجام داد و در حین جذب ویتامین D به پیشرفت‌هایی در زمینه این بازی رسید.

ماجراجویی‌ های انفرادی را امتحان کنید

افزودن کمی چاشنی هیجان به فعالیت های ورزشی راه دیگری برای تجربه‌ های به یادماندنی و مفرح در روزهای کروناست. پاراگلایدر سواری، کوهنوردی، بانجی جامپینگ، زیپ لاین و موج سواری از جمله این فعالیت های مفرح هستند؛ جایی که تنها شمائید و هیجان.

به جای رزرو بلیط هواپیما با ماشین شخصی به سفر بروید

نه تنها در ایران بلکه در همه دنیا مردم از همان روزهای بهاری برنامه سفرهای جاده ای را برای تابستان های خود ریخته بودند تا بیش ترین مصونیت را در برابر این ویروس داشته باشند و از سکون طولانی مدت خود فرار کنند. وقتی تنها یا با اعضای خانواده دل به جاده بزنید، ماجراجویی شما شروع می شود ولی ماجراجویی صرفا به سفرهای طولانی و مقاصد دور اطلاق نمی شود و توصیه ما این است که از شهر خود خارج نشوید و به مناطق نزدیک به محل سکونتتان بروید.

✅ بازدید از مقاله پروتکل های بهداشتی ترکیه برای مسافران

به جای هتل یک منزل کرایه کنید

با تمام سخت گیری هایی که در رعایت پروتکل های بهداشتی برای هتل ها به وجود آمده ولی برای اینکه با کم ترین افراد در تعامل باشید به جای هتل منزلی را کرایه کنید تا دربست در اختیارتان باشد و نگرانی ها و استرستان در مورد ابتلا به بیماری کرونا به حداقل برسد. یا در صورت امکان هتل های دور افتاده ای را انتخاب کنید، مخصوصا آن هایی که از بافت شهری دورند و در دل طبیعت ساخته شده اند.

به ماهیگیری و قایق سواری بروید

گذراندن تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی
تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی

اگر قصد مسافرت ۲ نفره دارید، تجهیزات کمپینگ خود را بردارید و برای یک ماجراجویی در طبیعت آماده شوید. این بار به سمت منطقه ای بروید که کنار رودخانه، دریاچه یا دریایی باشد که هم بتوان ماهیگیری کرد و هم چشم اندازهای زیبایی را تماشا کرد. در چنین مواقعی می توان روز را به قایق سواری و ماهیگیری مشغول بود و هنگام شب به همراه دوست یا همسرتان ماهی ها را کباب کنید.

به سواحل دنج و ناشناخته بروید

گذراندن تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی
تعطیلات تابستانی با فاصله اجتماعی

گاهی لازم است بساط پینک نیک را بردارید به سمت کرانه ‌های دریاهای کشور یا شهر محل سکونتتان بروید ولی هر چه جمعیت کمتری را در اطراف و نزدیکی خود ببینید از استرس دورتر بوده و بیش تر روی خوشگذرانی و تفریح‌تان تمرکز خواهید کرد. به خصوص در ماه های تابستانی هر چه می توانید از سواحل شلوغ و پرجمعیت دوری کنید، به سمت قسمت های خلوت تر ساحل بروید و در حین آفتاب گیری، ساعتی را به تماشای دریا و آسمان بنشینید.

در ادامه می توانید با شرایط بهداشت هتل ها در ایام کرونا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید