تعیین نرخ بلیط هواپیما ۱۹۶ مسیر داخلی

نرخ بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی در جریان جلسه مشترک شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری تا پایان مهر اعلام شد و فروش بلیط هواپیما بیش از نرخ‌های اعلامی برای تمامی شرکت‌ها ممنوع است. در پی بروز نوسانات ارزی در ماه‌های اخیر و افزایش هزینه‌های جانبی تعمیر و نگهداری هواپیما که به گفته وزیر راه و شهرسازی تا ۵۵ درصد هزینه‌های ایرلاین‌ها به صورت ارزی است، ایرلاین‌ها قیمت بلیط هواپیما داخلی را زیاد کردند که کاهش حجم سفرهای هوایی و اعتراضات مسافران از نتایج این افزایش هزینه بود.

0
133
تعیین نرخ بلیط هواپیما برای 196 مسیر داخلی
نرخ بلیط هواپیما برای 196 مسیر داخلی
تعیین نرخ بلیط هواپیما ۱۹۶ مسیر داخلیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 29Rating: 3.5تعیین نرخ بلیط هواپیما ۱۹۶ مسیر داخلی - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستاننرخ بلیط هواپیما برای پرواز داخلی در جریان جلسه مشترک شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری تا پایان مهر اعلام شد و فروش بلیط هواپیما بیش از نرخ‌های اعلامی برای تمامی شرکت‌ها ممنوع است. در پی بروز نوسانات ارزی در ماه‌های اخیر قیمت بلیط هواپیما

تعیین نرخ بلیط هواپیما ۱۹۶ مسیر داخلی

نرخ بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی در جریان جلسه مشترک شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری تا پایان مهر اعلام شد و فروش بلیط هواپیما بیش از نرخ‌های اعلامی برای تمامی شرکت‌ها ممنوع است.

در پی بروز نوسانات ارزی در ماه‌های اخیر و افزایش هزینه‌های جانبی تعمیر و نگهداری هواپیما که به گفته وزیر راه و شهرسازی تا ۵۵ درصد هزینه‌های ایرلاین‌ها به صورت ارزی است، ایرلاین‌ها قیمت بلیط هواپیما داخلی را زیاد کردند که کاهش حجم سفرهای هوایی و اعتراضات مسافران از نتایج این افزایش هزینه بود.

تعیین نرخ بلیط هواپیما برای 196 مسیر داخلی
نرخ بلیط هواپیما برای 196 مسیر داخلی

عواملی نظیر حفظ و ارتقای صنعت هوانوردی و رضایتمندی مسافران باعث شد تا شرکت‌های هواپیمایی با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری قرار گذاشتند تا پایان مهرماه برای قیمت بلیط هواپیما داخلی سقف تعیین شود و به این گونه در نرخ بلیط هواپیما تعدیل به وجود آید که نرخ‌های اجرایی شده در طول روزهای گذشته به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

صبح شنبه جلسه هماهنگی میان مسئولان ایرلاین‌های ایرانی با مدیران سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد و در جریان این جلسه، شرکت‌های هواپیمایی ایرانی داوطلبانه اعلام آمادگی کردند که با وجود آزادسازی نرخ‌ها به منظور کمک به شرایط اقتصادی کشور و سیاست‌های صنعت هواپیمایی نرخ‌های مشخصی برای انجام پروازهای داخلی­شان نهایی کرده و تا پایان مهر ماه امسال تغییری در آن‌ها ایجاد نکند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان این که نرخ جدید پروازها تا ساعات آینده روی سایت شرکت‌های هواپیمایی قرار می‌گیرد، توضیح داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته نرخ پرواز اصفهان ۲۹۰ هزار تومان، تهران-شیراز ۳۸۰ هزار تومان، تهران-کیش ۵۱۰ هزار تومان و تهران-بندرعباس ۵۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

این نرخ‌ها سقف مجاز قیمت بلیط هواپیما پروازها بوده و در صورتی که بازار کشش این نرخ را نداشته باشد، با تصمیم­گیری شرکت‌های هواپیمایی امکان کاهش آن وجود دارد اما قطعا هیچ شرکتی بیشتر از این قیمت نمی تواند بلیط هواپیما بفروشد.

تعیین نرخ بلیط هواپیما برای 196 مسیر داخلی
نرخ بلیط هواپیما برای 196 مسیر داخلی

به گفته سامانی کاهش تعداد مسافران حاصل از افزایش نرخ بلیط هواپیما قطعا برای ایرلاین‌ها اتفاق به صرفه‌ای به شمار نمی رود و با وجود تمام فشارهای بین­المللی که تامین نیازهای شرکت‌های هواپیمایی ایران را با دشواری‌های فراوان مواجه می‌کند و علی‌رغم این که با سیاست‌های جدید ارزی شرایط برای تامین نیازهای شرکت‌ها بسیار دشوارتر از گذشته شده است، اما تصمیم ایرلاین‌های داخلی بر آن است که با همراهی با سیاست‌های دولت، نرخ‌های مشخصی را تعیین کنند و به آن‌ها پایبند باشند.

در رابطه با پروازهای خارجی نیز تلاش‌ها بر آن است تا تصمیمات قطعی گرفته شده و در این زمینه کاهش نرخ صورت گیرد.

در روزهای گذشته با اجرایی شدن بسته جدید ارزی بانک مرکزی قیمت بلیط هواپیما تمام­شده برای پروازهای داخلی و خارجی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرد که نتیجه آن کاهش اقبال مسافران در خرید بلیط هواپیما داخلی شد.

شرایط برای پروازهای بین­‌المللی به خاطر این سیاست‌ها سخت شده است تا جایی که تعدادی از ایرلاین‌های خارجی در روزهای گذشته اعلام کرده­اند که پروازهای خود به ایران را متوقف می‌کنند.

منبع: betanews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید