تعیین وقت سفارت ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای زیبای اروپاییست که مقصد بسیاری از گردشگران متعدد در سرتاسر جهان بوده و هر ساله تعداد بسیاری از گردشگران در شهرهای مختلف آن به گشت و گذار می پردازند. تعدد زیاد دوستداران این کشور تاثیر زیادی در پیشرفت وضع اقتصادی کشور ایتالیا داشته و از این رو صنعت توریسم و گردشگری به یکی از مهم‌ترین منابع درآمد این روزهای ایتالیا به شمار می‌آید.

0
63
راهنمای تعیین وقت سفارت ایتالیا
تعیین وقت سفارت ایتالیا
تعیین وقت سفارت ایتالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 19Rating: 4.5تعیین وقت سفارت ایتالیا و ارائه کلیه راهنمایی ها و اطلاعات سفارت ایتالیا.تعیین وقت سفارت ایتالیا به همراه آدرس سفارت و اطلاعات لازم آورده شده چراکه برای اخذ ویزای ایتالیا شما نیاز خواهید داشت حداقل یک بار به سفارت مراجعه کنید.

راهنمای تعیین وقت سفارت ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای زیبای اروپاییست که مقصد بسیاری از گردشگران متعدد در سرتاسر جهان بوده و هر ساله تعداد بسیاری از گردشگران در شهرهای مختلف آن به گشت و گذار می پردازند. تعدد زیاد دوستداران این کشور تاثیر زیادی در پیشرفت وضع اقتصادی کشور ایتالیا داشته و از این رو صنعت توریسم و گردشگری به یکی از مهم‌ترین منابع درآمد این روزهای ایتالیا به شمار می‌آید. اما همه چیز به همین سادگی نیست و تعیین وقت سفارت ایتالیا برای خریداران بلیط هواپیما ایتالیا ممکن است کمی سخت و پر از استرس به نظر برسد. در واقع ممکن است پروسه اخذ ویزای ایتالیا کمی خسته‌کننده و یا نگران‌کننده باشد اما اگر اطلاعات کافی برای این کار داشته باشید مقدار قابل توجهی از فشار روانی این کار برایتان کاسته شده و در نهایت به هدفتان می‌رسید. اگر از دوستدارن خرید بلیط هواپیما به سوی کشور زیبای ایتالیا هستید پس برای دریافت اطلاعات بیشتر تا آخر این مطلب با سفرستان همراه باشید.

آدرس سفارت ایتالیا

شما تحت هر شرایطی نیاز خواهید داشت برای تعیین وقت سفارت ایتالیا به طور حضوری به سفارت مراجعه کنید. خوشبختانه سفارت ایتالیا در ایران وجود دارد و می‌توانید با مراجعه حضوری در کشور خودمان هم کار اخذ ویزایتان را انجام بدهید. برای این کار تنها کافیست به آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن‌بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵ مراجعه کنید. البته روش‌های دیگری برای ارتباط برقرار کردن با سفارت ایتالیا در تهران وجود دارد که می‌توانید در جدول زیر اطلاعات لازم را مطالعه بفرمایید.

شماره تلفن ۰۲۱۸۸۱۹۰۱۶۰
شماره فکس ۶۶۷۲۶۹۶۱
کد پستی 1917
صندوق پستی 1917686911
آدرس ایمیل consolato.teheran@esteri.it
آدرس وب‌سایت ambteheran.esteri.it
نام سفیر ایتالیا مائورو کنچاتوری

ساعت کاری سفارت ایتالیا

راهنمای تعیین وقت سفارت ایتالیا
تعیین وقت سفارت ایتالیا

برای تعیین وقت سفارت ایتالیا نیاز به آدرس و اطلاعات دیگری خواهید داشت. علاوه بر دانستن موارد بالا برای مراجعه حضوری به سفارت ایتالیا در تهران، شما نیاز خواهید داشت از ساعات کاری سفارت مطلع شوید. این موضوع مخصوصا زمانی که شما ساکن شهری غیر از تهران باشید اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت. چرا که اگر قصد سفر یک روزه به تهران برای مراجعه به سفارت را داشته باشید و در زمان مناسب و اداری به آنجا مراجعه نکنید ممکن است دست خالی به خانه بازگردید و یا یک روز مهم را از دست بدهید.

روزهای هفته ساعت کاری سفارت ایتالیا
شنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه، جمعه 8 الی 14
یکشنبه 8 الی 13
روزهای هفته ساعات کاری دفتر تایید مدارک
دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه 8 الی 11 ظهر

نحوه تعیین وقت سفارت ایتالیا

اگر اولین بار است که قصد دارید برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید ممکن است در وهله اول کمی دستپاچه شده و یا دچار استرس شوید. اما اگر بدانید که دقیقا از چه طریقی و یا روش‌هایی می‌توانید برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید به راحتی و بدون هیچ گونه نگرانی این کار را انجام خواهید داد. شما می‌توانید برای این کار از طریق وب‌سایت رسمی سفارت ایتالیا اقدام کرده و به صورت آنلاین یک حساب کاربری باز کرده و موارد لازم را در آنجا پر کنید. سپس می‌توانید از همان روش آنلاین برای ملاقات حضوری اقدام کرده و بقیه مراحل کارهایتان را انجام بدهید. برای این کار می‌توانید از طریق این لینک کوتاه https://bit.ly/2YORlXs اقدام کنید.

✅ بازدید از مقاله تعیین وقت سفارت هلند

هزینه‌های جاری

راهنمای تعیین وقت سفارت ایتالیا
تعیین وقت سفارت ایتالیا

باید در نظر داشته باشید که اخذ ویزای ایتالیا شامل هزینه‌هایی خواهد بود که بهتر است از آن‌ها مطلع باشید. در واقع هزینه‌های اخذ ویزای ایتالیا نسبت به شرایط مختلف کاملا متفاوت بوده که ما آن‌ها را به طول کامل شرح خواهیم داد. این مطلب شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌هاییست که سوالات متعددی را برای اکثر کسانی که قصد دارند در راستای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقداماتی انجام بدهند ایجاد می‌کند. در ابتدا باید بگوییم اگر شخصی شهروند اروپایی یا به عبارت دیگر شهروند اتحادیه اروپا باشد هزینه ویزا برای او و خویشاوندان درجه یکش (فرزندان، والدین، همسر و حتی مادربزرگ و پدربزرگش) رایگان خواهد بود. مطلب دیگر هم این است که تمام هزینه‌ها به صورت نقدی صورت می‌گیرد و شما باید با واحد پول یورو آن‌ها را پرداخت کنید. اما برای کسانی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند هزینه‌های جاری به شرح ذیل خواهد بود:

افراد بزرگسال 60 یورو
افراد 6 تا 12 سال 35 یورو
افراد زیر 6 سال رایگان

 

موارد دیگر

اولین و مهم‌ترین مطلبی که باید در نظر داشته باشید این است که حتما دقت کنید تمام مدارکتان کامل باشد. اگر هنگام مراجعه برای تعیین وقت سفارت ایتالیا یکی از مدارکتان ناقص باشد ممکن است مشکلات متعددی برایتان ایجاد شده و حتی روند اخذ ویزایتان را به تعویق بیندازند. اما شما به راحتی می‌توانید توسط این لینک https://vistoperitalia.esteri.it/home/en#BMQuestionario از تمامی شرایط مطلع شده و از کامل بودن مدارکتان اطمینان حاصل بفرمایید. نکته بعدی این است که از تمامی مراجعه‌کنندگان به جز افراد زیر 12 سال اثر انگشت گرفته می‌شود و زمان تحویل گذرنامه به متقاضیان ویزا نیز به شرح ذیل است:

روزهای هفته زمان تحویل گذرنامه
یکشنبه از ساعت 12 الی 13
دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 13 الی 14

 

در ادامه می توانید با راهنمای تعیین وقت سفارت آلمان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید