تعیین وقت سفارت تایلند

تایلند یکی از مقاصد گردشگری بسیار جذابیست که هر ساله عده بسیاری از گردشگران از آن بازدید می‌کنند و این مقصد را برای سفرهای شگفت‌انگیز و ماجراجویی‌هایشان انتخاب می‌کنند. جزایر جذاب، سواحل مرجانی، آب‌های زلال، هتل‌های لوکس و ... همگی باعث شده تا عده بسیاری با تهیه بلیط هواپیما تایلند این مقصد گردشگری خارق‌العاده را برای مسافرت‌های خود برگزینند.

0
13
راهنمای تعیین وقت سفارت تایلند
تعیین وقت سفارت تایلند
تعیین وقت سفارت تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 31Rating: 4.0تعیین وقت سفارت تایلند و ارائه کلیه راهنمایی ها و اطلاعات سفارت تایلند.تعیین وقت سفارت تایلند به همراه آدرس سفارت و اطلاعات لازم آورده شده چراکه برای اخذ ویزای تایلند شما نیاز خواهید داشت حداقل یک بار به سفارت مراجعه کنید.

راهنمای تعیین وقت سفارت تایلند

تایلند یکی از مقاصد گردشگری بسیار جذابیست که هر ساله عده بسیاری از گردشگران از آن بازدید می‌کنند و این مقصد را برای سفرهای شگفت‌انگیز و ماجراجویی‌هایشان انتخاب می‌کنند. جزایر جذاب، سواحل مرجانی، آب‌های زلال، هتل‌های لوکس و … همگی باعث شده تا عده بسیاری با تهیه بلیط هواپیما تایلند این مقصد گردشگری خارق‌العاده را برای مسافرت‌های خود برگزینند. اما برای سفر به این کشور زیبا نیاز به اخذ ویزای تایلند خواهیم داشت. برای اخذ ویزای تایلند نیز باید مراحلی را طی کنیم که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست و می‌تواند کمک بسزایی در روند اخذ ویزایتان کند. یکی از این مراحل نیز تعیین وقت سفارت تایلند بوده که ما قصد داریم در این مطلب آن را به طور کامل توضیح دهیم.

آدرس سفارت تایلند

راهنمای تعیین وقت سفارت تایلند
تعیین وقت سفارت تایلند

بعد از خرید بلیط هواپیما برای اخذ ویزای هر کشوری لازم است (با تعیین وقت قبلی) به طور حضوری به سفارت آن کشور مراجعه کنیم. یعنی اگر قصد داشته باشید ویزای تایلند را اخذ کنید باید پس از تعیین وقت سفارت تایلند به آنجا مراجعه کرده و ادامه مراحل اخذ ویزایتان را انجام بدهید. بنابراین شما نیاز خواهید داشت آدرس سفارت تایلند را به طور دقیق بدانید تا هنگام مراجعه حضوری به آنجا دچار مشکل نشوید. برای این کار تنها کافیست به آدرس: تهران، بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک ۳ مراجعه کنید. توجه کنید که حتما باید پس از تعیین وقت قبلی به سفارت مراجعه کنید. اگر ساکن تهران نیستید قبل از مراجعه، از ساعات کاری سفارت اطلاع دقیق حاصل نمایید. ما ساعات کاری سفارت را به طور کامل در ادامه این مطلب در اختیارتان قرار خواهیم داد و سایر اطلاعات نیز به شرح ذیل هستند:

شماره تلفن ۷۷۵۳۱۴۳۳-۰۲۱
شماره فکس 021-77532022
کد پستی 1131
صندوق پستی 1131713811
آدرس ایمیل info@thaiembassy-tehran.org
آدرس وب‌سایت www.thaiembassy-tehran.org
نام سفیر تایلند کالایانا ویپاتی پومی پراتس

ساعت کاری سفارت تایلند

پس از مطالعه اطلاعات فوق راجع به آدرس سفارت تایلند و یا یکی از راه‌های برقراری ارتباط با آنجا بهتر است قبل از تعیین وقت سفارت تایلند از ساعات کاری آن کاملا مطلع شویم. اطلاع از ساعات کاری سفارت بخصوص برای کسانی که ساکن تهران نیستند اهمیت ویژه‌ای دارد و به همین دلیل برای دومین بار تاکید می‌کنیم که حتما قبل از مراجعه به سفارت، از ساعات کاری آنجا مطلع شوید و سپس برای مراجعه حضوری اقدام کنید. لازم به ذکر است که سفارت تایلند در روزهای شنبه و جمعه تعطیل بوده و ساعات کاری آن در سایر روزها یعنی از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 8:30 تا 11:00 است.

✅ بازدید از مقاله تعیین وقت سفارت هند

نحوه تعیین وقت سفارت تایلند

راهنمای تعیین وقت سفارت تایلند
تعیین وقت سفارت تایلند

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که برای تعیین وقت سفارت تایلند باید چه کار بکنیم؟ در جواب باید بگوییم که نیاز به انجام کار خاصی نیست و شما می‌توانید با یک تماس ساده این کار را انجام بدهید و نیاز نیست که حتما به طور حضوری به سفارت مراجعه کنید. سپس سفارت به شما یک وقت معینی خواهد داد که باید بعدا در آن زمان مشخص به سفارت مراجعه کنید و ادامه کارهایتان را انجام بدهید. نکته مهمی که باید بخاطر داشته باشید این است که حتما هنگام مراجعه به سفارت تمام مدارکی که از شما خواسته شده را به طور کامل تهیه کرده و سعی کنید تمام مدارکتان را همراهتان داشته باشید.

هزینه‌های جاری

اخذ ویزای تایلند همانند ویزاهای کشورهای دیگر شامل هزینه‌هاییست که بهتر است از آن‌ها مطلع شوید. توجه داشته باشید هزینه‌ای که برای سفارت پرداخت می‌کنید با واحد پول یورو بوده و پس از پرداخت به هیچ وجه قابل برگشت نیست. از طرفی دیگر باید پاسپورتتان حتما 6 ماه از مدت اعتبارش باقی مانده باشد و در آن حداقل یک صفحه سفید برای الصاق ویزای تایلند وجود داشته باشد. هزینه‌های ویزای تایلند نیز بسته به نوع آن متفاوت است و اگر می‌خواهید از آن‌ها مطلع شوید می‌توانید جدول زیر را مطالعه کنید:

نوع ویزا هزینه ویزا
ویزای یک بار ورود 35 یورو
ویزای دو بار ورود 70 یورو
ویزای تجاری و تحصیلی یک بار ورود 60 یورو
ویزای تجاری و تحصیلی چند بار ورود 140 یورو
ویزای ترانزیت 25 یورو
هزینه تایید مدارک 25 یورو

موارد دیگر

پس از آنکه تمام مراحلی که در بالا شرح دادیم را انجام دادید سفارت موظف خواهد بود در قبال صدور ویزای شما اقدامات لازم را انجام بدهد. بدین شکل که تمام مدارک و سوابق شما بررسی شده و نسبت به وضعیتی که دارند، ویزای شما صادر می‌گردد. علاوه بر آن، کارمندان سفارت موظف به پاسخ‌گویی به سوالات مراجعه‌کنندگان هستند و در این زمینه می‌توانید بدون کوچکترین نگرانی سوالات مهم‌تان را از آن‌ها بپرسید. مدت زمانی که برای صادر کردن ویزای توریستی عادی یک ماهه طول می‌کشد حدود 7 تا 10 روز کاری بوده و صادر کردن ویزای توریستی یک ماهه فوری نیز حدود 3 تا 4 روز کاری طول خواهد کشید.

در ادامه می توانید با راهنمای تعیین وقت سفارت ایتالیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید