همه چیز در مورد تعیین وقت سفارت آلمان

سفر همیشه جذابیت های خاص خود را به همراه داشته است و گردشگران زیادی را با برنامه های مختلف سرگرم می کند. اما لازمه هر سفر برون مرزی اقدامات ویزا و اقامت در آن را می طلبد.

0
374
تعیین وقت سفارت آلمان
وقت سفارت آلمان
همه چیز در مورد تعیین وقت سفارت آلمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 19Rating: 4.5تعیین وقت سفارت آلمان و آشنایی با مدارک و شرایط وقت سفارت خانه ها.تعیین وقت سفارت آلمان آدرس این سفارت شماره تلفن و فاکس و خیلی از مسائل دیگر هنگام خرید بلیط هواپیما آلمان و سفر به این کشور سوال بزرگی برای مسافر است.

تعیین وقت سفارت آلمان

سفر همیشه جذابیت های خاص خود را به همراه داشته است و گردشگران زیادی را با برنامه های مختلف سرگرم می کند. اما لازمه هر سفر برون مرزی اقدامات ویزا و اقامت در آن را می طلبد. و این مساله زمانبر است مخصوصا کشورهایی که در حوزه شینگن قرار دارند. در این مقاله نکاتی برای تعیین وقت سفارت آلمان آورده شده که می تواند موارد ارزنده ای را یادآور شود. نحوه تعیین وقت سفارت آلمان ، آدرس این سفارت، شماره تلفن و فاکس و خیلی از مسائل دیگر هنگام خرید بلیط هواپیما آلمان و سفر به این کشور فوق‌العاده دوست‌داشتنی و جذاب، به علامت سوالی بزرگ در ذهن مسافران تبدیل گشته و عدم دسترسی به اطلاعات مناسب در این باره، به سردرگمی و استرسی فراوانی برای مسافران منجر می‌شود. از این رو، ما مطلبی در مورد تعیین وقت سفارت آلمان و سایر مسائل به رشته تحریر درآوردیم و اطلاعات لازم و کاربردی در مورد این سفارت را به صورت مختصر و مفید در اختیار شما قرار دادیم. پیشنهاد می‌کنیم قبل از بستن بار سفر و یا انجام هر کار دیگری برای اخذ ویزای آلمان و سفر به این کشور، ادامه این مطلب را به دقت بخوانید و ضمن آشنایی بیشتر با تعیین وقت سفارت آلمان و سایر موارد در این باره، سفر راحت‌تر و آسوده‌تری تجربه کنید.

آدرس سفارت آلمان و اطلاعات ارتباطی

تعیین وقت سفارت آلمان
وقت سفارت آلمان

برای تعیین وقت سفارت آلمان، قبل از رزرو بلیط هواپیما یا هر اقدام دیگری باید آدرس این سفارت را بلد باشید. پس بد نیست بدانید که سفارت آلمان هم مثل سفارت بسیاری از کشورهای دیگر در پایتخت ایران یعنی شهر تهران واقع شده است. دسترسی به این سفارت بسیار راحت و آسوده بوده و کافیست شما به خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴-۳۲۰ مراجعه کنید. البته بد نیست بدانید که راه‌های ارتباطی مختلفی از جمله شماره تلفن، فاکس و ایمیل نیز در این سفارت برقرار است. جدول زیر چکیده‌ای کاملا مفید در مورد اطلاعات کلی این سفارت است.

شماره تلفن ۰۲۱-۳۹۹۹۰۰۰۰
شماره تلفن اطلاعات ویزا ۰۲۱-۳۹۹۹۱۴۹۹
شماره فاکس ۰۲۱-۳۹۹۹۱۸۹۰
کد پستی ۱۱۳۶۵
صندوق پستی ۱۱۳۶۵-۱۷۹
آدرس ایمیل info@teheran.diplo.de
آدرس وبسایت www.teheran.diplo.de
نام سفیر آلمان آقای میشائیل کلور-برشتولد

ساعت کاری سفارت آلمان

نکته بعدی که باید قبل از تعیین وقت سفارت آلمان از آن آگاهی داشته باشید، ساعت کاری این سفارت است. البته قبل از بیان نکته‌ای راجع به این موضوع، حتما باید به این موضوع اشاره کنیم که بهتر است قبل از هر گونه مراجعه به سفارت آلمان، اطلاعات مورد نیاز در همه زمینه‌ها را از وبسایت این سفارت به دست بیاورید و با آمادگی کاملی در صدد تعیین وقت باشید. چراکه هر نوع نقصی در مدارک باعث رد درخواست ملاقات شما خواهد شد.

روزهای هفته ساعت کاری سفارت آلمان
یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت ۷ تا ساعت ۱۵:۳۰
دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۷ تا ساعت ۱۶
جمعه و شنبه تعطیل است
ماه‌های جولای و آگوست (یکشنبه تا پنجشنبه) از ساعت ۷:۳۰ تا ساعت ۱۴:۳۰

 

غیر از مواردی که در بالا اشاره شد، این نکته هم باید ذکر شود که ساعت کاری بخش تائید مدارک برای اخذ ویزای آلمان متفاوت است. این بخش و یا به عبارت بهتر، دفتر تائید مدارک برای اخذ ویزای آلمان، از روز یکشنبه تا پنج‌شنبه هر هفته از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۰:۳۰ فعالیت می‌کند. نکته حائز اهمیت در مورد دفتر تائید مدارک این است که مراجعه به این دفتر با تعیین وقت قبلی امکان‌پذیر می‌شود.

✅ بازدید از مقاله تعیین وقت سفارت ترکیه

نحوه تعیین وقت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان
وقت سفارت آلمان

سفارت آلمان با انجام کار فشرده و سریع‌، سعی در کوتاه‌تر کردن مدت زمان انتظار مسافران برای تعیین وقت دارد. نکته جالب اینجاست که در برخی موارد خاص و بشردوستانه حتی امکان تعیین وقت ویژه طی ۵ روز نیز برقرار است. لازم به ذکر است که همکاری سفارت آلمان با شرکت ویزامتریک از شهریور پارسال، مدت‌زمان گرفتن وقت مصاحبه برای اخذ ویزای کوتاه‌مدت شینگن را بسیار کاهش داده است. نشانی اینترنتی این شرکت برای تعیین وقت ویزای آلمان https://www.visametric.com/iran/Germany/de/p/terminvereinbarung است.

البته به‌منظور اخذ نوبت برای ویزای اقامت و ویزاهای بلندمدت باید به سیستم نوبت‌دهی سفارت آلمان مراجعه کرد که در چنین حالتی، حدود ۳۰ دقیقه بعد از ثبت نام و دریافت کد پیگیری، ایمیلی حاوی اطلاعات شخصی خودتان به شما ارسال شده و شما باید درست بودن این اطلاعات را بررسی کنید. همچنین ایمیل دیگری نیز ۲ تا ۶ هفته قبل از مصاحبه به شما ارسال می‌شود که موارد ذکرشده در آن را باید به دقت انجام دهید و بعد از دریافت این ایمیل، ظرف ۷ روز آن را تائید کنید. نشانی اینترنتی سیستم نوبت‌دهی سفارت آلمان https://service2.diplo.de/rktermin/extern/choose_realmList.do?request_locale=de&locationCode=tehe است.

هزینه‌های جاری در سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان
وقت سفارت آلمان

یکی از سوالاتی که در تعیین وقت سفارت آلمان و اخذ ویزا برای مسافران پیش می‌آید، هزینه این کار است. در این راستا بهتر است بدانید که تمامی هزینه‌ها به صورت نقدی و با واحد پول یورو پرداخت می‌شود. قیمت ویزای بلندمدت آلمان برای افراد بالاتر از ۱۸ سال ۶۰ یورو برای افراد پایین‌تر از ۱۸ سال ۳۰ یورو است. همچنین ویزای ترانزیت نوع A و ویزای شینگن نوع C نیز برای افراد بالاتر از ۱۸ سال ۶۰ و برای افراد پایین‌تر از ۱۸ سال ۳۵ یورو می‌باشد. نکته مهم دیگر اینکه، سفارت آلمان فقط اسکناس دریافت می‌کند و پرداخت هزینه به صورت پول خرد و سکه امکان‌پذیر نیست.

چند نکته دیگر درباره سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان
وقت سفارت آلمان

غیر از موارد ذکرشده، چند نکته دیگر نیز باید مد نظر شما قرار بگیرد. نخست، در صورتی که پس از تعیین وقت سفارت آلمان، امکان حضور در این سفارت را نداشتید حتما این موضوع را اطلاع دهید و نسبت به دریافت وقت دیگر اقدام نمایید. نکته دیگر این است که شما باید تمامی مدارک لازم برای ویزای خود از جمله گذرنامه، عکس، دعوت‌نامه، بیمه و … را از وبسایت سفارت مطالعه کرده و تک تک آنها را آماده نمایید. چراکه هرگونه نقصی در مدارک سبب از بین رفتن فرصت تعیین وقت سفارت آلمان خواهد شد.

سفارت آلمان غیر از خدمات مربوط به صدور ویزا، به امور دیگری از جمله امور مربوط به ارث، امور گمرک و امور بازنشستگان نیز می‌پردازد که برای رسیدگی به هر یک از آنها باید وقت قبلی تعیین کنید. ناگفته نماند که ایمیل‌های ارسالی شما به سفارت آلمان باید به زبان انگلیسی یا آلمانی باشند. پس اگر ایمیل شما به زبان فارسی بود، قطعا به چنین ایمیلی ترتیب اثری داده نخواهد شد.

رابطه بین دو کشور آلمان و ایران در طول تاریخ معمولا خوب و سازنده بوده و همه ساله عده زیادی از ایرانیان برای انجام امور مختلفی به سمت آلمان حرکت می‌کنند. پس مطالعه این مطلب می‌تواند چه حالا و چه در آینده برای شما کارساز باشد. نکته‌ای که در آخر باید ذکر شود این است که تمامی شرایط ذکرشده در مورد تعیین وقت سفارت آلمان می‌تواند تحت تاثیر رابطه بین دو کشور باشند و دچار تغییراتی شوند. پس همیشه باید قبل از مراجعه به سفارت، از طریق وبسایت، اطلاعات لازم را به دست آورید. در ادامه می توانید با نکات تعیین وقت سفارت کانادا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید